Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    2010 sonrası arkadaki kabloları kısa devre yaptırsanda yazmıyormuş ekranda hata kodu makineye bağlamak gerekiyormuş. Bizim motorlarda yeni olduğu için boşuna uğraşmışız hata kodu yazmıyor diye. Normalmiş yani yazmaması makine lazımmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Private_User - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim kardeşim. KM de sorun var zaten, adam telefonda birşeyler söyledi sen gel ayarlarız km sini felan, ben anlatırım durumu diyo, gerçek km'si değil zaten.

rica ederim kardeşim inş aradığın motoyu bulursun.

wind_surfer geçmiş olsun kardeşim. valla dediğin gibi karabulutlar dolaşıyor üzerimizde aman dikkat...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı Private_User adlı üyeden alıntı Mesajı göster

rica ederim kardeşim inş aradığın motoyu bulursun.

wind_surfer geçmiş olsun kardeşim. valla dediğin gibi karabulutlar dolaşıyor üzerimizde aman dikkat...
    hepimize geçmiş olsun inşallah biran önce çözeriz sorunları da motora bineriz ben jant arıyorum şimdi sıfırı çok pahalı :( çıkma bulabilirim inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Acil cevap verebilir misiniz? Cevaba göre alacağım?

2008 model motorun jantı 2013 model motoro uyar mı?

ilan bu:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...6992608/detay/

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı TheCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sabah zorla dua ede ede çalıştırdım.Belli tek silindir çalışıyor diğerine ateşleme gitmiyor ki dediğim gibi çıktı 15km o şekilde yol yaptım ustaya götürdüm ön silindire ateşleme gelmediğini söyledi bakalım ne olacak.....
    Dostum aynı problem bizim de başımıza geldi. Silivri'den İst'a dönüşte (toplam dönüş 75 km) ateşleme kesti motor yarı yolda ist'a 30-35 km kala bir benzinliğe yakın yerde stop etti. İndim baktım motora arka blok sıcak ön tarafı soğuk. Dedim olum ateşleme kesti bu motor ön silindir ateşlemiyor. Sonra 30-35 km yolu tek silindir geldik desem yeri. Arada bir 2 silindir birden devreye giriyor çok kısa süreli 5 dakika felan anca sonra tekrar teke düşüyordu. Arkadaşa 150-200 gibi bir meblağ geçirdiler. Ama bence problem buji piposu çatladı tabi usta da bulmuş tavuğu yolmadan olmaz. Belki de adamın günahını alıyorum ama düşüncem bu. Usta'nın dediğine göre motor zorladığınız zaman böyle bir durum oluyormuş. Arkadaşa motoru çok sıkıştırıyorsun demiş. bla bla. (Ustaya götürdükten sonra tamamen anlattıklarım arkadaşımın ağzından duyduklarımdır. Aksi bir durum söz konusu olursa onun yalancısıyım)

Ustaya mana bulma sebebim de eğer kesin bir problem olsa hiç ateşlemez ama yolda yer yer ön silindir çalıştı, yer yer tekrar kesti. Bence dediğim gibi buji piposu felan çatlamıştı bence çünkü arada temassızlık mı desem ne desem o sebebten tekrar ateşleme gelip gidiyordu. Bir ara florya'ya girdik wolkswagen servisi var arkadaş orda çalışıyordu. Orda oturduk muhabbet ettik motor soğudu 10-15 dk kadar, sonra çalıştırdık tek marşta çalıştı 5-10 km gittik sonra yine tek silindire düştü baya eziyet çektik gelene kadar.

Ama şunu söyliyim tek silindir çalışırken birden çift silindire geçtiğinizde kendinizi 600'lük makinede zannediyorsunuz. Birden herşey değişiyor o gaz tepkisi felan çok acayip oluyor. Çünkü vücut ve beyin olarak yavaş gitmeye alışınca ve tepki birden gelince çok farklı hissediyorsunuz.

Arkanızda artçı varsa ve tek silindir ile gitmek zorunda kalır bizim yaşadığımız sorunu yaşarsanız mutlaka artçınız temkinli olsun tutunmayı bırakmasın. Çünkü birden çift silindir devreye girince düşmemek elde değil ki bizim başımıza geliyordu acemi bir artçı da değilim 15-20.000 km'dir motor üzerindeyim.

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aynı problem bizim de başımıza geldi. Silivri'den İst'a dönüşte (toplam dönüş 75 km) ateşleme kesti motor yarı yolda ist'a 30-35 km kala bir benzinliğe yakın yerde stop etti. İndim baktım motora arka blok sıcak ön tarafı soğuk. Dedim olum ateşleme kesti bu motor ön silindir ateşlemiyor. Sonra 30-35 km yolu tek silindir geldik desem yeri. Arada bir 2 silindir birden devreye giriyor çok kısa süreli 5 dakika felan anca sonra tekrar teke düşüyordu. Arkadaşa 150-200 gibi bir meblağ geçirdiler. Ama bence problem buji piposu çatladı tabi usta da bulmuş tavuğu yolmadan olmaz. Belki de adamın günahını alıyorum ama düşüncem bu. Usta'nın dediğine göre motor zorladığınız zaman böyle bir durum oluyormuş. Arkadaşa motoru çok sıkıştırıyorsun demiş. bla bla. (Ustaya götürdükten sonra tamamen anlattıklarım arkadaşımın ağzından duyduklarımdır. Aksi bir durum söz konusu olursa onun yalancısıyım)

Ustaya mana bulma sebebim de eğer kesin bir problem olsa hiç ateşlemez ama yolda yer yer ön silindir çalıştı, yer yer tekrar kesti. Bence dediğim gibi buji piposu felan çatlamıştı bence çünkü arada temassızlık mı desem ne desem o sebebten tekrar ateşleme gelip gidiyordu. Bir ara florya'ya girdik wolkswagen servisi var arkadaş orda çalışıyordu. Orda oturduk muhabbet ettik motor soğudu 10-15 dk kadar, sonra çalıştırdık tek marşta çalıştı 5-10 km gittik sonra yine tek silindire düştü baya eziyet çektik gelene kadar.

Ama şunu söyliyim tek silindir çalışırken birden çift silindire geçtiğinizde kendinizi 600'lük makinede zannediyorsunuz. Birden herşey değişiyor o gaz tepkisi felan çok acayip oluyor. Çünkü vücut ve beyin olarak yavaş gitmeye alışınca ve tepki birden gelince çok farklı hissediyorsunuz.

Arkanızda artçı varsa ve tek silindir ile gitmek zorunda kalır bizim yaşadığımız sorunu yaşarsanız mutlaka artçınız temkinli olsun tutunmayı bırakmasın. Çünkü birden çift silindir devreye girince düşmemek elde değil ki bizim başımıza geliyordu acemi bir artçı da değilim 15-20.000 km'dir motor üzerindeyim.
    Bende bujinin kendisi veya bağlantı noktası diye düşünüyorum usta tanıdık kendisi de motorcu ve beraber gezdiğimiz adam ona dedim bilmiyorum buji olduğunu sanmıyorum dedi..Eli doluydu şimdi 3 motor birleştiriyordu ..Yarın uğraşır ancak öğreniriz...

Ama bende hiç diğer silindir devreye girmedi tek silindir geldim 80 i geçemiyorsun zaten motor fırlamıyor yavaş yavaş gaz yiyor.Yokuş yukarı gelirken vites düşürdüm sinir oldum alışkın değilim...
    Motoru zorldım mı evet dün aarıza yapmadan önce biraz köy yolu hafif asfalt hafif nbozuk bi yolda düşük vites yüksek devir zorladım ama o kadarda olcağını düşünmedim ..
    Twin bunu beğendi.
    .........

Motosikleti
    Milletin çivisi çıkmış motosiklet piyasası uçmuş arkadaş. Adamlar sıfır motor fiyatından fazla 2.ele istiyorlar. Nasıl bir zihniyet kafa yapısı var ne içiyor ne kullanıyor merak ediyorum. Motor felan almıyorum arkadaş 125cc'yle yolumuza devam. Kısmet olursa direk 600cc 4 silindir naked ya da mt-07'ye geçerim inşallah.
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sanırım ayaklık
    Müşürüm bozuldu, motor vitesteyken ayaklığı açtığımda motor stop etmiyor, ne yapabilirim acaba?
    Muşur kablolarını kısa devre yapıp birbirine bağla muşuru iptaletmiş olursun.
    LİVE TO RİDE, RİDE TO LİVE!

Motosikleti
    Bende bujinin kendisi veya bağlantı noktası diye düşünüyorum usta tanıdık kendisi de motorcu ve beraber gezdiğimiz adam ona dedim bilmiyorum buji olduğunu sanmıyorum dedi..Eli doluydu şimdi 3 motor birleştiriyordu ..Yarın uğraşır ancak öğreniriz...

Ama bende hiç diğer silindir devreye girmedi tek silindir geldim 80 i geçemiyorsun zaten motor fırlamıyor yavaş yavaş gaz yiyor.Yokuş yukarı gelirken vites düşürdüm sinir oldum alışkın değilim...
    Motoru zorldım mı evet dün aarıza yapmadan önce biraz köy yolu hafif asfalt hafif nbozuk bi yolda düşük vites yüksek devir zorladım ama o kadarda olcağını düşünmedim ..
    Dostum ne oldu? Bir haber var mı ustadan? Bende merak ettim durumu.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Çok yaşa kanuni çok yaşa hyosung
    Garantili motora arıza tespiti için 50 Lira istiyor Kayalar Motor.

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Sonunda Hyo yu sattık hayırlı olsun

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh artık ebesininki ya garantili motorun arıza tespiti için 50 tl istenirmi saçmalığın daniskası artık onedir öyle ya :S verdinmi dostum para arıza tespiti için ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garantiden değişecek parça için isteyecekleri fiyatı tahmin bile edemiyorum bizim bajaj yalan olacak galiba
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Sonunda Hyo yu sattık hayırlı olsun
    thecool hayırlısı olsun umarım dilediğin fiyata satmışsındır. buarada tamir ettirip mi sattın o şekidlemi verdi ? ve tam olarak sıkıntı neymiş bulabilmişmiydin ?

Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Tamir ettirdim..Bobinde sıkıntı varmış yeni bobin takıldı. İstediğim fiyat olmasada 1-2 aşağı oldu ..Mecburen sattım.

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Hayirlisi olsun diyelim kardeşim
    TheCooL bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı Private_User adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh artık ebesininki ya garantili motorun arıza tespiti için 50 tl istenirmi saçmalığın daniskası artık onedir öyle ya :S verdinmi dostum para arıza tespiti için ?
    Yarın götüreceğim ama daha öncesinde kanuniyi arayıp baya tartışmayı düşünüyorum :D

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam ben müşürü iptal etmek istrmiyorum ki yine de teşekkür ederim cevabınız için.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben müşürü iptal etmek istrmiyorum ki yine de teşekkür ederim cevabınız için.
    Benim yazdığım geçici çözüm zaten. Tamirciye kadar motoru çalıştırabilmek için ya da yenisi gelene kadar motora binebilmek için söyledim.
    Ayakçalığın arasına toz, kir, çamur vs tıkanınca yapar genelde. Önce ayakçalığı temizle. Hala devam ediyorsa muşuru söküp komple dağıt içindeki yay sıkışmıştır onu düzeltince sorun ortadan kalkar bence. Aynı sorun bende de var. Yarın inip bakacağım. Olmazsa yenisini alacağız mecbur.
    LİVE TO RİDE, RİDE TO LİVE!

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Bu sabah motorun kontağını açtım F1 sürekli yanıyor sönmedi göstergede de bir F1 bir 0 yazarak sürekli değişiyor çalıştırdım dinledim birz normal açılışıyor gazda falan dda oynama yok sorun ne olabilir sizce?

Böyle giderse bende motoru satacağım sğumaya başlıyorum iyiyce:(

Motosikleti
    GT250RR xD ^^
    Dostum o sorun bendede var gaz yemede sıkıntı yok devirlerde sıkıntı yok sadece dediğin gibi benzini alması için kırmızıya basıyorum ondan sonra FI başlıyor 0 FI 0 FI olarak yanmaya çalışıtırnca hiç bir hata kalmıyor FI olarak. Ben servisi aradım bir çok şeye bağlı olabilir diyor FI hatası enjeksiyon anlamına geliyor fakat sadece enjeksiyon ile ilgili olmayabilir diyor. pc ye bağlıyorlar motoru hatayı buluyorlarmış Korkucak birşey değildir diyor kaza vs vs başka birşey olmadan zorlamadan bianda çıktıysa halledilir diyor. gidicem müsait olduğum ilk anda kayalara bu durum için.İstersen sende bir ara danış için rahatlıcaksa. her ufak sorunda satmaya kalksak oo yapma böyle
    Ben dün akşam başka bir sorun yaşadım eve geldim motoru park edicem boşta bırakıyorum motoru ben park ettiğimde boşa alamıyorum 10 kere denedim ileri geri hareket ettiriyorum 1 den 2 ye geçiyor gaz veriyorum az boşa getiremiyorum az kaldırıyorum basamak sert daha az kaldırınca direk 2 ye geçiyor sürerken 1 den 2 ye alırken rahat geçiyor durduğumda 2 ye zorluyor ve boşu atlıyor her seferinde yağ ile alakalı bir durummudur acaba ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler