Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1yaşını doldurmuş bi motor en az 5bin görmüştür.
    2-4yaşındaki motorlara hala 10binkm hatta 5bin km deniliyorsa o motorların kmleri %99.99 düşürülmüştür.Gerçekte kaçbinde olduğunu asla bilemessiniz.Zaten o motorların çoğu garanti 60bini görmüş oluyor.El değiştire değiştire 10bin km ye kadar düşüyor.
    Km'si ile oynanmış motor ilanlarından uzak durun, uzun vadede canınız yanar
    motor hakkında bilgi edinin,ilanda yalan yanlış atıp tutan adamların, attıkları yalanları görür olacaksınız.o adamları aramaya bile değmez.ama ben bu ilan güzeldir, bunu alın, diyemem!Çok yakından tanımıyorsam motoru, sahibini vs. o sorumluluğa girmem.Motor ustasına sorsanız bile görünürdekileri söyler gerisine karışmaz.2.el araba veya motosiklet bu araçlar kapalı kutudur,alırken satıcıyı iyi seçeceksiniz.Bir keresinde yaptım o dediğimi, motorun önceki halini bildiğim için iyi motor dedim.Sonraki alan arkadaş 2-3ayda motorun canını çıkarmayı başarmış, tavsiye ettiğim arkadaşta bakmadan alınca birsürü masraf çıktı...
    Şimdi hocam yemeyelim birbirimizi,daha önce kaza yaptınız, motorunuz vs vardı hatta yorumlarınızdan yüksek cc kullandım demeye çalıştığınızı anlıyorum.Öyle tecrübeye sahip birisi bu ilanları gösterip iyimidir demez
    Kimse anasının karnından motorcu doğmadı, bilmemek değil araştırmamak ayıp
    yazılanları görünce cevap verme gereği duydum km konusunda.benim motor 2007 model ama baskı balata orjinal zincir dişli orjinal motor bloğu kaplamaları dökülmemiş fren diskleri ne çok yeni nede çok eski o zaman benim makine orjinal 8100 km de.zaten bu hyosungları km si motor blogundan belli oluyor bu zamana kadar kaç tane hyosung gördüysem yüksek kmli hepsinin motor bloğunun boyası atmaya başlamış
    rtst bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rtst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelik 250
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazılanları görünce cevap verme gereği duydum km konusunda.benim motor 2007 model ama baskı balata orjinal zincir dişli orjinal motor bloğu kaplamaları dökülmemiş fren diskleri ne çok yeni nede çok eski o zaman benim makine orjinal 8100 km de.zaten bu hyosungları km si motor blogundan belli oluyor bu zamana kadar kaç tane hyosung gördüysem yüksek kmli hepsinin motor bloğunun boyası atmaya başlamış
    işte sağlam adam gibi kullanmış olmakla alakalı yoksa apaçi motoru diye piyasada çok motor var

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inanmam.ilk sahibi değilseniz 2007model 8bin kmde olmasının imkanı yok.İlk sahibiyseniz bile koleksiyon amaçlımı aldınız acaba motoru insan dolaşır arada çok yakmıyor bu meretler
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    2. sahibiyim aldığımda plakasını ben çıkarttım diskler falan paslıydı ayrıca bunlar motor kardeşim araba gibi 4 mevsim kullanmıyor herkes hem de motor bloğunda anahtar izi dahi yok bu motor 20-30 binlerde olsa hiç mi baskı balata değişmez zincir değişmez lastiklerde tam kmsinde.benim arabamda 2003 model sıfır almıştık ama şu an daha 60,000 km de

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Aynen her motorun kmsi düsürülecek diye bişey yok ki kullanmayan kullanamayanlarda var. Mesela ben de öyle cok km yapmadım 1 sene oldu alalı en fazla 3 bin km filan yapmısım su an 27bin de.İyi ki sıfır filan almadık sıfır alsaydım 3 bin de olcaktı inanmayacaklardı büyük ihtimal
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    FZ6
    1yaşını doldurmuş bi motor en az 5bin görmüştür.
    2-4yaşındaki motorlara hala 10binkm hatta 5bin km deniliyorsa o motorların kmleri %99.99 düşürülmüştür.Gerçekte kaçbinde olduğunu asla bilemessiniz.Zaten o motorların çoğu garanti 60bini görmüş oluyor.El değiştire değiştire 10bin km ye kadar düşüyor.
    Km'si ile oynanmış motor ilanlarından uzak durun, uzun vadede canınız yanar
    motor hakkında bilgi edinin,ilanda yalan yanlış atıp tutan adamların, attıkları yalanları görür olacaksınız.o adamları aramaya bile değmez.ama ben bu ilan güzeldir, bunu alın, diyemem!Çok yakından tanımıyorsam motoru, sahibini vs. o sorumluluğa girmem.Motor ustasına sorsanız bile görünürdekileri söyler gerisine karışmaz.2.el araba veya motosiklet bu araçlar kapalı kutudur,alırken satıcıyı iyi seçeceksiniz.Bir keresinde yaptım o dediğimi, motorun önceki halini bildiğim için iyi motor dedim.Sonraki alan arkadaş 2-3ayda motorun canını çıkarmayı başarmış, tavsiye ettiğim arkadaşta bakmadan alınca birsürü masraf çıktı...
    Şimdi hocam yemeyelim birbirimizi,daha önce kaza yaptınız, motorunuz vs vardı hatta yorumlarınızdan yüksek cc kullandım demeye çalıştığınızı anlıyorum.Öyle tecrübeye sahip birisi bu ilanları gösterip iyimidir demez
    Kimse anasının karnından motorcu doğmadı, bilmemek değil araştırmamak ayıp
    bende tam onu düşünüyordum. ben aralık ayında aldım ve 2bin km yaptım oda aldıgım ilk 2-3 hafta binmedim denebilir... insanlar nasıl 3-4 yaşındaki motorla daha 3-5 bin km yapıyor.
    almıştır yazın haftada 1-2 kere binmiştir anlarım , zaten öyle keyfi kullanılmış motorda kendisini belli ediyor...

sizinkisi ölü yatırım o zaman çünkü kullanmasanızda yıllandıkça değeri düşer şarap gibi değil tabi bizim motorlar çok para etmediğinden 500-1 oynasa nolur oynamasa nolur dersenizde çok bi önemi yok tabi ama sadece masraf çıkartır. lastik ömrü 2yıl, sonrasında performans kalmıyor hiç kullanılmasada.Şöyle bi cimri hesabı yapayım size, iyi bi lastik alayım desenizde 700lira... e bide satarken kaybedeceği değer vs motorun 3te bir fiyatı kadar zararınız olur
    Ama alırsınız canlı canlı kullanırsınız, kaza bela vs geçirmezseniz yine aldığınızın az bir miktar altına satarsınız.o kadarıda sineye çekilebilir, çünkü oda amortisman payıdır
    Farklı bir araca yönelir, üstüne az daha koyar model yükseltirsiniz. Benim amaç para biriktirebilmek, kredi olmayınca cepte para kalmıyor

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    2. sahibiyim aldığımda plakasını ben çıkarttım diskler falan paslıydı ayrıca bunlar motor kardeşim araba gibi 4 mevsim kullanmıyor herkes hem de motor bloğunda anahtar izi dahi yok bu motor 20-30 binlerde olsa hiç mi baskı balata değişmez zincir değişmez lastiklerde tam kmsinde.benim arabamda 2003 model sıfır almıştık ama şu an daha 60,000 km de
    valla 4mevsim değişir kar çamur yoksa yerler kuruysa motorla gezerim çünkü ben motor sürmeyi seviyorum sevgimi 3 aya hapsedemem istesemde yapamam zaten ayrıca Felonun demek istediği sahibinden.com da 100 motor varsa bunların 90a yakını km re ile oynamış oluyor genel olarak 2006-2007-2008 modellerden bahsediyorum demek istediği mühim olan km re değil motorun durumu km reye göre motor alırsak 10.000km geçmemiş olsun die kendimizi kasarsak gider 40bindeki motoru 10bine düşürülmüş şekilde bize kakalarlar gezeriz 10bine aldık die her satan adam dürüst olcak o yu buyu şuyu değişti die sölicek değil o yüzden motor 40binde olsun ama bi problemi olmasın alan adamda zaten bunu belli ediyor 2 kere bahçeli evlere motor bakmaya gittim en son gittiğimde adam gözümün önünde kaldırımdan 40-50km hızla atlıyarak motoru getirdi sonra dedi tertemiz :( ondan öncekindede 2.el parça satan birine denk geldim heryerde insan organları sergiler gibi motor parçaları asılı kapıda 3 fazer 3ününde kafası yok adamlar sakallı tinerci tipli herifler bunlarda bi etken şahsen ben bundan sonra bahçelievlere motor bakmaya bile gitmem :D ön yargım olustu
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Valla motordan zarar etcegimi hiç düsünmüyorum cünkü uzun süreli arastıra arastıra hesaplı aldım ve hatta kar edebilcek durumdayım sıkıntı yok Motorum yanımda degil Kırıkkale ye götürmeme izin cıkmadı ama inş izin alacam 1 ay sonra nasipse havalar ısınırsa cok istekliyim Benim gibi bu durumda olanlar vardır aramızda az km yapanlar sadece yazın kullananlar veya üniversite kazanmadan önce lisede kullanıp sonra sadece memlekete geldiğinde kullananlar cıkar yani O hesap yanlıs 3 te bir zarar filan. Yok öyle bişey Şahsen benim için yok yanş digerlerini bilmem

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla motordan zarar etcegimi hiç düsünmüyorum cünkü uzun süreli arastıra arastıra hesaplı aldım ve hatta kar edebilcek durumdayım sıkıntı yok Motorum yanımda degil Kırıkkale ye götürmeme izin cıkmadı ama inş izin alacam 1 ay sonra nasipse havalar ısınırsa cok istekliyim Benim gibi bu durumda olanlar vardır aramızda az km yapanlar sadece yazın kullananlar veya üniversite kazanmadan önce lisede kullanıp sonra sadece memlekete geldiğinde kullananlar cıkar yani O hesap yanlıs 3 te bir zarar filan. Yok öyle bişey Şahsen benim için yok yanş digerlerini bilmem
    baban aldığı için %100 kar'ın var ne zararı

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    baban aldığı için %100 kar'ın var ne zararı
    Ne alaka sonuçta motordan 3 te bir zarar edilmeyecek ben alsam da babam da alsa aynı şey sıkıntı yok

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, ben de üni.deyim 8 bin km.de aldım 14 bindeyim şuan. 2 sene oldu motorumla. Ailem göndermedi istanbula, ben de anca tatillerde biniyorum napalım aile razı gelmeyince atlayıp 1000 km yolu bi çırpıda gelemiyosun Ve ben de oldukça uyguna aldım motorumu, baba parasıyla da değil tabi babamın desteği oldu bi miktar ama kendim çalışıp aldım
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

merhaba arkadaşlar. benim gibi 33 unden sonra motora heveslenirseniz ve agustosda aldıgınız motorda soguk yagmurlu havada bınmezsenız ve zamanda bulamazsanız anca 800 km yaparsınız şaka değil gerçek. ilerde satmaya kalkınca kimbilir ne diyecekler bu arada lastikleri değiştiricem. bir ebat büyük almaya karar verdim. ama 120/60 ön ve 160/60 arka hangi marka olur? michelinde önler 120/70 var hep. bu siteden özelden yazdığım bi arkadaş ön arka 60 aynı olsun dedi bayagıda güven verdi açıklamaları. bende takıldım araştırıyorum.
    UNdocab bunu beğendi.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    @snicker316 valla benimde yaş 34 ama devamlı biniyorum lastik olarak Michelin Pilot Power ya da Power Pure - 2CT kesinlikle tavsiye ederim
    UNdocab bunu beğendi.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @snicker316 valla benimde yaş 34 ama devamlı biniyorum lastik olarak Michelin Pilot Power ya da Power Pure - 2CT kesinlikle tavsiye ederim
    schootermı alsam 2 lastikmi bizim arabanın 4 lastiği motorun 2 lastiğinden ucuz yav michelin iyi güzelde sıfır lastık 850-900tl olurmu ya :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    üniversitedeyken motosiklet alabilmiş olanları kıskanıyorum :D
    Bizde nerde o zamanlar para =/

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üniversitedeyken motosiklet alabilmiş olanları kıskanıyorum :D
    Bizde nerde o zamanlar para =/
    Lise son da denilebilir

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 30 umda başlayacağım, motor kullanmayı öğrenmek için kritik dönemi geçtik mi acaba?
    -unnamed- bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    arkadaşlar param hazır,hyo 250 r alcam bitane,2011 model az km yapmış arıyorum bildiğiniz birinde varsa veya önerebileceğiniz biyerde varsa ltf hbr verin. özel mesaj atarsanız iyi olur tşk ler...

Motosikleti
    Alıntı ozgurkayihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar param hazır,hyo 250 r alcam bitane,2011 model az km yapmış arıyorum bildiğiniz birinde varsa veya önerebileceğiniz biyerde varsa ltf hbr verin. özel mesaj atarsanız iyi olur tşk ler...
    max vericeğin miktar ne dir ayriyetten sen daha yeni almamışmıydın 1-2ay önce motoru nasıl getiricemdiyordun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler