Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Bence birtek far farki olarak dusunmeyin sonucta 2006 tdan beri ayni kafa ama 2013 ler yeni boya renk ve sticker lariyla birde yeni kafa grenajiyla cok farkli hissettiriyor tabiki tercih meselesi ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    http://www.hyosung.com.tr/hyosung_fi...20130911185336

Kimsenin fiyat düşürdüğü yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Bana virajın püf noktalarından bahsedebilir misiniz? Depoyu dizlerle sıkıyorum, kollar serbest, kontrayla dönüyorum. Fakat shinkolar gözümü çok korkutuyor. Uzun virajda hafif hafif kaydığını hissediyorum. Hafif fren yapıyorum bu sefer çizgim bozuluyor karşı şeridi silme geçiyorum. Gaz açarsam çok rahat yatıyorum ama bu sefer bi anda kayıp gidecekmiş gibi geliyor lastikler yüzünden. Viraj içerisinde doğru frenleme nasıldır? Sadece ön, sadece arka, birlikte kullanım vs. soruyorum yani. Virajda debriyajı sıkmak kontrol kaybına sebep olur mu, motorun devirli kalması mı daha doğrudur?

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hyosung.com.tr/hyosung_fi...20130911185336

Kimsenin fiyat düşürdüğü yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Bana virajın püf noktalarından bahsedebilir misiniz? Depoyu dizlerle sıkıyorum, kollar serbest, kontrayla dönüyorum. Fakat shinkolar gözümü çok korkutuyor. Uzun virajda hafif hafif kaydığını hissediyorum. Hafif fren yapıyorum bu sefer çizgim bozuluyor karşı şeridi silme geçiyorum. Gaz açarsam çok rahat yatıyorum ama bu sefer bi anda kayıp gidecekmiş gibi geliyor lastikler yüzünden. Viraj içerisinde doğru frenleme nasıldır? Sadece ön, sadece arka, birlikte kullanım vs. soruyorum yani. Virajda debriyajı sıkmak kontrol kaybına sebep olur mu, motorun devirli kalması mı daha doğrudur?
    Dostum bir çok forumda viraj tekniği hakkında bilgilendirme yazıları var. Ama şunu söyleyeyim viraja girmeden önce hızının yeteri kadar düşmüş olması gerekli kompresyon ya da frenleme yapmak viraj içerisinde çok tehlikelidir. Kompresyon olursa viraja girdiğin esnada ön tekerin kayar. Ön fren sakın kullanma virajda. Arka freni de mecbur kalmadığın sürece kullanma. Yani bu işleri viraja girmeden önce çoktan yapmış olman gerekli. Shinko ya gelince ısınması bana göre lastiğin uzun. Slalom yaparak (uygun yollarda) lastiğin ısınmasını çabuklaştırabilirsin. Shinko sadece suyu sevmiyor sakat eder adamı ıslak zeminde. Ama sıcak havada ve asfaltta gideri var
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Yazıların çoğunu okudum önceden bitmesi gerektiğini de biliyorum ama benim sorularım biraz da ne olur ne olmaz diye, biri atlıyor yola falan. Ben bahsettiğim ufak ufak kaymaları özellikle sıcak havada yaşadım. Evimin yakınında eğimli uzun bir viraj var. Orda 30-40la dönerken ufak ufak bırakıyor arkayı.
    Edit: Bir de üzerinde logar kapakları mazgallar falan var. Onlara gelince kayacak diye çok tırsıyorum

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Yazıların çoğunu okudum önceden bitmesi gerektiğini de biliyorum ama benim sorularım biraz da ne olur ne olmaz diye, biri atlıyor yola falan. Ben bahsettiğim ufak ufak kaymaları özellikle sıcak havada yaşadım. Evimin yakınında eğimli uzun bir viraj var. Orda 30-40la dönerken ufak ufak bırakıyor arkayı.
    Edit: Bir de üzerinde logar kapakları mazgallar falan var. Onlara gelince kayacak diye çok tırsıyorum
    logar kapağı gibi kaygan olabilecek zeminlerde her lastik kayar.
    kuru havada shinkolar gayet iyi. yalova bursa arasında ne virajlara girdim ben o lastikle hiç bir sorun olmadı.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Lastiklere kuruda biraz daha güvenip stres olmamak lazım o zaman. Muhtemelen benim sorunum psikolojik

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Lastiklere kuruda biraz daha güvenip stres olmamak lazım o zaman. Muhtemelen benim sorunum psikolojik
    Sorununuz psikolojik. Bol ve tatlı virajı olan, trafiği az yerlerde sürüş yapmanız bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Assos, gümüldür virajlarını bilen vardır. O virajlar dahil aynı günde 350 km yaptığımda kendime acayip güvenim gelmişti. Çok ciddi virajları bile kolayca dönebilmeye başladım.

Motora ilk bindiğinizde alın vitesi 2'ye, motoru sağa sola yatırmak suretiyle kısa bir süre asfaltta slalom tabir edilen hareketleri yapın. Lastiklerin yanakları ısınsın biraz. Kuru zeminde korkmanıza gerek yok. Basın kontrayı.

Yalnız sakın sakın viraj içerisinde debriyaja basmak gibi bir hata yapmayın. Arka tekerden gücü kestiğinizde dümdüz karşıya gidersiniz.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bir de özellikle 2013 gtr olan arkadaşlara soruyorum. Motorum beyaz titanyum. Faturamda beyaz gri yazıyor ama ruhsata sadece beyaz yazmışlar. Sizde nasıl yazıyor? Bu bana bir sorun çıkarır mı?

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Shinkolarla ilgili bir sıkıntı yok arkadaşlar. Biri ortaya laf attı öyle akıp gidiyor işte. Şahsen lastiklerimi değişsem çıkma sıfır gibi shinkolar var alır takarım. Sonuçta yollar belli, motor belli. İncelemek isteyen varsa esenyurta gelince lastikleri gösteririm, kenarlarında tırtıkları yok. Her viraja dizimi sürteceğim diye girmeyin sonra üzülürsünüz.
    Chronix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Shinkolara atılan laf beni korkutuyor açıkçası. Yeni olduğum için kendime de çok güvenmiyorum o yüzden lastikler daha da korkutucu geliyor. Diz vermek gibi bir merakım yok zaten virajı doğru çizgide sorunsuz alayım bana yeter

Motosikleti
    Asya Motor 125T Nostalji
    Maşallah hocam

Motosikleti
    Asya Motor 125T Nostalji
    Xenon taktıran arkadaşlar hangi marka taktılar. Bide garantiyi bozuyor mu ?

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde fiyat polemiğine girmiştik bir arkadaş ile. Fiyatının piyasaya göre pahalı olduğunu söylemiştim... Fiyatları tekrar indirmişler. Malümunuz sezon sonu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36864261/detay
    o arkadaş şimdi yaralı inzivaya çekildi...

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Benim renk faturada beyaz titanyum die ruhsatta polis yarn vizede problem olur deip 3 renk yazdirdi kirmizida var bunda die
    ----

Shinko olayina gelince sicak asfalta die tabir ettigmz guzel asfaltta deniyorum hep oncesinde isityorum ama saga sola yatarak baya yatgmda oldu hic salmadiasfalt ama isnmadan girerseniz hafif kayiyor ben bazen hesap edemedgm yerde hizli girdiysem hafif arka hafif on skyorum motor dogrulmak istiyor ama yavasliyorm riskli mecbur kalmadkca yPmayin. Bi kere 70 le girdgm viraja 90 denedim yanmda araba vardi virajda daralamadim içe ya karsida molozlara gircktm yada ne verdiyse yatrcaktk bastm kontrayi neredeyse dizim degecek sandm ama kaymadi bnce isnma cok onmli. İyi forumlar ;)

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim renk faturada beyaz titanyum die ruhsatta polis yarn vizede problem olur deip 3 renk yazdirdi kirmizida var bunda die
    ----

Shinko olayina gelince sicak asfalta die tabir ettigmz guzel asfaltta deniyorum hep oncesinde isityorum ama saga sola yatarak baya yatgmda oldu hic salmadiasfalt ama isnmadan girerseniz hafif kayiyor ben bazen hesap edemedgm yerde hizli girdiysem hafif arka hafif on skyorum motor dogrulmak istiyor ama yavasliyorm riskli mecbur kalmadkca yPmayin. Bi kere 70 le girdgm viraja 90 denedim yanmda araba vardi virajda daralamadim içe ya karsida molozlara gircktm yada ne verdiyse yatrcaktk bastm kontrayi neredeyse dizim degecek sandm ama kaymadi bnce isnma cok onmli. İyi forumlar ;)
    Virajda arka frene basarsan daha çok içe kapanırsın, ön fren motoru doğrultur.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Bugün dikkatimi çekti kısa far yanmıyor muhtemelen ampül bitti ampül değişimi için komple kafa grenajımı sökülmesi lazım?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün dikkatimi çekti kısa far yanmıyor muhtemelen ampül bitti ampül değişimi için komple kafa grenajımı sökülmesi lazım?
    Soketlerde oksitlenme olmuştur. Ampul kesmesi çok daha düşük bir ihtimal.
    Ampulü yerinde tutar arkasında bir tel var fakat daha önce sistemi görmemiş isen sökmeden ezbere yapamazsın.Bilsen yaparsın.
    ver gazı... ver çoşkuyu

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    teşekkürler gerçi sorun değil kısa farları pek kullanmıyorum ama olsun belki ben yaparım diye düşünmüştüm servise gittiğimde onada baktırayım ozaman

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    kafa grenajı sökülmesi aslında çokda abartılcak bi durum degil. grenajı cıkarmak kolay zor olan cam ile ampülün oldugu bölüm gerçekten sabır istiyor.

tek başınıza ilk kendinizin sökmesini önermem ilk ustayla birlikte yapın izleyin daha sonra kendiniz tek başınıza yapabilirsiniz.

Shınko lastikler iyi kötü demekten yana bir arkadaşın ısınmayla ilgili yazdıgına katılıyorum.

şimdi lastikler sert ve yumuşak hamurlu olarak degerlendirmek gerekirse shınko çokda yumuşak hamurlu bir lastik degil.

yumuşak hamurlu lastik yolu daha iyi tutar asvalta yapışır ısındıkca daha verimli olmasının sebebi ısınan lastik yumuşar yumuşayıncada asvaltı daha iyi tutar.

fakat mıchelin ile örnek karşılaştırırsam biri 50kmde ısınırken digeri 100kmde ısınır misal.

viraj yapıcak arkadaşların dikkat etmesini istedigim birşey LASTİK YANAKLARINI ısıtın.

Düz yolda giderken sadece lastigin aslvat ile temas ettigi yerler ısınır o yüzden birazcık motora slide yaparsanız yani saglı sollu düzde yatrırsanız ilk virajdan daha verim alırsınız.

lastik yanakları henüz virajla buluşmadıgı için tozlu ve ısınmamış olabilir.

fakat hyosungun dingil mesafesinin uzun olması gerçekten eksi bir yöndür.

buda benim ön tekerim arka tekerlekti çizgi yoktu çünkü tamamen simsiyah olmuştu .

ön tekerle tozlu bölümüş çatıştıgı an

tabi sattıkta motoru bunlar mazide kaldı

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ey gidi hyosunglu günlerimi hatırladım Parkede az dizlik eritmişliğimiz yoktur hyocanla
    Shinkolar ısınınca çok iyi tutar fakat en ufak tozu vs görmesin olmadık yerde bırakır bi anda asfaltta bulursunuz kendinizi imkanı olan değiştirsin derim.

wolrath ve CEM. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler