Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    son durum

amaninmb bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Konya'da işyerimden hastanenin garajından
    mert136 bunu beğendi.

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    arkadaşlar bugün motorla ufakta olsa kaza yaptım .buz var diye çok yavaş gidiyordum , ama çok hafif bir fren yaptım ve motor bi tarafa ben bir tarafa . Allahtan trafik yoktu , eğer ters istikametten bir araç gelseydi durum felaket olabilirdi .

açıkcası o kadar dikkatli olduğum halde honda iyi motor diye yüksek para verip aldığım halde o kadar yavaş giderken bu kadar ufak bir frende böyle bir şey başıma gelince motordan soğudum .

Motosikleti
    Alıntı bingabiloglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün motorla ufakta olsa kaza yaptım .buz var diye çok yavaş gidiyordum , ama çok hafif bir fren yaptım ve motor bi tarafa ben bir tarafa . Allahtan trafik yoktu , eğer ters istikametten bir araç gelseydi durum felaket olabilirdi .

açıkcası o kadar dikkatli olduğum halde honda iyi motor diye yüksek para verip aldığım halde o kadar yavaş giderken bu kadar ufak bir frende böyle bir şey başıma gelince motordan soğudum .
    geçmiş olsun . Benim fizy kış uykusunda

Motosikleti
    Alıntı bingabiloglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendi Orjinal lastikleri ise yapıyor. Bende geçen 30-35 km hızı geçmedim 3 kere arka teker önü geçti gitti...
    Geçmiş Olsun...
    "men dakka dukka"

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Buzla motorun kaymasının pek ilgisi yok bence. Üzerinde gelen lastikler gerçekten çok dandik. Gerçi ben de geçen hafta kış lastikleriyle ufak bir kaza atlattım ama motordan soğumadım. Sonuçta buza hiç bir lastik ve araç işlemiyor.

Motosikleti
    En iyisi buzda ve karda motor kullanmamak.Hem tehlikeli hemde düştünmü masraf.grenajlar çok pahalı örneğin.

Motosikleti
    Gündüzleri Konya'da hava güneşli gibi. ülen çıkarıyım diyom ikindi bi soğukluk geliyo hafif kar atıştırıyor iyi çıkarmamışım diyorum. yatıyo... WC ye bile Motorla gidenler için kötü oluyor

Motosikleti
    Bugün plaka aydınlatma ampulünü değiştirdim.eskisi yanmıştı.Servisten yenisini 1.75 tl. Ye alıp kendim taktım.Hava da güzeldi biraz turladım bu bahaneyle.Herkese kazasız belasız sürüşler.
    amaninmb bunu beğendi.

Ghostrider91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Zorro 150-70
    Herkez biseyler yazmis dayanamadm bende yaziyim dedim. Pizzaci kuryesi olarak calisiyorm ve honda fizzy kullaniyorm. 4000 km de ben aldim, su an 21000 kmde. Seri diyenler var bilmiyorm sahsi motorum 180 cclik bi motosiklet onu kullandigmdan olabilir ama hic seri degil. Rampalarda bazen inip itesim geliyor. Yakin zamana kadar hic problemi yoktu. 70den sonra gaz kesmeye basladi bujiyi degistrdik duzeldi. Sert kullaniyorm biraz malum 30 dk garantisi filan derken hava filitresni yagliyor. Frenleri kampana olmasna ragmen fena degil fakat arka fren teli sogukta donuyor. Far ampulu 2 hafta dayaniyor. Altini heryere surtuyor. 220 kurus yakiyor. Arka lastigi 2. kez degisti sanirm cok isiniyor onunla bi alakasi olabilir. Dedigm gibi gidisi berbat bi motor. Bence hondanin yapabilcegi en kotu makina buydu. He unutmadan kayisi ne zaman kopacak diye bekliyorm saglammis

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:08 ----------

Herkez biseyler yazmis dayanamadm bende yaziyim dedim. Pizzaci kuryesi olarak calisiyorm ve honda fizzy kullaniyorm. 4000 km de ben aldim, su an 21000 kmde. Seri diyenler var bilmiyorm sahsi motorum 180 cclik bi motosiklet onu kullandigmdan olabilir ama hic seri degil. Rampalarda bazen inip itesim geliyor. Yakin zamana kadar hic problemi yoktu. 70den sonra gaz kesmeye basladi bujiyi degistrdik duzeldi. Sert kullaniyorm biraz malum 30 dk garantisi filan derken hava filitresni yagliyor. Frenleri kampana olmasna ragmen fena degil fakat arka fren teli sogukta donuyor. Far ampulu 2 hafta dayaniyor. Altini heryere surtuyor. 220 kurus yakiyor. Arka lastigi 2. kez degisti sanirm cok isiniyor onunla bi alakasi olabilir. Dedigm gibi gidisi berbat bi motor. Bence hondanin yapabilcegi en kotu makina buydu. He unutmadan kayisi ne zaman kopacak diye bekliyorm saglammis subap sesimzde yavas yavas cikmaya basladi

Motosikleti
    hacı abi iş ve zevk için değişebilir.
    Fiyat / Performans olarak da bakmak gerek.
    Benzin 5 Tl 2-3 Tl bile olsa 100 km de ki yakıt fiyatlarına bakın.

sanırım arora 180 cc lik. e 150 cclik çin scooterinde bile 120 leri görebiliyorsun. Motor - cc ve kesici farkı
    Bende kullandım çin scooteri tamam giderdi ama güven vermezdi. ama dediğin gibi giderdi. tabi 2de 1 bozulurdu da.
    benimde 10000 i geçti ve daha lamba patlatmadı...
    mert136 bunu beğendi.

Motosikleti
    Altı alçak baştan beri söylüyoruz zaten.ben 16.200 deyim.1 kez far ampulü ve 1 kez plaka aydınlatma ampulü yandı.Onun dışında ekstra hiç bir arıza sorun vermedi.Profil resmine bakınca bu fizy sana iyi bile dayanıyor derim.22krş çok fazla bu 100km/22 tl eder.Ben şehir içinde en fazla 3.2 lt. Benzin yakıyorum.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Abicim 21 bin km olmuş ne bekliyorsun ki? Motor ölene kadar sıfır masraf mı? Beyimiz 21 binde buji değiştirmiş o da zoruna gitmiş galiba. Sen gidip 1 liralık Çin işi ampul taktır ondan sonra 2 haftada patlıyor de. Benim motor 10 bin oldu zehir gibi gidiyor. 8 bin bakımında buji değiştirtmiştim ama sonradan pişman oldum eski buji de sağlamdı. Altı üstü 125 CC motor bu kaç bastığından çok kullanıcısına güven verip vermemesi önemli. Siz Çin malı scooter ile götü başı dağıtarak 120 basmaya devam edin.
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    fizy'in ayak marşı beni deli ediyor.Bir türlü çalıştıramıyorum soğukken motoru.Sırf deneme amaçlı işe giderken veya akşam çalıştırmak istesem nafile sizde durum nasıl acaba kolay çalışıyor mu soğukken.motor sıcakken sorun yok tek basmada çalışıyor.

Motosikleti
    2 hafta hiç çalıştırmadım ayrıca alarm açık durdu.
    gıv gıv gıv 1dk falan bas çek bas çek çalıştı.
    şimdide sabahları çalıştırıyorum işte ayak marşını hiç kulanmadım. en fazla 10-15 saniye gıv gıv çalışıyor sonra stop etmiyor rölantisi düşük yani belki 1 vida daha çevirsem stop edecek o derece. Çalıştırma yönünden şükür sıkıntım olmadı hiç. fakat bu sıcaklarda geçen gün 90 km falan yaptım konya içi 90 ı geçemedi motor düz yolda. Soğuğa verdim artık suçu... zaten Shenzen Tire' mi ne lastik bende fazla dayatmadım o hıza.

Fakat Normalde 28 Tl ile 210-220 km falan yol yapardı şimdi 10 Tl ile en fazla 60 km falan yaptı ki soğuk olunca aman aman yardırmadım 60 ı geçmedim. onuda soğuğa verdim.

Bu arada benimde park halinde yanan küçük beyaz far patlamış. yani patlamamışda orayı söküp sağ - sol yapıpı kurcalayınca çalışıyo. WD 40 lazım...

Motosikleti
    bende de sorun yok aslında merak işte.hani oldu ya akü bitti falan ayak marşı lazım oldu işte.deneme yapıyorum sabahları çalışmıyor namıssız.yoksa elden 1 veya 2 de hemen çalışıyor.daha önce mondial 150 hs vardı bende akü bozulunca kışın ayak marşıyla çalıştırırdım o zamanlar tek seferde veya ikincisinde hemen çalışıyordu.onunla kıyaslayınca yakıştıramadık honda ya bunu.

Motosikleti
    hazar bitmeyecektir yahu aküsü.

Motosikleti
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazar bitmeyecektir yahu aküsü.
    inşaallah bitmez.

Motosikleti
    Honda tr fizy'e 100 tl zam yapmış.Fiyatı 3.890 tl olmuş.

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    arkadaşlar bu haftasonu cuma akşamı yağış kar olmaz ise istanbuldan balıkesir'e gideceğim . Deneyimlerimi buradan paylaşırım . daha önce uzun yol zaten yapmıştım ancak gece yolculuğu ilk defa yapacağım . Sizlerinde önerileri varsa benimle paylaşabilir misiniz hem motor için hem benim için ?

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler