Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son bir kaç sayfada yazılan sorunlar, gaz yememe, ön arka silindir çalışma farkı vs bir tek 2012 demivar yoksa genel mi bir açıklık getirseniz
    Sadece 2012 lerde var demek biraz ağır kaçar.Benim bildiğim '13 modellerde de görüldü.
    54RR bunu beğendi.
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar az önce servis ile görüştüm. Motoru arıza tespit cihazına bağlamışlar. Hararet müşürü arızalı diye uyarı vermiş Benim bildiğim gt250 r lerde hararet müşürü bağlı değil zaten bir yere. Acaba motor sıcaklık sensöründen mi bahsetmeye çalışıyor bu adam anlamadım Motorun yeni beyni resetlemiş silmiş arızayı ama motor soğukken çalışıyor. Kapatım açınca çalışmıyor diyor Aklımı yedirtecekler bana. En son 30 iş gününü geçirirlerse ben yapacağı biliyorum
    ısıya duyarlı iki sensör var. biri motor sıcaklık (motor soğutma diye de geçiyor), diğeri hava sıcaklık sensörü. kastettikleri motor sıcaklık sensörüdür.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece 2012 lerde var demek biraz ağır kaçar.Benim bildiğim '13 modellerde de görüldü.
    Motor olmadığı halde benim içime dert oldu şu sorunlar, bu arada 8bin teklifim hala geçerli tabi sizinkinde bu tür sıkıntılar yoksa
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    2012 kasa sahibi olarak yazılanları okuyunca ne kadar şanslıyım diyorum kendi kendime. Şimdiye kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, kilometre 10.000 oldu. Periyodik bakım dışında masraf çıkarmadı daha da çıkarıcak gibi durmuyor. Ancak anlamadığım nokta şu, bu buji pipo, kelebek mevzuları son 3-4 aydır çıktı. Önceden hiç böyle bir sorun okumamıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Motor olmadığı halde benim içime dert oldu şu sorunlar, bu arada 8bin teklifim hala geçerli tabi sizinkinde bu tür sıkıntılar yoksa
    Siz hala 8 bin mi teklif ediyorsunuz ? Benim en son hatırladığım fiyatta anlaştığımız ve üstüne motoru getirip size Sakarya'da teslim edeceğimdi. Ancak herşey tamamken bir anda vazgeçtiğiniz. Ne yazık ki kimsenin size güvenip ticaret yapmasını istemem. Eğer bir alım-satım olacaksa motorunuzu arkadaş gelsin, görsün paranızı peşin alın sonra motoru teslim edin.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Son bir kaç sayfada yazılan sorunlar, gaz yememe, ön arka silindir çalışma farkı vs bir tek 2012 demivar yoksa genel mi bir açıklık getirseniz
    durum aslında şu şekilde. hyosung v tipi motor yapısında olduğundan sadece arka silindirin kelebeğini çevirip gaz verirseniz fazla devir yükselmesi göremezsiniz.beyin buna müsade etmez. gerçekte sadece arka kelebekten gaz verilmesi diye bir şey yoktur. gaz kolunu çevirdiğinizde iki kelebek birden açılır. tabi olan budur. yani sitem iki kelebekten birden gaz açılmasını ister. buna karşın sadece ön kelebek ile gaz verirseniz aynı sistem devir yükselmesine müsade eder. bu bir sorun değil motorun çalışma presibinde olan bir şeydir. az önce de dediğim gibi sadece arka kelebeği açmak tabi bir durum değildir. bir kaç sayfadır yazılanların çoğu bununla alakalı.

Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 kasa sahibi olarak yazılanları okuyunca ne kadar şanslıyım diyorum kendi kendime. Şimdiye kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, kilometre 10.000 oldu. Periyodik bakım dışında masraf çıkarmadı daha da çıkarıcak gibi durmuyor. Ancak anlamadığım nokta şu, bu buji pipo, kelebek mevzuları son 3-4 aydır çıktı. Önceden hiç böyle bir sorun okumamıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Siz hala 8 bin mi teklif ediyorsunuz ? Benim en son hatırladığım fiyatta anlaştığımız ve üstüne motoru getirip size Sakarya'da teslim edeceğimdi. Ancak herşey tamamken bir anda vazgeçtiğiniz. Ne yazık ki kimsenin size güvenip ticaret yapmasını istemem. Eğer bir alım-satım olacaksa motorunuzu arkadaş gelsin, görsün paranızı peşin alın sonra motoru teslim edin.
    Araç arıza yaptı demiştim hatırlarsanız ? 1700 tl masraf çıkardı 2.si sizin araç arıza yaptı dediğimde gönderdiğiniz gülücük içeren alaycı mesajınız yüzünden vazgeçtim sizin motoru almaktan. Buna ek olarak görmediğim bir motor ve tanımadığım bir insana, motoru getirecek diye bir miktar para vermek içime sinmedi. Motor gelirdi görürdük fiyatın üstüne yol masrafı koyulurdu alınırdı, yok beğenmedik yol masrafı karşılanırdı. Ben bu güne kadar konuştuğum hiç bir motosiklet satıcısına, motoru siz getirirmisiniz demedim bunu ilk teklif eden sizdiniz dikkatinizi çekerim. Ve son olarak arkadaşa verdiğim teklif, motoru evinden aldığımda vereceğim fiyattır.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    Daha öncede söylediğim gibi hiçbir sıkıntısı yoktur ve fiyatım daha önce konuştuğumuz fiyattırAyrıca bahsedilen sorunlar çözülemeyecek sıkıntılar değildir...
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Daha öncede söylediğim gibi hiçbir sıkıntısı yoktur ve fiyatım daha önce konuştuğumuz fiyattırAyrıca bahsedilen sorunlar çözülemeyecek sıkıntılar değildir...
    Ee çözemediler ne zamandır

Motosikleti
    Ee çözemediler ne zamandır
    Servisler servis değilse HYOSUNG'un suçu ne??Adam gibi ustalar olsa bunları konuşuyor olmazdık zaten

Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Servisler servis değilse HYOSUNG'un suçu ne??Adam gibi ustalar olsa bunları konuşuyor olmazdık zaten
    O zaman şöyle bir sonuç çıkartabiliriz, sabrına güvenen alsın bu makinayı Ama ne olursa olsun 1-2 yaşındaki bir makinanın bu tip sorunlar çıkartması düşündürücü. Bu makina hakkında çok fazla konuşan insan var, kimi çok memnun olduğunu kimide illallah ettiğini söylüyor, acaba ben alınca hangi tarafta olurum

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    ölücüler aramasın
    Şubata kadar satamazsan bilki senin motor bende Pazarlık sünnettir, farzdır,

Ahmet abi, beyaz gri kırmızı... Lansman rengiydi sanırım bu. Ondan isterim ben
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    O zaman şöyle bir sonuç çıkartabiliriz, sabrına güvenen alsın bu makinayı Ama ne olursa olsun 1-2 yaşındaki bir makinanın bu tip sorunlar çıkartması düşündürücü. Bu makina hakkında çok fazla konuşan insan var, kimi çok memnun olduğunu kimide illallah ettiğini söylüyor, acaba ben alınca hangi tarafta olurum
    O kadar da sorunlu makine değil bunlar .Memnun olmasam niye 2007 modelden sonra yine hyosung alayım.Sanki diğer 250 likler hiç sorun çıkartmıyor gibi hyonun en ufak sorununda ortalık ayağa kalkıyor

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şubata kadar satamazsan bilki senin motor bende Pazarlık sünnettir, farzdır,

Ahmet abi, beyaz gri kırmızı... Lansman rengiydi sanırım bu. Ondan isterim ben
    Sen çok öldürüyorsun hocam fiyatları

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bende nisan 2012 de sıfır naked aldım. 1yılda Tam 22.500 km yaptım ve sattım.Ayaklık müşürü 2 kez arızalandı ve garantiden değişti...2 kez gaz teli 1 kez de debriyaj teli koptu...Bence şans işi 2008 modeli arkadaşımda var; maşallah hala ayaklık müşürü çalışıyor, ve ne gaz nede debriyaj teli koptu..
    Pistolero_10 bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt

Sen çok öldürüyorsun hocam fiyatları
    Aslaa, piyasa belli ama ne yapiyim
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslaa, piyasa belli ama ne yapiyim
    bizde ederini yazdik zaten

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    2012 ve 13 de en başa bela sorun şu pipo çatlaması. silindirin vuruntulu çalışması, hiç çalışmaması falan bunla alakalı boşuna bobin, sensör değiştirmeyin. sensörü ancak devir saati aniden çok yüksek devire zıplıyorsa değişmeniz gerek. map sensörün arızası bu şekilde anlaşılıyor. bunun haricinde ateşleme sistemindeki arızanın baş rolündeki oyuncu pipodur. eğer fabrikadan veya sağdan soldan pipo bulmakta zorluk çekerseniz de şu pipo uyuyor ancak ön silindire önermem çünkü şapka olmadığı için kolaylıkla su kaçabilir. şapkalı olanı da var ancak o stokta epey süredir yok. ancak bu piponun üzerine lastikli şapka uydurabilirsiniz.

http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=710
    Marmaris_GTR bunu beğendi.

Ben artik problemi cozmekle ugrasmiycam herhalde motorun normal hali bu , bakmadigim yeri kalmadı hersey sorunsuz gibi gorunuyor ama sorun cozulmus degil

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 ve 13 de en başa bela sorun şu pipo çatlaması. silindirin vuruntulu çalışması, hiç çalışmaması falan bunla alakalı boşuna bobin, sensör değiştirmeyin. sensörü ancak devir saati aniden çok yüksek devire zıplıyorsa değişmeniz gerek. map sensörün arızası bu şekilde anlaşılıyor. bunun haricinde ateşleme sistemindeki arızanın baş rolündeki oyuncu pipodur. eğer fabrikadan veya sağdan soldan pipo bulmakta zorluk çekerseniz de şu pipo uyuyor ancak ön silindire önermem çünkü şapka olmadığı için kolaylıkla su kaçabilir. şapkalı olanı da var ancak o stokta epey süredir yok. ancak bu piponun üzerine lastikli şapka uydurabilirsiniz.
    http://www.ngkbujimarket.com/img/p/710-852-large.jpg
    http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=710
    Orjinal basliktanda ucuz , aslinda orjinal buji basligindaki ust lastikler cikiyor buna takılabilir

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı vengeance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben artik problemi cozmekle ugrasmiycam herhalde motorun normal hali bu heralde , bakmadigim yeri kalmadı hersey sorunsuz gibi gorunuyor ama sorun cozulmus degil
    dostum bence de hiç uğraşma ben servise verdim 1 ay servis baktı makinaya bağlandı parçalar tek tek test edildi sorun yok bu şekilde arka silinidirn kelebeğini açınca kesiyor motor. iki kelebekte birden açılmasını istiyor beyin. ha eğer motor gaz kolundan gazı verince boğuluyorsa işte o zaman pipoda sıkıntı var pipoda normalse iş enjeksiyona ve beyne kadar gidiyor ama oraya kadar varmıyor zaten pipo bu sorunda dediğim gibi başrolde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

aynen takılabiliyor ben alıp taktım uydu yani sıkıntı olmadı. motoru rölantide dinle ufak ufak devir saatindeki ibre atıp iniyorsa o zaman pipoyu değiş. eğer ilk çalıştırmadan bir müddet oynayıp rölanti oturduktan sonra ibre çok oynamıyorsa sıkıntı yok.

Motorun normal calismasinda rolantide hicbir sorun yok ama boyle calismamasi gerektiğini düşünüyorum

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    dostum sen istanbulda mısın? ben bursadayım ama istanbula geliyorum bir haftasonu buluşalım bir kaç hyo bakalım şu olaya uyar mı sana da? baktık arada farklar var o zaman bir sıkıntı olduğunu anlarız fabrikaya açar motorları çektiririz fabrikada çözümlensin bu sorun diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

beyler barkın usta yayında dalın :D
    esc bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler