Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize merhabalar, 4 yıl aradan sonra tekrar gt250r aldım. 2013 model üzerinde michelin pilot power 2 ct lastik var, K&N performans hava filtresi var.. öncelikle koruma takozu takmak istiyorum,ardından uzun fara zenon ve güzel bir egzoz düşünüyorum. 4 yıldır 250r piyasasından uzak oldugum için ne nerede nasıl şuan hiçbirşeyden haberim yok. yardımcı olmak İSTEYEN var ise memnun olurum zira tek tek forumdaki mesajları okuyup arasından bulmak için yeterli vaktim malesef yok.

birde motor 11250 km de, servis bakımı 12.000-12500 arası yazıyor. bakım ücreti nekadar? neler yapıyorlar? garantiden düşürmeye gerek var mı? yoksa ille servise mi gideyim ne dersiniz?
    Hayırlı olsun. Servis bakım işçiliği en son 80 liraydı sanırım yada 60. Garantiden düşürmeye gerek yok en son enxdesign nikli arkadaş sensor vs sorunu yaşamıştı garantiden hallettirmişti. Garanti onemli. K&N filtre yağlı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı onuroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Cok sagol tesekkur ederim,Servis bakım işçiliği en son 80 liraydı sanırım yada 60. Garantiden düşürmeye gerek yok en son enxdesign nikli arkadaş sensor vs sorunu yaşamıştı garantiden hallettirmişti. Garanti onemli. K&N filtre yağlı mı?
    Hic bakamadim,zaten adamla telefonda konusurken uzerinde lastik oldugunu da soylememisti filtreyide evde bana verdigi garanti bakim kagitlarini karistirirken buldum.
    biraz once servisi aradim ipone yag koyucaz bide yag filtresi degiscek 200 lira dedi.. baya bi cok degil mi?

Motosikleti
    Diversion F
    Hic bakamadim,zaten adamla telefonda konusurken uzerinde lastik oldugunu da soylememisti filtreyide evde bana verdigi garanti bakim kagitlarini karistirirken buldum.
    biraz once servisi aradim ipone yag koyucaz bide yag filtresi degiscek 200 lira dedi.. baya bi cok degil mi?
    Zam mı gelmiş acaba yine. Çok gibi. Diğer servisleride arayıp fiyat alın bence. Ben yağımı filtremi kendim gotürüyorum sadece işçilik veriyorum. Yağ Motul 7100 filtre K&N 131. Yinede 200 etmiyor. Garantim bitti zaten işçilik vermem inş. baya bi süre. Hani zincirede bakım yapcak bakıma gidiyosun sonuçta zam gelmediyse çok 200 lira

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Zam mı gelmiş acaba yine. Çok gibi. Diğer servisleride arayıp fiyat alın bence. Ben yağımı filtremi kendim gotürüyorum sadece işçilik veriyorum. Yağ Motul 7100 filtre K&N 131. Yinede 200 etmiyor. Garantim bitti zaten işçilik vermem inş. baya bi süre. Hani zincirede bakım yapcak bakıma gidiyosun sonuçta zam gelmediyse çok 200 lira

Banada cok geldi. Yagi kendim getircem dedim olmaz dedi,neden dedim Ipone yag kullaniyoruz dedi .s iyi bende ipon getiririm dedim bu seferde atarli giderli tarzda iyi tamam vs diye gecistirdi orjinal yag filtresikac para ki?nerden alirim?

Motosikleti
    Diversion F

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sagolasin.. delirmemek elde degil..adam telefonda 25 lira yag filtresi dedi.. 4 yil once kuralkan ve servisleri yuzunden sattim 250r i, simdi yine basliyor film Allah bize kolaylik versin

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    VE 2 yıl aradan sonra tekrardan sokaklara cıktık=)2014 modelle
    onuroz bunu beğendi.

Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    aramıza yeni arkadaşlar katılmış hoşgeldiniz. arkadaşlar kazasız belasız sürüşler dilerim.

3.500 bakım geldi iridyum buji taktırmayı düşünüyordum bir servisle görüştüm gerek yok %2 etkiler etkilemez dedi + motul yağ düşünüyorum 10-40 kullanıpta memnun kalan varmıdır acaba arkadaşlar yada farklı bir markada daha iyi verim alabileceksem onu söylermisiniz ve kaç litre almam gerekiyor. ekstra olarak 3500 de neler değişir yağ harici ?

ve bakıma gitmeden zincir yağlama maceram geçen pazar günü oyalandım epeyi keyf aldım fakat bi okadarda yorucu oldu biraz renklensin forum fotolar ;

zincirimizin temizlenmeden önceki ilk hali.

http://hizliresim.com/6R4dNk

http://hizliresim.com/glNEPL

temizleme bittikten sonra

http://hizliresim.com/5prkNL

http://hizliresim.com/2vmkOA

yağlama yaptıktan sonraki hali zincirin

http://hizliresim.com/onPZdb

http://hizliresim.com/gjzAb5

bir kaç karede gün sonu resimleri.

onuroz bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    04/07/2014 trafıge cıkıslı motorum uzun zaman sonra tekrar yollardayım
    onuroz bunu beğendi.

Motosikleti
    Diversion F
    Alıntı Private_User adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]aramıza yeni arkadaşlar katılmış hoşgeldiniz. arkadaşlar kazasız belasız sürüşler dilerim.

3.500 bakım geldi iridyum buji taktırmayı düşünüyordum bir servisle görüştüm gerek yok %2 etkiler etkilemez dedi + motul yağ düşünüyorum 10-40 kullanıpta memnun kalan varmıdır acaba arkadaşlar yada farklı bir markada daha iyi verim alabileceksem onu söylermisiniz ve kaç litre almam gerekiyor. ekstra olarak 3500 de neler değişir yağ harici ?
    %2 son hızda mı ara hızlanmada mı? İridyum kullanıyorum performans olarak farketmedim ama marş süresi kısaldı gibi Motoru aldığımdan beri Motul 5100 kullandım. Eski sahibi ne kullanıyordu bilmiyorum ama vites geçişlerinde boşu bulamama bulduktan sonra 1. vitese geçememe, geçerken hareket etme sorunum azaldı. Motul'un sitesinde bizim motorlar için 7100 tavsiyeyi gordüm. 19000 bakımında 7100e geçtim. Daha bi şıkır şıkır vitesler. İlk çalışmada 2-3 dakika ısıtmak gerekiyor motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    04/07/2014 trafıge cıkıslı motorum uzun zaman sonra tekrar yollardayım
    https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/...9b&oe=5429F000
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız. Dizlik, pantolon ve bot oneriyorum havalar sıcak olmasına rağmen Eldivende yok gibi gibi..
    Private_User bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 700 S
    Selamlar arkadaşlar. Direk konuya giriyorum; İstanbulda çıkma hyosung gt250 comet parçası bulabileceğim yerler var mıdır? Geçen ufak bir kaza geçirdim...direksiyonum yamuldu ve depom çizildi bayağı, manetler kırıldı, sağ sinyalim kırıldı :(

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Çıkma parça almayın arkadaşım,ondan sonra motoru yarım saat biryere park etmeye koruyoruz! Gece uykularimiz kaçiyo!

Motosikleti
    Diversion F
    Alıntı G-dOG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Direk konuya giriyorum; İstanbulda çıkma hyosung gt250 comet parçası bulabileceğim yerler var mıdır? Geçen ufak bir kaza geçirdim...direksiyonum yamuldu ve depom çizildi bayağı, manetler kırıldı, sağ sinyalim kırıldı :(
    direksiyon derken gidon mu? Gidonun çıkması olmaz. Gidonlardaki en ufak yamuklukta bile, normal kullanımda farketmezsin ama ihtiyacın olduğunda bi bakarsın gidon depoya yapışmış daha fazla çeviremiyorsun, patlarsın. Tecrübeyle sabit Çıkma vs. arama kafan rahat olsun, kafamız rahat olsun Serk21'in dediği gibi..!

Arkadaşlar 2013 modellerin topspeed kactir hafta sonu 1000 km lik gezimde ilk defa zorlayip hafif rampa asagi 172 km yi gördüm ve debriyaja basip ayirdim daha gidermiydi bilmiyorum bazen düz yolda zayif artci ile 130 u bile zor bulduğu oluyor bakımdan cikali 2000 km oldu olmadi sizde durum nazil hic zorliyan oldumu aranizda şimdiden teşekkürler kazasiz hatasiz surusler

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bendeki 2013 ve artçı ile 151 km gordum ama önüm doluydu daha fazla gidemedim. Malum.yavaş yavaş hizlaniyor..

Aranizda depo üstü çanta kullanan var mi? Icine telefon,şarj aleti,cuzdan,anahtar,sigara-cakmak,diş fircasi-macun,deodorant sigsin yeter magnetli olanlar mi yoksa vantuzlular mi iyi? Esyalarinizi nereye koyuyorsunuz kardeşim?

Motosikleti
    Diversion F
    Bendeki 2013 ve artçı ile 151 km gordum ama önüm doluydu daha fazla gidemedim. Malum.yavaş yavaş hizlaniyor..

Aranizda depo üstü çanta kullanan var mi? Icine telefon,şarj aleti,cuzdan,anahtar,sigara-cakmak,diş fircasi-macun,deodorant sigsin yeter magnetli olanlar mi yoksa vantuzlular mi iyi? Esyalarinizi nereye koyuyorsunuz kardeşim?
    Icon Urban Tank Bag kullanıyorum, bildiğin elim ayağım oldu. Kaskıda onda taşıyorum. Amazondan almıştım 180 liraya gelmişti dolar 1.79dan.

http://www.youtube.com/watch?v=vouhk1cBXEA

Motosikleti
    Honda NC 700 S
    Çıkma parça konusundaki cevaplar için teşekkürler.Biraz değişik bir açıdan bakmışsınız ama komik geldi...olsun sağolun.Ancak elinde hala aradığım parçalardan olan varsa bana ulaşsınlar lütfen.Çalıntı olduğundan şüphe ettiğim malı zaten almam hayrı olmaz.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Icon Urban Tank Bag kullanıyorum, bildiğin elim ayağım oldu. Kaskıda onda taşıyorum. Amazondan almıştım 180 liraya gelmişti dolar 1.79dan.

http://www.youtube.com/watch?v=vouhk1cBXEA
    Acayip kullanişli birşeymiş,super..ben nette 95 tlye magnetli gordum :/ sezonu cikarmak icin onu mu alsam bunu mu beklesem bilemedim simdi :/ tr se icon un bayisi acilmisti galiba kim bilir nekadardir orda

Motosikleti
    GT250 naked
    merhaba arkadaşlar, aşağıdaki soketin nereye gittiğini ve neden yanmış olabileceğini bilen var mı?

Arkadaşlar Merhaba ,
    İsmim Okan , gruba yeni katıldım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Aklımda uzun süredir motosiklet almak vardı fakat uygun koşulları sağlayamamıştım. Bu ay Allah kısmet ederse B ehliyetimi yükselteceğim ve A2 de alacağım. 125 lik aldıktan 2 ay sonra yükseltmek istemiyorum açıkçası ,o yüzden 250 lik almak istiyorum . Boyum kısa (1.62) Motosikletin üzerindeyken sorun yaşamayacağımı düşünmüyorum(Aşırı hızı sevmem , gerekli eğitimleri de alacağım). Fakat boyum kısa olduğu için kırmızı ışıklarda vb yani motoru durdurmam gereken zamanlarda sorun yaşar mıyım ?
    Eğer sorun yaşamayacağımı düşünürseniz ki ümidim bu yönde hyosung gt 250 mi yoksa honda cbr250 mi tavsiye edersiniz ?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler