Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Reims, FRANCE [en kısa sürede tekrar İZMİR]
    Motosikleti
    henüz değil ;)
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo bütün motorlarda aynısının yazdığını sanmıyorum, bendeki 151 rs ve 150zatr da 2 yazıyordu, bence bu hysoungda bi sorun var.

Birde HYSOUNG sahibi arkadaşlardan nedense ses çıkmıyor yokmu elinde ruhsatı olan?
    dostum motorum yok ama daha once forumda bir arkadas muayene icin TUV e gittiginde bu bilgiyi degistirdiklerini soylemisti, ruhsatta yazan bilgi yanlis ve muayeneye gidersen mutlaka belirt orda degistiriyorlar...

foruma bi goz at rastlarsin yazdiklarima

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    herkeze merhaba bende bugün kısmetse cbf150 den sonra 2007 model 250r alıyorum anlaştık km 4500 de belki biraz düşürmüs olabilirler ama motorun heryeri tertemiz geldi bana. bi tamirci arkadaşım vardı ona gösterdim güzel motor çalışması felen de iyiydi al dedi. Uzun bir tur atıp otobana fln cıktım sorun yok gibiydi.

sorularım şunlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    -2007 hyolarda enjeksiyon varmı (satıcı enjeksiyonlu dedi)
    -cocuk motordaki bütün cizikleri vs kendisi gösterdi bu bana güven verdi fakat aklıma takılan moturun altına yağ dökülmüş. (gene ben görmedim kendi gösterdi) yağ değşiimi yapılırken aktığını söyledi. Ama şimdi hep tırsıyorum birazdan alacağım. Bu motorların yağ kaçırıp eksiltme gibi bir sıkıntısı varmı. Krankı kırarmı diye çok korkuyorum.

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    slm arkadaslar benım hyodan garıp bır ses geldı bugun farkına vardım.Motoru ılk calıstırdıgımda tıkırtı gelıyor motor ısınınca duyulmuyor ama ısınana kadar gaz verdıkce ses devam edıyor acaba böyle bıir sorunla karsılasan varmıdır. İns buyuk bır sorun deyıldır ıcıme kurt dustu kullanmıyorum sımdılık makınayı burda servıs felanda yok normal motorsıklet tamırcısıne goturmeyede korkuyrum :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:59 ----------

Alıntı civic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba bende bugün kısmetse cbf150 den sonra 2007 model 250r alıyorum anlaştık km 4500 de belki biraz düşürmüs olabilirler ama motorun heryeri tertemiz geldi bana. bi tamirci arkadaşım vardı ona gösterdim güzel motor çalışması felen de iyiydi al dedi. Uzun bir tur atıp otobana fln cıktım sorun yok gibiydi.

-cocuk motordaki bütün cizikleri vs kendisi gösterdi bu bana güven verdi fakat aklıma takılan moturun altına yağ dökülmüş. (gene ben görmedim kendi gösterdi) yağ değşiimi yapılırken aktığını söyledi. Ama şimdi hep tırsıyorum birazdan alacağım. Bu motorların yağ kaçırıp eksiltme gibi bir sıkıntısı varmı. Krankı kırarmı diye çok korkuyorum.

mrb kardesım benımkıde 2007 ama karburatorlu st deyıl 2007 modeller hyosung sanırım bır yanlıslık var o konuda...
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı iscanthere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motorum yok ama daha once forumda bir arkadas muayene icin TUV e gittiginde bu bilgiyi degistirdiklerini soylemisti, ruhsatta yazan bilgi yanlis ve muayeneye gidersen mutlaka belirt orda degistiriyorlar...

foruma bi goz at rastlarsin yazdiklarima

Tamam fakat benim motorun ilk muayene mayis 2011 de bitiyor, devri yeni aldim, ruhsati almadim, sigorta dun yapildi, acaba tescile soylesem yeni ruhsati yazarken 2 diye yazarlarmi?

Bu arada 5 koltuk olayida ohalik olmus ))))

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    Tamam fakat benim motorun ilk muayene mayis 2011 de bitiyor, devri yeni aldim, ruhsati almadim, sigorta dun yapildi, acaba tescile soylesem yeni ruhsati yazarken 2 diye yazarlarmi?

kardeş motorun öncelikle hayırlı olsun. kısmetse bende temmuz ortası gibi almayı düşünüyorum. biraz motordan bahseder misin genel olarak?

Motosikleti
    YAMAHA R1

Bende motoru alalı yaklasık 1 ay oldu benım ruhsatta 2 kısı olarak gorunuyor yenı ruhsat cıkanlara sanırım dırek ıkı yazıyorlar...
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r

Selam kardeş satan arkadaş grenajı sökmeden yağ değiştirmiş ozaman grenajın altın yağ birikiyor ondandır o ,nde değiştirdim aynı durumda grenajın altı
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    arkadaşlar sizce 800 km de 2010 model motora kredi kartına taksitli olarak 8.100 tl fazla mı acaba?

Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam kardeş satan arkadaş grenajı sökmeden yağ değiştirmiş ozaman grenajın altın yağ birikiyor ondandır o ,nde değiştirdim aynı durumda grenajın altı
    sizden yorum gelmeden motoru almak istemedim ama mecburen gitmek zorundaydım sözlesmistik ve aldım aldıktan sonra ilk iş bir servise gittim sıkıntı yok dedi simdi sizin yazınızı da okuyunca içim rahatladı grenajı söküp temizleyeceğim oraları bakalım terleme yapıyormu diye. motor la turladım biraz genel olarak güzel geldi arka fren balatası bitik gibiydi onu değiştim gayet memnunum simdilik insallah bir sıkıntı yaratmaz cok korkuyordum ama bi okadar da almak istiyorum aldım :D

sol aynam yok uygun fiyata bulabileceğim bir yer biliyormusunuz serviste sadece sol aynaya 100 tl çekiyorlar.

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    Birde HYSOUNG sahibi arkadaşlardan nedense ses çıkmıyor yokmu elinde ruhsatı olan?
    koltuk sayısı: 02
    kullanım amacı: hususi - yolcu nakli
    ruhsat tarihi: 12.06.2009

Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    bu arada bende de koltuk sayısı 2 diyor 2007 hyo.

Motosikleti
    YAMAHA R1
    ya arkadaslar sabah yazmıstım tamırcıyı goturdum egzandırık zıncırı felan dedı.motor calısırken gazla dogru orantılı olarak cıtırtı gelıyor bana ne kadar mal olur basına gelen varmı?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Motoru almıssın fakat yine de yazayım için rahatlasın

-Arkadaşım; 2007 Model 2008 Model hiçbir Hyosung'ta Enjeksiyon bulunmamaktadır. Enjeksiyon Sistemi sadece ST lerde mevcuttur

-Ben de hiç grenajı sökmeden yağ değişimi yapıyordum.E doğal olarak alt grenajın içinde yağ sızıyor ve kuruyordu. yapman gereken; hiç sökmeden gazyağılı bezi sokup 2 dakika silmek Sonra sıfır gibi oluyor

-yAğ Eksiltme durumuna gelelim; Her motor terleme yapar; yüksek devirlere cıktığında belli bir miktar yağ eksiltebilir. Bazısında hissedilir bazısında cok az olduğundan hissedilmez. Fakat yağ değişimine kadar olan süre diliminde herhangi bir zarar vermeyecek kadar eksiltir...

-Zorlarsan Krangı Kırarsın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaslar sabah yazmıstım tamırcıyı goturdum egzandırık zıncırı felan dedı.motor calısırken gazla dogru orantılı olarak cıtırtı gelıyor bana ne kadar mal olur basına gelen varmı?
    öncelikle icindeki kurdu azdırmamak adına soyleyeyim; sorunu tam anlamak için motoru iyi dinlemek, yolda tecrubeye cikmak gerekli.
    "oglen anlattigin kadariyla": sorun pistonda/pistonlarda gibi. eğer motor ısınınca ses kesiliyorsa problem yok. ama ısındıktan sonrada sesler devirle orantılı sekilde artıyorsa pistonlarda ya da silindir boslugunda deformasyon soz konusu denebilir.

Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı JUSTice4all adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle icindeki kurdu azdırmamak adına soyleyeyim; sorunu tam anlamak için motoru iyi dinlemek, yolda tecrubeye cikmak gerekli.
    "oglen anlattigin kadariyla": sorun pistonda/pistonlarda gibi. eğer motor ısınınca ses kesiliyorsa problem yok. ama ısındıktan sonrada sesler devirle orantılı sekilde artıyorsa pistonlarda ya da silindir boslugunda deformasyon soz konusu denebilir.
    motor ısınınca sesler suan ıcın devam edıyor ama sureklı olmuyor motor ısındıkca ses kesılıyor cok kucuk bır ses cıt cıt sureklıde vurmuyor sadece dusuk hızda bellı oluyor devır yukselınce ses azalıyor...

Motosikleti
    Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ısınınca sesler suan ıcın devam edıyor ama sureklı olmuyor motor ısındıkca ses kesılıyor cok kucuk bır ses cıt cıt sureklıde vurmuyor sadece dusuk hızda bellı oluyor devır yukselınce ses azalıyor...
    bu durumda piston arizasi en son dusunulmesi gerekenler arasina giriyor. kanaatimce kuvvetle muhtemel subaplarda ayarsizlik var, ama ustanin soyledigi gibi eksantrik faktorunu de dusunmek gerek. tavsiyem calisan motoru el ile yoklayarak sesin tam olarak yerini saptarsan en saglam taniyi bulabilirsin

Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı JUSTice4all adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durumda piston arizasi en son dusunulmesi gerekenler arasina giriyor. kanaatimce kuvvetle muhtemel subaplarda ayarsizlik var, ama ustanin soyledigi gibi eksantrik faktorunu de dusunmek gerek. tavsiyem calisan motoru el ile yoklayarak sesin tam olarak yerini saptarsan en saglam taniyi bulabilirsin
    sol alt taraftan gelıyor debrej telının baglı bulundu mılın ordan gelıyor tam olarak sanırım ordan...

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    sizden yorum gelmeden motoru almak istemedim ama mecburen gitmek zorundaydım sözlesmistik ve aldım aldıktan sonra ilk iş bir servise gittim sıkıntı yok dedi simdi sizin yazınızı da okuyunca içim rahatladı grenajı söküp temizleyeceğim oraları bakalım terleme yapıyormu diye. motor la turladım biraz genel olarak güzel geldi arka fren balatası bitik gibiydi onu değiştim gayet memnunum simdilik insallah bir sıkıntı yaratmaz cok korkuyordum ama bi okadar da almak istiyorum aldım :D

sol aynam yok uygun fiyata bulabileceğim bir yer biliyormusunuz serviste sadece sol aynaya 100 tl çekiyorlar.
    selam kardeşim bunlara bir bak kargosu 13 $ 10 günde geliyor http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...2766&viewitem=
    granajı sökme hiç okadar yag için.bizde yag degişimi için zaten granajı sökmüyoruz.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam kardeşim bunlara bir bak kargosu 13 $ 10 günde geliyor http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...2766&viewitem=
    granajı sökme hiç okadar yag için.bizde yag degişimi için zaten granajı sökmüyoruz.
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SIDE-...item334b502ea0

bu linkteki kargosuz.. 13 dolar daha kar sağlıyo arkadaşlar... ben de kargosuz 29.90'a 1000rr aynası almıştım burdan...
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar bugün okadar ısrarl ile motorsikletlerde 2 koltuk var eski scooterımda bile 2 tane dememe rağmen poşis yine ısrarla 1 yazdı. Resmiyette 1 geçiyormuş koltuk sayısı, 2. koltuk kaçak koltuk olur dedi. Tamamen saçmalık ama şuan şu satırları yazarken belki bazı arkadaşlarla saçma gelebilecek birşey aklıma geldi.

Koltuk sayısı 1 yazıyorya mesela scootarda, e zaten scooterda boylu boyuna 2 kişinin oturabileceği 1 koltuk yokmu dimi Koltuk sayısı 1 ama 2 kişi oturabiliyor, hatta bazen 3 kişi sıkışarak filan.

Bu S&T nin koltukları birbirinden ayrıda olsa bitişik gibi oluyor, polis bir problem çıkarırsa al sana koltuk sayısı 1 derim, tek koltuk var ama 2 kişi oturacak şekilde yapılmış

Ne dersiniz hoş olmazmı, belkide polisin bugün tescil bürosunda benim tüm ısrarlarıma rağmen bana anlatmaya çalıştığı şey budur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler