Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @TEKTEKER_RAMÇO

Fiyat konusunda sonuna kadar haklısın ama o ilanlar ciddi anlamda motoru satmak icin değil.Maksat renk olsun, hem ciddi anlamda satmak isteyeceği zaman ilan fiyatını bi kac bin tl düşürücek "acil paraya ihtiyacım var yoksa motorun ederi bu değil" ayağına yatıcak.Yada bi enayi gelirde hani olmazya ya ilk baktığı ilan o olur, almak ister falan.

Şöyle söyliyim benim eski motoru ben 4400 tl ye almıştım, 10 kişiden 9 u beğeniyodu coğuda sıfırmı aldın diye soruyodu, arada iyi anlayanlar sanki biraz yıpranmış vs diyenlerde oluyodu tabi.Motor 2008 enjeksyonlulardan, 5 bin km civarı gezdim bi kere yolda kaldım sigortası attığından, canavar gibiydi kısacası ama km si 22 800 dü aldığımda.Motorun hakkı en fazla olsun olsun 5000-5200 tl olsun.
    Sonra km si baya arttı 30 bine dayanıyodu işte.4550 ye sattım.Bence o km deki motor daha fazlada etmezdi, en fazla 4700-4800 fazlasını kesinlikle haketmezdi benim gözümde.Sonra gördüm sattığım adam 7200 tl ye ilan açmış.
    Şimdi ben bu alışverişleri yaptıktan sonra bakıyorum 2006-8 karburatörlü modellere ucuk ucuk fiyatlar isteniyo, gülüp geçiyorum sadece.(İstisnai iyi motorlar oluyo arada, kimse üstüne alınmasın, ben piyasanın genelinden bahsediyorum)

Birde senin dediğin gibi o ayardaki motorlar ciddi anlamda bakım istiyo.Ben eskisini satmayıp binseydim 1500 tl civarı bakıma para harcıcaktım.Lastik takımı vs. herşeyi pahalı zaten.
    anlamadığım olay neden 30bin yapmış motor 4bin tl ediyor 30bin de olay bitiyosa açık açık konusıyım km re düşürene hak veriyorum bu nedir arkadaş aldık bi alet sıfır 10bin tl verdik 30bin km oldu 4bin tl mi satıcaz görkem olay bumu ? 50.000km oluncada noter masrafını karşılaması koşulu ile hediye ederiz. Bu yüzden km reler düşürülüyor orda gördüğünüz 2006-2007-2008 olup 2-3-5-7bin km diyen motorlar hep 30-40-50bin çoğuda bunu resimlerde bile belli ediyor.BU KADAR BANA GÖRE AZ YAKAN Bİ ALET 2006 MODEL OLUP ARABA EGZOSU TAKILIP 1800KM RE DENİLİYOSA 30BİN KM DEKİ ALET 4BİN TL DENDİĞİNDENDİR BU ŞAMATA BU KOMEDİ ------- ALIN SİZE 31.000KM DEKİ ARKADAŞIN MOTORU GÖRKEM SENİN KİNDEN TEMİZ DURUYOR http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6214431/detay/
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    @Alper Kaya

Sen senin motorun ilk sahibisin, seninkinin durumu farklı olur.Benim bahsettiğim ne olduğu belli olmayan bi motor, belki 5 belki 10 el değiştirmiş(uzun uzun detaya girmek istemiyorum ama ne kadar el değiştirirse o kadar sakat bence, kim hangi yağı kullanmış, hatta yağ kullanmışmı ? ne kullanıcılar var... kim motoru ne kadar sıkıştırmış...).Sonucta onla seninkini aynı km de yanyana koyunca ikiside aynı dirilikte durmıcak.Piyasadaki motorlarda ortada yani.
    Kmyi de sabaha kadar değiştirsinler, azcık işi bilen adam göstergedeki km ye bakma bile bakmaz.Nokta atışı yapamasanda motorun genel durumundan km olarak hangi aralıkta olduğu cok rahat cıkıyo(burdada grenajdan bahsetmiyorum, eğer grenaja düşmeye kalkmaya bakarsak bu konununda icinden cıkamayız)

Evet Görkemin motoru ortada, yukardada parantez icinde belirttiğim duruma giriyo. İstisnalar kaideyi bozmaz.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Beyler Benim Canavar cc Büyüteceğimden Satılıktır Sağolsun bana çok yol arkadaşlığı yaptı Sorunsuzca yola yapabilirsiniz... düşünen varsa buyursun...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6214431/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Alper Kaya

Sen senin motorun ilk sahibisin, seninkinin durumu farklı olur.Benim bahsettiğim ne olduğu belli olmayan bi motor, belki 5 belki 10 el değiştirmiş(uzun uzun detaya girmek istemiyorum ama ne kadar el değiştirirse o kadar sakat bence, kim hangi yağı kullanmış, hatta yağ kullanmışmı ? ne kullanıcılar var... kim motoru ne kadar sıkıştırmış...).Sonucta onla seninkini aynı km de yanyana koyunca ikiside aynı dirilikte durmıcak.Piyasadaki motorlarda ortada yani.

Evet Görkemin motoru ortada, yukardada parantez icinde belirttiğim duruma giriyo. İstisnalar kaideyi bozmaz.
    Eyvallah kardeşim benim ... Dediğin gibi bazı istisna motorlar var mesela 60.000 de erhan abimiz var belki 70.000 olmuştur sım sıkı taş gibi hiç değişen yok motorda keyfi bakım ürünleri harici..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç arkadaşıma haber saldım çıkma kapak için.. dönen olursa yazarım...
    yardımın için tesekkurler dostum.
    Ya motoru hurdaya çıkarmış vs olan yok mu kapagım saglam ama tıtresımden dolayı gıcık bı ses yapıyor. Degıstırmek ıstıyorum. Takasda edebılırım. Tekteker yapmadıktan sonra dokulmuyo bıde depoyu agzına kadar doldurmayınca dokulmuyo :D cızıltı için değiştirícem esasında :D

Motosikleti
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadığım olay neden 30bin yapmış motor 4bin tl ediyor 30bin de olay bitiyosa açık açık konusıyım km re düşürene hak veriyorum bu nedir arkadaş aldık bi alet sıfır 10bin tl verdik 30bin km oldu 4bin tl mi satıcaz görkem olay bumu ? 50.000km oluncada noter masrafını karşılaması koşulu ile hediye ederiz. Bu yüzden km reler düşürülüyor orda gördüğünüz 2006-2007-2008 olup 2-3-5-7bin km diyen motorlar hep 30-40-50bin çoğuda bunu resimlerde bile belli ediyor.BU KADAR BANA GÖRE AZ YAKAN Bİ ALET 2006 MODEL OLUP ARABA EGZOSU TAKILIP 1800KM RE DENİLİYOSA 30BİN KM DEKİ ALET 4BİN TL DENDİĞİNDENDİR BU ŞAMATA BU KOMEDİ ------- ALIN SİZE 31.000KM DEKİ ARKADAŞIN MOTORU GÖRKEM SENİN KİNDEN TEMİZ DURUYOR http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6214431/detay/
    alperim sağolasın kardeşim benim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı culcu07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımın için tesekkurler dostum.
    Ya motoru hurdaya çıkarmış vs olan yok mu kapagım saglam ama tıtresımden dolayı gıcık bı ses yapıyor. Degıstırmek ıstıyorum. Takasda edebılırım. Tekteker yapmadıktan sonra dokulmuyo bıde depoyu agzına kadar doldurmayınca dokulmuyo :D cızıltı için değiştirícem esasında :D
    Murat o depo kapağını 4 tane vida tutuyo Cızıltı yapan yerini kendinde onarabilirsin diye düşünüyorum çünkü onun ses yapıcak çok bir parçası yok...
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alperim sağolasın kardeşim benim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Murat o depo kapağını 4 tane vida tutuyo Cızıltı yapan yerini kendinde onarabilirsin diye düşünüyorum çünkü onun ses yapıcak çok bir parçası yok...
    Bılıyorum vıdalarda sorunum yok benım. Kapak kalkık duruyor. Yaylarındanmıdır nedır bılmıyorum ama çok gıcık bı tıtresım yapıyo. Acaba o yayları ıptal etsem nasıl olur ? Kapakla lastıgı tutan halkayı lehımletsem olurmu kı ?

Motosikleti
    Alıntı culcu07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bılıyorum vıdalarda sorunum yok benım. Kapak kalkık duruyor. Yaylarındanmıdır nedır bılmıyorum ama çok gıcık bı tıtresım yapıyo. Acaba o yayları ıptal etsem nasıl olur ? Kapakla lastıgı tutan halkayı lehımletsem olurmu kı ?
    titreşimi yapan deponun kapağı kapatıldığında yayların ucundaki metalin oturduğu yerden kaynaklanabilir söküp bakarsan daha rahat çözebilirsin... depo kapağı kapandığında temas eden kısıma arkası bantlı ince süngerler var elektrikçilerde bulunur o sünger bantlardan çekersen titreşimini keser diye düşünüyorum ama söküp bir incele tam 4 tane alyan tutuyor o kapağı geri kalanları süs...

Arethnia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar dün motorumu beni yıkada yıkattım ancak bi sorunum var sinyallerim yanmıyor ve göstergedeki sinyal ışıklarım uzun, kısa farlarım selektörüm yanıyor boş vites ışığı göstergede yanıyor uzun farıda göstergede gösteriyor ancak sağa sola sinyal verdiğimde ne arka ne ön sinyalim yanıyor nede göstergede sinyal verdiğimi gösteriyor acaba sol gidondaki panele su falan kaçtıda sinyal için kablolar oksit falanmı yaptı.

not: köpük ve su kullandı daha sonra cila atıldı.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakın arkadaşlar otuz binde motor bitmez ama otuz bin de motora düzenli bakım yapılması lazım.. yani motor kısa kısa zorlanarak kullanıldıysa egzantirik zinciri ver gergisi değişmesi lazım.... bu honda yahama yaha hyosung fark etmez... o zincirin değişmesi lazım.. fiyatı ortada.. motorun fren hidroliğinden tutunki bağlı olan tell kısım komple yenilenmesi lazım.... çünkü ben motora bindimi gözüm arkada kalmamalı... adamın motorunun katalizörü aşırı sıcaktan kavrulmuş.. 2 piston çok ısınıyor.. adam katalizörü değiştirmeden devam ediyor... neden katalizör 750 lira.. motor en fazla 10 000 km sonrasında 2 pistonun sekmanlarını kavuruyor... al sana 2 elin masrafı... yani benim anlatmak istediğim 2 elin fiyatı gerçek servs bakımlı ve gerçek faturalı ise ayrı değerlendirilmeli ama piyasa ölü makine kaynıyor...

adam motoru 50 000 km kullanmıştır... tüm ayarları düzenl olarak yapılmıştır... ama o motorda bile masraf vardır.. içiniden kaç kişi disklerini ölçü.... ve hyosung un yada başka bir motorun diski kaç para bir araştırın bakalım... 50 000 -30 000 e gelen motorun diskinde ne kadar incelme var ona bir bakın... bmw borusan servisi 50 000 km de bir bakıma gelen motorunun amartisör keçesini değiştirir.. hiç birinin keçeside 50 000 de patlamaz... ama o değiştirir nedenini araştırın.... çünkü oynayan parçalar zaman la yıpranır... 2006 hyosungların yüzde 70 farı kararmış ve 2012 de girecekleri muayenede far değişimi istenecek. ön farınız ne kadar... adamın biri 1999 model 600f satıyor.. ilanda 15 000 yazıyor... merakdan adamı aradım neden bu fiyat dedim bana mantıklı bir açıklamasını yap dedim..adam evine çağırdı beni... 1999 dan 2010 a kadar değiştirdiğ parçalrla motor ilk günü aratmıyor ve elindeki parçalarla emin ol bir mtor daha çıkar...
    Alper Kaya bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ramço bu kadar yazmana gerek yoktu ağam...
    piyasada tutarsızlık olduğu belli....
    şimdi ben bakıyorum ilanlara benim motor 2010 model ben daha 5000'e getirdim motoru....
    adamın motoru 2007 model km'sinin ne olduğu belli değil, 6500-7000 fiyat çekiyor...
    şimdi ben motoru bu fiyatla ilanı koyduğum zaman adam arayıp ilk sorduğu neden bu kadar ucuz?
    satıcıda alıcıda piyasanın içine ediyor...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyoruz herkes her modele ıstediğini yazar adam 2012 modelı 7000 yazar aynı gün satar adam 2006-2007 modele 6500-7500 yazar 8 ay ılan hala aynı kalır sadece güncelleme yapar adı üstünde 2, el piyasası yanı sabit bir tarifesi yoktur tarife satıcıya göre değişir adamın ihtiyacı vardır 4000 e satar adam keyfidir 7500 yazar bekler....bence bu konuyu uzatmanın anlamı yok.alanada satanada hayırlı olsun demek düşer.ve bir motorun degerini aldıgı yada sattıgı fıyat belirlemez yanı 8000 tl yazanın motoru cok temız 4500 yazanın motoru hurda demek bence yanlış.
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    modele göre fiyat olur işin kısası...
    2007 model istediği kadar temiz olsun fiyatı 2010 ile aynı olmamalı...
    fearlesboyy bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    tabıkı olmaz ama 2006 model sıfırda olsa ben 4000 den fazla vermem
    -unnamed- bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço bu kadar yazmana gerek yoktu ağam...
    piyasada tutarsızlık olduğu belli....
    şimdi ben bakıyorum ilanlara benim motor 2010 model ben daha 5000'e getirdim motoru....
    adamın motoru 2007 model km'sinin ne olduğu belli değil, 6500-7000 fiyat çekiyor...
    şimdi ben motoru bu fiyatla ilanı koyduğum zaman adam arayıp ilk sorduğu neden bu kadar ucuz?
    satıcıda alıcıda piyasanın içine ediyor...
    az önce birisi aradı fiyatı neden diğerlerine göre uygun ucuz yazdınız dedi bilgi aldı dönücem ben dedi... şaşırdım :S
    -unnamed- bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce birisi aradı fiyatı neden diğerlerine göre uygun ucuz yazdınız dedi bilgi aldı dönücem ben dedi... şaşırdım :S
    bende şaşırdım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler hiç itiraz etmeyin 2006lara 7bin isteyenlere o kekolar sayesinde bizim motorlar aralarında kırmızı elma gibi parlıyor
    Tolga Can ve bygrm bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bendede vardı bu zıkkımdan.. ben motora kötü demedim.. bu motorun ne olduğunu ben sizden daha iyi biliyorum emin olun.. hatta çatığım konuları kontrol edin ben gt250 r ile istanbul - ankara -yozgat - çorum kırıkkale yapıp geldim... bak piyasada istisna motorlar var ama adam 2006 model 18000 km deki motoruna 7500 yazmış...bence km oynan mış.. çünkü üzerindeklki 2010 göstergesi... motorun depodan hyosung yazısı sökülmüş motor çift renk ten tek renk e düşmüş ve adam ilan şöyle yazmış kazasız ve boyasız... .. adını hatırlamadığım bir kardeşim ise 2010 model motoruna 7000 lira istiyordu.... 2010 olan belli orjinal..uzaktan bakınca..km si oynanmış değil oda temizlikte onu gösteriyor... şimdi bu adam 2010 a 7000 bin iisterken 2006 ya o fiyat revamı... benim ankaradan motoru sattığım arkadaş inşallah bunu okrda buraya yazar.. ben ona sıfırdan farksız motoru sırf deyerinde bir rakama ve piyasasından 2000 eksik verdim... neyse konu büyümesin böyle senin baban benim babamı döver muhabbetlerini sevmiyorum... herşey ortada.. ilanlar 6 aydan beri takibimde ve 6 aydan beri satılmayan sadece ilan güncellemesi olan kaç hyosung var oda ortada.... bu arada şuan pert bir hyoya bakmaya gidiyorum
    yok size kötü dediniz demedim ben hondadan biraz kötü dedim sadece :D daha önce kullandığınızı okuduğumdan çok iyi biliyorsunuzdurda dedim :D ama piyasa böyle satarken satılmaz alırkende ucuza bulamazsınız :D herkesin parası malı kendine kıymetli :D
    vereyim benim motoru sana al başına bela et :D ne verirsen al senin olsun
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler hiç itiraz etmeyin 2006lara 7bin isteyenlere o kekolar sayesinde bizim motorlar aralarında kırmızı elma gibi parlıyor
    Benim motorun yanında çok daha fazla parlayabilir

2010 Racer200s motorumu 4500 TL aldım. Extra : Branda, yan çantalar, Sıfır kask, Eldiven, Ferrari korna, Race tarzı Kaplama yapıldı. Jantlar mat siyah boyatıldı.
    2.500 TL'ye 1 sene kullanıp, 3.000 km de sattımı. Alan kişi bir ayda 3.000 km daha ekledi. Altın madalya almadım ama en azından bir dua kazandım diye düşünüyorum.
    Motorun önceki ve sonraki fotoğrafını paylaşmak isterdim ama işten erken çıktı arkadaş. Kullanıcı farkı görün isterdim.

şimdiki planım ise zarar etmeden aynı parayı geri almak. 2010 model - 7.000 TL istemem gayet yerinde olmuş.
    Birde şu 6.500 tl isteyen benle aynı karakteri taşıyor galiba, motora gözü gibi bakmış. Temiz kullananlardan korkmayacaksın. 2. sahibi ise korkabilirsin
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun yanında çok daha fazla parlayabilir

2010 Racer200s motorumu 4500 TL aldım. Extra : Branda, yan çantalar, Sıfır kask, Eldiven, Ferrari korna, Race tarzı Kaplama yapıldı. Jantlar mat siyah boyatıldı.
    2.500 TL'ye 1 sene kullanıp, 3.000 km de sattımı. Alan kişi bir ayda 3.000 km daha ekledi. Altın madalya almadım ama en azından bir dua kazandım diye düşünüyorum.
    Motorun önceki ve sonraki fotoğrafını paylaşmak isterdim ama işten erken çıktı arkadaş. Kullanıcı farkı görün isterdim.
    http://f1205.hizliresim.com/x/h/5xjrx.jpg
    şimdiki planım ise zarar etmeden aynı parayı geri almak. 2010 model - 7.000 TL istemem gayet yerinde olmuş.
    Birde şu 6.500 tl isteyen benle aynı karakteri taşıyor galiba, motora gözü gibi bakmış. Temiz kullananlardan korkmayacaksın. 2. sahibi ise korkabilirsin
    hocam bu alete 4.500tl vercenize keşke bi sıfır cbf veya tvs apache alsaydınız :D bana göre cok fazla bu alete uyduruk gibi geliyor çünkü :D

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Herkese Slm,Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar motosiklet almaya karar verdim.Avcılar gümüşpala tarafındayım.Avcılar bölgesindeki arkadaşlar ne zaman toplanıyorlar,bana da bir haber verebilirseniz bumuşmanıza katılıp sizlerlerin GT 250 R hakkında,fikirlerinizi almak isterim.Görüşmek üzere.
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler