Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    ben 3500 TL takaslık diye ilana koydum. bugun hava iyiydi. 190 km yaptım 2 kişi ile toplam 170 kg falan depo yedik. full şehir içi KOnya'da kiralık ev aradık...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    amaninmb Bu pcx j costa varyatör takımını nerden temin ederiz ne kadardır fiyatı bir bilgin varmı ?

Motosikleti
    jcostatr.com adresinden sormuştum. fakat web sitesi açmıyor nedense. Antalya Honda bayi'dede PCX uygulaması yapıldı onlardan bilgi aldım.
    Fakat fiyatı 300 Dolar civarı olduğu için yaptırmadım ben.

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/128742-fizy%27e-gunduz-fari-power-led-veya-sis-fari-denemesi-2-a.html

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Honda tr yine zammı yapıştırmış.Fizy'in yeni fiyatı 4050 tl. olmuş.

Motosikleti
    yuh... 4050 ne yahu. durduğu yerde pahalanırmı yahu...

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    beyler hafta sonu 2 kişi istanbuldan balıkesire gittik yine motor gık demedi .
    sadece yakıt tüketimi biraz arttı 4 lt den biraz fazla . Birde kardeşimin cbr'ını kullandıktan sonra daha iflah olmam hemen racing'e geçiyom :D
    kesinlikle bir ufak skuter birde racing imkanınız varsa alın .
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    aaaah para olsa

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    SelamunAleykum arkadaşlar.Regaip kandiliniz Mubarek Olsun.Benim fizy 19300 km.oldu.Haziran ayında garantisi bitiyor.Artık bakımları kendim yapacağım.Motul scooter expert 10/40 yağ aldım 20 binde yağını kendim değiştireceğim.Her 8 binde de servisin yaptığı gibi ilave olarak buji ve hava filtresini değiştireceğim.Bu zamana kadar hiç sorun çıkartmayan,yolda bırakmayan fizy'den çok memnun kaldım.Allah'a (c.c) emanet olun.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Salamun aleyküm arkadaşlar benimde fizyim 2012 ağustosta de Ümraniye d&b den aldim ilk sahibiyim. 8300 de şuanda kis mevmisimlerinde kisa mesafe ama sik kullanıyorum yazin yapıyorum kilometrenin cogunu benim lastikler hala ustinde gelenler. Islak performansi tatmin edici iyi bi lastik önerebilirmisiniz bizim şirineye

Motosikleti
    Alıntı Motork08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salamun aleyküm arkadaşlar benimde fizyim 2012 ağustosta de Ümraniye d&b den aldim ilk sahibiyim. 8300 de şuanda kis mevmisimlerinde kisa mesafe ama sik kullanıyorum yazin yapıyorum kilometrenin cogunu benim lastikler hala ustinde gelenler. Islak performansi tatmin edici iyi bi lastik önerebilirmisiniz bizim şirineye
    Açıkcası Fizylerin hepsimi öyle , yada bazılarımı öyle bilmem Konya'da Siyah bir Fizyci arkadaşım vardı şimdi sattı
    Onun motorda İrc'in 35-40 Tl lik lastikleri vardı. o Michelin almıştı, Michelin aldı. Sahibinden de vardı yok olmuş kaldırılmış. Sofuoğlu motorda vardı.
    Benimkinde Chen Shin Tire mi ne gavur var . Yol tutuşu , yağmur vs performansı iyi kaymıyorda öyle.
    hiçbiryerindede ben Nylon ibaresini göremedim. Sevdim yani lastiği güzel ve Yumuşak.
    14000 km civarı oldu işte hiç sıkıntı çıkarmadı şükür.

Havasına, yağına bak , iyi yerden benzin al gider daha gavur.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Enmaaahss
    Usta benımkının ustundeki lastikte aynı chenlı bısey lastık guzel banada yetıyorda benim arka lastıkte hep fren noktaları olmuş orada harglar kanallar erımıs duzlenmiş. Lastik uzerınde 2 alan oyle şimdi. Giderken zıplatıyor kucuk kucuk sınır bozucu bişey oldu. Bende dıyorum sadece arkayı degıstırsem sm100 taksam bi tuhaflık olurmu.

Havasına, yağina, benzınıne ozenle bakıyoruz babamla ama bayadır bakıma goturmedım (en son 3 bınmıydı 5 bınmı unuttum sımdı). Acaba farklı bı ayar yapılması gereklımı servıste subap rolantı ayarı vs. gibi biz sadece standart bakımlarını yapıyoruz ?

Sorularım bu kadar

Motosikleti
    motorun yeni. Aman aman bir aksilik veya değişiklik yoksa supap bozmaz bu sebeple ayarda yaptırmana gerek yok.
    Şayet bozarsa , baktın yakıtı içiyo , çekmiyo vs öyle oynarsın. Eski araç değilki trigeri gevşedi, yok yağ yakıyo , yok piston aşırı hararette kaldı vs. Bence motorundan memnunsan ve çalışmasında sıkıntı yoksa oynama supapları. Veee 125 cc dende 85-90 dan fazlasını yapmasını bekleme

Ve 3000-4000 de yağını değiştir, mümkünse hava filtresinide değiştir, sonuçta iyi benzin ve iyi hava ile gidiyor gavur. Konya'da ben hava filtresini 7 TL ye alıyorum Büsan da toptancıdan, sende bul öyle biryer yoksa sahibinden de 15 Tl ye , Bayide ne kadar bilmiyorum. Aşırı frenlerden kaçın. Önüne bak ibreye veya direk tekerin önüne değil. Sonra ani bişi çıkar lap frenlersin tekeride kendinide üzersin.

rölantisi değişiyor şimdi zaten koltuk altında tıpacı çıkar ordan rölanti ayarını yapıyon. motor sıcakken yap , soğukken zaten gaz vermeden çalışmıyor hatta ben baya düşürdüm ısınana kadar motor lambada vs de durabiliyor ama ısındımı ışıkta vs de yok gibi çalışıyor tıfıl tıfıl...

evet lastikde SM100 dü. zaten sawa vs var başkada Fizy e uygun lastik.

Anes motorda 65 Tl demişler lastiğe bir bak.
    N11 de 95
    sahibinden de 80

Motosikleti
    Enmaaahss
    Teşekkür ederim cevaplar için hizdan bahsettinde gpsle hiza baktim deneme amaçlı boş yola gittim 5 km sapiyor yani 60 gosteriyorsa 55 le gidiyor aslında cokta muhim birşey degil dediğin gibi en son o hızları yapıyor bende zaten genelde sehir ici kullanıyorum 40 la 60 arasindayim hep o aralardada gayet seri bana yetiyo işte acaba periyoduk olarak öyle bi bakim varmidir diye merak ettim goturmuyoruz ya ama öyle cekmeme sıkıntısi falan yok Allaha sukur

Rolantiyi hic ellemedik düşürmeye gerek varmidir ? Benimkide ayni sogukta gazla calisiyo sonra hep ilktl seferde atesliyor

Motosikeletaksesuarları.com dan bakmistim 100 tl idi anesdeki fiyat uygunmus ama bu kadar fark olmasi killanidirdi beni usta :S

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    selam arkadaşlar. kargo şirketinde çalışıyorum. bu gün, gri ve kırmızı olmak üzere şubeye iki adet sıfır fizy geldi.. benim ki çalıştırdıktan sonraki ilk frende önden tuhaf sesler geliyor..ama sonra ses kesiliyor..sebebi ne olabilir..başına böyle bi şey gelen var mı? daha 50 km. de

Motosikleti
    fren değil ama ayak marşını çok kullanırsanız gres yağından veya varyatörün ordaki dişlilerden zırıltı sesi geliyor. çözümü varyatörü açın ve gresleyin sağı solu.

Fren konusundan hiç başıma gelmedi amma arabada (skoda favorit) arka sol tekerin içinde minik bir yay kırılmış önce ses geldi sonra kilitledi kaldı. motorunuz daha yeni göstermekte fayda var.

Bu arada. Fethiye Kıvrak dan kayış aldım 50 tl imiş. değiştirmeye konya da 110 istediler.
    Motork08 bunu beğendi.

Motosikleti
    Enmaaahss
    İrc lastik aldım motoru aldıgım bayıden orda montaj yaptılar on arka 130 lira tuttu.
    Lastikten şuanda memnunum zaten vırajlarda dizler yerde gıtmıyorum Ama ani frenlerde falan memnunum eskıne göre, bide yumuşak bi lastik tırnagımla bastırdıgımda sert silgi hissi veriyor.
    Fizycilere duyurulur
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-motor-coktemizdir-satisi-verilemiyor-166125412/detay

benim http://ismailterzi.com/tag/honda-fizy/#jp-carousel-2742 linkindeki resmi kullanmış.

Motosikleti
    Enmaaahss
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-motor-coktemizdir-satisi-verilemiyor-166125412/detay

benim http://ismailterzi.com/tag/honda-fizy/#jp-carousel-2742 linkindeki resmi kullanmış.

http://i.hizliresim.com/ElWVYD.jpg
    Bu adamın amaci ne acaba cok tuhaf bi ilan resimde alinti merak ettim doğrusu

Motosikleti
    adama icra gelmiş, elindeki malı öldüm satıyor sanırım. ama fotoğraf benim fotoğraflardan olunca dikkatimi çekti.
    Motork08 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler