Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda activa ile 20.000 km yaptım ve debriyaj sesi namına hiçbir şeye rastlamadım. genellikle debriyajdan ses gelmesi italyan ve çin motosikletlerinde rastlanıyor. ayrıca activa ve beat kalite yönünden fizy den çok daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. imkanınız varsa yan yana getirip karşılaştırın, haklı olduğumu göreceksiniz. activa kullandığım 20.000 km süre boyunca 3000 km de bir yağ değiştirdim(garanti dışı kalmaması için ilk 3 yağ değişimi servis tarafından). 1 kez subap ayarı (usta tarafından) 1 kez arka fren balatası, 1 kez debriyaj balatası, 1 kez varyatör kayışı, 2 kez şanzuman yağı, 1 kez buji, 1 kezde lastik değiştirdim. ilk 3 bakım hariç bütün bakımlarını kendim yaptım balata ve kayış değişimleri dahil. kaliteli motor yağı 20 TL, fren balatası 10 TL, debriyaj balatası orjinal 50 TL, varyatör kayışı orjinal bando 25 TL, ngk buji 5 TL, michelin tubeless lastik tanesi 60 TL. En soğuk kışlarda tık demedi. fizy mi activamı diye soracak olursanız kesinlikle activa derim.
    Ah activa yada beat'ın yenisi olsa Konya'da düşünmez alırdım. Beat kullandım bende tamam motor 80 i geçmiyordu ama güzeldi. Fizy ile bende huyum uzun yola (100 km veya daha uzun) çıkacağımda yağ vs bakımını yaptırırım. bende 2 kere yağı değiştirdim işte serviste debriyaj sesi derken tabi pat çat diye ses değil normal kavrama debrijay sesi yani beatdede az buçuk aynı benim demek istediğim hondanın debriyaj setinin az buçuk sesi diğer çinlerden vsden farklı manasında. Ona kalırsa çoğu araçta - 4 tekerde bile eski kalite yok. eski arabalar aliminyum vs karoserli olurken şimdi bakalit kullanıyorlar plastik yani bi nevi (bi broadwaya bakın bi clio ya biri saç kaporta biri tipik plastik (Cem yılmazın dediği Fıtık.. Kaynımdada var)). Neyse... Uzun yolada çıkılır ama mola vererek ve eşya takım taklavat ve Allah korusun kötü birşey olursa onu önceden kabullenip (Ölmekde senin elinden güzel be motorum) gibi sözlerle kendine cesaret verip çıkman gerek

Geçen sene Aracımla Konya - ereğli - niğde - nevşehir - ürgüp - kayseri - aksaray - konya yaptık 2 günde. enson ürgüpten konya'ya gelirken adam 42 plakalı 50 cclik çin scooteri ile ürgüpten konya'ya gidiyordu da gitti. yani yeme meselesi. Tabi 40-50 km hız arası adam ciddi ciddi gitti. biz sallanan köprü - işte sağda solda gezilecek yerleri geziyoruz adamı geçiyoz sonra bir yere giriyoz 1-2 saat dolanıyoz tekrar yola çıkıp tekrar adamı geçiyoz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben uzun yola çıkılmaz diye yazmamıştım, uzun yolda bu motosiklet sürücüsünü yorar yazmıştım. gidilmesine gidilir fakat zevki çıkmaz. önünde büyük araç çıksa sollama yapayım desen sollayamazsın. durmadan 30-40 km gitsen şişmeye başlar bayırda çekmez. gideceğin yere gidersin ama uzun yolda maxi scooter keyfi vermez. bu arada ikide bir bu fiyatlarda honda fizy alternatifi varmı diye soran arkadaşlara önerim tvs wego scootera bakmaları. dışı metal ve dizaynı daha güzel. teknik verileride daha üstün. şu anda kampanyasıda var. http://www.tvsturkiye.com/wego-teknik.asp

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    ben fiyatına göre motorumdan memnunum cool kardeş hem fiyat olarak uygun hemde performansı sınıfındaki diğer 125 cc lere görer daha güçlü ben düzlükte 110 km/h gördüm rampa aşşağı 115'i rahat görüyor nerdeyse 11 beygirlik pcx gibi gidiyor bunun üstüne bende biliyorum 3.000 tl verip pcx almayı ama sadece görünüm için 3.000 tl daha vermek bana ters o fiyata gider 250 cc alırım ama almadım benim işimi bu görüyor kardeş. !

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Cool,ben bu motorla 170 km hiç durmadan gittim ne şişmesinden bahsediyorsun.Rampada çekmezmiş işkembeden atıp tutma.Bu motor yokuşu iki kişi keçi gibi çıkıyor.Kullanmadığın motor hakkın nasıl yorum yapıyorsun.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Arkadaşlar benim fizy'e performans egzos taktırsam garantiden çıkarmı ve nerede yaptırabilirim istanbul anadolu yakasında oturuyorum.

Bide en kaliteli motosiklet yağı hangisi ?

Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cool,ben bu motorla 170 km hiç durmadan gittim ne şişmesinden bahsediyorsun.Rampada çekmezmiş işkembeden atıp tutma.Bu motor yokuşu iki kişi keçi gibi çıkıyor.Kullanmadığın motor hakkın nasıl yorum yapıyorsun.
    bence doğru söylemiyorsun. altındaki scooter su soğutmalı değil ve 125 cc motosikletten anlayan kişi bu su soğutmasız scooterla kontak kapamadan 170 km gidemeyeceğini bilir. marka farketmez bu böyledir. hele hele şişmedi diyorsanız işi bilen kişiler sadece güler geçer benim gibi. 50 km hatta dahada az durmadan git bu motorla rampaya vurun bakalım nasıl emekleyecek yolda. debriyaj ısınıyor ve kaçırma yapıyor. bizde biliyoruz bu işleriki konuşuyoruz. işkembeden atıp tuttuğum yok ama bariz şekilde yalan söylüyorsunuz sırf siz kullanıyorsunuz diye. insanları yanlış yönlendirip günahlarına girmemenizi tavsiye ederim. bu işin öteki dünyada vebalide var. hondanın günah keçiliğini yapmayın lütfen. ben burada insanların yanlış tercih yapmamaları için yazıyorum sadece. yoksa bakar geçerim. ama bu işe yeni başlayan insanlarıda yanlış yönlendirmemek lazım. Peygamber efendimizin dediği gibi " Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" benim fikirlerime katılıp katılmaman açıkçası beni ilgilendirmiyor. sizinde beni anlamanızı beklemiyorum açıkçası, bazı şeyler zorlamayla olmaz. sırf bana muhalefet olsun diye yazdığınızda uslubunuzdan belli oluyor. bende honda motosikleti yıllarca kullandım ve sizden daha çok tecrübe ettim. motorunu komple söküp taktım. halende kullanıyorum daha üst segmentteki modelini, ama körü körüne savunmuyorum. honda fizy hondanın bu zamana kadar ürettiği en kalitesiz ve en tipsiz motorudur, bu gerçek siz söylediniz diye değişecek değil. eğer daha kaliteli birşey olsaydı şu anda sadece ülkemizde satılmaz, başta avrupa ve diğer dünya ülkelerinde de satılırdı. honda firması sizi kullanıyor ama farkında değilsiniz.

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:54 ----------

Alıntı seko- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben fiyatına göre motorumdan memnunum cool kardeş hem fiyat olarak uygun hemde performansı sınıfındaki diğer 125 cc lere görer daha güçlü ben düzlükte 110 km/h gördüm rampa aşşağı 115'i rahat görüyor nerdeyse 11 beygirlik pcx gibi gidiyor bunun üstüne bende biliyorum 3.000 tl verip pcx almayı ama sadece görünüm için 3.000 tl daha vermek bana ters o fiyata gider 250 cc alırım ama almadım benim işimi bu görüyor kardeş. !
    gps ile sürat testi yapmanızı tavsiye ederim. değerin doğru olmadığını göreceksiniz. arabalarda dahi kilometre sapması bulunur. pcx ile fizy modelini karşılaştırmanız ve arada sadece görüntü farkı var demeniz bu işten ne kadar anladığınızı belli ediyor. önce pcx özelliklerini okumanızı tavsiye ederim en azından forumdaki pcx başlığından araştırın derim. fizy, pcx modelinin yanından bile geçemez.

Motosikleti
    Cool efendi..isteyen istediği motora biner seni ne ilgilendiriyor parasını senmi veriyosun.fizy kötüyse almazsın.gelip burda bu kadar km yapmaz şişer yok emekler yalan konuşuyorsun diyemezsin.Hondayla bir kuyruk acın varsa onu bilemem.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    pcx için start stop,enjeksiyon ve sıvı soğulmalı diye ha bide 11 bg bu özellikler var diye bi 3.000 tl veremem mantıklı gelmiyor bana bu arada 15 yıldır bu aletlerin üstündeyim ben bana çok bilmişlik taslama bildiğin kadar unuttuğum vardır emin ol. bu arada bazı araçlar kadranda sapma demişsin bu tüm araçlarda var sen istersen ferrariye bin kadranda 300 km/h göstersin senin gps 285-290 gösterir bu her araç için geçerli.(dijital göstergeli olanlar hariç).

pcx için start stop,enjeksiyon ve sıvı soğulmalı diye ha bide 11 bg bu özellikler var diye bi 3.000 tl veremem mantıklı gelmiyor bana bu arada 15 yıldır bu aletlerin üstündeyim ben bana çok bilmişlik taslama bildiğin kadar unuttuğum vardır emin ol. bu arada bazı araçlar kadranda sapma demişsin bu tüm araçlarda var sen istersen ferrariye bin kadranda 300 km/h göstersin senin gps 285-290 gösterir bu her araç için geçerli.(dijital göstergeli olanlar hariç).
    dijital göstergelilerdede durum aynı araştır görürsün. 15 yıldır motosiklet kullanıyorum demişsin ki sanmıyorum 15 yıldır boşa gezmişsin. belkide 15 yıldır artçıydın yeni kullanmaya başladın oda olabilir. 15 yıldır motora binen adam sizin gibi konuşmaz.

---------- Post added at 01:01 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cool efendi..isteyen istediği motora biner seni ne ilgilendiriyor parasını senmi veriyosun.fizy kötüyse almazsın.gelip burda bu kadar km yapmaz şişer yok emekler yalan konuşuyorsun diyemezsin.Hondayla bir kuyruk acın varsa onu bilemem.
    isteyenin istediği motora bineceğini tartışmıyoruz, tabii olarak herkez istediğini yapar buna karışacak halimiz yok doğal olarak. ancak insanları yanlış yönlendirmek iyi bir şey değil, bir insan para veriyorsa karşılığınıda almalı. o paraları yoldan toplamıyor vatandaş. forumlar bunun için vardır. foruma giren kişi araştırır bilmediği noktaları öğrenir. bir mal iyimidir kötümüdür. ben diyorumki fizy hondanın ürettiği en kötü motosikletlerdendir, hatta ürettiklerinin arasında en kötülerde başı çeker. madem fizy getirecektin activayı niye piyasadan çektin mübarek diye sorarlar hondaya. hondadan kuyruk acım olsa firmayı kötülerim sadece bir modeli değil. ayrıca halen honda kullanıyorum ama marka sempazitanlığı yapmıyorum. neyse doğrular onu söylüyorum, buda bir vatandaşlık görevidir. bu paralar milli servettir, vatandaşı doğru yönlendirmek lazım.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    cool sen kendine güzel bir bisiklet al bin pcx fiyatından aşşağı olmasın bilmediğin işlerle uğraşma motosiklet sana göre değil.

Dijital kadran doğru gösterir.
    Analog ise gsp'den 5-10 km fazla gösterebilir.

pcx alana kadar nerdeyse 2 tane fizy parası neden veriyim 2'side 125 cc pcx'i bilmiyosun konuşma deme her bi b.kunu iyi bilkiyorum ama 2 katı para ödemeyi haketmiyor.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    burayi da mi mahalle karilari basti? forum doldu da tasti, millet artik kacti siteden. biri yazi yazdi diye giriyoruz, vaktimize yazik. ulkemizde herkes her konunun uzmani, herkes laf cakmanin uzmani, eskiden bunlara terbiyesiz, ukala denirdi ama artik eski turk benligi bitti, iste karsinizda namissiz bilolar.

cool sen kendine güzel bir bisiklet al bin pcx fiyatından aşşağı olmasın bilmediğin işlerle uğraşma motosiklet sana göre değil.

Dijital kadran doğru gösterir.
    Analog ise gsp'den 5-10 km fazla gösterebilir.

pcx alana kadar nerdeyse 2 tane fizy parası neden veriyim 2'side 125 cc pcx'i bilmiyosun konuşma deme her bi b.kunu iyi bilkiyorum ama 2 katı para ödemeyi haketmiyor.
    almazsan alma arkadaş sana al diyenmi var dertlimisin nesin anlamadım. 2 tane fizy al yan yana aynı anda sürüp kışında binek otomobil niyetine sürersin. yazında muğlada plajda kumda oynarsın. ben pcx ile fizy modelini kıyaslayamazsın diyorum. önce yazılanları okuyup idrak etmeni öneririm. bakmak ayrı görmek ayrı, okumak ayrı anlamak ayrı şeylerdir. yazdıkça işten anlamadığını zaten dahada belli ediyorsun. kendini dahada küçültmeden bu anlamsız tartışmaya son vermeni öneririm.

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burayi da mi mahalle karilari basti? forum doldu da tasti, millet artik kacti siteden. biri yazi yazdi diye giriyoruz, vaktimize yazik. ulkemizde herkes her konunun uzmani, herkes laf cakmanin uzmani, eskiden bunlara terbiyesiz, ukala denirdi ama artik eski turk benligi bitti, iste karsinizda namissiz bilolar.
    Mey biter saki kalır
    Her renk solar haki kalır
    Diploma insanın cehlini alsada
    Hamurunda varsa eşeklik baki kalır ...

fuzuli

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Cool, burası -honda fizy kullanıcıları bilgi paylaşım- topiği sen yazma asıl ben fizy kullanıcısıyım görüşlerimi yazarım asıl senin buraya yazıp durman bi .ptallık. Tecrübelerim konusunda yaşım 35 kardeşim çok şey biliyosan çok tecrübeliysen kimse sana burda tecrübenden bahsetsene birazda demedi kendi kendine konuşmak işin gücün milleti kışkırtmak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Cool, buarada çok fuzuli birisin.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    KAvgaya yada sinire gerek yok. Herkes görüşürünü söylüyor. Seko ve mert , Bende fizy kullanıcısıyım ama fizy aman aman süperdir yokuş vs demem diyemem. Sonuçta teknoloji farkı var. pcx zevk için alınır paran vardır işin vardır uzun yolada az buçuk çıkarsan alırsın. Link verdim üste 250-300 km gittim 150 km de kontak kapatarak ama tabi bir yamaha majesty gibi konforlu değil. Yani coolda haklı siz fizy niz ile en fazla kaç km lik uzun yola çıktınız ? 50 mi 100 mü? yada hiç başka maxiskutur yada r serisiyle çıktınızmı? Herneyse. Cool sadece fizy kalitesiz kimse almasın diyor ama Üstte vermiş. TVS yeni bir marka kimse o parayı bilinmedik yani yeni bir markaya vermez. Evet param olsa Honda pcx alırım ama bu fiyata bu marka ve kalite (garanti servis ve parça bakımından) bundan iyisi şamda kayısı...
    Ona kalırsa Ducati'de güzel marka fakat bir honda yamaha suzuki kawasaki kadar Türkiye'de yaygın değil. Yada kendi işimden örnek vereyim. Konya'da bilgisayar ve Telefon Pazarlaması yapmaktayım işyerimden ve Web sitelerimden Bir Sony (eski adıyla SonyEricsson) , Bir HTC yada Blackberry asla Türkiye'de Nokia ve Samsung'u geçemez. Motorola mesela yok artık neredeyse. Onun için TVS vs olmaz bizim milletimize.
    Çin motoruda kullandım. Yazın sıcaklarda ikide bir debriyaj ısınırdı conta ezerdi patlatırdı yağ kaçırırdı fazla ısındığnda ama bu şükür dıp gazda gitsem 80-80 de gitsem birşey yapmadı şükür.

Fizy iyi motor. Yani şehir içinde eski hondaları aratmıyor şimdilik tabi bi activa kadar dayanıklımı bilemeyiz onu ilerde göreceğiz. fizyat = performans bakımından yeterli.
    Ki fazla hız yapmaması iyi bence motorun ömründen yemeyiz. Bir çin motoruna 2-3 bin vereceğinize 3500-4000 e bunu almak daha mantıklı. yavaş gidin... Mesela: http://haber42.pro/olum-ile-yasam-arasi-dikkat/ linkindeki video...

Motosikleti
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAvgaya yada sinire gerek yok. Herkes görüşürünü söylüyor. Seko ve mert , Bende fizy kullanıcısıyım ama fizy aman aman süperdir yokuş vs demem diyemem. Sonuçta teknoloji farkı var. pcx zevk için alınır paran vardır işin vardır uzun yolada az buçuk çıkarsan alırsın. Link verdim üste 250-300 km gittim 150 km de kontak kapatarak ama tabi bir yamaha majesty gibi konforlu değil. Yani coolda haklı siz fizy niz ile en fazla kaç km lik uzun yola çıktınız ? 50 mi 100 mü? yada hiç başka maxiskutur yada r serisiyle çıktınızmı? Herneyse. Cool sadece fizy kalitesiz kimse almasın diyor ama Üstte vermiş. TVS yeni bir marka kimse o parayı bilinmedik yani yeni bir markaya vermez. Evet param olsa Honda pcx alırım ama bu fiyata bu marka ve kalite (garanti servis ve parça bakımından) bundan iyisi şamda kayısı...
    Ona kalırsa Ducati'de güzel marka fakat bir honda yamaha suzuki kawasaki kadar Türkiye'de yaygın değil. Yada kendi işimden örnek vereyim. Konya'da bilgisayar ve Telefon Pazarlaması yapmaktayım işyerimden ve Web sitelerimden Bir Sony (eski adıyla SonyEricsson) , Bir HTC yada Blackberry asla Türkiye'de Nokia ve Samsung'u geçemez. Motorola mesela yok artık neredeyse. Onun için TVS vs olmaz bizim milletimize.
    Çin motoruda kullandım. Yazın sıcaklarda ikide bir debriyaj ısınırdı conta ezerdi patlatırdı yağ kaçırırdı fazla ısındığnda ama bu şükür dıp gazda gitsem 80-80 de gitsem birşey yapmadı şükür.

Fizy iyi motor. Yani şehir içinde eski hondaları aratmıyor şimdilik tabi bi activa kadar dayanıklımı bilemeyiz onu ilerde göreceğiz. fizyat = performans bakımından yeterli.
    Ki fazla hız yapmaması iyi bence motorun ömründen yemeyiz. Bir çin motoruna 2-3 bin vereceğinize 3500-4000 e bunu almak daha mantıklı. yavaş gidin... Mesela: http://haber42.pro/olum-ile-yasam-arasi-dikkat/ linkindeki video...
    Haklısın boşu boşuna sinirlenip birbirimizi kırıyoruz.sanki honda bize para veriyor.Ama şu bir gerçek ki fizy abartıldığı gibi kötü motor değil.şuan 5350 km.deyim.beni hiç üzmedi yolda bırakmadı Allahın izniylede bırakmayacak bir motor.Varsın tipsiz olsun.Allah (c.c) herkesin gönlüne göre versin.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Haklısınız arkadaşlar boşu boşuna öyle şeyler için zaman harcıyoruz kullanıcılar arası daha yararlı motor hakkındaki görüşlerimizi konuşmalıyız.
    pcx fizy'den tabiki üst seviye bir motosiklet fiyatıda ortada zaten fakat kimse kimseyi motor tercihi yüzünden suçlayamaz herkesin zevki,kesesi vs.. ayrıdır.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Teşekkürler. Amin Allah herkesin gönlüne göre versin. Fizy başlangıç skooterimiz olur nice Maxiler gelir geçer...

Motosikleti
    s.a arkadaşlar bu siperlikten almak istiyorum.otoseverde 199 tl.ben şimdi bunu taksam hızımı etkilermi tavsiye edermisiniz URL=http://imageshack.us/photo/my-images/845/943kucuk.jpg/][/URL]

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us[url]

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Yav 5-10 km hızlı gitsen ne olacakda Al güzel olur hiç olmazsa biraz rüzgarı - soğuğu keser. İlerde bronşit veya romatizma olacağına rüzgarın etkisini azaltırsın herşiyin başı sağlık. Daha ucuzlarıda var. Pek pahalı değilmi 199 Tl?

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Bencede biraz pahallı hızı 5-10 km etkileyebilir.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler