Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rr ı sattık. oguz bi de bakalım bu ölücük nasıl yapılıye
    Şu sıralar bakıyorumda pek doğru düzgün motorlar düşmüyor piyasaya. 2007+ RR ve R6 bakınıyorumda pek temiz yok. Temizlerede uçuk fiyatlar çekmişler

Evomu baksan bende ne
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Arkadaşlar 05.27 deki egzoza dikkatinizi çekerim. Benim çok hoşuma gitti
    TR'de gören duyan oldu hiç böyle birşey? hyo üzerinde

http://youtu.be/PXr7icXdExA?t=5m27s

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eksoz yok, düz boru

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı onuroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 05.27 deki egzoza dikkatinizi çekerim. Benim çok hoşuma gitti
    TR'de gören duyan oldu hiç böyle birşey? hyo üzerinde

http://youtu.be/PXr7icXdExA?t=5m27s
    El yapımına benziyor sanki ? (Çift çıkış)

Buda video çeken elemanın motoru.

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    güzelmiş ...
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ducati yazıları cok apaci olmus ama genel olarak beyaz cizgiler yakışmış bence

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    maziye döniyim biraz ne temizlerdim motorumu çanakkaleye giderken koru dağının oralarda çekilmişti beyaz motor benim 12bin küsürlerdeydi heralde burda

Uploaded with ImageShack.us

Tüyap mc burda eski depo padleri var

Uploaded with ImageShack.us

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Depo pedinin üstündeki yazıyı hyosungu sen mi yazdırdın hazırmı aldın Alper hocam ?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ey gidi ne gazlardım

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Arkadaşlar motoru satıp satmama arasında gidip geliyorum 7.250 e alıcı var ama kıyamıyorum satmaya acaba ne yapsam satsammı? 2011 model 18.000 de alet

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    2 aylık aradan sonra kuheylana bugun mars verdım 3 cu defa da aldı ancak uzun sure calısmayınca oksuruyormus

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    İzmir'den olan arkadaşlara sorum olucak.

Motosikletinizi servise nereye goturuyorsunuz?
    Beğendiğiniz Hyosung bayisi hangisi satin alma için?

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı yakuza_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 aylık aradan sonra kuheylana bugun mars verdım 3 cu defa da aldı ancak uzun sure calısmayınca oksuruyormus
    Bu yaptıgınız yanlış konşektore statore zarar verirsiniz uzun sureli kullanmamalar sonrasında mutlaka akünüzü sarj edin sonra kontak acın bu motorlarda voltaj ve amper cok önemli düşük akü degerlri ile motorunuz calışıyor olabilir bitik tam sarj olmamış bir akü sonrasında tahmin edemiyceğiniz sorunlara sebep olur Akü diyip gecmeyin...

kpnk50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni cross 150
    arkadaşlar st kanuni yle gt hyosung un farkı sadece enjeksiyonlu olmasımı başka farkı yokmu boyu felanda mı aynı

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    boşver o ayrıntıları :D motor alacaksan bak yukarıda felonun paylaştığı video var :D böyle abanıyorsa alma. alacağın adama sor kaç gördün en son sonra 1. viteste kaç yapıyor gibi tuzak sorular sor :D abanıyorsa hiç alma :D km si az olsun kazasız olsun. 2005-2007 karburatörlü sonrası enjeksiyonlu bi ara kuyruk değişti :D en son ön tarafta değişti geri herşeyi aynı mekanik olarak hemen hemen.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Smyrna35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'den olan arkadaşlara sorum olucak.

Motosikletinizi servise nereye goturuyorsunuz?
    Beğendiğiniz Hyosung bayisi hangisi satin alma için?
    ben daytonya götürüyordum fakat işi, pek bir bilgisi olmayan çırağına yaptırıp grenajdaki alyan mi, vida mi her ne haltsa onu eksik taktıklarını gördüğümden beri gitmeme kararı aldım. Götürdüm yağın yarım litresini ilk sefer salak yaptıklarında aklıma gelmedi, ikinci sefer sesimi çıkarmadım. Bir daha gitmem, olur biter. Selamiydi sanırım oradaki usta. Maalesef ilgisiz ve tavırları çok kendini beğenmişti. Zaten giderseniz sizin yüzünüze bile bakmayacaktır.

Bayii meselesine gelirsek bornovadaki o çin malı arabaları satan ve sattığı araçların ikinci el fiyatını duyunca ''yapma yav, o kadar düşük mü'' diyen bayi, çok ''yanarlı dönerli'' 3 kuruş için bin takla atan bi yer. Gittim aliağadan aldım. Her bayi istanbuldan sipariş verip kargoyla getiriyor zaten
    Smyrna35 bunu beğendi.

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı yakuza_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bana da aynısı oldu fakat kontağı açtım enjeksiyon sesi sanırım o cıvılama herzamankinden farklı geliyordu sanki akü azalmış gibi marşa bastım marş motoru yavaş döndü hiç zorlamadım çıkardım aküyü verdim şimdi şarj oluyor bakalım takınca ne olacak başka bir şey var diye korkuyorum çünkü çok uzun süre olmadı motorun çalışmaması. Ama uzun süredir çok kısa sürüşler yapıyordum 1 2 hafta arayla belki tam şarj edemeden kapattığım için git gide azaldı akünün şarjı ( inşallah öyle olmuştur )

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bana da aynısı oldu fakat kontağı açtım enjeksiyon sesi sanırım o cıvılama herzamankinden farklı geliyordu sanki akü azalmış gibi marşa bastım marş motoru yavaş döndü hiç zorlamadım çıkardım aküyü verdim şimdi şarj oluyor bakalım takınca ne olacak başka bir şey var diye korkuyorum çünkü çok uzun süre olmadı motorun çalışmaması. Ama uzun süredir çok kısa sürüşler yapıyordum 1 2 hafta arayla belki tam şarj edemeden kapattığım için git gide azaldı akünün şarjı ( inşallah öyle olmuştur )
    Enjeksiyon sesi dediğiniz benzin pompasının sesidir. O ses güçsüz bir tonda geliyorsa akü zayıflamıştır. Bir şans çalışabilir motor ancak çalışmıyorsa zorlamayın. Gösterge git-gel falan yapabilir o şekil marşa bastığınızda. En temizi takviye yada sarj yapıp çalıştırmaktır.

Ben sanırım en fazla 1 ay marşa basmadım, ondada yine tek seferde çalışmıştı. Sanırım akünün kalitesi yada ömrü ile alakalı. Bende halen orjinal fabrikanın kuru aküsü takılı ve herhangi bir bitme belirtisi yok.

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyon sesi dediğiniz benzin pompasının sesidir. O ses güçsüz bir tonda geliyorsa akü zayıflamıştır. Bir şans çalışabilir motor ancak çalışmıyorsa zorlamayın. Gösterge git-gel falan yapabilir o şekil marşa bastığınızda. En temizi takviye yada sarj yapıp çalıştırmaktır.

Ben sanırım en fazla 1 ay marşa basmadım, ondada yine tek seferde çalışmıştı. Sanırım akünün kalitesi yada ömrü ile alakalı. Bende halen orjinal fabrikanın kuru aküsü takılı ve herhangi bir bitme belirtisi yok.
    Akü zayıflamış şarj edince sorun çözüldü motor çalıştı ve yaklaşık 45 dakika stop etmedim. Artık tek marşta hiçbir zayıflama belirtisi olmadan çalışıyor. Bende de orijinal akü var hemde motor 9 aylık daha motoru en son çalıştıralı 1 ay olmadı fakat çalıştırsam da çok az sürdüm geri bıraktım. Şimdi ise akü dolu halde söktüm eve getirdim şubat sonuna (Fuara) kadar dayanmasını ümit ediyorum

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü zayıflamış şarj edince sorun çözüldü motor çalıştı ve yaklaşık 45 dakika stop etmedim. Artık tek marşta hiçbir zayıflama belirtisi olmadan çalışıyor. Bende de orijinal akü var hemde motor 9 aylık daha motoru en son çalıştıralı 1 ay olmadı fakat çalıştırsam da çok az sürdüm geri bıraktım. Şimdi ise akü dolu halde söktüm eve getirdim şubat sonuna (Fuara) kadar dayanmasını ümit ediyorum
    Sizin akü çabuk zayıflamış.Bende'12 model var.Bazen 1.5 ay hiç çalıştırmadığım oluyor.Ama canavar gibi aküde hiç sıkıntı yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler