Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Anladım arkadaşlar çok sağolun sadece turkiye dağıtıcısı yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=155173436&rnd=3159
    Arkadaşlar bu motor alınırmı peki ilanda gördüğünüz kadarı ile

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cece1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selamlar foruma yeni üye oldum a2 ehliyetimde taze ;

8 9 bin bütçem var,süper sport görünümlü alabileceğim sorun çıkarmayacak ve malum ilk motor hangi marka ve modeli önerirsiniz? Hyosung gt 250 önerdiler ama siz daha iyi bilirsiniz?

Cece bende senin gibi aynı durumdayım ben hyosung bakıyorun

KrioterS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000V Varadero 2011
    Alıntı caucasian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.com/a/img197/1435/incg.jpg

s.a nihayet bende aranıza katıldım
    A.s Hoşgeldin

2013 model yağ ve filtre değişimi ne tutuyo serviste arkadaşlar 11.500 bakimi geldi servis kaselemese silinti olurmuş hangi yagi tavsiye edersiniz

Yokmu bildiğini temiz 2012-2013 hyosung gt250

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    isteyene motorumu satabilirim Türkiye de daha temizi olduğunu sanmıyorum.2012 4100 km de hiç düşmesi yok hatasız...

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Arkadaşlar motorumun egzoz borularının alt tarafta birleştiği kutudan bir ses geliyor ısındığında kısmen azalıyo. Sanırım içerisinde serbest dolaşan birşeyler var ve sağa sola vuruyor bunu nasıl çözerim. Yenisine baktım fakat bulamadım değiştirmem gerekirse hangi isimler ile nerede aramalıyım.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı xxrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumun egzoz borularının alt tarafta birleştiği kutudan bir ses geliyor ısındığında kısmen azalıyo. Sanırım içerisinde serbest dolaşan birşeyler var ve sağa sola vuruyor bunu nasıl çözerim. Yenisine baktım fakat bulamadım değiştirmem gerekirse hangi isimler ile nerede aramalıyım.
    Dostum katelitik konvertör'den bahsediyorsun galiba. Motorun kaç km'de? Söyliyeceğin Km'ye göre belki katelitik konvertörün içinde bulunan sünger gibi fakat sert bir parça var delikli süzgeç misali. Belki o çatlamış ve bir kaç parça kırılmış olabilir. Katelitik Konvertör dediğim şey şu içerideki demirden olan delikli yapı. Belki o dağılmış olabilir. Ama duymadan, görmeden bir şey demek zor. Kesin o dur demiyorum. Tahmin benim ki.

Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isteyene motorumu satabilirim Türkiye de daha temizi olduğunu sanmıyorum.2012 4100 km de hiç düşmesi yok hatasız...
    Hocam ne istiyorsun makineye

Motosikleti

Resimler dün çekilmiştir.9250 tl motor başında pazarlıklı

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacak arkadaşa tavsiye ederim.
    Fiyata takılmasınlar, tam sezon zamanındayız.
    2013 takıntısı olmayanlar için bu para verilir ve alınır. Kimisine göre 2012 modeller daha asi ve yakışıklı duruyor zaten. Alacak arkadaş pişman olmaz.
    Pistolero_10 bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacak arkadaşa tavsiye ederim.
    Fiyata takılmasınlar, tam sezon zamanındayız.
    2013 takıntısı olmayanlar için bu para verilir ve alınır. Kimisine göre 2012 modeller daha asi ve yakışıklı duruyor zaten. Alacak arkadaş pişman olmaz.
    Eyvallah kardeşim.Zaten temizliğini görüpte pazarlığı ona göre yapsınlar diye motor başında pazarlıklı dedim.İlan açmadım şimdilik
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar, bir kaç sorum olucak tecrübeli arkadaşlar yardimci olursalar çok sevinirim

Daha once Honda kullanicisiydim sport modelinde Cbr tercihlerimde hic bir sikinti yasamadim 2006 modelinden 2013 modeline kadar kullandim sonunda merak edip 2013 GT 250 r motor aldim 1 ay kadar önce 11 binde

Formlarda arastirdigim kadarıyla yolda kalanlar turlu turlu elektronik arızalar 2013 model bi motor nasil oluyorsa bu kadar sikinti verebiliyor görüntüsü gidişi çok tatminkar fakat her forma baktigimda motora korkarak biner oldum acaba yolda kalirmi arza yaparmi seklinde nerdeyse paranoya oldum sürekli uzun yol yapan biri olarak bu paranoya motordan sogumama yetti bu arada 11 bin bakimi geldi catti servise gittiğimde 150-200 lira bakim fiyatida çok fazla geldi yağ ve filtre değişim fiyati bu meblada ben hondada rutin bakimlrda bu kadar verdiğini hatirlamiyorum
    Ki servis güvenliği kalitesi tartisilir !
    Kendim yapmaya karar verdim bakimlarini bu seferde parcalarinin pahaliligi ayri bi silinti armut kadar farin liste fiyatu 1300 lira hava filtresi 80 lira çok fazla degilmi ? Neyse bununda çözümü 20 TL civrina nette bulunan filtre siparişi vererek cozdum Balatalari azalmis 3 takim aldim hidroliklerini balatalarini degistirdim
    Gel gelelim motor yağ değişimine servis kasesi olmadan garanti dişi kalmasini kabul etmekmi yoksa kendimmi yapsam o riske degermi ne yapmali gerçekten paranoya yaptiticak kadar sikintili bi motor mu gerçekler nasildir tecrübeli arkadaşlar surcu lisan olduysa affola desteklerinizi bekliyorum tekerinize tas değmesin hayirli hatasiz surusler

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum katelitik konvertör'den bahsediyorsun galiba. Motorun kaç km'de? Söyliyeceğin Km'ye göre belki katelitik konvertörün içinde bulunan sünger gibi fakat sert bir parça var delikli süzgeç misali. Belki o çatlamış ve bir kaç parça kırılmış olabilir. Katelitik Konvertör dediğim şey şu içerideki demirden olan delikli yapı. Belki o dağılmış olabilir. Ama duymadan, görmeden bir şey demek zor. Kesin o dur demiyorum. Tahmin benim ki.

http://i.hizliresim.com/ElbVj8.jpg

selam .bizim motorda katalitik konvertör yok.o parça katalizör diye geçiyor.bunun içinde zaten öyle taş falan yok.bildigin makarna süzgeçi gibi delikli bir metal kap var.bu dış kaba puntalanmış. zamanla bu puntolar kopup kazanın içinde dolaşıyor.şıkır şıkır ses yapıyor.bunun çözümü eğer motor garanti deyse garantiden değiştirin. ben 30 bin km ye kadar 2 kez değiştirdim.50 binde birkez daha yaptı.aldık elimize taş motorunu katalizör kutusunu yarıp içindeki metal süzgeçi çıkarttık. oksijen kaynagı ile kutuyu kapattık. ogün bu gündür bir daha sorun çıkartamadı. kanuni yedek parça listesinde : hyosung >gt250r >şase > egsoz sıralamasındaki resimdeki 3 nolu parça.ön silindirden çıkıp egzoza kadar giden ana borudur.

Motosikleti
    Alıntı alezia_fm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar, bir kaç sorum olucak tecrübeli arkadaşlar yardimci olursalar çok sevinirim

Daha once Honda kullanicisiydim sport modelinde Cbr tercihlerimde hic bir sikinti yasamadim 2006 modelinden 2013 modeline kadar kullandim sonunda merak edip 2013 GT 250 r motor aldim 1 ay kadar önce 11 binde

Formlarda arastirdigim kadarıyla yolda kalanlar turlu turlu elektronik arızalar 2013 model bi motor nasil oluyorsa bu kadar sikinti verebiliyor görüntüsü gidişi çok tatminkar fakat her forma baktigimda motora korkarak biner oldum acaba yolda kalirmi arza yaparmi seklinde nerdeyse paranoya oldum sürekli uzun yol yapan biri olarak bu paranoya motordan sogumama yetti bu arada 11 bin bakimi geldi catti servise gittiğimde 150-200 lira bakim fiyatida çok fazla geldi yağ ve filtre değişim fiyati bu meblada ben hondada rutin bakimlrda bu kadar verdiğini hatirlamiyorum
    Ki servis güvenliği kalitesi tartisilir !
    Kendim yapmaya karar verdim bakimlarini bu seferde parcalarinin pahaliligi ayri bi silinti armut kadar farin liste fiyatu 1300 lira hava filtresi 80 lira çok fazla degilmi ? Neyse bununda çözümü 20 TL civrina nette bulunan filtre siparişi vererek cozdum Balatalari azalmis 3 takim aldim hidroliklerini balatalarini degistirdim
    Gel gelelim motor yağ değişimine servis kasesi olmadan garanti dişi kalmasini kabul etmekmi yoksa kendimmi yapsam o riske degermi ne yapmali gerçekten paranoya yaptiticak kadar sikintili bi motor mu gerçekler nasildir tecrübeli arkadaşlar surcu lisan olduysa affola desteklerinizi bekliyorum tekerinize tas değmesin hayirli hatasiz surusler
    50-100 lira için garantinizi bozmayın. Garantinizin sona ermesine 1 yıl kalmış. Bence idare edin.
    Benim kilometre tahrik mekanizması bozuldu 2600km'de. Parçanın fiyatı 180 TL. Neyseki garantiden değişti, 3-4 hafta gibi bir sürede ulaştı parça. Tabi bu süre servisle alakalı muhtemelen. İstanbuldaki servislerde süre daha kısa olacaktır.

Yolda kalanlardan biri benim (2013 model, henüz 3500km). Benim motordaki sorunu bulunduğum ilçedeki yetkili servis çözemedi. Kontrol cihazını da istemekle uğraşmak istemediler. Bu yüzden 11 Nisan Cuma günü Çanakkale'deki diğer yetkili servise götürdüm kamyonet kasasında. Bakalım servisin ve St&Kanuni merkezin davranışları ne olacak. Sorun çıkmadığı zaman her motor, her servis kaliteli oluyor. Sorun anında ne yaşatacakları önemli. Şuan sadece ve sadece sabırla bekliyorum.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Evet sizin resimlerinizi görmüş üzülmüştüm sizin oradaki servis ücretleri nasil yağ ve yağ filtre değişimi

Motosikleti
    Alıntı alezia_fm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sizin resimlerinizi görmüş üzülmüştüm sizin oradaki servis ücretleri nasil yağ ve yağ filtre değişimi
    Yağ ve filtreyi kendim aldım. Değiştirme ve kaşe basma için 20 lira aldı. Hava filtresi değişmedi. Başka bir işlem yapılmadı.

Yağın litresi 25 lira civarı. (Castrol)
    Filtre 15 lira civarı
    Ducati 1198SP _ RedLove

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    NGK piponun kodu nedir hyosung için uyumlu olan

OZGUR SASMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW 600CC CHOPPER
    ARKADASLAR 2010 YILINDA IKINCI SAHIBI OLARAK ALDIGIM GTR250(KIRMIZI-SIYAH)MOTORUMU SATICAM ...2008 MODEL ENJEKSIYONLU,ORIJINAL YEDEK ANAHTARI,TAKIM CANTASI,KAZASIZ (YAN YATMADAN DOLAYI UFAK CIZIK MEVCUT)TUM PARCALARI ORIJINAL ETIKETLERI DURUYOR UZERINDE ,6BIN KUSUR KM ,ALDIM TOPLAMDA 1000 KM BIMMEDIM ZATEN EHLIYETIMDE YOK(MINUBUS VE BINEK ARACIM VAR BIR HEVES ALDIM HA BUGUN HA YARIN BINERIM DIYE SAKLADIM ARKA BAHCEMDE KAPALI YERDE BETONDAN YUKSEKTE MUHAFAZA EDIYORUM)AYAKLARIMDA YERE YETMIYORDU BU ARADA MOTORDA AGIR DAHA ALCAKBIR MOTOR ALDIM EHLIYETIDE ALICAM BU ARDA YAS 34,,,MOTORU EVIMIN ARKA BAHCESINE KOYDUM YAKLASIK 3 SENEDIR ORDA HAFTA SONLARI SILIP CALISTIRIP SESINI DINLIYORUM AMA BINCEK CESARET YOK YUKSEKLIGINDEN DOLAYI OYUZDEN ISTANBULDA YASAYAN SAGLAM MOTORU SAGLAM BIR MOTOR DUSUNEN ARKADAS VARSA FIYATIM 5.500 TLDIR.USTANIZI YANINIZDA GETIRIN MOTORUN CIVATALARINA ANAHTAR DEGMEMISTIR FIYATIMIN UYGUN OLMASININ SEBEBI 3SENEDIR MUHANESI YAPILMADI VEDE OLDUGU YERDE DURMAKTAN LASTIK GEREKIYOR HOS UZERINDE BIR SEY YOK HERSEYI YENI GIBI DURUO LASTIKDE AMA BENCE OMRU BITMISTIR DEGISMESI GEREKIR.BAKMAYA GELEN ARKADASLAR ONUMUZDEKI AY IZNE CIKICAM DUSUNURSENIZ MUSAIT OLUCAM YARDIMCI OLABILIRIM MEMNUN KALACAGINIZ ARKAMDAN DUA EDECENIZ BIR MAKINA HERYERINDE ETIKETLERI HERSEYI YEPYENI PAS YOK DARBE YOK

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

BU ARADA 2 SENE ONCE KAPILARDEGISTI EVDEN BAHCEYE CIKAN PIMAPEN OLDU MOTORU CIKARIRKEN YENI KAPIDAN SIGARMI BILEMIYORUM OLMASSA GRENEJLARI SOKERIM CIKARIRKEN MUTFAK HOL VE KORIDORDAN CIKIP DISAI CIKIYOR KOYDUM KOYALIARKADA GORUNCE ANLAYACAKSINIZ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler