Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya Motor 125T Nostalji
    Sanırım o şekilde olacak.44-4 motorda telefonda konuştuğum beyefendi. O şekilde bi araçla gelirseniz motorun burada kurulumunu yapar araca yükleriz demişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bilen birileri yardim etsin ya... 6. Kez kuştepedeki servise gittim motor hala yag akitiyo hem de az buz da degil. İlk basta conta degistirdiler sonra actilar silikon sikmislar ama hala yag akitiyo.

Flaşö degisti ama hala sinyaller calismiyo

Ve ordakilere bile anlatamadim arada motorda marşa basınca motor bi tur dönüyo sonra çat diye ses geliyo sonra nınınınını çalışmıyo vurdurmak gerekiyo... Kepazelik ya çekmisim beyazit meydanina bi bakiyorum calismiyo sonra isin yoksa ittir meydanin ortasinda ordan oraya...

2012 model 7000km alet illalah dedim, mondialimi bu kadar itmedim sorun yasamadim ya...
    4 levent kayalar motora git.
    yağ akıtma atla deve bir iş değil. sorununu da anlat bir çözüm bulurlar. dediğine göre sallıyorum bobinde sorun var gibi

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bilen birileri yardim etsin ya... 6. Kez kuştepedeki servise gittim motor hala yag akitiyo hem de az buz da degil. İlk basta conta degistirdiler sonra actilar silikon sikmislar ama hala yag akitiyo.

Flaşö degisti ama hala sinyaller calismiyo

Ve ordakilere bile anlatamadim arada motorda marşa basınca motor bi tur dönüyo sonra çat diye ses geliyo sonra nınınınını çalışmıyo vurdurmak gerekiyo... Kepazelik ya çekmisim beyazit meydanina bi bakiyorum calismiyo sonra isin yoksa ittir meydanin ortasinda ordan oraya...

2012 model 7000km alet illalah dedim, mondialimi bu kadar itmedim sorun yasamadim ya...
    kardesım oncelıkle gecmıs olsun.. dedıklerını okudumda ılk yapman gereken motoru garaja cekıp kendıne adam akıllı bır usta bulmak. sorunlarına baktıgımda cozulmeyecek problemler degıl.
    yag akıtıyorsa halen en kotu alt kapaktan bahsetmıssın tornada diş actırıp halledebılırsın.
    sınyallerın yanmadıgında ve marsa bastıgında vıjık dıye bır ses gelıyorsa akune konjektorune ve mars motoruna baktır.
    ıyı bır usta bu problemı 2 saatte halleder ve sana motoru teslım eder. neyse gecmıs olsun. sıkma canını herkesın basına gelebılecek seyler :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı Onre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.
    Bulunduğum şehirde ne kanuni servisi yok. Şehir dışından 0 Gt250R almak istiyorum. 44-4 motorla konuştum kargo imkanı yokmuş. Kayalarla görüştüm onlarda en yakın servise sandık şeklinde gönderebiliriz dediler. Serviste 60 km uzaklıkta ne kadar vitesli motor kullansam da şehirler arası tecrübem yok. Başka şehirden motor alan arkadaşlar nasıl bi yol izledi acaba ?
    oncelıkle hayırlı ugurlu olsun.ınsallah motoruna kavusursun. ben yerınde olsam arkadasımı yanıma alıp bıner motoruma yavas yavas gelırdım. buna cesaret edemıyorsan soyle yap derım. tanıdık bır kargocu bul zaten sandıkla gelır o motor kargoya versınle evıne teslım etsınle kardesım. kargo fıyatı ne kadar olur bılemem yada bır tane pıkap bul ısını hallet..
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

Motosikleti
    Asya Motor 125T Nostalji
    Alıntı alidgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım oncelıkle gecmıs olsun.. dedıklerını okudumda ılk yapman gereken motoru garaja cekıp kendıne adam akıllı bır usta bulmak. sorunlarına baktıgımda cozulmeyecek problemler degıl.
    yag akıtıyorsa halen en kotu alt kapaktan bahsetmıssın tornada diş actırıp halledebılırsın.
    sınyallerın yanmadıgında ve marsa bastıgında vıjık dıye bır ses gelıyorsa akune konjektorune ve mars motoruna baktır.
    ıyı bır usta bu problemı 2 saatte halleder ve sana motoru teslım eder. neyse gecmıs olsun. sıkma canını herkesın basına gelebılecek seyler :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

oncelıkle hayırlı ugurlu olsun.ınsallah motoruna kavusursun. ben yerınde olsam arkadasımı yanıma alıp bıner motoruma yavas yavas gelırdım. buna cesaret edemıyorsan soyle yap derım. tanıdık bır kargocu bul zaten sandıkla gelır o motor kargoya versınle evıne teslım etsınle kardesım. kargo fıyatı ne kadar olur bılemem yada bır tane pıkap bul ısını hallet..

Eyvallah hocam

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Orada montaj yapıtırp tekrar kutuya koydurup getirtmen lazım ama o kutuya aynalar falan sığmıyo ön teker sökük geliyodu bende 0 aldım oradan biliyorum bence sen daha önceden vitesli sürdüysen bin gel 60km çokta gözüne büyütme ama yanında gene biri olursa sana klavuzluk eder daha iyi olur motoru ilk görünce korka bilirsin ben korkmuştum kocaman die .

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Sanırım o şekilde olacak.44-4 motorda telefonda konuştuğum beyefendi. O şekilde bi araçla gelirseniz motorun burada kurulumunu yapar araca yükleriz demişti.
    Motoru serviste montaj yaptırman lazım. Yani kutudan çıkmış olacak. Kasaya koyacaksın. Birkaç ip al tekerinden, koltuğun üstünden bağla, sende motorun yanına otur, tut.

Alternatif çözüm istersen
    Ducati 1198SP _ RedLove

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar merhaba.
    Bulunduğum şehirde ne kanuni servisi yok. Şehir dışından 0 Gt250R almak istiyorum. 44-4 motorla konuştum kargo imkanı yokmuş. Kayalarla görüştüm onlarda en yakın servise sandık şeklinde gönderebiliriz dediler. Serviste 60 km uzaklıkta ne kadar vitesli motor kullansam da şehirler arası tecrübem yok. Başka şehirden motor alan arkadaşlar nasıl bi yol izledi acaba ?
    60km nedir ki, kafaya takmayın bu kadar. Motora alışmak için çok güzel bir fırsat. Yanınıza atıştırmalık bişeyler alın, arada bir durup atıştırın. Motorun sağına soluna bakın yol geçer gider.

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler az bir parça kaldı elimde . ev taşıyacağım için bitirmek istiyorum

kalan parçalar ve düşündüğüm fiyatlar

ön arka komple fren sistemi sorunsuz (ön üst merkez mevcut değil ) 200 tl
    ön arka jantlar hatasız darbesiz lastikler ve disklerle birlikte 400 tl
    ön amörtisorler sorunsuz komple 400 tl (sıfırı 2-3 bin tl idi yanlış hatırlamıosam )
    şasi 200 tl
    konjektör 60 tl
    elektrik tesisatı 90 tl
    ayaklıklar tane 30 tl
    arka maşa 75 tl
    depo 200 tl elden geçmesi gerekir
    grenajlar tanesi 50 tl ufak tefek sorunları var
    stator 100 tl
    volan 120 tl
    otomatik gergi 40 tl 1adet kaldı
    gergi kılavuzları tanesi 15
    eksantrik milleri tanesi 50 .2 adet kaldı
    radyatör 75 tl catlak patlak yok
    şanzıman 200 tl sorunsuz
    krank tek kolu arızalı 150 tl
    dijital gösterge 250 tl
    sol motor kapağı 90 tl
    yakıt pompası 50 tl
    bobin tanesi 40 tl
    arka stop 30 tl
    bir adet cok hafif hasarlı üst kapak var , rektefecinin kolaylıkla halledebileceği bişey olduğunu düşünüyorum 120 tl
    subap kapakları 50 tl

ve envayi çeşit ıvır zıvır
    alışverişi sahibinden.com get sistemi veya direk havale ile yapabiliriz .

Motosikleti
    Asya Motor 125T Nostalji
    Eğer ankaradan alırsam 4-44 den onlar gönderim yapmıyolar ama kayalar en yakın servise göndeririz dedi oda 60 km. aslında fena fikir değil binip gelmek çok viraj falanda yok duble yol dümdüz

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    iyi günler iyi forumlar herkese... arkadaşlar gt650r orjinal egzozu arıyorum kullanmayıp bağaşlamak yada satmak isteyen olabilirmi?

KenPachiSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 R - HYOSUNG GT 250 R a Kasıyor...:DS
    Merhaba ! Hyosung GT 250 R 2013 Modeli gerçekten güzel giden ve oldukça da şekil duran bir makine. Peki acaba ne kadar yakıyor bu canavar 100 km. de Ayrıca örneğin benim boyum 1.74 kilom 80 bu boyutlar o canavarı kullanmaya yetermi ? Teşekkürler...
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2008
    benim arkadaşım 2006 model hyosung kullanıyor 90 kilo ve boyu 185 falan ve oldukça şekil duruyor üstünde güzelde gidiyor

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    Alıntı KenPachiSama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ! Hyosung GT 250 R 2013 Modeli gerçekten güzel giden ve oldukça da şekil duran bir makine. Peki acaba ne kadar yakıyor bu canavar 100 km. de Ayrıca örneğin benim boyum 1.74 kilom 80 bu boyutlar o canavarı kullanmaya yetermi ? Teşekkürler...
    Merhaba..
    190 boyunda 95 kıloyum. ılk motorum hyo 250r dı fakat bır sıkıntı cekmedım. zaten makına kalıplı bır motor goren bu kaclık dıyor 1000lık desen bıle ınanırlar. uzerınde cok kotu durmazsın en azında cırkın bırıysen bıle kask bu durumu gecıcı olarak kurtaracaktır
    100 km de yanlıs hatırlamıyorsam 4-4.5 lt benzın yakıyor faka bu senın kullanımına ve motorun arızalarına gore degısebılır. ornegın manıfoltta catlak ve kacak varsa..
    bu motoru kullanmak ıcın beden olculerının pek bır onemı yok sanırım.
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Selam.Topic durgunlaştı bari foto paylaşalım renklensin. Kınalı kuzumun bıcı bıcı yaptıktan sonraki hali

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.Topic durgunlaştı bari foto paylaşalım renklensin. Kınalı kuzumun bıcı bıcı yaptıktan sonraki hali

http://j1309.hizliresim.com/1f/c/sl1p9.jpg

http://j1309.hizliresim.com/1f/c/sl1t4.jpg
    Maşallahı var hocam motorunuzun. Kendi motorumu sattım, özledikçe sizinkine bakarım artık.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallahı var hocam motorunuzun. Kendi motorumu sattım, özledikçe sizinkine bakarım artık.
    Sağolasın hocam. İnşallah daha iyileri nasip olur hepimize
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bende bir şarkı paylaşiyim bari

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Evet, bugün gidon alarak dönülmez bir yola girmiş bulunmaktayım 1 ay içinde bu işi neticelendirmeyi planlıyorum. Ancak çok kabarık bir alınacak listesi ve boş bir banka hesabına sahibim

Alınacaklar
    1-gidon yükseltici ( gidonun ön cama çarpmaması için)
    2-gidon üst kelepçe
    3-uzun ön fren hidrolik hortumu
    4-naked aynalar(belki kafadaki aynalar görüş sağlarsa onlarlada devam edebilirim ama sanmıyorum)
    5-Muhtemelen gaz-debriyaj halatlarım kısa kalacak
    6-Naked üst mesnet

Motora gidon takarken orjinal hiç bir parçaya tadilat yapmayacağım. Orjinal parçaları söküp bir kenara koyduktan sonra yeni aldığım parçalarla işi yürüteceğim.

Yeni motorun adını GT250F olarak belirledim, aynı projeyi yapıp GT650RS diyenler var. Kimileride GT250X diyor

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Geçenlerde fiyat polemiğine girmiştik bir arkadaş ile. Fiyatının piyasaya göre pahalı olduğunu söylemiştim... Fiyatları tekrar indirmişler. Malümunuz sezon sonu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36864261/detay

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde fiyat polemiğine girmiştik bir arkadaş ile. Fiyatının piyasaya göre pahalı olduğunu söylemiştim... Fiyatları tekrar indirmişler. Malümunuz sezon sonu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36864261/detay
    Sezon sonunda herşey düşer İnşallah istediğinize kavuşursunuz. Ben de bu yeni kasaları düşünüyordum ama içimden bir ses sadece far farklılığı için değer mi bukadar fark dedim
    Sonunda kınalı kuzuyu aldım
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler