Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Malesef istanbulda degilim sivastayim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı vengeance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef istanbulda degilim sivastayim
    anladım hocam ben senin anlatmak istediğin sorunu iyi anlıyorum ancak normal durumu böyle. ben yine de bir kaç hyo toplayıp bu kelebek testini yapıp haber vericem.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç arıza yaptı demiştim hatırlarsanız ? 1700 tl masraf çıkardı 2.si sizin araç arıza yaptı dediğimde gönderdiğiniz gülücük içeren alaycı mesajınız yüzünden vazgeçtim sizin motoru almaktan. Buna ek olarak görmediğim bir motor ve tanımadığım bir insana, motoru getirecek diye bir miktar para vermek içime sinmedi. Motor gelirdi görürdük fiyatın üstüne yol masrafı koyulurdu alınırdı, yok beğenmedik yol masrafı karşılanırdı. Ben bu güne kadar konuştuğum hiç bir motosiklet satıcısına, motoru siz getirirmisiniz demedim bunu ilk teklif eden sizdiniz dikkatinizi çekerim. Ve son olarak arkadaşa verdiğim teklif, motoru evinden aldığımda vereceğim fiyattır.
    Beni bu başlıkta yazan hemen hemen çoğu kişi tanır, sırf karşımdaki adamın çingeneliği yüzünden 8500e bile motoru vermediğim oldu. Ben sizle 2 gün 15-20 mesaj konustuktan ve (acemi yada ekipmanınız yada ehliyetiniz) mi yoktu bende size güzellik olsun diye zaten yolumun sakaryaya düştüğünü ve size güzellik yapabileceğimi söylememe rağmen sadece "araç arıza yaptı" deyip kestirip attığınızda ben dahil herkes bu adam yan çiziyor, vazgeçti diye anlar. Çok açık ve nette yazıyorum. Siz "kusura bakmayın, aracımda bir arıza oluştu. Ustaya gösterip masrafını öğrendikten sonra size haber vereceğim" deseydiniz bende ona göre cevap verirdim.

Benimle pazartesi motorunu gelip alacağım deyip anlaşan ve benden daha pahalı fiyata kazalı motor alıp bana söylemeden gelip bu başlığa yazan adama bile tek kelime etmedim, sonra kendisi hatasının farkına varıp özür diledi. O kişinin adınıda ifşa etmedim ancak siz hala gelip 3-4 ay öncesinin hikayesi ile dolanınca bende düşüncemi yazdım. Alan alır satar artık o kişi ile sizin aranızdaki meseledir.

ek: bana özel mesaj atmanıza gerek yok, ben yazdığım herşeyin arkasındayım ve özelden konuşulacak bir konumuz yok.
    fearlesboyy ve çelikatlı bunu beğendiler.

Marmaris_GTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    NgK nın sitesindeki;

Buji Başlığı Pipo http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=710

Standart Buji http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=416

Siparişlerini Geçeyim Diyorum..

Aklıma Takılan Bir Soru Var Bujiyi Standart Değilde;

http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=322 İridyum Alıp Taksammı Diyorum..

Herhangi Bir Zararını Görürmüyüm.. Yoksa Standart Bujimi Takmalıyım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Bu Arada Delta Motorlu Araçlar Sitesindeki;

http://www.deltamotorluaraclar.com/index.php?route=product/product&sort=rating&order=ASC&page=36&manufacturer _id=12&product_id=213

Bu Pipo Bizim Motorlara Uygun Değilmiş.. Delta Motoru Aradım ve Görüştüm GT 250R ile GT 650R Parçaları Aynı Bu Olur Dedi..
    Daha Sonra Kendi Kataloğundan Bakarak Bizim Motorlara Uymayacağını SÖyledi.. Bilginiz Olsun...

Alıntı Marmaris_GTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NgK nın sitesindeki;

Siparişlerini Geçeyim Diyorum..

Aklıma Takılan Bir Soru Var Bujiyi Standart Değilde;

http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=322 İridyum Alıp Taksammı Diyorum..

Herhangi Bir Zararını Görürmüyüm.. Yoksa Standart Bujimi Takmalıyım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Bu Arada Delta Motorlu Araçlar Sitesindeki;

http://www.deltamotorluaraclar.com/i...product_id=213

Bu Pipo Bizim Motorlara Uygun Değilmiş.. Delta Motoru Aradım ve Görüştüm GT 250R ile GT 650R Parçaları Aynı Bu Olur Dedi..
    Daha Sonra Kendi Kataloğundan Bakarak Bizim Motorlara Uymayacağını SÖyledi.. Bilginiz Olsun...
    eger sitelerındekı ılandaki parca numarası dogruysa gt250 ıcın olanla aynı her ıkısınınde parca numaraları aynı , ayrıca hyosungsource sıtesınde gt250 - gt650 hepsi içinde aynı bujı başlıgı olarak satışta ben farklı olacagını sanmıyorum

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni bu başlıkta yazan hemen hemen çoğu kişi tanır, sırf karşımdaki adamın çingeneliği yüzünden 8500e bile motoru vermediğim oldu. Ben sizle 2 gün 15-20 mesaj konustuktan ve (acemi yada ekipmanınız yada ehliyetiniz) mi yoktu bende size güzellik olsun diye zaten yolumun sakaryaya düştüğünü ve size güzellik yapabileceğimi söylememe rağmen sadece "araç arıza yaptı" deyip kestirip attığınızda ben dahil herkes bu adam yan çiziyor, vazgeçti diye anlar. Çok açık ve nette yazıyorum. Siz "kusura bakmayın, aracımda bir arıza oluştu. Ustaya gösterip masrafını öğrendikten sonra size haber vereceğim" deseydiniz bende ona göre cevap verirdim.
    Araç arıza yaptı dediğimde ne anladığınız sizin probleminiz, apar topar evden çıkmam gerektiği için açık ve net yazdım sorunu siz alaycı bir tavırla cevap verdiniz bu yüzden geri dönüş yapma gereği bile duymadım. Onun yerine tamam kardeşim senden haber bekliyorum deseydiniz, motor cuma günü değil pazartesi bende olurdu ve soranlara bile motosikleti aldığımı cuma günü geleceğini söylüyordum. Bu kadar ciddiydim yani. Bu konuyu en ince ayrıntısına kadar tartışabilirim sıkıntım yok. Ama sizin bilip bilmeden insanlar hakkında atıp tutmanız yanlıştır. Önce sorun nedir tam olarak emin olun ondan sonra yorumunuzu yapın. Sattığınız motosiklet iyi olabilir sözüm yok, ben sizin o alaycı tavrınız yüzünden vazgeçtim.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    ARKADAŞLAR, BUJİ BAŞLIĞI ALACAKLARIN DİKKATİNE!

http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=706 bu adresteki buji malesef HYOSUNG GT250R'a olmuyor.
    (XD05F Buji Başlığı) ngk buji pipoları hyosung gt250r'a olmuyor.

Boyları kısa geliyor.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç arıza yaptı dediğimde ne anladığınız sizin probleminiz, apar topar evden çıkmam gerektiği için açık ve net yazdım sorunu siz alaycı bir tavırla cevap verdiniz bu yüzden geri dönüş yapma gereği bile duymadım. Onun yerine tamam kardeşim senden haber bekliyorum deseydiniz, motor cuma günü değil pazartesi bende olurdu ve soranlara bile motosikleti aldığımı cuma günü geleceğini söylüyordum. Bu kadar ciddiydim yani. Bu konuyu en ince ayrıntısına kadar tartışabilirim sıkıntım yok. Ama sizin bilip bilmeden insanlar hakkında atıp tutmanız yanlıştır. Önce sorun nedir tam olarak emin olun ondan sonra yorumunuzu yapın. Sattığınız motosiklet iyi olabilir sözüm yok, ben sizin o alaycı tavrınız yüzünden vazgeçtim.
    Yazın Ağustos-Eylül aylarında İstanbul'da bir çok 8 bine satılan 2012 hyo vardı. Çok iyi biliyorum, temiz ve servis bakımlılarda vardı. Eğer siz o vakit motor alacak olsaydınız ve benden almaktan vazgeçseydiniz onlardan alırdınız.

Bizim burada bir ustamız var, ustadan öte abimizdir. Dükkanında çayını içmişliğimiz, ekmeğini yemişliğimiz çok vardır. Kendisinin sevdiğim bir sözü vardır. "Herkes mal alamaz" diye. Cidden doğru bir söz. Bazıları bir mala göz koyar, gider gelir, eli titrer alamaz, gözü kesmez vs. Alıcı adamda parasını cebine koyar, gelir motora bakar. 1 tur atar, beğenirse alır gider.

Benim bu forumdaki geriye doğru yazılarıma bakarsanız tek kelime kimseye yazmadan gt250r aldım, hemde alacağım kişi beni 2 ay bekledi. Kapora bile göndereyim dememe rağmen kabul etmedi.Ve ben şubatta karın kışın altında Tunceli'den Erzincan'dan geçerek gidip motoru aldım. Sıcaklık eksi derecelerdeydi. Satan kişiye alıcam dedim, o an ki şartlar uygun olmasada vakti geldğinde ne yaptım ne ettim aldım. Bazı arkadaşlarda var görüyorum, aylardır motor arıyorlar dönüp dolaşıyorlar herkese mesaj atıyorlar. Tabiki biz şakasına takılıyoruz onlara o ayrı mesele ancak cidden cebinde parası hazır olan adam, çok dolandırmadan gider motoru bulur alır. 1 ay piyasayı takip edince kesin 1 tane kelepir düşer.

Ben yazın 1 kere hata edip sizin gibi bir arkadaşa güvenip bir er6 sahibine mesaj attım, şu gün motorum satılacak gelip motorunuzu alıcam diye. Ama üstteki mesajda da bahsettiğim arkadaş sözünü tutup gelmedi bende o kişiye mahçup oldum. Özür üstüne özür, Allah'tan benim yüzümden kimseyi geri yollamamışta içim rahat etti. Bi daha da tövbe para cebime girmeden kimseye ne mesaj atarım nede ararım.

Marmaris_GTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Alıntı vengeance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger sitelerındekı ılandaki parca numarası dogruysa gt250 ıcın olanla aynı her ıkısınınde parca numaraları aynı , ayrıca hyosungsource sıtesınde gt250 - gt650 hepsi içinde aynı bujı başlıgı olarak satışta ben farklı olacagını sanmıyorum

Arkadaşlar Sipariş Ettiğim Buji Başlıkları Ve Bujiler Geldi.. Az Önce Taktım ve Marşa Bastım Rölantide 5-6 Dakika Çalıştırdım.. Devir Göstergesi Sabit 1.500 Devirde Artık Herhangi Bir Hareket ve Seste Bir Değişim Yok.. Problem Çözüldü Çok Şükür.. Arka Silindirdeki Pipoda 3 Ön Silindirdeki Pipoda İse 2 Çatlak Tespit Ettim.. Pipoları ve Bujileri Dün Akşam Saat 17:00 de Sipariş Ettim Bugün Sabah Saat 11:30 da Elimdeydi.. Eski Pipolardan Çıkardığım Lastikleride Yeni Pipoya Aktardım Biraz Uğraştırdı ama Bire Bir Uyum Sağladı.. Motorun Sesi ve Gaz Yemesi Tamamen Değişti.. İnşallah Problemi Olan Diğer Arkadaşlarda Biran Önce Hallederler...

Linkleri;

puser, onuroz ve ilovetechn0 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    geçenlerde benzin istasyonundaydım gtr250 geldi arkadaş heralde suzuki hayali kuruyorki benzin deposuna kocaman harflerle suzuki stickeri yapıştırmış benim ninjayla yanına gittim istersen sana kawasaki stickeri vereyim yapıştırırsın dedim .neden böyle japon markalarını motosikletinize yapıştırıyorsunuz yoksa st kanuni hyosung markasından utanıyormusunuz deyince sinirlendi gitti bu hyosung kullananlar bence makalarından utanan hayalperestlersiniz yaw çok güldürüyorsunuz motordan anlamayan en cahil adam bile anlar o motorun 4 büyük japon markası olmadığını

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın Ağustos-Eylül aylarında İstanbul'da bir çok 8 bine satılan 2012 hyo vardı. Çok iyi biliyorum, temiz ve servis bakımlılarda vardı. Eğer siz o vakit motor alacak olsaydınız ve benden almaktan vazgeçseydiniz onlardan alırdınız.

Bizim burada bir ustamız var, ustadan öte abimizdir. Dükkanında çayını içmişliğimiz, ekmeğini yemişliğimiz çok vardır. Kendisinin sevdiğim bir sözü vardır. "Herkes mal alamaz" diye. Cidden doğru bir söz. Bazıları bir mala göz koyar, gider gelir, eli titrer alamaz, gözü kesmez vs. Alıcı adamda parasını cebine koyar, gelir motora bakar. 1 tur atar, beğenirse alır gider.

Benim bu forumdaki geriye doğru yazılarıma bakarsanız tek kelime kimseye yazmadan gt250r aldım, hemde alacağım kişi beni 2 ay bekledi. Kapora bile göndereyim dememe rağmen kabul etmedi.Ve ben şubatta karın kışın altında Tunceli'den Erzincan'dan geçerek gidip motoru aldım. Sıcaklık eksi derecelerdeydi. Satan kişiye alıcam dedim, o an ki şartlar uygun olmasada vakti geldğinde ne yaptım ne ettim aldım. Bazı arkadaşlarda var görüyorum, aylardır motor arıyorlar dönüp dolaşıyorlar herkese mesaj atıyorlar. Tabiki biz şakasına takılıyoruz onlara o ayrı mesele ancak cidden cebinde parası hazır olan adam, çok dolandırmadan gider motoru bulur alır. 1 ay piyasayı takip edince kesin 1 tane kelepir düşer.

Ben yazın 1 kere hata edip sizin gibi bir arkadaşa güvenip bir er6 sahibine mesaj attım, şu gün motorum satılacak gelip motorunuzu alıcam diye. Ama üstteki mesajda da bahsettiğim arkadaş sözünü tutup gelmedi bende o kişiye mahçup oldum. Özür üstüne özür, Allah'tan benim yüzümden kimseyi geri yollamamışta içim rahat etti. Bi daha da tövbe para cebime girmeden kimseye ne mesaj atarım nede ararım.
    Ben bu konuda halil kardeşimi haklı buluyorum. Bir şeye niyetlenilecekse cebine koyarsın paranı arkadaş... Kafana yatan motoru gider alırsın, o kadar. Bu her hususta böyledir... Laf ebeliği veya laf dolandırmaya gerek yok. Saçma sapan şeylere dönüşüyor sonra...

Mesela ben Şubat-Mart ayları gibi alıcağım dedim çünkü planlarımı buna göre yaptım. Forumdan bir çok motor satan arkadaş var, kimseye kaç kilometrede - bakımları - çizik varmı vs demedim ki çok uzun süredir buradaki arkadaşlarla bir muhabbetim vardır. Hanginize bir şey sordum motorunuzla ilgili ? Sorduysam yazın buraya

Arada takılırım arkadaşlara mesela. 6ya ver aliyim diye veya ahmet abi bana şunu al, yusuf 7 veriyim kaskıda ver gibi

Bence bu muhabbeti burada bitirin arkadaşlar. Olan oldu, uzatmaya gerek yok hım

Bu arada halil 6 veririm

Bu arada, MURAT LİON. Yinemi sen ya

Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Akaşlar ben daha yeni bir motor almaya karar verdim motor kulamyı biliyorum ama hyosung hiç kullanmadım biraz araştırdım vitesler biraz anlaşılması güç diyorlar dullanırken bir sıkıntı çıkarırmı bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı sadman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akaşlar ben daha yeni bir motor almaya karar verdim motor kulamyı biliyorum ama hyosung hiç kullanmadım biraz araştırdım vitesler biraz anlaşılması güç diyorlar dullanırken bir sıkıntı çıkarırmı bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi?
    Kalıp ve ağırlıktan dolayı biraz sorun çıkartabilir kullanım... Tabi sıfır tecrübenizden dolayı bunu söylüyorum. Eğitim almayı düşünüyorsanız ki alın mutlaka... Scooter gibi oynarsınız alıştıktan sonra motorla.

Vites geçişleri sert diyen halt yemiş, bilgisiz arkadaşlardır. Güzel bir debriyaj ayarı ve kullanılan yağa göre muazzam vites geçişleri yakalanabilir. Hyonunkiler emsal japonlara göre bir nebze daha serttir, bu kabul tabi (Benim için öyle en azından)

Olay alışmak ve tecrübede bitiyor. . .

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı sadman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı motul le değiştir daha güzel oluyor aslında castrolle de hiç sıkıntı yaşamadım ben.
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı motul le değiştir daha güzel oluyor aslında castrolle de hiç sıkıntı yaşamadım ben.
    Hyonun en sevdiği yağ İPONEDİR. Bütün yağlar denenmiş ve ipone seçilmiştir. Bu arada hüseyin hocam 8e anlaşalım

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyonun en sevdiği yağ İPONEDİR. Bütün yağlar denenmiş ve ipone seçilmiştir. Bu arada hüseyin hocam 8e anlaşalım
    Hayır MOTUL.Forumda motul deneyenler öyle söylüyor.Bu arada fiyat konusunu özelden görüşelim
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hayır MOTUL.Forumda motul deneyenler öyle söylüyor.Bu arada fiyat konusunu özelden görüşelim
    Hayır İPONE. Deneyenler MOTUL firması adına çalışıyorlar kesin Şubat ayına kadar satamazsan özelden değil, Ediremitte görüşeceğiz

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır İPONE. Deneyenler MOTUL firması adına çalışıyorlar kesin Şubat ayına kadar satamazsan özelden değil, Ediremitte görüşeceğiz
    o zamana kadar satılır büyük ihtimal hani 8 e '13 var dıyordun neden '13 almıyorsun?

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    tr_select dostum sayfaları okudukça sana çok gülüyorum hakkaten senin gibi pazarlık yapan adam görmedim bayıldım :D

arkadaşlar asıl sorum şu pipo olayı:S bende 2013 kullanıcısıyım şimdilik bişey yok ama makina zaten çok yeni. kullanıcıyla alakalı birşeymi bu pipo çatlaması yoksa bu meretin olacağı varsa oluyormu?

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    o zamana kadar satılır büyük ihtimal hani 8 e '13 var dıyordun neden '13 almıyorsun?
    8'e var demedim. 8 civarlarına bulurum demiştim ve 8.500'e buldumda... Siyah 8800 isteyen bir arkadaş vardı. Link paylaşmıştım o zamanlar dikkat ettiyseniz. . .

Aylar öncede ahmet abiyle bunun muhabbetini çevirmiştik buradan. Bir yerden para beklediğimi ve şubat ayında geliceğini... Şuan alsam zaten binemeyeceğimi (havalar) belki tekrar RR alabileceğimi yazmıştım... Fakat bu hususta, istanbul trafiği için 600cc+ fazla geldiğini ve bunun hararet-yakıt vs gibi sıkıntılarını eski motorumda çektiğimide yazmıştım.
    RR veya Hyo almak sıkıntı değil. Şuan sıfırınıda alabilirim fakat ayağımı yorganıma göre uzatmak istiyorum.
    Siz ve motorunuzun satışı içinde hayırlı olmasını diliyorum....
    Ben size takılıyordum sadece 8 için, kusura bakmayın. Bilindik, tanıdıktan motor almak bence hiç tanımadığım birisinden 13 kasa almaktan iyidir ,

EMREGTR; Bu kötü bir yorummuydu, iyimiydi... Anlayamadım. Fakat buraya yazan arkadaşlar ile iyi kötü bir muhabbetimiz var ve takılıyorum, bulaşıyorum diyelim. Bir daha zaten böyle bir şey olmayacak pistolero arkadaşın tepkisinden dolayı....
    Bozdu beni

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler