Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    calıstıgım yerde 4 bucuk aydır fızy kullanyorum. motor sıfır alındıgı gunden berı bende. daha once spacy kullanıyordum kesınlıkle spacy kadar kalıtelı degıl. bu aksam ıtıbarıyle 18241 km yol yaptım ve artı ve eksılerını sıze kısaca bahsedeyım.

eksılerınden baslamak ıstıyorum

oncelıkle altı cok alcak yere cok yakın en kucuk kasıste surtuyor ve cok sınır bozucu

yakıtı spacy e gore fazla yaklasık ıkı katı yakıyor bu cok buyuk bir fark

frenlerı hakıkaten korkunc. 2012 yılındayız hala 1900 lerın teknolojısı kampana fren sıstemı kullanılmıs elın cınlısı bıle cıft dısk fren yaparken honda birtane disk koyamamış

aydınlatması yetersiz cok ıyı gostermıyor gecelerı rahat yolculuk yapamazsınız

sele cok sert ınsanı yoruyor

2 kişi rahat bınılmıyor bıraz sıkışmak gerekebılıyor

kaportada rolantıde calısırken plastık tıtresımlerı oluyor gercekten sınır bozucu

şimdi artılara gecelım

uzerındekı orji dandik lastiklere rağmen yol tutuşu ve vıraj kabılıyetı gercekten cok guzel

56 km boyunca dip gaz gitmeme rağmen şişme yapmadı halen cekişi aynıydı

düz yolda 105 km hıza kadar cıkabılıyor gercekten yeterlı(şehıriçi kullanıma göre)

ara hızlanmaları guzel

ılk kalkısta 60 km hıza kadar ıvmelenmesı cok cok ıyı

gostergesı okunaklı cok guzel gecelerı gosterge ısıklandırması guzel ve goz almıyor

cınlıler gıbı zırt pırt bozulmuyor hatta hıc bozulmuyor arıza vermıyor cok sukur

genel olarak durum boyle. benım gozlemledıklerım bunlar

sunu soyleyebılırımkı bu motorda bıraz çinlı havası var gorsellıkte ve ozellık bakımından honda kalıtesını hıssettırmıyor sankı honda bu motoru hıc ozenmeden muhendıslık kullanmadan yapmıs ama dayanıklılık olarak bakarsanız gercekten dayanıklı genede kendı sınıfında kalıtelı bır motor. ama daha ıyı olabılırdı. gorunusu hondanın yansanayısı gıbı olsada motor ve mekanık bakımından honda kalıtesını hıssettırıyor.

motorla su ana kadar 18 bın km yaptım ve yarın kaldıgım yerden devam edecegım. 0-18.000 km arası arka lastık yarıldıgı ıcın bır kez arka lastık degıstı 1000 km bakımında yagı degıstı dıger 4000 km bakımlarındada duzenlı olarak yagı hava fıltresı ve bujısı degıstırıldı. farlar gece gunduz yandıgı ıcın ampul cok ısınıyor kısalar patlıyor bır kez far ampulu degıstı bır kez debrıyaj temızlıgı yapıldı. yanı toplamda 6 kez yagı 5 kez bujısı 5 kezde hava fıltresı degıstı. bır kez arka lastık degıstı bır kez far ampulu degıstı bır kezde debrıyaj sokup temızlendı. motorun bakımları duzenlı olarak honda sofuoglu motorda yapılıyor mekanık olarak gercekten dayanıklı bır motor. sorun cıkarıcagınıda sanmıyorum.

arkadaşlar benım gozlemledıklerım bunlar kusurum varsa affola bu yazımın sıze yardımı dokunduysada ne mutlu bana tesekkur ederım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    buji de kampanya mi var?

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    kampanya varmı yokmu bılmıyorum artık servıs her seferınde degıstırıyor. ben şahsi motrumda 10 bınde bır degıstırıyordum bunlar 4 bınde bır degıstırıyor

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    sanirim sirket mali diye

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    bencede benım ıcın daha ıyı ya hıc degılse bakımlı motora bınerım

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Alıntı mz 301 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    calıstıgım yerde 4 bucuk aydır fızy kullanyorum. motor sıfır alındıgı gunden berı bende. daha once spacy kullanıyordum kesınlıkle spacy kadar kalıtelı degıl. bu aksam ıtıbarıyle 18241 km yol yaptım ve artı ve eksılerını sıze kısaca bahsedeyım.

eksılerınden baslamak ıstıyorum

oncelıkle altı cok alcak yere cok yakın en kucuk kasıste surtuyor ve cok sınır bozucu

yakıtı spacy e gore fazla yaklasık ıkı katı yakıyor bu cok buyuk bir fark

frenlerı hakıkaten korkunc. 2012 yılındayız hala 1900 lerın teknolojısı kampana fren sıstemı kullanılmıs elın cınlısı bıle cıft dısk fren yaparken honda birtane disk koyamamış

aydınlatması yetersiz cok ıyı gostermıyor gecelerı rahat yolculuk yapamazsınız

sele cok sert ınsanı yoruyor

2 kişi rahat bınılmıyor bıraz sıkışmak gerekebılıyor

kaportada rolantıde calısırken plastık tıtresımlerı oluyor gercekten sınır bozucu

şimdi artılara gecelım

uzerındekı orji dandik lastiklere rağmen yol tutuşu ve vıraj kabılıyetı gercekten cok guzel

56 km boyunca dip gaz gitmeme rağmen şişme yapmadı halen cekişi aynıydı

düz yolda 105 km hıza kadar cıkabılıyor gercekten yeterlı(şehıriçi kullanıma göre)

ara hızlanmaları guzel

ılk kalkısta 60 km hıza kadar ıvmelenmesı cok cok ıyı

gostergesı okunaklı cok guzel gecelerı gosterge ısıklandırması guzel ve goz almıyor

cınlıler gıbı zırt pırt bozulmuyor hatta hıc bozulmuyor arıza vermıyor cok sukur

genel olarak durum boyle. benım gozlemledıklerım bunlar

sunu soyleyebılırımkı bu motorda bıraz çinlı havası var gorsellıkte ve ozellık bakımından honda kalıtesını hıssettırmıyor sankı honda bu motoru hıc ozenmeden muhendıslık kullanmadan yapmıs ama dayanıklılık olarak bakarsanız gercekten dayanıklı genede kendı sınıfında kalıtelı bır motor. ama daha ıyı olabılırdı. gorunusu hondanın yansanayısı gıbı olsada motor ve mekanık bakımından honda kalıtesını hıssettırıyor.

motorla su ana kadar 18 bın km yaptım ve yarın kaldıgım yerden devam edecegım. 0-18.000 km arası arka lastık yarıldıgı ıcın bır kez arka lastık degıstı 1000 km bakımında yagı degıstı dıger 4000 km bakımlarındada duzenlı olarak yagı hava fıltresı ve bujısı degıstırıldı. farlar gece gunduz yandıgı ıcın ampul cok ısınıyor kısalar patlıyor bır kez far ampulu degıstı bır kez debrıyaj temızlıgı yapıldı. yanı toplamda 6 kez yagı 5 kez bujısı 5 kezde hava fıltresı degıstı. bır kez arka lastık degıstı bır kez far ampulu degıstı bır kezde debrıyaj sokup temızlendı. motorun bakımları duzenlı olarak honda sofuoglu motorda yapılıyor mekanık olarak gercekten dayanıklı bır motor. sorun cıkarıcagınıda sanmıyorum.

arkadaşlar benım gozlemledıklerım bunlar kusurum varsa affola bu yazımın sıze yardımı dokunduysada ne mutlu bana tesekkur ederım
    Varyatör kayışı ve debriyaj balatası değişmemiş anlaşılan.
    frenlerı hakıkaten korkunc
    .derken frenler görevini yapmıyor anlamında mı kullandın yoksa kampana diyemi ? benim motorun frenleri çok iyi. kampana olmasına rağmen en ufak bir dezavantajını yaşamadım.sıkıntı da yaşamadım. 18000 km de kayış ve debriyaj balatasının değişmemesi bence fizy'in kalitesini ispatlıyor.

Arkadaşlar su dağıtımı yapmak amacıyla bi fizy satın aldık 2. el. aldığımızda 3300 deydi, şimdi 3700 civarında. profesyonel kullanıcı olmadığım için motor konusunda yeterli/yetersiz gibi yorumlar yapamamakla birlikte, yakıt tüketiminde beklediğim verimi alamadım. 130 km'de depo sıfırlanıyor, halbuki aldığım kişi bu motorun ortalamasının aşağı yukarı 220 km olduğunu söylemişti. sağda solda baktğımda ortalama 1.8-2.1 lt yazıyor, o hesaba göre 250'yi bile bulabilir. Ancak dediğim gibi 150'yi bile bulmuyor. Benim kullanımımda mı bir problem var? yoksa yazılanlar mı doğru değil? ya da su taşıdığımız için mi bu şekilde sonuç veriyor? belki de motorumda bir problem de olabilir. Değerli görüşlerinizi bekliyorum, saygılar sevgiler

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    frenler kampana dıye korkunc dedım. daha oncedende spacy kullanıyordum onunla daha kısa mesafede durabılıyordum bununla durulmuyor hele bırde ısındımmı motor cok gec duruyor. frenler sıkıntılı yanı.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Frenlerin kampana olması bende hiçbir sorun yaratmadı yakıt olarakta siz su taşımacılığı yağtığınız için ve kullanımınız sürekli dip gaz ise yakıtın böyle yakması normaldir. spacye göre yakıtı fazla zaten ben 20 tl benzin ile en fazla 130-135 km gidebildim. (tek kişi)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Tabi dip gaz gittim sürekli.

eyvallah çok sağol seko. demekki ortalıkta yazan tüketim rakamları tamamen uydurma. örnek: http://www.yakittuketimi.net/honda-fizy-125/

ayrıca satılık ilanlarında millet tam depoyla en az 230 km gittiğini filan söylemiş. demekki çok şey beklemişim ben fizy den. :D

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    fizy motorunu cb125 ile takas etmek isteyen bana mesaj atabilir. motorum 2012 model 5700 km. de. hasarsız ve masrafsızdır. üste para istemem. 20 000 km. ye kadar bir fizy arıyorum.
    kursattekin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Sadi verdiğin linkteki yakıt ortalaması fizy'e ait değil zaten yamaha cyngus L 100 cc bir scooter'a ait orda yazanlardan sadece beygir gücü fizy'e ait.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Benimde yakıt tüketimim arttı. 100km/3-3.1 Lt.yakmaya başladı.Hava filtresinden şüpheleniyorum.Pislenmiş olabilir.Bakımda servis bakmamıştı çünkü.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    yakıt tüketiminiz arttı ise, hava filtrelerini değiştirin.. kendiniz de değişebilirsiniz. çok kolay. ben spacy de tecrübe etmiştim bu durumu. olay hava filtresinde bitiyor.

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    vallaha arkadaşlar ben sadece frenlerde sıkıntı yaşıyorum. ve aydınlatma berbat otesı çakmak bıle daha ıyı aydınlatır. ama genel olarak ıyı makıne şu an 22400 km lerde falan olması lazım gene arka tekerım yarıldı yarın degısıcek

---------- Post added at 04:20 ---------- Previous post was at 04:16 ----------

he birde yakıt demıssınız ben her gun bır depo benzın bıtırıyorum nerdeyse full sehır ıcı ve full dıp gaz seklınde 160-180 km arası yol yapıyorum 25 tl lık benzınle

Motosikleti
    Honda - Fizy 125
    arkadaşlar bu meretler hiç de az yakmıyor sanırım..bugün benzin aldım uzun bir süre sonra 178 krş yakmış oldu.ve motoru ilana koymuştum birisi aradı yakıtı sordu ben de söyledim..adam vazgeçti...Çin motorları 090-100 krş yakıyor bu ne böyle 178 dedi..ben de gidin alın diyerek tabi savunma psikolojisi gerçekleştirmiş oldum..lakin durumun realitesi bu..bu meretler hiç de az yakmıyor bilgilerinize...ha bu arada mtorum daha henuz 940 km de...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tarihcifss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu meretler hiç de az yakmıyor sanırım..bugün benzin aldım uzun bir süre sonra 178 krş yakmış oldu.ve motoru ilana koymuştum birisi aradı yakıtı sordu ben de söyledim..adam vazgeçti...Çin motorları 090-100 krş yakıyor bu ne böyle 178 dedi..ben de gidin alın diyerek tabi savunma psikolojisi gerçekleştirmiş oldum..lakin durumun realitesi bu..bu meretler hiç de az yakmıyor bilgilerinize...ha bu arada mtorum daha henuz 940 km de...
    Çin motorlarının 9-10 kuruş yakanları var gerçekten ama vitesli tipte cub ve commuterlar. Çinli scooterlarda da 20 kuruş altı zor. Ama honda az yakıyor diye bişey yok açıkçası, ne kadar gaza basarsan o kadar yakıyor hepsi tabi bakımları düzgün olacak motorların.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Evet fizy'nin yakıtı fazla benim fizy 2.300 km'de yakıt olarak 10 tl- 60 km yapıyor. Ama yinede memnunum fizy'mden.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tarihcifss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 250cc yamaha x-city almayı düşünüyorum bu motor ortalama 3.5 litre yakıyormuş bana çok geldi meğer küçük cc lere bakılır 21hp lik motor hiçte fazla yakmıyormuş
    bana da fazla yakmasının sebebi ise şimdi ki motorumla kıyasladığım için sanırım çünkü ybr ye ben 2 kişi hep dip gaz 100km de 2.8 benzin yaktırdım 2 kişi dediğime bakma en az 200kg
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda - Fizy 125
    hiç çin scooteri oln var mı ya da binen gerçekten ne yakıor bunlar

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler