Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    çinli 2 kuruş az yaksa nolur çıkardığı arızalar sayarsan kmde 50 kuruş yakıyor diyeceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    SelamunAleyküm arkadaşlar.Benim Fizy 6500 km'yi geçti.Bu zamana kadar hiç bir sıkıntı ve sorun yaşatmadı Fizy.Sizlerde durum nedir?

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Arkadaşlar yokmu performans egzos bulabileceğim yer sadece tok bir ses istiyorum yanlış anlamayın.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza

Not: Kasklar değişti... O kasklar denemelikti
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Arkadaşlar benim fizy'de 80'Den sonra motor sanki arabalardaki devir satinin sonlaması gibi nın nın nın nın diye ses yapıyor çalıştığım yerde 2 tane spacy var onlardan biriside aynı şekilde yapıyor diğeri ise normal. Durum neden kaynaklıdır acaba bu bir sorun değil tahminimce ama merak ediyorum nedendir ?

Motosikleti
    Ben çok nadir 80 km/h çıkıyorum.Öyle sesler hiç fark etmedim.

Motosikleti
    Alıntı seko- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim fizy'de 80'Den sonra motor sanki arabalardaki devir satinin sonlaması gibi nın nın nın nın diye ses yapıyor çalıştığım yerde 2 tane spacy var onlardan biriside aynı şekilde yapıyor diğeri ise normal. Durum neden kaynaklıdır acaba bu bir sorun değil tahminimce ama merak ediyorum nedendir ?
    kesiciye girme ihtimali var. sonuçta Mondial HS150 de 100'lü hızlara gidiyor ama Honda'da motor daha uzun gitmesi açısından 80 i fazla geçmez. fabrika kağıdına bakarsan top speed 88 diyor zaten. açayip çok kullanıyorsan yağına baktır. veya kayışına baktır.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Anladımda ben 80'den sonra diyorum motor düzlükte 110 km'h kadar çıkıyor rampa aşşağı 118 km'h yaptığımı biliyorum sadece 80'den sonra ama iş yerimde kullandığım spacyde'de var bu durum kendi motorum 2.500 km'de sık sık kullanmıyorum anca izinli günlerimde.

Motosikleti
    üleyyyyn.. fotoğraflarınızı koyun...
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    benim kullandığım fizy de aynı gittikçe gidiyor meret hele rampa aşağı ne versen yiyo ama dediğin gibi tekleme ınleme sızlama yok fişek gibi. kayışta bi sıkıntı olabilir çünkü bundan öncede spacy kullanıyordum 90 ı gecemıyordum aynı dedıgın gıbı nın nın nın kalıyordu sonra kayışı degısti 110 bile yaptıgım yerler oldu ama bu seferde kalkışı zayıflamıştı yavaş kalkıyordu ama sonradan hızlanıyordu.

Motosikleti
    Honda Fizy 125 - Black
    Hız konusunda sıkıntım yok motorun rodajının özenle yaptım gayorun gayet iyi gidiyor. Dediğin gibi kayışla alakalı olabilir.

Motosikleti
    yahu 125 CC scooter iyidir 80 iyidir... Napcaksınız Hızı. Hız için bu scooteri seçtiyseniz hatayı başta yapmışınızdır
    Ve Fotoğraf koyun.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Benim Fizy 6800 km oldu.Şuana kadar arıza v.s olmadı.Yalnız grenaj,rölantide titremeden dolayı zırıltı yapmaya başladı.Tek sorun bu şuanda.Onuda silikonla hallederim.

Motosikleti
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Fizy 6800 km oldu.Şuana kadar arıza v.s olmadı.Yalnız grenaj,rölantide titremeden dolayı zırıltı yapmaya başladı.Tek sorun bu şuanda.Onuda silikonla hallederim.
    Aynı benimki Fıtık kaynımdada var. sıcak silikonu ön grenaj ile far arasına sıktım bende zırıltıyı kesti...
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Veeee Fizy ile kaza yaptım

2009 BMW arkamdan daldı. Ayakcaksız motorum düz durabiliyordu
    Neyseki hata bende olmadığı için gülebiliyorum.

Bende Arka Teker , Arka Lamba Gitti , (Jant sekme yaptı bu sebeple Jantın oralara bakıldı).
    Toplamda Yağ değişimi vs vs 150-18 gibi bir fiyat tuttu.

BMW 320i'de sol far , tampon , radyotör gitti.
    Ben kırmızıda elim frende bekliyorsum popoma kadar girmiş , benim Fizy yazısının oralarda çizikler vs var ama arkadaki çanta demiri arabaya saplanmış...
    sağ-sol grenajlarda farın altında bitince oraları kırmamış.

Resimleri çekici-kurtarıcı çekmişti ondan alabilirsem yüklerim...

Dikkat
    Sen yavaş bile olsan adam arkadan yakalıyor... Motoramı binmeyeceğiz , trafiğemi çıkmayacağız bilemedim...
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Dün Fizy'in 8000 km bakımını yaptırdım.Toplam 110 TL.Ödedim.Yağ 28 TL+Buji 15 TL+Hava filtresi 20 TL+İşcilik 47 TL.(1 Saat)=110 TL.Bu yazdığım tutarlar Kdv dahil fiyatlarıdır.Garanti yüzünden verdiğimiz işcilik parasına bakın.

Motosikleti
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Fizy'in 8000 km bakımını yaptırdım.Toplam 110 TL.Ödedim.Yağ 28 TL+Buji 15 TL+Hava filtresi 20 TL+İşcilik 47 TL.(1 Saat)=110 TL.Bu yazdığım tutarlar Kdv dahil fiyatlarıdır.Garanti yüzünden verdiğimiz işcilik parasına bakın.
    Valla Ben Garanti Kitapcıklarını İmzalattım Yağını Yoğurdunu değiştirebildiklerimi kendim değiştiriyorum.
    Geçen Castrol Yağ Aldım 15 Tl - Konya Büsan'dan toptancısından Hava Filtresi aldım 9 Tl Buji İridyum aldım 20 TL İşcilik Paha Biçilemez Bi Gezdim Dolandım...
    "men dakka dukka"

Merhabalar bende bugun fizzy 125 siparişi verdim ödememi yaptım inşallah cuma gün gelecek kargoyla.Bulunduğum ilde honda servısı yok bu yuzden en uygun olanı bulup istanbuldan sipariş ettım.fizzy hakkında hiçbir bilgim yok belırlı bır sure 60km yı gecmeyecegımı anladım yanlışım yoksa.Motorsıklette yenı bırı değilim fakat bız karadüzen moblette kullanırdık eskılerdeinşallah fizzy 125 modelını tercıh ettığım için pişman olmam.Okuldan eve evden okula gıtsem yeterlı tabı bırde balık sevdamız var.Çin mallarına göz attım 2200 den kapı açıyolar dedım ben bıraz daha verıp honda alayım.Hepinize saygılar sunuyorum.ıyı akşamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Birde zahmet olmazsa bu model için vergi nedir ,sigorta kaç liradır, plaka ruhsat kaça patlar bir arkadaş açıklarsa memnun olurum.Biz baya motorsıkletlerden uzak kaldık bizim zamanımızda ne vergı vardı ne sıgorta

ericdean kardeşim şimdiden hayırlı olsun sana söyle dıyım bende honda fızy alalı 5 ay oldu ruhsat plaka 250 tl tutuyor eyer cabuk almak ıstersen 1oo tl ve 60 mı 80 tl mı ne vekalet nameyle 1 gun ıcersınde ala bılıyorsun dıger turlu 1-2 haftana maal oluyor plakasız ruhsatsızda polis gorunce baglıyor motorunu sigorta suan zam lar ben en son 159 tl ye yaptırmıstım.
    ıyı motor baslangıc olarak ıyı ama bana sorarsan benım fıkrım malzeme kalıtesı vs o kadar ıyı degıl ben ılerleyen zamanlarda değiştırmeyı dusunuyorum bana kalırsa honda markası altında boyle motor olmamalıydı benım fıkrım daha ıyı seyler beklıyor ınsan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

BUNLARDA BENDEN OLSUN

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı D.e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ericdean kardeşim şimdiden hayırlı olsun sana söyle dıyım bende honda fızy alalı 5 ay oldu ruhsat plaka 250 tl tutuyor eyer cabuk almak ıstersen 1oo tl ve 60 mı 80 tl mı ne vekalet nameyle 1 gun ıcersınde ala bılıyorsun dıger turlu 1-2 haftana maal oluyor plakasız ruhsatsızda polis gorunce baglıyor motorunu sigorta suan zam lar ben en son 159 tl ye yaptırmıstım.
    ıyı motor baslangıc olarak ıyı ama bana sorarsan benım fıkrım malzeme kalıtesı vs o kadar ıyı degıl ben ılerleyen zamanlarda değiştırmeyı dusunuyorum bana kalırsa honda markası altında boyle motor olmamalıydı benım fıkrım daha ıyı seyler beklıyor ınsan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

BUNLARDA BENDEN OLSUN

http://d1303.hizliresim.com/17/w/lk9rv.jpg

http://d1303.hizliresim.com/17/w/lk9tc.jpg

http://b1303.hizliresim.com/17/w/lk9uk.jpg
    Vekalete gerek yok. Plakayı 2 saatte, ruhsatı 2 günde aldım tabi ruhsatsız gezmek de yasak ama yine de tescil işlemlerini başlatmış olduğundan trafik sigortan da olduğundan biraz daha masum sayılırsın. Trafik polisi insafa gelip ceza yazmayabilir.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler