Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mcx
    arkadaşlar merhaba benim motorum son gunlerde sabahları calistirdigimda 5-10 dakika tekleme gazi kesik kesik yeme sıkıntısı yasıyordum sonra motor ısınınca duzelıyordu 2 gundur artik hic duzelmiyor hatta motor iyice ısındıktan sonra devir 5000 altina dusunce cok tekliyor stop edicek gibi rolanti duzgun calişmıyor oturdugum yerdeki ustaya sordum benzinden olabilir dedi benzini bitirip baska marka aldim benzinden deyil bujiler degisti enjeksiyon ve enjeksiyonla alakali hersey temizleni yine olmadi usta gaz okuma sensörü arıza yapmistir o degismesi lazim muhtemelen dedi ustanin dedigi gaz okuma sensörü gaz kelebegi sensörümü acaba yada rolanti sensörü arızalı olabilirmi bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim internette rolanti sensöru satiliyor ama gaz kelebegi sensörunu bulamadim. motorum 2012 gt250r

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Buji piposu çatlamış olma ihtimali çok yüksek. Ustana söyle bikontrol etsin.
    eğer sorun buys ngk nın uygun modeli.var. çifti 70tl falan

Motosikleti
    FZ6
    @victusa
    2007 model gt250r kullandım ciddi masraflar çıkarmasına rağmen parça konusunda sıkıntı yasamadim. İstanbul da merkez yedek parça vardı oradan tedarik etmiştim parçaları. Eski mesajlarimda aldığım parçalar ve parça fiyatlarını belirtmiştim. 1500 liraya yakın yada biraz üzerinde bir masraf etmiştim.

Dipnot: Bana soracak olursan bir daha hyosung almam

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Burada her zaman diyoruz ki; "üç kuruş aşağı diye döküntü motor almayın çok pahalıya gelir".
    Geçmiş olsun.

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde bir konu vardı, bir hyosung kullanıcısı 2013 mu 2014 mü ne motorunda arıza çıkıyor. Tam distribütörün yeni değiştiği zaman oluyor, fakat motorun garantisi devam etmekte. Ne eski distribütör motora bayilik bizden çıktı diye çözüm aramiyor ki bence haklı da. Yeni distribütör de eski distribütörün motoru bu bizi ilgilendirmez diyor. Hukuki olarak yeni distribütör motordan sorumlu ama sallamıyor. En son 2 aydır yatıyordu motoru,sonuç ne oldu bilmiyorum. Bu olay beni hyosung Türkiye'den soğuttu. Bu arada hyosung kullanıcıları yedek parçaları genelde hyosungsource.com dan getiriyor. Gümrük vergisiyle bile daha ucuza geliyor ayrıca en ufak civataya kadar parça sıkıntısı çıkmıyorsunuz.
    Bahsettiğiniz şahıs benim motosikletim 2013 model 2.600 km de garantisi devam eden bakımları düzenli olarak yetkili servis de yapılmış , rodajı itina ile kitapcıkda yazdığı gibi yapılmış , egzoz , lamba vs gibi aparatlar takılmamış gt250r modelidir.

Ki bu makinadan önce 4 sene mondial MCT, 4 sene kanuni tiger ,2 sene ragal raptor spyder kullandım.
    Bunları belirtmemin sebebi burada bazı arkadaşlarımız motosiklete iyi bakarsan , bakımlarını düzenli yaparsan gibi cümleler kurduğu için yazma gereği duydum.

motosikletim 140 gündür Adana Hyosung yetkili servisindedir.
    Motosikletim garanti kapsamında servise girdikten belli bir süre sonra yatkili distribütör değişikliği yaşanmıştır. Bu süre zarfında sabırla bekleyip gerekli işlemlerin yapılmasını bekledim fakat 70. günün sonunda iki firmada (Kuralkan- Üniteks) sizin motosikletinizden biz sorumlu değiliz deyip topu karşı firmaya atmıştır.

Bunun üzerine bir avukat aracılığıyla 1.000 lira mahkeme harcı yatırarak hukuki yollara başvurdum.
    78. günün sonunda servis arayarak motosikletimi alabileceğimi söyledi. Distribütör firmalarla iletişime geçerek mahkeme masrafları ve avukat masrafımın karşılanması halinde davamı geri çekebileceğimi söyledim. Fakat iki firmada beni muhattap kabul etmedi.

27/11/2015 de ilk duruşma var , Kuralkanı eleştiren arkadaşlar , Üniteksden umudu olan arkladaşlar ,işte durum budur 650 liralık beyin için 140 gündür serviste yatan bir motosiklet, mahkemelik olan bir kullanıcı , motosikletsiz geçen bir sezon.

Ben bu olayı Hyosung bölümünde paylaştığımda bir arkadaş dahi altına yorum yapmadı. Biz böyle tüketiciler olduğumuz sürece bize her şey müstehak.

Unutmayın bugün bana yarın size.
    Green Arrow, fearlesboyy ve Blackeagletr bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Red_Whiskers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz şahıs benim motosikletim 2013 model 2.600 km de garantisi devam eden bakımları düzenli olarak yetkili servis de yapılmış , rodajı itina ile kitapcıkda yazdığı gibi yapılmış , egzoz , lamba vs gibi aparatlar takılmamış gt250r modelidir.

Ki bu makinadan önce 4 sene mondial MCT, 4 sene kanuni tiger ,2 sene ragal raptor spyder kullandım.
    Bunları belirtmemin sebebi burada bazı arkadaşlarımız motosiklete iyi bakarsan , bakımlarını düzenli yaparsan gibi cümleler kurduğu için yazma gereği duydum.

Motosikletim garanti kapsamında servise girdikten belli bir süre sonra yatkili distribütör değişikliği yaşanmıştır. Bu süre zarfında sabırla bekleyip gerekli işlemlerin yapılmasını bekledim fakat 70. günün sonunda iki firmada (Kuralkan- Üniteks) sizin motosikletinizden biz sorumlu değiliz deyip topu karşı firmaya atmıştır.

Bunun üzerine bir avukat aracılığıyla 1.000 lira mahkeme harcı yatırarak hukuki yollara başvurdum.
    78. günün sonunda servis arayarak motosikletimi alabileceğimi söyledi. Distribütör firmalarla iletişime geçerek mahkeme masrafları ve avukat masrafımın karşılanması halinde davamı geri çekebileceğimi söyledim. Fakat iki firmada beni muhattap kabul etmedi.

27/11/2015 de ilk duruşma var , Kuralkanı eleştiren arkadaşlar , Üniteksden umudu olan arkladaşlar ,işte durum budur 650 liralık beyin için 140 gündür serviste yatan bir motosiklet, mahkemelik olan bir kullanıcı , motosikletsiz geçen bir sezon.

Ben bu olayı Hyosung bölümünde paylaştığımda bir arkadaş dahi altına yorum yapmadı. Biz böyle tüketiciler olduğumuz sürece bize her şey müstehak.

Hocam valla senin durumunu zaten seninle defalarca konuştuk mail atma hususunda. Cidden şanssız ve üzücü bir durum yaşadın. Hem arıza çıkması, bu arızanın tam distribütör değişimi dönemine denk gelmesi ve bundan ötürü hizmet alamaman vs. gibi olaylar silsilesi. Eminim canını çokça sıkmış ve motoru aldığına bin pişman etmiştir. Bende buraya gelecekte aynı duruma düşebilecek arkadaşlara not olması adına yazıyorum çünkü senin tarafından da yapılmış ufak hatalar mevcut. Motor garanti amacıyla veya yetkili servise hizmet amacıyla bırakılırsa tarih ve saat yazan resmi kaşeli kağıt kesinlikle alınmalı. O kaşe itibarıyla firmaya bağlı olarak 10-15 iş günü içerisinde sorun ve hizmet giderilmek zorundadır. Belli bir süre sonra emsal taşıt verilmeli, sorun giderilemiyorsa da geri ödeme veya yeni ürün tahsisi yapılması gerekir. Yapılmaz ise tüketici mahkemesinden normal mahkemeye göre kat kat hızlı ve kesin çözüm alınır ve sorun giderilir. Altın kural herşeyin kayıt altında tutulmasıdır. Sorunu videolamak ve kayıt altına almak da satanın karalama yapma riskine karşı alınması gereken önlemlerden biridir...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Red_Whiskers adlı üyeden alıntı Mesajı göster

paranla rezil olmak dedıklerı işte tam olarak bu.işte bende bu yüzden daha önce farklı modelde 5 tane hyosung kullanmış birisi olarak bıraktım hyosungu...malzeme desen yok servis desen bir b....k tan anlamıyor.servislerde arıza tespit cihazı yol getirtmek için bile kargo parası +150 tl bakma parası istiyorlar.yoksa motora lafım yok ama sırf servıs yedek parçadan dolayı artık hyoya elveda dedim...keşke hyoda başka modeller gibi saglam servis ve uygun yedek parca sunabılse..ozaman yenıden tercihim hyo olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Alıntı wind_surfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

GTR250 için gidon yükseltme yapacağım GT250 gidonu takacağım daha önce deneyen oldu mu hortum veya kablolardan kısa kalan oluyor mu?

Keyifli sürüşler
    bir ara ben yapacaktım 2012 modelı hatta orjınal üst mesnete delınmesın dıye cıkma üst mesnet ve gidon baglantı ları almıstım ama kısmet olmadı motoru sattım...ama bu konuda bılgı vermesı acısından elımde pek cok resım mevcut fearlesboyy@msn.com ekleyin faceden atarım resimleri size ve sanırım teller kısa kalabilir.

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Selam hyosung 250r kullanan ve kullanmış olan abilerim, kardeşlerim;
    Konu çok eski olmasından ötürü bir kısmını okudum. Distribütör değişikliğinden dolayı parça/servis sıkıntısı yaşanıyormuş
    Bunun haricinde bu motoru önerebilir misiniz? Yani al kullan tecrübe edin sonra satarsın diyen olur mu? + - leri nelerdir?
    Bütçem 9bin lira, istemiş olduğum model 2013 şimdiden teşekkürler

Alıntı CamelBiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam hyosung 250r kullanan ve kullanmış olan abilerim, kardeşlerim;
    Konu çok eski olmasından ötürü bir kısmını okudum. Distribütör değişikliğinden dolayı parça/servis sıkıntısı yaşanıyormuş
    Bunun haricinde bu motoru önerebilir misiniz? Yani al kullan tecrübe edin sonra satarsın diyen olur mu? + - leri nelerdir?
    Bütçem 9bin lira, istemiş olduğum model 2013 şimdiden teşekkürler
    Hocam facebookda hyosung gt250 turkiye sayfasina gir yedek parca servis vs her konuda yardimci olanlar cikar. Herha.gi bir cozulememis problemi olana rastlamadim. Eger 600luk 1000lik makine almayip superspor tarz bir motor kullanayim istiyorsan alabilecegin tek motor hyosung

Motosikleti
    Rks150/Cbr125r/Gt250r/R125
    Merhaba arkadaşlar, yakın vakitte 2010 model hyosung gt250r alarak aranıza katılmış bulunmaktayım Motoru aldığım arkadaş, motoru pek fazla kullanmamış 1sene civarı sürekli yatmış 1-2haftada marş vurmuş. Anlayacağınız makinanın güzel bir bakıma ihtiyacı var. Siz tecrübeli arkadaş, abilerin yardımına ihtiyacım var. Motorun şu şu parçalarına aman dikkat et , temizlettir vs. değiştir dediğiniz ne var? İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz hyosungtan anlayan bilen bir usta var mıdır? Şimdiden teşekkürler, herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Arkadaşlar 2008 gtr250 I'm var kuyruk hariç Grenaj lari çalmış lar komple nereden temin edebilirim? Fatih kilicli da yok.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2008 gtr250 I'm var kuyruk hariç Grenaj lari çalmış lar komple nereden temin edebilirim? Fatih kilicli da yok.
    hocam nasıl yapmışlar bunu yanı motorun üzerinden çalmışlarsa yuh diycem allahtan motoru almamıslar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

yenı kasa far kafa demırı ve sol kafa grenajı bulabileceğim bir yer varmnı?malum motoranda daha parca yok gibi

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    arkadaşlar bende yan grenajlar mevcut sedefli beyaz isteyen olursa resimlerini paylaşabilirim.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, 2012 aldım bende. Modelden modele filtreler farkediyor mu ? Yani benim motora alacağım herhangi bir hyosung gt 250 hava ve yağ filteleri uyar mı ?

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 2012 aldım bende. Modelden modele filtreler farkediyor mu ? Yani benim motora alacağım herhangi bir hyosung gt 250 hava ve yağ filteleri uyar mı ?
    Uyar merak etme.
    Motor bloğu karbüratörlülerden beli genel olarak aynı.Sadece sübaplar vs gibi iç kısmında bazı ince rütuşlar yapıldı

Hava filitresinin yansanayisi orjinalin 3te 1 i süre gidiyor bu aklında olsun.
    Yada K&N veya BMC hava filitresi alıp da ömür boyu kullanada bilirsin
    ver gazı... ver çoşkuyu

Değerli bilgiler için teşekkürler Hava filtresi dediğiniz gibi iyi birşey alınabilir, içim de rahat olur. Haftasonu komple söküp bakım yapacağım. Ne ne durumda bilmiyorum

lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Arkadaş in evinin bahçesinde idi motor izmirde ertesi gun bi geldim grenaj lar yok. Dökme buldum 700 tl ye aldım gayet başarılı. Bugün boyaniyor. Şimdide Mars butonuna giden kablo da temassız lik var... motoran mi dir ne halt sa bu motorların parçası yok arkadaş. .. İsyan dayım sağ kütük diye geçen parçayı aradım hiç bir yerde yok. Yuki markanın filan uyarsa degistircem artık. Motor um da eksik birşey ler olunca rahatsızlık hissediyorum
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş in evinin bahçesinde idi motor izmirde ertesi gun bi geldim grenaj lar yok. Dökme buldum 700 tl ye aldım gayet başarılı. Bugün boyaniyor. Şimdide Mars butonuna giden kablo da temassız lik var... motoran mi dir ne halt sa bu motorların parçası yok arkadaş. .. İsyan dayım sağ kütük diye geçen parçayı aradım hiç bir yerde yok. Yuki markanın filan uyarsa degistircem artık. Motor um da eksik birşey ler olunca rahatsızlık hissediyorum
    hocam aldıgınız grenajın resmını özelden yada burdan atabılırmısınız bende öyle bir düşünce içerisindeyim.

Arkadaşlar ön teker milini kaç alyan açıyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

12 imiş, bilginize

Motosikleti
    YAMAHA MT
    elinde yada cevresınde yenı kasa hyo kafa grenajı far ve kafa demırı olan varmı nerden bulabılırm...(yada uygun yollu yenı kasa ısteyen olursa irtibata geçsin resim atabılırım.kafa demırı yamuk gıbı far camı kırık sol kafa grenajı kırık sag duruyor..)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler