Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı rietveldx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıklıkla enjeksiyonda sıkıntı çıktığını söyleyenler var bunlar doğrumudur peki
    hyosung 2008 enjeksiyonlu olarak gelmedi . enjeksiyonlular st etiketli olanlardı :D

2008 st var benim .30000 km de hiç bir sıkıntı yaşamadım
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hamza kardeşim eğer marş basarken göstergedeki ışıklar titreyip soluklaşıyorsa akün bitmiş demektir.aküyü bir şarj ettir ilk önce 3 hafta pekde kısa sayılmaz,aküde eskiyse bitmiş olabilir.rölantide çalıştırmayla akü şarj olmuyor.en az 5bin devir falan görmesi lazım.
    Azizim aküyü yeni şarj ettim, motor zaten çalışıyordu, birkaç tur attım sonra geldim rölantide çalışırken stop etti ve bidaha çalışmadı... Marş motoru çalışıyor ama motor marş almıyor bir türlü... Enjeksiyon yada bujilerde sıkıntı vardır sanıyorum ama başka sebebi olabilir mi?
    HYO-GT250R
    İstanbul

kesinlikle HAYIR.sıkıntı çıkarmayan tek yer orasıdır.bazen duyuyorum enjeksiyonu temizlediler ayar yaptılar diye çok gülüyorum.en çok sıkıntı çıkaran yerler neresi dersen ilk önce ayaklık müşürü hemen iptal edin.sonra arka fren müşürü arka freni kullandığında fren lamban yanmaz.sonra rölanti sensörü ve 2014 lerde tps sensörü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

hamza kardeşim eğer marş basarken göstergedeki ışıklar titreyip soluklaşıyorsa akün bitmiş demektir.aküyü bir şarj ettir ilk önce 3 hafta pekde kısa sayılmaz,aküde eskiyse bitmiş olabilir.rölantide çalıştırmayla akü şarj olmuyor.en az 5bin devir falan görmesi lazım.
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim yaptığım araştırmalara göre 2011 model alıcam 2011 model için bir bilginiz var mı sıkıntıları ile ilgili yada başka yorumlarınız

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim yaptığım araştırmalara göre 2011 model alıcam 2011 model için bir bilginiz var mı sıkıntıları ile ilgili yada başka yorumlarınız
    Bi farkı yok hepsi aynı.
    Motorun bahsedilen parçaları mikuni, denso, siemens,bosch, delphi gibi alman ve japon 1.sınıf marka parçalar.

Paranın yettiği en yeni modeli al.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi farkı yok hepsi aynı.
    Motorun bahsedilen parçaları mikuni, denso, siemens,bosch, delphi gibi alman ve japon 1.sınıf marka parçalar.

Paranın yettiği en yeni modeli al.
    peki enjeksiyonlularda devir kesici varmı? bununla ilgilide hurafiler etrafta dolanıyor

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    peki enjeksiyonlularda devir kesici varmı? bununla ilgilide hurafiler etrafta dolanıyor
    Evet var ve olması iyidir... Sonra 250 yapmaya çalışıp krank kırdık oluyor...
    _oXXo_ bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

El yapımı plakalıkla ilgilenenler, kendi plakalığını yapmak isteyenler forumda ki kendin yap (DIY) bölümüne bakabilirler arkadaşlar :D

Arkadaşlar öncelikle merhabalar aranıza katılmayı düşünüyorum 2013 model 895 km de neredeyse 0 bir gt250r buldum ankara da ancak ben izmir de yaşıyorum ve çalıştığım için ankara ya gelmem zor bu yuzden ankara da benim için motoru kontrol edebilecek biri var midir arkadaş hiçbir sıkıntısı olmadığını söylüyor ancak piyasanın çok altına satıyor motoru bu yuzden kafamda soru işaretleri oluştu kaziklanmak istemiyorum, daha önce sitede bu şekilde bi işlem yapan oldu mu ? İlgilenirseniz sevinirim iyi gunler.

Arkadaşlar yokmu yardımcı olabilecek kimse en azından ankarada hangi ustaya göturebiliriz motoru bu konuda yardımcı olun

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaman sıkıntım olmasa ben yardımcı olurdum fakat çalışma saatlerim ne yazık ki çok ters. Emek'te 4.44 motor var, orası işini profesyonel yapar. Eski Hyosung servisiydi, şuan tamamen Bajaj'a döndü fakat ustaları Hyosung konusunda bilgilidir. Başka fikir almak için Ankara MT'ye yazsanız daha iyi olur.

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Cümleten merhabalar. Bu akşam, neredeyse bir aydır yatan motorumu bir çalıştırayım dedim. Aküyü taktım temizledim marşa bastım fakat akü zayıflamış galiba, takviye ile çalıştırdım. Biraz ısınsın kendine gelsin, akü de dolsun diye 15-20 dakika rölantide bekledikten sonra kaskımı takıp atladım motora, fakat bacaklarımda normalden fazla bir sıcaklık hissettim. Hatta o kadar ısındı ki, motordan hafifçe belli belirsiz buhar çıkmaya başladı, hemen indim noluyor diye bakınırken motor bi iki tekledi, rölantisi düştü ve stop etti... Tekrar gaz verince akü çok zayıfmış gibi biraz zorladı ama çalışmadı. Radyatöre bakayım dedim, dokunulmuyor bile, bayağı fazla ısınmış. Motor soğuyunca tekrar düzgün marş basmaya başladı ama açıkçası tırstım çalıştırmadım
    Sorun ne olabilir yardımcı olabilecek, fikri olan var mı? Bir abimiz bujilerde sıkıntı varsa motor hızlı ve fazla ısınabilir, bir kontrol et dedi, başka önerisi olan varsa yardım kabul edilir
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    gt250r
    Ön dişli sökülmüş haldeyken gaz verince ön dişli milinin oradan yağ kaçırması normalmidir ve orada keçe varmı ben göremedim?

replika sahte değil mi bunlar? türkiyede yapıyolar egzosu üzerine sticker..

Alıntı ShockWave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bişey sormak istiyorumda egzozu sele altına almak istesek alabılırmıyız ve acaba muayeneden gecermıki ?
    ne yaptın bu konuyu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

egzosumu söktüm ne yapsam acaba? orjinalinin içinimi boşalttırsam? yoksa başka bir egzos mu alıp kaynattırsam? nasıl daha güzel ses çıkar naked için
    insta: veli_montana_

arkadaşlar benim motorun direksiyon kilidi bozulmuş sanırım ya biri çalışcak o yüzden kırdı yada kendi kendine oldu bilmiyorum, kilidi değiiştirsem o da değişmiş düzelmiş olur mu? yani direksiyon kilidini kitlesem bile direksiyon aynen devam dönüyo

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim yok str lerde direksiyon kilidi %80 ninde bozuk :D adamlar yanlış yere kaynatmıslar kilidi :D delir 2 cm 3 cm önde onu ancak makkapla yandan yandan yedirmen gerek ancak öle oturur ben ugrasmamıstım
    vasco adaşım bendede st var direksiyon kilidi çalışıyor .ama ilkay ın dedigi gibi tam sol yapınca takılabiliyor. tam sol yapmadan geçiyor ama dedigin gibi biraz sıkıntı var o konuda.birde bu s&t lerde durumşu galiba 2008 eylül ayına kadar satılanları aslında hyosung enjeksiyonlu modeli gösterge paneli siyah eski tip olan zaten ön paneldeki bütün s&t kanuni yazılar yapıştırma.far,egsoz ,ayna ve her neresinde hyosung yazısı varsa taşlamışlar.yani bendeki öyle sado hayırlı olsun kardeşim
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet biraz zor ama racing makinelerin hepsi zor.turu fazla yok .benim direksiyon kilidi çok rahat.2009 ların devir saati harbiden çok iyiii.

ağır olmazmı yerinden kalkmıyo melet birde boş bi anın da yakalanırsan makineyi yere yatırmadan tutmak için epey bi güç harcıyosun
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağır valla doğru ama o kadarda manevrası kötü değil. dün mesela benzin az biter miter korkusuyla ara sokaklardan gittim zaten tek araç geçebilen yollara bide kenarlara park etmişler, bayır aşağıya karşıdanda araba geliyodu ama düşük hızda elim hafif ön frende çok rahat aralardan sıyrıldım. bu arada ön fren daha önce kullandığım motorlara oranlar çok süper ya sanki frenle doğmuşum elim o kadar alıştı valla.

birazdan dükkana inince video tarzı birşey çekerim sesini. zaten gene yağmur yağıyor burda...:(:(..

tek sorunu var şuan motoru dükkana sokana akdar anamız ağladı valla burda çocuklarla. la çalışmıyorken amma ağır çekiyor ya, dükkana bi rampa yapıp gazlayıp girmem lazım bundan böyle

dükkanda park ederken bi an nerdeyse elimden kaçırıyordum ecel terleri döktüm terse düşmek üzereydi işte ozman anladım ne kadar ağırmış

az önce denedim direksiyon kilidini. anahtarı biraz aşağıya bastırıp(kontak bastırmak için dizayn edilmiş gibi duruyor, dişliye geçiyo gibi çıt ediyo) sola çevirince kilitleniyor.
    saglam_us un dediği yağı hiç yok olayını şimdi anladım. motorda yağ var ama çalıştırınca yağ göstergesinde hiç yağ kalmıyo, az yağ var demekki motorun içinde. en yakın bpden castrol 1 4t 10w40 alacağım. uygunmudur?
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çözmüşsün işte işi zaten hangi direksiyon kilidinde bastırmadan kilitliyorsunki
    Alıntı kadirtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pek nakitim olmadığı için st kanuni 250 r almayı düşündüm taksitle ancak makinada ses sorunu var,250 lik bir makinadan 600 lük sesi tabiki beklenmez ama görünüş olarak sorunsuz olan bu motorun tek eksiği ses Biraz daha nakit sağlayınca ikinci el Cbr 600 rr yada f almayı düşünüyorum.Sabredemez isem 250r çekerim sıfırından.

250r'nin tiger,devil gibi performasn egzozu ile çekilmiş video varmı elinizde? Ses nasıl merak ediyorum.Orjinalinde pek iş yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim yok str lerde direksiyon kilidi %80 ninde bozuk :D adamlar yanlış yere kaynatmıslar kilidi :D delir 2 cm 3 cm önde onu ancak makkapla yandan yandan yedirmen gerek ancak öle oturur ben ugrasmamıstım
    benim disk kilininide sanırım bir tarafındaki vidası düşmüş öbür tarafıda gevşemiş tam

Motosikleti
    pulsar 200ns
    hep içimde kalan bir motordu gt250r bir tane buldum ancak bilemiyorum km orjınalmı diye bir problemi varmı diye http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...49292604/detay

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Arkadaşlar kısmetse yarın 2. el Gt250r alıyorum. Satışı üzerime almadan önce, özellikle bakmam incelemem gereken ayrıntıları yazarmısınız? Nelere dikkat etmeliyim.

Arkadaslar motoru almak istiyorum fakat galiba artik sifir satan yer yok? Malum sitede kanuni bolumunden kaldirilmis. Sitesindede yok?

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motoru almak istiyorum fakat galiba artik sifir satan yer yok? Malum sitede kanuni bolumunden kaldirilmis. Sitesindede yok?
    Hyosung a bak kanuni olarak satılmıyor malum sitede,0 olarak uygun indirimler yapan bi çok yer var.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung a bak kanuni olarak satılmıyor malum sitede,0 olarak uygun indirimler yapan bi çok yer var.
    Acaba o yerler hakkinda bilgi alabilir miyim? Birde sifirlarda enjeksiyon problemi var mi ?

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba o yerler hakkinda bilgi alabilir miyim? Birde sifirlarda enjeksiyon problemi var mi ?
    Enjeksiyon problemi ne ya?hangi hyoda öyle bi problem varmış ki 0 inda varmı diye soruyorsun? Ara bayiyi al bilgiyi malum siteye giriyorsun,kategori motosiklet, model gt250r liste orada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler