Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı FurkanOzdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan sence ybr mi yoksa fizy mi kardeşim hangisini tavsiye edersin ilk motorum olacak?
    kesinlikle ybr arkadaşım.. fizy basit kullanımı kolay ama ybr başlangıç için daha ideal... düş kalk bişey olmaz ama fizy parçalanır.. bide ilerde scooter ile devam edeceksen fizy yok ben naket falan alırım ilerde dersen ybr...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

27500 km de muayeneye girdik . sıkıntısız geçti çok şükür...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    son günlerde fazla yakmaya başladı gibi geliyor bana bizim evlat.... şuan bir depo ile kaç km yol yapıyorsunuz....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar motorum 3000 de freni sıktığımda arka kampanadan ses geliyo sizin başınıza böyle birşey geldi mi ?

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    Bugün 12000 km oldu
    Aslında aklımdaki yolda bırakmaz imajı zedelendi. 3 defa yolda kaldım . İlkinde buji piposu yerinden çıkmış dediler , değiştirdiler sorun çözüldü . 2. De buji başlığını temizleyip gönderdiler 2 gün sonra yine yolda kaldım Honda db geldi karbüratörü temizledi . Bakalım gelişmeleri yazıcam

Bu arada db ye 2defa şikayet yazısı yazdım ilgilenmediler Honda Türkiye'ye yazdım ilgilendiler sağolsunlar . Gelişmeleri yazarim.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Merhaba hacılar.

elimde 2014 den kalma eski motoruma aldığım Orjinal Fizy kayışı var.
    Açıkcası 1 yıldırda sahibinden de ilanı dururdu satılmadı. evdede atmaya kıyamıyorum fazla fazla gözüme gözüktükce motor anılarım depseşip, ağlamaklı oluyorum.

Kargo ücretini ödeyene verebilirim. (Kargo ücreti anlaşmalı sürat ile gönderilip 6-8 Tl arası birşey tutar.)

aranıza katılmış bulunuyorum çok fazla kullanan kalmamış anladığım kadarıyla

Fizy hem pahalı değil hem de dayanıklı, uzun süre kullanmak için gerçekten ideal bir motor

Fizy 125 şehir içi için ideal bir scooter

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    14.000 bakımına gittim .

Motor 13.500 'de idi . 214 TL 'lik bakım faturası çıkardırlar , yapılanlar aşağıda ;

*Hava filtresi ve kayış değişti.
    *Yaş değişimi
    *Far ampülü ve far switch 'i değişti.

Ben Honda'ya olan inancımı biraz kaybettim .
    Keşke Yamaha alsaydım , belki biraz daha fazla para verirdim bakım ve motora .
    ancak muadil modellerde kalite olarak Honda'dan önde olduğunu düşünüyorum .

Hem ucuz hem de masrafı az hem de sağlam, alıp uzun süre kullanmalık

18300 km.de 2012 model fizy'yi fethiye'den alıp bodrum'a geldim.
    ilk 2 saat problemsiz, sonrasında selenin aşırı konforsuzluğu yüzünden oldukça sıkıntılı geçti.
    konfor haricinde fiyat performans olarak şahane buldum. ha bunda ilk motorum olmasının da etkisi vardır
    honda kıvrak fethiye servisi'nde yaşadığım rezaletleri anlatmayacağım. bundan sonra honda'nın yetkili servislerini kullanmama kararı aldım.
    bütün bunlar 1 hafta içinde oldu.
    yaşasın sanayi ustaları, yuh sana servisleri başıboş ergenlere bırakan honda türkiye.

sorularım var;

uygun fiyatlı sissybar nereden bulabilirim?

seleye takıldığında kapanma problemi yaratmayacak file nereden bulabilirim? (piyasada yaygın kullanılan fileler fizy'e uygun değil, mekanizma aşağıda olduğu için kapağa aygır gibi abanmak gerekiyor)

seleyi daha konforlu hale getirmenin bir yolu var mıdır?

torpido paneline eklenti yapmak istiyorum, uygun fiyatlı bir ürün bulmak için nereye bakmalıyım?

şimdilik bu kadar.
    selamlar.

Honda fiyzi ne isterler bu motordan bilmemki hem küçük olucaksın hem kıvrak olucaksın ucuz olucaksın vs vs vs arkadaşlar ben bir motor ustasıyım geneldede Honda motor ile uğraşırım hurda alıp toplarım forumdaki arkadaşlar fiyzi ile ilgili kısaca bir kaç Öner'im olucak
    Fiyzinin ilk sorunu alt alcak kasıslerde 2 kişi altı sürtüyor doru devletimiz öle bir kasıs yapıyorki arabanın altı sürtüyor yeringeliyor bunu engelleyemezsiniz çaresi tabi var ya orta kaldırma sehbasını çıkarım altı sürtmez 😀Cözüm yada arka lastik abatını büyütün
    2 sele sert çözümü sünger leri söktürüp Yen'i yumuşak sünger koydurun deri yerine kumaş kaplama yaptırım
    3 yakıt nedeni ilk kalkışlarda dip gaz yaparak kalmanız birde şanzıman Hale'n manevra dayken arka firene basmanız normalde 9 beygirlik 125 ilk bir makina nım yakacağı benzini yakıyor hiç depoyu doldurup bitene kadar gezdinizmi bir öle deneme yapalım
    Ben Çanakkale turuna çıktım cuma günü hedefim Bandırma Biga Lapseki Tekirdağ İstanbul bu yolculuğum bittiyinde sizinle paylaşacağım

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    26 bin km oldu , bana mısın demiyor
    dayanıklı , sıkıntı çıkarmayan sağlam bir motor

yakıt yolunda buji polar başlık mı ne var o bazen çıkıyor , onu sabitlemek lazım

sadece yakıt tüketimi biraz normalden fazla , 125'lik bir scooter'ın 3 litre civarı yakması lazım
    ama benimki şu an 3,7 litre / 100 km yakıyor.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    honda fizy nin varyatör bagaları spacy ile aynımı,bilen varmı,gram olarak orjinali kaç gram,daha atik olması ve yokuş performansının artmasını istiyorum,,eğer spacy nin bagaları daha hafifse onlardan alıp taksak olurmu

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ölmüş bu başlık

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölmüş bu başlık
    eski yorum ve yazılarımı okumaya geldim.
    F54 bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    daha önce arkadaşımın dükkanda vardı 2 yıl kadar sağa sola giderken kullandım yakıtı güzel sağlam sıkıntısız motosiklet
    dio almadan önce 2.el spacy fizy baktım temizlerine çok para istiyorlar bana uymadı

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler