Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Yeni gelen bir scooter spacy 125lik yapmışlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Bugün Fizyi inceleme fırsatım oldu.izlenimlerim 1.motor çok ufak 2.Sele ufak iki kişi zor sığar.3.Farlar armut tipi 4.lastikler tubeless değil 5.performansı güzel.Seri ve kıvrak şehiriçi için yeterli.6.Yerden çok alçak kasislerde sürtebilir.7.Kalitede problem yok.activa gibi sorun çıkartmaz.Aklımda kalanlar bunlar ama spacy mi fizy mi diyen olursa tabiki spacy.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    spacy tabiki bunu 125 cc yapmışlar karbüratör var

Motosikleti
    Bugün D&B motoru arayıp nakit fiyatını sordum.Plaka-ruhsat hariç 3.150 TL. Plaka+ruhsat dahil 3.550 TL. dendi.

Motosikleti
    Fizy ile ilgili bir kaç düzeltme yapayım. Yanlış bilgiden dolayı özür dilerim. Lastikler tubeless'tir.Otomatik jikleli.Seleside çok sertmiş belli km'den sonra yoruyor.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Scapy 110,Fizy 125 Kasası yer degiştirse cok tutar
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bende inceledim ama space bence daha bi hoş fama fizy biraz daha güçlü yanılmıyorsam..

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Ben şuan çalıştığım yerde fizy kullanıyorum,motor fazlasıyla seri.gerek gidişi gerek se kalkışları,koltuğu dendiği gibi biraz sert.ama iki kişi oturduğunda gayet normal oturuyor onda sıkıntı yok.

honda sadece paket servisi yapan firmaları düşünmese birazda normal kullanıcıları düşünse iyi olur artık. ticari amaçlı olup olmadığını bilmem fakat normal bir kullanıcı olarak bu tipsizlik abidesi motoru kullanmak istemem. bu tipsiz motora binmem için onların bana para vermesi lazım.honda pcx modelini getirdiğinde güzel motorlar gelmeye başlayacak demiştim fakat pcx in ardından spacy ve fizy gibi tipsizlik abidesi modeller gelince hondadan tamamen ümidi kestim. spacy ve fizy gibi tipsiz modelleri alan arkadaşlar bana göre hata yapıyorsunuz.bu modelleri almayın aldırmayında pazar paynı kaybetmek istemeyen honda zorlada olsa güzel motorlar getirecektir. ortada hiç ama hiç bir değişiklik ve yenilik yokken honda boyuna zam yapıyor niye alıyorsunuz arkadaşlar başka markamı yok. cbf 150 fiyatı 3100 TL dan azar azar gelen zamla 4.800 TL na çıktı bakıyorsun motora bir civata bile değişmemiş. ne yenilik yaptında zam yapıyorsun arkadaş... honda hiç bir yerde satamadığı tapon modelleri ülkemiz vatandaşlarına çakmaya çalışıyor. yabancı ülkelerde avrupa ülkeleerinde paket servisi yokmu o ülkelere niye bu modelleri kakalamıyorlarda bize getirip kakalamaya çalışıyorlar. son zamanlarda pizzacı ve kebapçıların çok büyük bölümü kymco agility ve başka markalar tercih etmeye başladı. bu resmen ülkemize yapılan bir hakarettir bunu yıllardır söylüyorum ve söylemeyede devam edeceğim.
    berkay8, tooglu, tozluklu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s3 advance 250 ABS
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda sadece paket servisi yapan firmaları düşünmese birazda normal kullanıcıları düşünse iyi olur artık. ticari amaçlı olup olmadığını bilmem fakat normal bir kullanıcı olarak bu tipsizlik abidesi motoru kullanmak istemem. bu tipsiz motora binmem için onların bana para vermesi lazım.honda pcx modelini getirdiğinde güzel motorlar gelmeye başlayacak demiştim fakat pcx in ardından spacy ve fizy gibi tipsizlik abidesi modeller gelince hondadan tamamen ümidi kestim. spacy ve fizy gibi tipsiz modelleri alan arkadaşlar bana göre hata yapıyorsunuz.bu modelleri almayın aldırmayında pazar paynı kaybetmek istemeyen honda zorlada olsa güzel motorlar getirecektir. ortada hiç ama hiç bir değişiklik ve yenilik yokken honda boyuna zam yapıyor niye alıyorsunuz arkadaşlar başka markamı yok. cbf 150 fiyatı 3100 TL dan azar azar gelen zamla 4.800 TL na çıktı bakıyorsun motora bir civata bile değişmemiş. ne yenilik yaptında zam yapıyorsun arkadaş... honda hiç bir yerde satamadığı tapon modelleri ülkemiz vatandaşlarına çakmaya çalışıyor. yabancı ülkelerde avrupa ülkeleerinde paket servisi yokmu o ülkelere niye bu modelleri kakalamıyorlarda bize getirip kakalamaya çalışıyorlar. son zamanlarda pizzacı ve kebapçıların çok büyük bölümü kymco agility ve başka markalar tercih etmeye başladı. bu resmen ülkemize yapılan bir hakarettir bunu yıllardır söylüyorum ve söylemeyede devam edeceğim.

bu paylaşımı yaparken cümlelerinizin başlangıcına "bence" ibaresini kullanmanız daha makul olurdu, çünkü güzellik ve fiyat göreceli kavramdır bence ;)
    designer79 bunu beğendi.

Alıntı mir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu paylaşımı yaparken cümlelerinizin başlangıcına "bence" ibaresini kullanmanız daha makul olurdu, çünkü güzellik ve fiyat göreceli kavramdır bence ;)
    selam. dostum zaten bu mesajı ben yazıyorsam benim şahsi fikrim olduğu açıktır olayı başka yöne çekip konuyu dağıtmayalım. hondanın böyle tipsiz motor getirmesine olumlu bakıyorsanız hondada bütün satamadığı malları bize dayatma mantığıyla satar.sözlerimin her zaman arkasındayım, çünkü bilinçli bir tüketiciyim ayrıca çoğu arkadaşımızın benim fikrimde olduğuna eminim. honda gibi dünya devi bir markanın aynı segmentte sym ve kymco gibi rakiplerinin karşısına bu çirkinlik abidesi motoru çıkarması honda gibi büyük firmanın ülkemiz çalışanlarının ciddiyetsizliğindendir. aynı zamandada ülkemize verdiği değeri göstermektedir. ben 3. dünya ülkelerinin bindiği modellere değil avrupalının amerikalının aynı fiyatlara bindiği güzel motorlara binmek istiyorum. bu benim hakkım, hak verilmez alınır. honda yeni çıkardığı modelleri ilk amerikada satar daha sonra avrupaya gönderir. fizy ve spacy modelini oralara götürseler hepsi elinde patlar. bizim activalarla idare ettiğimiz zamanlarda onlar sh 150 gibi modellere biniyordu. mesela hondanın 250 cc naked motoru niye halen ülkemizde yok neden yok arkadaş, bir honda çalışanıda yukarıya bu eksiği bildirmiyormu. honda sadece pizzacı kebapçı motorumu satar dünyada?!!! honda küçük hesaplar yoluna girmiş büyük düşünemiyor. onlara halk olarak bu modelleri almayarak sert bir tokat gibi cevap vermeliyizki kendilerine gelsinler, bizlere dalga geçer gibi modeller getirmeye cesaret edemesinler. körü körüne marka sempatizanı olmayalım, honda olsun çamurdan olmasın artık... motosikletleri sağlam olabilir fakat para veriyorsam estetik ve paramın hakkınıda isterim. ben son zamanlarda hondanın getirdiği modelleride fiyat politikasınıda hiç ama hiç beğenmiyorum. eğer bu modelleri Honda Türkiye getirtiyorsa hakikatten Honda Türkiye'ye ve çalışanlarına çeki düzen verilmesi gereklidir. çünkü bu adamlar motordan anlamıyor, işten anlamadıkları son zamanlarda getirttiği motorlardan ve fiyat politikasından belli. fiyatları o kadar yükselttilerki şimdi bu fiyatlarda bu dandik motorları satamadığından alternatif olarak fizy ve cb 125 modelini getirdiler.
    berkay8, tooglu ve tozluklu bunu beğendiler.

Motosikleti
    S.A Motorun görünüşüne bakarak yorum yapanlar yanılıyorlar.Önemli olan tipi görünüşü değildir.Ben fizyi alalı 20 gün oldu.Nakit 3.100 tl ye. 9 hp çok seri bir motor kalite 10 numara yakıtı 100 km/2.6 lt. Ortalaması var.çinli motorlar zaten 2.500-2.700 tl arası. Şartlar böyleyken Honda yı bırakıp çinli motor mu almalıydım.Bence bu fiyata alınacak en iyi scooter bu.karar sizin.Ayrıca bakım aralığı 4000 km.Bakım masrafı çok düşük
    hyorumez, plectrum ve designer79 bunu beğendiler.

Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A Motorun görünüşüne bakarak yorum yapanlar yanılıyorlar.Önemli olan tipi görünüşü değildir.Ben fizyi alalı 20 gün oldu.Nakit 3.100 tl ye. 9 hp çok seri bir motor kalite 10 numara yakıtı 100 km/2.6 lt. Ortalaması var.çinli motorlar zaten 2.500-2.700 tl arası. Şartlar böyleyken Honda yı bırakıp çinli motor mu almalıydım.Bence bu fiyata alınacak en iyi scooter bu.karar sizin.Ayrıca bakım aralığı 4000 km.Bakım masrafı çok düşük
    hayırlı olsun tekeriniz düz bassın fakat ben size katılmıyorum. motosiklet sağlam olabilir doğrudur fakat motosiklette görüntü ve estetikte en az bunun kadar önemlidir.

---------- Post added at 01:29 ---------- Previous post was at 01:17 ----------

Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun tekeriniz düz bassın fakat ben size katılmıyorum. motosiklet sağlam olabilir doğrudur fakat motosiklette görüntü ve estetikte en az bunun kadar önemlidir. kymco agility 125 tercih edebilirdiniz aynı fiyat şu anda.
    berkay8 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FİZY 125 CC
    Arkadaşlar Merhaba.. Scooter almak için iki gündür araştırıyorum. Kafam iyice karıştı. Kymco agility 125 mi yoksa herkesin söylediği gibi Honda al mı? Honda alırsam bütçen Fizy 125 'e yetiyor. İkinci ellerde düzgün bir honda bulamadım. Sizce Fizy 125 almalımıyım.. Acilen birisi bana yardım ederse cok memnun olurum. Teşekkürler

Alıntı hyorumez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba.. Scooter almak için iki gündür araştırıyorum. Kafam iyice karıştı. Kymco agility 125 mi yoksa herkesin söylediği gibi Honda al mı? Honda alırsam bütçen Fizy 125 'e yetiyor. İkinci ellerde düzgün bir honda bulamadım. Sizce Fizy 125 almalımıyım.. Acilen birisi bana yardım ederse cok memnun olurum. Teşekkürler
    agility 125 almanı tavsiye ederim

Motosikleti
    HONDA FİZY 125 CC
    [QUOTE=mert136;2729542]S.A Motorun görünüşüne bakarak yorum yapanlar yanılıyorlar.Önemli olan tipi görünüşü değildir.Ben fizyi alalı 20 gün oldu.Nakit 3.100 tl ye. 9 hp çok seri bir motor kalite 10 numara yakıtı 100 km/2.6 lt. Ortalaması var.çinli motorlar zaten 2.500-2.700 tl arası. Şartlar böyleyken Honda yı bırakıp çinli motor mu almalıydım.Bence bu fiyata alınacak en iyi scooter bu.karar sizin.Ayrıca bakım aralığı 4000 km.Bakım masrafı çok düşük[/QUOTE

Mert Selam, Bende 2 gün önce satın aldım. Senin yorumun kararımda etkili oldu. İlk motor için iyi bir tercih olduğu kanaatindeyim. Henüz teslim almadım.. (Heyecanlıyım..:-)) Bayii ilk 1000 km için Rodaj'a dahi gerek yok dedi. Sen rodaj işini nasıl yapıyorsun. yakıt tüketimi giderek düşüyor mu? ve Fizy den memnunmusun ? bilgi verebilirsen memnun olurum. Teşekkürler

pcx kullaniyorum, fizy'i cok begeniyorum. eger ben pcx'i aldigimda fizy getirilmis olsaydi, fizy alabilirdim. her yerde yaziyorum anlamiyorsunuz. adamlar salak mi bu motoru guzel yapip, takintili/takintisiz herkesin tercih etmesini saglasin... cin malina binerken bile kendimi yeterince estetik hissediyorum, kendi ozguvenim yetiyor. 3-5 bin liralik motorlarla zaten saglanmaz bu.

Motosikleti
    Motorum şuan 840 km.de.çok memnunum.yakıtı rodajda olmasına rağmen gayet iyi. 100km/2.6-2.9 lt. Yol tutuşu ve hakimiyeti iyi.Fakat selesi sert.Motorun altı biraz alçak.Buna dikkat edilmeli. Lastikler naylon fakat çinli naylonlarla karıştırmayın sakın.Belli bir süre idare eder.Ben şuana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.Herkesin Berat kandili mubarek olsun.
    Buhara34 bunu beğendi.

mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s3 advance 250 ABS
    cool113 arkadaşın görüşlerine katılmıyorum, bu fiyatlara alınabilkicek en mantılı scooter bence fizzy dir. tabiki görsellik göreceli bir kavramdır ama verdiğiniz parayı hakedecek bir motosiklet bence fizzy 125...
    designer79 bunu beğendi.

Alıntı mir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cool113 arkadaşın görüşlerine katılmıyorum, bu fiyatlara alınabilkicek en mantılı scooter bence fizzy dir. tabiki görsellik göreceli bir kavramdır ama verdiğiniz parayı hakedecek bir motosiklet bence fizzy 125...
    olabilir dostum fikirlerine bende senin katılmıyorum ve yukarıda detaylı şekilde bunu nedenleriyle yazdım. ticari kullanıcı harici şahsi kullanım için bu modeli alanlar iddia ediyorumki en fazla 1 sene sonra bu motoru satar. satarkende bayağı zarar eder. böyle tipsiz bir motorla kim gezmek isterki. agility 125 fiyat olarak aynı ve teknik özellik olarak daha üstün, ben fizy alacak arkadaşlara agility 125 almalarını öneririm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler