Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamaha X-City 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yamahanın yeni scooteri oldukca hoş ve uygun fiyatı ıle Kymco ve SYM i terleteceğe benziyor.

En onemli özelliği 16" lik Jantları olan bu kullanışlı scoter bence şehir içi ve şehirler arası yollarda tatmınkar olacaktır.

Fiyatı : 9210 TL 08.03.2011

X-City 250
    Motor
    Motor tipi Tek silindir, sıvı soğutmalı, 4-zamanlı
    Motor hacmi 249,8cc
    Çap x Strok 69,0 mm x 66,8 mm
    Sıkıştırma oranı 10.0 ± 0.4 : 1
    Maksimum güç 15,6 kW @ 7.500 dev./dk.
    Maksimum tork 21,5 Nm @ 5.800 dev/dk.
    Yağlama Islak karter
    Yakıt sistemi Yakıt Enjeksiyonlu
    Ateşleme sistemi TCI
    Çalıştırma Elektrik
    Şanzıman V-Kayışı Otomatik

Şasi
    Ön süspansiyon Teleskopik çatal
    Ön teker hareketi 100 mm
    Arka süspansiyon Tek kol
    Arka teker hareketi 105 mm
    Ön fren Tek Disk, Ø 270 mm
    Arka fren Disk, Ø 240 mm
    Ön lastik 120/70-16
    Arka lastik 140/70-15

Boyutlar
    Toplam uzunluk 2.175 mm
    Toplam genişlik 785 mm
    Toplam yükseklik 1,430 - 1,475 mm (adjustable windscreen)
    Sele yüksekliği 790 mm
    Tekerleklerarası mesafe 1.470 mm
    Minimum yerden yükseklik 165 mm
    Islak ağırlık 173 kg
    Yakıt tankı kapasitesi 10,5 litre
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu motoru kimse beğenmedimi yaf

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    reis kaliteye lafım yokda bizim gibi birini aşar 9210 TL 2. fotoda fena yakıyor ama...!

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu motoru kimse beğenmedimi yaf

freenautilus alıntı

Yamaha X-city İncelemesi
    Merhaba arkadaşlar.Honda dylan’ımla kaza yaptıktan sonra yeni 250cc motor arayışına girmiş ve uzun araştırmalar sonunda beverly 250 yeni kasa ile Yamaha x-city arasında kalmıştım.Kararsız kalmışken Yamaha’nın 1350 ytl indirime gitmesiyle oyumu x-city den yana kullanmıştım.Motorum ve ben hala birbirimize alışma sürecindeyiz.Henüz 600km oldu.Ama bugün motoru yıkadım ve hazır temizken aklımdaki incelemeyi erkene almaya karar verdim Buyurun, huzurlarınızda Yamaha X-city 250:

X-city birçok açıdan mavi üzerine düşünülmüş bir scooter.Sele içi,far camları,rüzgarlık camı gibi öğeler motorun renginden bağımsız olarak mavimsi tonlarda.Dolayısı ile mavi motor çok hoş duruyor.Sele seçenekleri ise siyah ve kahverengi. Ben siyah sele sadece siyah renkte olduğu için bunu tercih ettim.Kırmızı iple yapılan dikişler güzel bir estetik kazandırmış.Hep söylendiği gibi, zor renk bu siyah.Çiziği ve kiri nispeten fazla gösteriyor ama kırmızı stoplarla da çok güzel bir ikili oluşturuyor.Boyalı grenaj harici plastik aksamlar sele altı hariç siyah renkli.Plastik kalitesi yeterli.
    Motora bindiğimde ilk dikkatimi çeken önceleri üstünden bakmaya alışmakta zorlandığım ön cam oldu.Rüzgar tam kaskımın üstünden geçiyor, tüm gün vizörüm açık gezebiliyorum.Ön panel sade ve işlevsel.Benzin göstergesi, hız ve motor sıcaklığı analog; toplam kilometre,trip1-trip 2,hava sıcaklığı ve saat dijital olarak sunuluyor.Ekranın yanındaki düğmelerden ayarlanıyor.Uzun far,sinyaller ve arıza göstergeleri için ayrı ledler mevcut.Benzin lambası yandığı zaman dijital ekran değişiyor ve lamba yandıktan sonra gittiğiniz kilometreyi göstermeye başlıyor.Motorda immobilizer yok.Aynalar yeterli alanı gösteriyorlar.Ayna kollarını kapatan kılıf biraz daha özenli olabilirdi. Elcik kavraması güzel, kontrollere ulaşmak kolay.Resimde görülen elcik korumaları kendim yaptım.Yapım süreci ve açıklamasını ayrı bir başlıkta anlatacağım.
    Gidonun altındaki boyasız kısımda bir eşya kancası ve yeterli büyüklükte torpido gözü mevcut.Anahtarla kilitlenebiliyor.kilitlemezseziz mandalı çevirerek açılıp kapanıyor.
    Onun altında yakıt bölmesi kapağı var.Hafifçe içeri basıp bırakınca 4mm dışarı çıkıyor, kendinize çekip açıyorsunuz.Depo kapağı anahtarla açılıyor.

Motorun kullanımı oldukça keyifli.Trafikte kıvrak ve dengeli,ağırlığını hissettirmiyor(çalışmıyorken biraz zorluyor tabi) 16 jantlar ve egzos sesi sayesinde enduro scooter kullandığımı düşünüyorum.Lastikler pirelli sport demon modeli.Şimdilik iyi gibi bakalım. Yolu yukarıdan görmek keyifli. Gece farlar eski motoruma göre daha iyi aydınlatıyor.Kısada sağ taraf,uzunda sol yanıyor.
    Rodajda olduğum için tam performansını bilmiyorum ancak kalkışları güzel geldi bana.Tabi zorlanırsa arka atabilir.İleride performansa ve hıza yönelik ek bilgiler verebileceğim.
    Motorun kontraya verdiği tepki güzel ve hızlı.Virajları çok yatırmadan alıyorum şimdilik ama güvenle yatacak hissi veriyor.
    Ön amortisörler sert.tümsek yada ülkemizde sık görülen engebeli asfaltlarda biraz rahatsız ediyor.Ama arka amortisörler makul sertlikte.(ayarlı) Frenler, balatalar alışana kadar yusuflattı ama şimdi güzel ve yeterli.Henüz sınırlarını zorlamıyorum.İleride ek bilgiler veririm.

Sele oldukça rahat ve destekleyici.İki farklı desende yapay deri ile kaplanmış.Yüksekliği 79cm olmasına rağmen tasarımı sayesinde(boyum 1,68 ) ayaklarım tam tabana yakın yere değiyor.Ayağı uzun yolda uzatmak için yer yok ama çok problem yaşamadım.Selede artçı için de güzel ve yumuşak bir zemin hazırlanmış.Artçı ayaklıkları da oldukça şık.
    Sele altı anahtarla kontaktan açılıyor ama nedense bazen oldukça sert.Showrumdaki diğer x-city ler de de aynıydı.Zamanla pürüzsüzleşir sanırım.Sele altı bagaj x-maxa göre oldukça yetersiz ama dylan’a göre daha kullanışlı ve hacmen büyük.Kask almıyor çünkü derin değil.Ama uzunlamasına olması bazen çok işime yarıyor.Sele altındaki bir kapak altında akü ve motorun servis bilgisayarına bağlanmasını sağlayan soket var. Sele altı mavi plastikten.Çok kolay çiziliyor ve altından açık mavi renk çıkıyor.Zemine kumaş bişeyler koymak gerekli.Yeri gelmişken, siyah plastikteki sürtme vs izleri için önerim kesinlikle arap sabunu.Tekrar canlı siyah renge kavuşuyor.
    [IMG]http://img220.imageshack.us/img220/3705/image4ps8.jpg[/IMG

Çanta takmak için artçı tutamağı sökülüp yerine aynısının arkaya doğru uzun olanını takarak orjinal görüntüyü bozmadan topcase takılabiliyor.(Ben sevmiyorum)
    Tabii yakıt durumu da henüz oturmadı.3te bir gaz ve 80’i geçniyorum.Ama kabaca söylemek gerekirse depoda 1-1.5 lt yakıt kalmışken 330 km yapmıştım.Depo 10 lt.Enjeksiyon sistemi çok verimli tabi eski motorumdaki karbüratöre göre.Egzostan çıkan gaz kokusuz,tam yanmış halde çıkıyor.

Baya uzun oldu Aklıma gelenleri yazdım. Unuttuğum yada sormak istediğiniz şeyler varsa zevkle cevaplarım.

freenautilus alıntı

xburakx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax250
    bende xmax var
    oturuş pozisyonları aynı hiç değişiklik yok birçok parça aynı diğerleride şekil itibari ile yakın
    1lt benzinle 24km ortalama

twis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaslawr
    xmax la motorları aynı bırkaç farkları var aralarında bırıncısı ımolızer var xmaxta city de yok, teker boyutları farklı xmax ondan bırazda performanslı xmaxın alt koltuk bagaj kapasıtesı cıtyden daha genıs benım gordugum farklar ayrı yetten x9 500 um var onuda kullanıyorum piaggio ıle kıyaslanmaz xcıty barız onde gder piaggionun yedek parça fiyatlarından haberınız varmı bılmem x9 bır aynasına xcıty ye 10 tane ayna alıyorsun ustune para kalıyor yakıt tuketımler pıaggıoda allah ne vedıyse 500 yakıt tuketımı 100 km 7-8 arası yakmıyor dıyen yalan soyler 3 tane kullandım hepsı aynı benzincilerle kankı olmuştum xcıty aldım rahatladım resmen piaggio dan uzak durun çok zengın degılsenız
    Kıdemli Yaya

Bende yaklaşık 7 aydır X-city kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim.X-max le kıyaslanıcak tabiki farkları var fakat işçilik ve kalite bakımından aynılar.Yakıt tüketimi konusunda abartısı mililitresine kadar elimde olmadan hesaplarım.100 km'de 3,6 litre gibi bir tüketimi var...
    Adem Balkan bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bu motorda kombine fren var mı?

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kombine fren derken? Freni sıktığında etkin bir biçimde freni dağıtması gibimi?

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım kombine fren yok...Xmax ta da yok...

Alıntı Nfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kombine fren derken? Freni sıktığında etkin bir biçimde freni dağıtması gibimi?
    Sol fren manetini (kolu) sıktığında hem ön hem arka freni sıkıyor aynı anda ...
    Arkayı daha fazla önü biraz daha az olması lazım...

jazztime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    x city lerde 2008 - 2011 modeller arasinda farkliliklar varmi ? Birde uzun yol performansini merak ediyorum.
    ***** GİDECEĞİ LİMANI BİLMEYEN KAPTANA HİÇBİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ *****

Alıntı jazztime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x city lerde 2008 - 2011 modeller arasinda farkliliklar varmi ? Birde uzun yol performansini merak ediyorum.
    Benim gözlemlediğim kadarıyla sadece renk farklılığı ve çanta aparatı diye tabir ettiğimiz kısım..1,ve2, (2010 model beyaz olan) resimlerde var 3,resimde yok.(2008 ve 2009larda).2011 lerde ise Ön far camı mavi değil şeffaf,koltuk taba değil mürdüm eriğine yakın ve ön logo üstü 2 metal çizgisi var..Bu kadar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:39 ----------

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım kombine fren yok...Xmax ta da yok...

Sol fren manetini (kolu) sıktığında hem ön hem arka freni sıkıyor aynı anda ...
    Arkayı daha fazla önü biraz daha az olması lazım...
    Tahmim ettiğim gibi.Ama türkçemle pek açıklayamamışım.Öyle kombine fren sistemi yok.

Motosikleti
    Honda PCX
    Slm arkadaslar gecen hafta itibari ile Bayilerde yapmis oldugum incelemeler forumlardaki kiyaslamalar o kötü bu iyi yarismalari ile hiçde sağlıklı olmayan YAMAHA XCity 250ie bilgi paylasim başlıgındaki
    bilgilere ragmen kafama koydugum ve benim gerek ruh gerekse görsel zevkime hitap eden (Butun markalarin bizzat gorsel olarak incelemesini yaptim ) YAMAHA XCity 250ie motoruma her ne kadarda 2 .el 2009 2000 km de olmasina ragmen (Sifir gibi Masallah ) kavusmus olmanin hakli gururu ve keyfi icerisindeyim. Motorumuzun bu kadar keyifli ve guzel olmasina ragmen cok dağınık bir bilgi paylasım sayfası var bende dahil olmak uzere gerekli bilgileri sayfa sayfa gezerek anca bulabiliyoruz her arkadas ayrı bir topic acmıs Sızden ricam bundan sonra YAMAHA XCity 250ie ile ilgili bilgi paylasımlarını bu sayfadan paylasmanız en azından sayfa baslıgı itibarı ile bilgi almak isteyen herkes bu sayfadan ulaşsın zira benimde sormak ve paylasmak istediğim bir cok sey var herkese simdiden tesekkür ediyor ve paylaşıma davet ediyorum . KAZASIZ VE BELASIZ sürüşler temmennisi ile saygılar sunuyorum......

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hayırlu uğurlu olsun güle güle kullan

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlu uğurlu olsun güle güle kullan
    Teşekkür ederim cümlemize kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Yamaha X City 250 İe alalı bir hafta oldu. Motordan gayet memnun kaldım. Hiç denemeden aldım. Hatta sesini dahi duymadım. Harbiturk isimli arkadaşın bilgi verilerine göre aldım. Daha öncesi Yamaha Fazer F6 kullanıcısım.Sürat zevkini doyasıya yaşadım. Ancak talihsiz bir kaza sonrası sattım. X Cityden çok şey beklemiyorum. Ancak tek sorun süspansiyonları çok sert!!! Zamanla yumaşarmı bilemiyorum. Bu konuda öneri bekliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:05 ----------

Benim X City ''0'' kilometre 2011 model...Jantlarına kafam takıldı. Made in China yazıyor. Bu konuda acil bilgi... Ayrıca motordaki parçalarda Yamaha yazısını pek göremiyorum. Fazer F6 da buldukları yere YAMAHA yazmışlardı...Fiyat 9200 TL Az da değil...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:09 ----------

Motorda kombine fren sistemi varmı bilemiyorum.demesi kolay çift ayaklığa alarak motoru çalıştırın. gaza basın arka lastikler dönmeye başlayınca, ön freni sıkarsınız...sonuç???

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin inşallah. Sanırım motoru marmaris bayiden aldın. Gecen hafta ordaydım festival bahane tatil şahane. Belki karşılaşmışızdır..

Motosikleti
    Honda PCX
    Al bendende o kadar Xcity hakkinda o kadar olumlu seyler duydumki gozumu karartip 350 km yol gidip motoru aldim geldim .Motorlar konusunda cok fazla bir bilgim yok ancak aldigim motor 2009 model 1850 km de sifir ayarinda sadece yagi suyu nasil dedim soyle birde birbirimizle bakistik gidermiyiz gideriz dedim ve atladim geldim ilk uzun yolculugumdu bu kadar rahat bu kadar guzel olacagini hic dusunmemistim made in china yazilarina gelince inan kontrol etmedim ama varsin olsun simdi hangi motorda yazmiyorki inan benimki harbi italyan diyen arkadaslar bile vay be bizimkindede yaziyormus dediler... Yinede firsat bulunca bi kontrol edeyim.Bu arada Hayirli olsun Allah kazasiz belasiz surusler nasip etsin.

Motosikleti
    Yamaha X City 250
    MOTORU ORTACA BAYİİNDEN ALDIM. RENK SEÇME FIRSATIM OLMADI. MUĞLADAKİ BAYİİLERİ ARADIM. ELLERİNDE YOKTU. GETİRİRİZ DEDİLER. SİYAH ALDIM. ASLINDA LANSMAN RENGİ HOŞUMA GİTMİŞTİ, KAHVERENGİ KOLTUK DÖŞEMESİ ÇOK HOŞ DURUYOR. MARMARİSE GELEMEDİM. PLAKA TAKILMAMIŞTI O GÜN. İLK UZUN YOLU YAPTIM. MUĞLA - İZMİR 230 KM RAHATLIKLA GİTTİM. SORUN YOK...

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı BEKİR KARAAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORU ORTACA BAYİİNDEN ALDIM. RENK SEÇME FIRSATIM OLMADI. MUĞLADAKİ BAYİİLERİ ARADIM. ELLERİNDE YOKTU. GETİRİRİZ DEDİLER. SİYAH ALDIM. ASLINDA LANSMAN RENGİ HOŞUMA GİTMİŞTİ, KAHVERENGİ KOLTUK DÖŞEMESİ ÇOK HOŞ DURUYOR. MARMARİSE GELEMEDİM. PLAKA TAKILMAMIŞTI O GÜN. İLK UZUN YOLU YAPTIM. MUĞLA - İZMİR 230 KM RAHATLIKLA GİTTİM. SORUN YOK...
    Arkadaşlar bu motor resmen enduro tarzı bi motor bende 350 km yol yaptım sadece zevkten ve sigara molası için durdum inanın her yere rahatlıkla gıder bu motor...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)