Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu oğuza ne olmuş gene şutlamışlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KrioterS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000V Varadero 2011
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam daha once gt250m de tiger kullanmıştım, çok güzel sesi vardı. Cbr125 te de tiger kullanmıştım, tiger eksoz keşke dedirtmez diye düşünüyorum
    Eyvallah bende öyle düşünüyorum paşam ama tiger karbon falan var tri-800 bilmem ne var. Hepsi uyar mi acaba yoksa aparat falan mı alcaz napıcaz ?

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı KrioterS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim ;

Bende 2012 hyosung kullanıcısıyım. Sizlere bişey sormak istiyorum. Performans eksoz almak istiyorum ama hiç bi bilgim yok. Hangisi uyar hangisi daha iyi olur bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevirim. Sevgiler, Saygılar..
    benimde aklımda vardı buradaki bir kaç bilgili arkadaş vazgeçirdi :D yani olumlu yanıtlar takılmaması taraftarı yada kaliteli bişeyler takılması taraftarı :D
    altın elbiseli adam diyorya şimdi egsozu takıyorsunuz motor rahat nefes veriyor ama nefes alamıyor hava filtresinide değiştirin :D diyor en iyisi kafa yormamak orjinali bozmamak bence

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde aklımda vardı buradaki bir kaç bilgili arkadaş vazgeçirdi :D yani olumlu yanıtlar takılmaması taraftarı yada kaliteli bişeyler takılması taraftarı :D
    altın elbiseli adam diyorya şimdi egsozu takıyorsunuz motor rahat nefes veriyor ama nefes alamıyor hava filtresinide değiştirin :D diyor en iyisi kafa yormamak orjinali bozmamak bence
    Hava filitresi de yetmez. Beynin map tablosunun değişmesi lazım. Beynin yeniden programlaması yani

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    arkadaslar elımde zıncır ve dıslı seti var isteyen varsa haberleselım

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-sifirdan-farksiz-orjinal-gt250-r-hysong-disli-zincir-135235062/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-sifir-sayilir-hysong-gt250-r-hysong-135235906/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-sifirdan-farksiz-ikinci-sahibinden-garantili-147535031/detay/

Smudge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG-250
    Arkadaşlar tam Hyo'ya niyetlendiğim hafta yağan kar ve hali hazırda bir arabamın olmaması beni araba almaya mecbur bıraktı :( ama nihayetinde 3-5 atıp kenara önümüzdeki sezona bi Gt250r ile girmek niyetindeyim ancak sıfırdan biraz uzaklaştım haliyle, henüz bir Hyo sahibi olmasam da her yazılanı okumaya devam, mangal vs. gibi kuru kış organizasyonları olursa ve kabul ederseniz arabayla yada motorumla katılmak isterim, herkese teşekkürler ve iyi forumlar..

Bu arada Oğuz hocam; hoşgeldin

Motosikleti
    Üstad sanırım senden önce davrandım , yorumları bekleyemedim ve tiger egsoz aldım

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Üstad sanırım senden önce davrandım , yorumları bekleyemedim ve tiger egsoz aldım
    hayırlı olsun :D bak bilgili bir kaç arkadaş dedim hası geldi , beyin map tablosu değişmesi yeniden düzenlenmesi gerek demiş :D ya korkmayacak gibide değil baş ağrısı yapacak ses çıkacak diye motorun tuhaf arızalar vermesini istemediğimden ileriki kmlerde taktırmadım :D tiger egsoz vardı bir arkadaşta acaip güzel homurdanıyor motor ışıkta duruyorduk kendi motorumun sesini duyamıyordum :D hoş çıkıyordur ses tahmin edebiliyorum.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Eyvallah bende öyle düşünüyorum paşam ama tiger karbon falan var tri-800 bilmem ne var. Hepsi uyar mi acaba yoksa aparat falan mı alcaz napıcaz ?
    yav o kadar pahalıya gerek yok tıger eskı modellerıdfe harıka ses verıyor 150-250 arası temız 2, el abulabılırsınız çünkü 800 modelı sanırım pahalı

Motosikleti
    hayırlı olsun :D bak bilgili bir kaç arkadaş dedim hası geldi , beyin map tablosu değişmesi yeniden düzenlenmesi gerek demiş :D ya korkmayacak gibide değil baş ağrısı yapacak ses çıkacak diye motorun tuhaf arızalar vermesini istemediğimden ileriki kmlerde taktırmadım :D tiger egsoz vardı bir arkadaşta acaip güzel homurdanıyor motor ışıkta duruyorduk kendi motorumun sesini duyamıyordum :D hoş çıkıyordur ses tahmin edebiliyorum.
    )))) eyvallah üstad. dün verdim siparişi bugün yarın gelir büyük ihtimalle. İnşallah pişman olacağım kadar zarar vermez motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav o kadar pahalıya gerek yok tıger eskı modellerıdfe harıka ses verıyor 150-250 arası temız 2, el abulabılırsınız çünkü 800 modelı sanırım pahalı
    Full karbon almıcaktım zaten dediğin gibi pahalıya gelcek gerek yok. 890 lira civarı 500 lıraya aldım bende sadece ucu karbon olanı. Yorumlarınızdan ve ilginizden dolayı teşekkür ederim. Ayrıca yeni katıldım hyosung ailesine.Bolu'dan geçer veya işiniz düşerse her zaman arayabilirsiniz, gezeriz Bolu'da görülebilcek yerleri. Saygılar.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    )))) eyvallah üstad. dün verdim siparişi bugün yarın gelir büyük ihtimalle. İnşallah pişman olacağım kadar zarar vermez motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

:D muhabbet şu ; motorun belli bir rutini var egsozdan havanın öyle hemen çıkmaması gerekiyormuş :D buradan öğrenmiştim bende sorduğumda ustada anlatmıştı ,
    4 zamanlı bu motorun zamanlama evresinde benzin atılırken açık egsozda egsoz subapları açık kalabiliyormuş basınç düşük olduğundan buda zamanla hasara yol açıyormuş vs vs

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bir zararı olmaz. Eksoz ve hava filtresinden sonra motor biraz rahatlar. Benim bildiğim map te hava yakıt karışımı ayarlanır. Silindir içine daha çok hava alıniyor diye biliyorum. E bu da orjinal hava filtresi ve eksozla çok verim getirmez...
    Senkron bozulur mu sorusunun cevabından emin değilim, benim gtr i bi ara eksozsuz(düz boru) kullandım. Senkronunda bir değişiklik yoktu. Belki psikolojik ama gaz tepkisi biraz daha hızlı gibiydi. Sensörler eksoz çıkışında olmadığı için bir sorun yaratmayacağını düşünüyorum.

Bu arada benim bildigim, orj eksoz takiliyken icerideki kismen basincli eksoz gazinin, eksoz subabindan bir miktar iceri dolarak sicak eksoz gaziyla alt devirde ekstra tork olustirmasi. Acik eksozda gaz daha kolay ciktigi icin 'alt devirlerde' torkun dustugunden bahsedilir. Ben farki hissetmemistim hatta daha iyi gelmisti. Arka tekerlerk daha kolay patinaja dusuyor gibi gelmisti. Ama dedigim gibi psikolojik de olabilir.

Motosikleti
    Hayırlısı olsun napalım artık

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Nasıl olduğunu anlamadım ilk resimde göründüğü gibi hidrolik borusunu tutan zımbırtı kırılmış mı kopmuş mu ne olduysa lastiği yarmış. Setten uçmadım çukura girmedim nasıl oldu anlamadım. Lastik almayı düşünüyordum zaten böyle olunca düşünmeyle olmayacak mecbur kaldım.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Daha önce hidrolik borusunu tutan zımbırtının koptuğunu görmüştüm ama lastiği yardığını ilk kez görüyorum.Sizinki biraz bahtsız bedevi durumu olmuş

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Muhtemelen titreşimle gevşemiş ve tekere doğru devrilmiştir.
    Dönüş yönünü düşünürsek, vidası titreşimle tamamen kurtulana kadar maşa ve teker arasına sıkışıp bu şekilde hasar vermiş olsa gerek.

Bu tarz gevşemeler periyodik olarak genel kontrollerle tespit edilip giderilmeli. en iyi motorlarda bile zamanla titreşim gevşemelere yol açabiliyor.
    Eğer daha önce bu parçayı söktünüz ise, geri sıkarken yeteri kadar sıkmamış olabilirsiniz.

loctite mi ne, öyle bir ürün var, vidaya sürüp öyle vidalıyorsunuz. titreşimden kaynaklı gevşemeleri önlüyor. tavsiye ederim.
    zonta bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar garajımda ihtiyaç fazlası Hyosung parçaları var hepsini uygun fiyata yazdım ihtiyacı olan varsa;

13T Ön Dişli;

http://www.sahibinden.com/148767373

CR8EH Buji;

http://www.sahibinden.com/148768259

CR8E Buji;

http://www.sahibinden.com/148768021

Orjinal Egzoz;

http://www.sahibinden.com/148765730

Hafif hasarlı ön jant;

http://www.sahibinden.com/148765992

Karartmalı led sinyal;

http://www.sahibinden.com/148764874

Smoke Gömme Led Sinyal;

http://www.sahibinden.com/148765365

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Deneme 1-2-3

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Bu aralar sık sık bu motora bakıyorum. 250 ler arasında en çok beygir gücü bunda galiba. Diğerleriylini de kullanmış olan arakdaşlar 2010 model ve sonrası için neler söyleyebilir bu motorla ilgili Yedek parça fiyatları yakıt felan nasıldır. Servis mevzusu ?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam eksoz için bi süre bekleyebilme şansımız var mı? Açıp kullanmayı dusunuyorum da

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler