Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    white34 arkadaşımız,bazı laflarına katılıyorumda anlamadığım bişey var.Neden sürekli 250cc hyo ile 600cc ss leri karşılaştırıyosun.Yok 600rr a bindikten sonra denge merkezi cart curt.Bunları honda cbr 250 ve kawasaki ninja 250 ile karşılaştıracaksak karşılaştıralım.Ki bahsettiğiniz konular önemli gerçekten.Ama ne bileyim,bunları mesela cbr 250 ile karşılaştırıp hyo hakkında yorum yapsan daha mantıklı olmaz mı?
    kardeşim konu daha önceki sayfalarda bir arkadaşın dediğinden çıktı.yoksa tabiiki karşılaştırılmaz bazı arkadaşlar da halen mantıklı cevaplar vereceğine senin gibi inatlaşmış marka fanatikliği boyutuna taşıyorlar.bir tanesi senin sorduğunu sormadı.
    halbuki dese ki sen 250cc motora binsen hangisini seçersin diye soran bile olmadı..sırf inat ettikleri için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bence bu muhabbeti burada sonlandıralım.Hatta ben yeni bi muhabbet başlatiyim.

Hyo 250 ile CBR 250 ye binen arkadaş var mı aramızda,varsa hangisini önerirsiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şimdi durum şu biz demiyoruz ki hyo gt250r 600rr dan r6 dan daha iyi.paramız buna yetiyor bunu alıyoruz.param olsa alırım kan kırmızı bir desmosedici ama yok.zaten başta o konuyu açan arkadaş sadece görüntü olarak hyo yu begendigini belirtmişti.600 lük motorla 250 lik motor elbetteki kıyaslanamaz.gt250r dan sonra 600rr a binen tabiki bir daha hyo ya bakmaz bu 2x2=4 gibi bişey.bizim savundugumuz 250 lik sınıfında kawadan honda dan aşagı bir makina degildir.görüntü olarakda bence daha iyidir.bu göreceli bir kavram sen siyah seversin ben kırmızı.merak ettigimiz siz hyo ile nasıl bir sorun yaşadınız? bizimlede paylaşırsanız sevinirim.eger bahsettiginiz FI ikazı nın yanması ise bunun çokta abartılacak bir durum olmadıgını bütün hyo kullananlar biliyor.neyse bu polemik hyosung TÜRKİYE' ye geldigi günden beri devam ediyor.bir 10 sene daha devam edecek gibi.
    işte çok güzel mantıklı bir yorum insanın parasının yettiği içine sindiği motoru en güzelidir.benim söylemek istediğim şu ben uzun zamandır burayı takip ediyorum bazı arkadaşlar motor hakkında bazen olumsuz yorum yapıyorlar birisi çıkıp söylediği zaman ona tu kaka yapıyorlar azıcık dürüst olun bu sayfalarda yazılan bir sürü sorun şikayet var.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Bence bu muhabbeti burada sonlandıralım.Hatta ben yeni bi muhabbet başlatiyim.

Hyo 250 ile CBR 250 ye binen arkadaş var mı aramızda,varsa hangisini önerirsiniz
    ben şimdi hyo daha performanslı fakat cbr daki işçilik daha iyi desem marka fanatiği olurmuum böle dicem çıkıp white34 laf söliycek cbr250r ı kısa sürede olsa kullandım
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)2.Ellerin durumu vahim demişsin.2.el herhangi bir mal aldığında garantisi yoktur.O sen ve satıcı arasındaki bi olay.Japon motorların 2.eli mükemmelmi yani japon motor almadan once kişilik testinemi sokuluyor insanlar?
    Evet bu motorun hitap ettiği kullanıcı kitlesi içerisinde malesefki hiçbir motor bilgisi olmayan balıklama dalan arkadaşlarda var.bu arkadaşlar aldıkları motorda yağ değişmez bakım aralıklarını araba gibi sanar ve %70 i krank kırar.Bunun sonucunda krankı ellerine aldıkları gibi motoru satarlar ve birdaha Hyosung u her gördükleri yerde lanet ederler.(bkz sen )
    Tabi bu söylediklerim olaya tamamen felsefi bir yaklaşım.Gerçekleri yansıtmaz.
    Bende 2.el aldım önceki sahibi iyi bakmamıştı ama ben aldığım gün servise gidip yağını bujisini değiştirdim.10k kmdirde kullanıyorum.250cc den beklenilenin çok fazlasını alıyorum motordan ve hiçbir sorun çıkartmadı.
    2) 3500km de F1 ışığı yandı çözemediler diyosun.Bu konu tamamen servis ağıyla alakalı motorun kendisiyle bir ilgisi yok.Biz zaten servislerin durumunu her zaman dile getiriyoruz bu başlık altında.Kanuni servislerine güvenmeyin.Parça değişimlerinde yanlarında durun.Bir şeyi defalarca sorun teyit alın diye.
    F1 motorda herhangi bir sıkıntı olduğunu uyarır ışığı gördüğünüz gibi İŞTEN ANLAYAN BİR SERVİSE gitmeniz gerekir fakat bu motorlar hava soğutmalı olduğundan çok ısındığındada, sürüce uyarı olarak F1 ışığı yakmaktadır.Bu bir arıza değildir.
    3) CC ve kalite karşılaştırması: Şimdi bu konuda motosikleti bi unutalım gittiniz dizel 1.3cdti motora sahip bir opel astra aldınız diyelim.Şimdi bu araçtan sonrada 2012model audi a5 TDI (3.0) aldınız.Siz şimdi a5 in sürücü koltuğuna oturduktan sonra opelde arabamı bird aha dürtseler binmem dermisiniz? Demessiniz çünkü opel 50bin Tl dir audi 200bin eurodur (missal) İleride bütçenizi kısmak ihtiyacı duydunuz tekrar opele binmezmisiniz? İşte sizing dediğiniz olayda bu kadar saçma bir karşılaştırma.Ben 1000rr kullandım 10dk sonra hyo ile yola çıktım.Aralarında hiçte bir karşılaştırma yapmadım,öyle bişey aklımada gelmedi?
    4) Honda mı Hyosung mu (250cc):Mantık insanıysanız cbr250r öneririm daha kaliteli ve daha ucuzdur.ama daha güçsüz ,küçük ve daha tipsizdir.Hyosung un gösterişi hiçbiriyle karşılaştırılamaz.
    Bana Hyosung yada St Kanuni parade vermiyo reklamını yapayım diye.Ben bi ara ciddi olarak cbr250 ye geçmeyi düşündüm fakat cbr ın ebatları ve görüntüsü almaktan vazgeçirdi.Top speeddede azda olsa farkları var ben her koşulda 170görüyorum cbr ile herkoşulda 150anca görücem.Ama Honda kalitesi ve yedek parça fiyatlarıda daha iyi.Burdan sonrası tamamen kullanıcı seçimidir.
    Biz bu başlık altında iyi ve kötü yönlerini zaten dile getiriyoruz.Sen damdan düşer gibi ‘’Fikrim geldi!’’ diyip zıplarsan konuya sana karşı tavır alırız ve bunda haklıyız.Yoksa senin söylediğin herşeyde yanlış demiyoruz.
    1-2. ellerin durumunun vahim olmasının cevabını vermişsin.600cc de bu olmaz diye birşey yok orana vurduğunuzda acemilikten ve imkansızlıktan dolayı motorları mahvediyorlar.motora bakmazsan 600 cc makinada iyi olmaz.benim anlattığım noktayı biliyorsun yazmışsın
    2-3500 kmde f1 ışığı ondan sonra marş otomatı bozuldu.servis ağı dediğin gibi berbat bunları yaşadım bende yerim uygun olsa idi ben yapacaktım bakımını o kadar sinir oluyordum.
    3-bu tamamen alım gücü ile ilgili yorum başka yerden başladı zaten
    4-son olarak fikrim gelmedi kardeşim sadece çok büyütmeyin motorlarınızı bazı arkadaşlar çok fanatikçe cevaplar veriyorlar.benim anlatmak istemediğim eğer hyo dışında motor kullanmadıysanız erken yorumlarda bulunuyorsunuzu anlatmaktı ama doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    250 yi bilmiyorum ama,yeni kasa 125 in ben parça montajından pek memnun değilim.Sağ kafa grenajı ve sağ kuyruk belli bir şekilde daha ayrık duruyo.Sadece benim motorumda böyle sanmıştım ama değil,diğer 125lerle de kıyasladım.CBR 250 öyle değildir umarım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şimdi hyo daha performanslı fakat cbr daki işçilik daha iyi desem marka fanatiği olurmuum böle dicem çıkıp white34 laf söliycek cbr250r ı kısa sürede olsa kullandım
    sana diyeyim kendi kendine cevabını vermişsin zaten)

peki cbr 250r nasıldı kullandığında fark ettiğin şeyler nedir? ben kullanmadım için senden bilgi edinebilirim

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı white34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2. ellerin durumunun vahim olmasının cevabını vermişsin.600cc de bu olmaz diye birşey yok orana vurduğunuzda acemilikten ve imkansızlıktan dolayı motorları mahvediyorlar.motora bakmazsan 600 cc makinada iyi olmaz.benim anlattığım noktayı biliyorsun yazmışsın
    2-3500 kmde f1 ışığı ondan sonra marş otomatı bozuldu.servis ağı dediğin gibi berbat bunları yaşadım bende yerim uygun olsa idi ben yapacaktım bakımını o kadar sinir oluyordum.
    3-bu tamamen alım gücü ile ilgili yorum başka yerden başladı zaten
    4-son olarak fikrim gelmedi kardeşim sadece çok büyütmeyin motorlarınızı bazı arkadaşlar çok fanatikçe cevaplar veriyorlar.benim anlatmak istemediğim eğer hyo dışında motor kullanmadıysanız erken yorumlarda bulunuyorsunuzu anlatmaktı ama doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar.
    4)Doğru bilgiyi, doğru üslup ile anlatmak gerek,aradaki fark sadece bu.Herkese iyi akşamlar bi resim ekleyip kaçıyorum.geçen yaz 8 motor 2cbr 250 ile yaptığımız bir buluşmadan bir kare.Bu pazar günüde ortaköydeki ''suadiye marmaris cafede kahvaltı etkinliği düzenlemeyi düşünüyoruz, yarın detaylı bi açıklama ve daveti yapacağım.
    Hava durumu cumartesi yağışlı
    Pazar günü 8-10derece ve güneşli gözüküyor
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hyocular bi günde anadolu yakasına gelinde görüşelim yahu

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    benim sağ sinyal camı kırık sahibinden de baktım komple sinyal satılıyor 50 tl civarında sadece cam bulamazmıyım? yada yarın gidip alabileceğim bir servis varmı?
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sağ sinyal camı kırık sahibinden de baktım komple sinyal satılıyor 50 tl civarında sadece cam bulamazmıyım? yada yarın gidip alabileceğim bir servis varmı?
    orjinal almana gerek yokki 2 led al 20tl ye bitir işi daha şık duruyor hem
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    yaw arkadaşlar naptınız hulki cevizoğlunun cavizkabuğu programnı geçmişsiniz sakincene tartışalım,gider filan yapmış birileri komik yani

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Herkese selamlar, bu pazar motosiklet fuarı ile birlikte sezonun resmi açılışını pazar kahvaltısıyla yapalım dedik.
    Pazar sabahı önce ortaköyde kahvaltımızı yapıp sonrasındaysa fuara gidecek arkadaşlarla fuara geçeceğiz.böylece sezonun resmi açılışınıda yapmış bulunacağız herkesi bekleriz!
    buluşma noktası: Avcılar metrobüs insa lisesi arkası (e-5 kenarı) =Saat 10:00! 10.15de teker döner!
    11 gibi ortaköyde oluruz, ortaköye daha yakın olan arkadaşlar direk kahvaltı mekanına geçip bizi orada karşılayabilir.
    2.buluşma noktası:Suadiye marmaris cafe saat 11:00
    Kahvaltı sonrasında sahil yolundan geze geze yeşilköydeki cnr expo fuar alanına gidip fuarı dolaşacağız.Fuara gitmiş olan yada o kadar vakti olmayan arkadaşları yinede kahvaltı için bekleriz.

Suadiye marmaris cafe iletişim bilgileri:
    Cafenin yeri çok basit Ortaköyde Muallim Naci Caddesinde no:16
    cafe tel:+90 (212) 258 53 48
    http://suadiyemarmarisortakoy.turkiy...om/default.asp
    Facebook Etkinlik Sayfası:
    http://www.facebook.com/events/379585718718947/
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    orjinal almana gerek yokki 2 led al 20tl ye bitir işi daha şık duruyor hem
    ledler gt250r de nasıl durur acaba yapan varmı? benimde aklımda led var ama kötü olur gibi geldi.

Motosikleti
    ledler gt250r de nasıl durur acaba yapan varmı? benimde aklımda led var ama kötü olur gibi geldi.
    yapmıyan nadir var hatta Felon ve bende arkalar LED mesela 2-3sayfa geride var fotorafı :D orjinalleri cok kaba vede pahalı

Motosikleti
    yapmıyan nadir var hatta Felon ve bende arkalar LED mesela 2-3sayfa geride var fotorafı :D orjinalleri cok kaba vede pahalı
    ledleri direk bağlayabiliyormuyuz röle filan yapmaya gerek varmı? bende sinyalleri çıkartıp direk takılıyormu?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    ledleri direk bağlayabiliyormuyuz röle filan yapmaya gerek varmı? bende sinyalleri çıkartıp direk takılıyormu?
    Direk takarsan çok hızlı yanıp söner.Bende aldım led sinyal kendi motorum için ebayden flaşörle beraber.4 led + flaşör 15 dolara geldi

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Direk takarsan çok hızlı yanıp söner.Bende aldım led sinyal kendi motorum için ebayden flaşörle beraber.4 led + flaşör 15 dolara geldi
    sen cbr 125 e mi taktın,eğer öyleyse foto bekliyorum...

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ben led taktım motoruma hoşuma da gitti açıkçası, ama hızlı yanıp sönüyor. Buyrun foto
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen cbr 125 e mi taktın,eğer öyleyse foto bekliyorum...
    Aldım ama daha takmak nasip olmadı Takınca atarım fotoları.Hem led daha güzel,hemde estetik olarak cbr 125 in orjinal sinyalleri kafam kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler