Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-yalcin-kardeslerden-masrafsiz-flas-158903052/detay/

arkadaş kendininkini uçak sandı.

Benim Fizy'e 1500 diyor üstüne 2250 istiyor

*kecek adam arar sanırım... Çok canım sıkıldı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Arkadaşlar merhaba uzun süredir girmiyordum. Bizim Fizy'nin başına çok şey geldi. 1 tane paketçiye emanet ettik sağlam kaza yaptı motor neredeyse pert oldu sadece koruma demirinin arka tarafı sağlam kaldı. Sonra birine emanet verdik berbere gitsin gelsin diye o da düşmüş mü ne yapmış arka demir de gitti. Dandik kask vardı onu da kırmış. Nasıl bir motorsa o kadar kazadan sonra gitmem demedi hala zehir gibi gidiyor. Motor kısmında hiç bir sorun olmadı. Şimdi farın olduğu kaportayla alttaki gri plastik değişmesi lazım. Başka ne yapılması gerekiyor bilmiyorum ama babama servisten 1000 lira masraf çıkarmışlar. Ankara'da bu işi ucuza yapabilecek bir usta biliyor musunuz? Bu parçaları dışarıdan temin edebilir miyim?
    Motork08 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fethiye Honda kıvrak motordan sormanızı tavsiye ederim. parça fiyatlarını , kendinizde yapabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum orjinal parçada hava filtresi buji vs Konya'da toptancının birinden 5 Tl ye hava filtresi vs alıyorum. Eneos yag 15 Tl litresi falan filan işte. Büsan'dan ama grenaj parçalarını hiç sormadım. En basit sahibinden den alıp mesela:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-fizy-125-yan-marsbiyel-takimi-60-tl-136194231/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-fizy-on-tampon-orjinal...65tl-116788014/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-fizy-far-siperligi-mavi-70-tl-132657531/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-fizy-sele-alti-grenaji-125-tl-148951530/detay

kendiniz takabilirsiniz. far grenajı toplam 7 vida , sağ sol altlar 1 vida 2 somun ile çözülüyor...

Al buda komple setmiş..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-honda-fiizzy-125-granaj-seti-fizy-125-komple-kaporta-grenaj-145621430/detay
    albaywolf bunu beğendi.

Slm bnde fzy var 2013 model tırafige çıkış tarihi 10.02.2014 3500 km de benim bir sorum olacak alt takozu en ufak çukura geçince tık tiye deyiyor bnim cınm sıkıldı neyabilirim servis bişey olmaz dikatli kullan dedi ama çok canım sıkılıyor buna göre neyapsam düzelir

Motosikleti
    Mahmut ne yazıkki buna çözüm yok. Cros değilki amortisör yükseltsen. Scooter sehir içi yol motoru tabi ülke yollarımızdan kaynaklı sıkıntılar var, nasip diyip yavaş veya dikkatli çukurlarda slalomlu kullancan yada satıp cross-enduro tarzına bak :-) hayırlı geceler. Ama bunun dışında iyidir motor,iyidir...

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Şu parçalar benim işimi görür mü? Aldıktan sonra olmama ihtimali var mı?

http://guvenmotormarket.com/urunler/honda-fizy-125-far-muhafaza-kirmizi/32/

http://guvenmotormarket.com/urunler/honda-fizy-125-alt-granaj-takim/34/

Bir de bu satıcı güvenilir midir?

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Fizy'le 2 yılı doldurmuş bulunuyorum ve garantisi bitti.Toplam 20.300 km oldu.Bu zamana kadar sadece 1 kez far lambası ve 1 kezde plaka aydınlatma lambası bozuldu.Bakım masrafı dışında ekstra bir masraf çıkartmadı bana fizy'im.
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Benimde gelecek ay başında 2 yılı dolduruyor. Garanti kullanmadım hiç , olsada zaten sağolsunlar hep para aldı honda. derdi imanları para olmuş.
    Yamaha MT-125 e geçmeli bundan sonra Honda adam olmaz.

Bakım masrafı pek olmadı hep kendim tamir ettim. Yağı - kayışı vb.
    bende 1 kere ön lamba patlattım başka birşey olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu parçalar benim işimi görür mü? Aldıktan sonra olmama ihtimali var mı?

http://guvenmotormarket.com/urunler/honda-fizy-125-far-muhafaza-kirmizi/32/

http://guvenmotormarket.com/urunler/honda-fizy-125-alt-granaj-takim/34/

Bir de bu satıcı güvenilir midir?
    almadım hacı bunlardan bişi. Sahibinden de oyu çok olanlara bak. Veya Fethiye Honda Kıvrak Motordan bak.
    mert136 bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Trafik sigortası yaptıracakların dikkatine .Bugün Ergo sigortadan 87 tl ye trafik sigortası yaptırdım.İstanbul'da en ucuzu Ergo bilginize.
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Veeeee,
    Bugun beyaz HOnda'm dan ayrılıyorum.
    1994 model kırmızı bir skoda favorit buldum. 6500 e.
    3250 motor sayıyoz , 3250 nakit veriyorum.

Motoru temiz , baktırdım vs vs.
    evlilik ve Hatunumun Memleket Fethiye olunca Konya - Fethiye arasıda durmadan 110-120 km arası 4,5 saat , molalı gidersen 6 saat olduğu için ve scooterla o yollardan soğuyacağım için araç alma ihtiyacımız oldu ve bunu bulduk.

İleride inş. Bajaj Pulsar aklımda var ve 125 cc motor yetmez artık. Bi bakımada iyi oldu , tek kötü yanı duran trafiği görünce ve akaryakıt fiyatlarından sonra "Tüh keşke satmasaydım" diyecekmiyim bilmiyorum.

Nasip kısmet artık. İleride bir başka 250-300 cc lerde buluşmak üzere. bugün saat 2 de notere gitcez işte , bakalım... Nasip.
    Motork08 ve mert136 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ve motor 3000 , üstede verdik.
    Lastik , hortumlar ve Amortisör vs bana 1000e geliyor.
    Artı ilk araba ve yaştan dolayı 600 TL sigorta tutuyor :/
    mert136 bunu beğendi.

Motosikleti
    amanınmb@Hayırlı olsun yeni aracın.Kazasız belasız binersin inşallah.
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8447243/detay/

Fizy'nin orjinal kayışı elimde kaldı. yenisini takmıştım da fazla almıştım ilerdede lazım olur diye.
    satınca elimde kaldı.
    orjinali 52 TL, ben 45 den veriyorum hadi kargo vs 50 ye denk gelir , bayiden alsanız 52 + kargo geliyor.
    Motoruna kendisi bakanlar için duyurulur.

Motosikleti
    Honda her ay zam yapmaya başladı.Fizy 4200 tl.olmuş.

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar ben bu üç model arasında kaldım siz olsaydınız hangisini alırdınız lütfen yardım edin kafam çok karıştı motora genelde 2 kişi bineceğiz ben 85 kğ boyum 1.72cm eşim 55 kğ 1.58cm boyu bu üç modelde Plaka Ruhsat herşey dahil fiyatları şöyle Kymco Like 125 4,650 tl belki (4.500 tl ye bağlayabilirim) Honda Fizy 125 4.500 tl Yamaha Cygnus L 125 4,150 tl Yamaha Cygnus güzel motor beğeniyorum ama diğer iki modelden motor gücü olarak daha zayıf ve ebat olarak daha küçük tekerleri daha küçük ama fiyatı daha ucuz Honda iyi hoş ama Pizzacı motoru olsun istemiyorum ve ön fren kampana tipide çok hoşuma gitmiyor açıkcası Kymco Like 125 güzel motor görüntü olarak çok çok beğeniyorum anladığım kadarı ile işçiliğide iyi gittim baktım Ön arka disk fren selesi diğer iki modelden daha geniş falan daha konforlu gibi ama işte Kymco Like 125 alırsam beni pişman edermi onu bilmiyorum üçmodelin fiyatlar birine yakın bir tarafta kendini kanıtlamış kaliteli iki dünya markası her türlü sattıkların malın arkasındalar yedek parça sıkıntısı yok diğer tarafta Kymco kafam karıştı? ne yapayım ben yardım edin arkadaşlar alacağım motorla ayda bir defa 100-150 km arası şehir dışı yol yapabilecek rahat konforlu yakıtı ekonomik olsun istiyorum bu arada Fizy çok titreşimli olduğu doğrumu ?

Motosikleti
    İki kişi binecekseniz fizyi tavsiye etmem.Çünkü altı alçak kasislerde sürter.İki kişi yokuşta zorlar.Titreşim evet var.Diğer motorlar hakkında kullanmadığım için yorum yapamam.

Motosikleti
    şehir dışı ve 2 kişi dersen 125 cc kesmez, en az 200-250 cclere bak.
    Kymco yu sürmedim ama sym ye fiddle ye bak tip aynı gibi. sym hoş ama top speed yavaş ve uzun yolda yorar.
    Cygnus uzun yol zor çünkü motoru fındık kadar ve fizy kadar atik değil hemde küçük tek kişilik.
    Fizy ise iyidir , 80-80 tek kişi , 2 kişide düzlükte takılırsın ama rampada 50-60 a inersin. ayrıca altı yakın çukur vs için gider.
    kymko hariç diğerlerini kullandım.

uzun yol ve rahat etmek istersen 200-250 cc lik bak. hatta
    honda foresight 250
    aprilia scarabeo 200
    Yamaha Majesty 250
    Yamaha Xmax 200
    Daelim S2
    Honda Dylan 150
    Honda Sh 300
    Honda Sh 150
    Kymco Agility 200
    Kymco Xcitying 250
    SYM GTS 250
    SYM Joymax 200 - 250i - 200i

daha mantıklı. Ben temizini bulsam Honda Foresight alırım.

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir dışı ve 2 kişi dersen 125 cc kesmez, en az 200-250 cclere bak.
    Kymco yu sürmedim ama sym ye fiddle ye bak tip aynı gibi. sym hoş ama top speed yavaş ve uzun yolda yorar.
    Cygnus uzun yol zor çünkü motoru fındık kadar ve fizy kadar atik değil hemde küçük tek kişilik.
    Fizy ise iyidir , 80-80 tek kişi , 2 kişide düzlükte takılırsın ama rampada 50-60 a inersin. ayrıca altı yakın çukur vs için gider.
    kymko hariç diğerlerini kullandım.

uzun yol ve rahat etmek istersen 200-250 cc lik bak. hatta
    honda foresight 250
    aprilia scarabeo 200
    Yamaha Majesty 250
    Yamaha Xmax 200
    Daelim S2
    Honda Dylan 150
    Honda Sh 300
    Honda Sh 150
    Kymco Agility 200
    Kymco Xcitying 250
    SYM GTS 250
    SYM Joymax 200 - 250i - 200i

daha mantıklı. Ben temizini bulsam Honda Foresight alırım.
    tşk ederim bilgi için heralde Fizy alıcam gibi en mantıklısı Fizy gerek güç olarak gerekse marka sağlamlığı sattıkları malın arkasında olması Honda alırım kafam rahat olur adamlar sattıkları malın arkasında sonuçta yedek parça sorunuda olmaz satarkende aynı şekilde rahat satarım altına dikkat ederim çukurlara falan sürttürmem diğer sıraladığın modelleri almam şu anda çok zor ilerde ancak tekrar tşk ederim
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşk ederim bilgi için heralde Fizy alıcam gibi en mantıklısı Fizy gerek güç olarak gerekse marka sağlamlığı sattıkları malın arkasında olması Honda alırım kafam rahat olur adamlar sattıkları malın arkasında sonuçta yedek parça sorunuda olmaz satarkende aynı şekilde rahat satarım altına dikkat ederim çukurlara falan sürttürmem diğer sıraladığın modelleri almam şu anda çok zor ilerde ancak tekrar tşk ederim
    Sattıkları malın arkasında ama fahiş fiyatlar çıkabiliyor. 2.el alacaksan biraz motor bilgin varsa yağını buji kayış vs hepsini kendin değiştirebilirsin.

Konya'da bir yağ değişimine 40-45 Tl istediler , Sonra ayak marşını kullanırsanız varyatörden vızıltı gelir onu yağlamak için 60 TL istediler , hava filtresi 35 Tl , buji 40 TL vs. kendin alırsan

Yag 20 TL eneos
    filtre 5 Tl
    varyatör sesi (1 Litre Gres yağı al 15 yıl gider) 10 TL
    Buji 7,5 Tl

kendin yapabilirsin.

Malzemeleri satmak istemeyebilirler. Kayışı mesela 120 Tl istediler ben Honda Kıvrak Motor Fethiye'den orjinal 51 Tl ye aldım kendim taktım.

Sanada tavsiye ederim. Hayırlı Olsun.
    "men dakka dukka"

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sattıkları malın arkasında ama fahiş fiyatlar çıkabiliyor. 2.el alacaksan biraz motor bilgin varsa yağını buji kayış vs hepsini kendin değiştirebilirsin.

Konya'da bir yağ değişimine 40-45 Tl istediler , Sonra ayak marşını kullanırsanız varyatörden vızıltı gelir onu yağlamak için 60 TL istediler , hava filtresi 35 Tl , buji 40 TL vs. kendin alırsan

Yag 20 TL eneos
    filtre 5 Tl
    varyatör sesi (1 Litre Gres yağı al 15 yıl gider) 10 TL
    Buji 7,5 Tl

kendin yapabilirsin.

Malzemeleri satmak istemeyebilirler. Kayışı mesela 120 Tl istediler ben Honda Kıvrak Motor Fethiye'den orjinal 51 Tl ye aldım kendim taktım.

Sanada tavsiye ederim. Hayırlı Olsun.
    tşk ederim kardeşim verdiğin bilgiler için ben 2.el değil sıfır alacağım 2.el mal almayı sevmiyorum
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler