Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 212930313233 ... SonuncuSonuncu

Honda Fizy 125 (2012 Model) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    SelamunAleykum arkadaşlar.benim fizy 22.000 km oldu.Tam 25 ayda sorunsuz arızasız binmeye devam ediyorum çok şükür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SelamunAleykum arkadaşlar.benim fizy 22.000 km oldu.Tam 25 ayda sorunsuz arızasız binmeye devam ediyorum çok şükür.
    Aleyküm selam Allah daimi etsin inşallah benimde 10.500kusurde 6 litre yani ful depoyla 210km yapiyor şehir içi senin ne durumda.

Bende cok memnunum hiç sorun cikarmadi cok şükür selesi biraz kicimi acitiyor 1 saatten sonra onun haricinde bi sorun yok

Motosikleti
    Motork08@iyi dileklerin için teşekkür ederim.Allah herkese sorunsuz binmeyi nasip etsin.Benim yakıt sarfiyatımda seninkiyle aynı.Yalnız kışın sanki biraz daha fazla yakıyor gibi geliyor.

Motosikleti
    Enmaaahss
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motork08@iyi dileklerin için teşekkür ederim.Allah herkese sorunsuz binmeyi nasip etsin.Benim yakıt sarfiyatımda seninkiyle aynı.Yalnız kışın sanki biraz daha fazla yakıyor gibi geliyor.
    Evet ama bütün motorlarda kışın fark ediyor diye biliyorum

Motosikleti
    Ramazan Bayramınız Mubarek Olsun.Hayırlı Bayramlar.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    motorumu satınca şehir içi bakkal market için alacam bende bitane sanırım...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-beyaz-2013-model-3700-km-de-cbr-125-174388566/detay/

motorumun ilanı bu...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizim bi arkadaşa aldık 6700 km de 12 mod sessiz sakin tısır tısır gidiyor daha önce 7 ay çin malı kullanmıştık sağa sola gitmekte her gün sıkıntı ama bu süper honda yapıyor bu işi en dandik modeli bile güzel..
    2800 tl ufak tefek çizikleri var ama sıkıntısı yok

Motosikleti
    Enmaaahss
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim bi arkadaşa aldık 6700 km de 12 mod sessiz sakin tısır tısır gidiyor daha önce 7 ay çin malı kullanmıştık sağa sola gitmekte her gün sıkıntı ama bu süper honda yapıyor bu işi en dandik modeli bile güzel..
    2800 tl ufak tefek çizikleri var ama sıkıntısı yok
    Hayırlı olsun 12 mod ne oluyor merak ettim

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı Motork08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun 12 mod ne oluyor merak ettim
    2012 model (mod)
    F54 ve Motork08 bunu beğendiler.
    "men dakka dukka"

Merhaba saygıdeğer fizy kullanıcıları. ehliyetimi inşallah bu ay elime alıyorum ve şehiriçi pratik scooter arayışındayım çok uzun süredir. Kayseri'de yaşadığım için bayisi ve servisi olan tek japon firma honda. ne yamaha'nın ne sym'nin ne de forumda tavsiye edilen diğer firmaların servisleri yok. bu yüzden mecburen honda almak durumundayım.

Öğrenciyim ve para kaynağım aşırı garanti bir şey değil. Spacy 5.250 gibi bir fiyata sahipken fizy 1050 lira daha uygun. Acaba diyorum dişimi sıkıp spacy mi alsam? Çünkü gelecek sene üniversitede elim ayağım olacak o motor.

Fizy'i bir kaç kişiye sorduğumda "adi motor" yorumlarına maruz kaldım. "Çinlilerden farkı yok" dedi kimi.

Konuda okuduğum kadarıyla fizy'nin yakıtı fazla imiş spacy'e göre. Kullanacağım memleket 6-7 ay soğuk olduğu için daha fazla yakacaktır muhtemelen, soğuk memlekette kullanan biri varsa yorumlayabilir mi?

Spacy'i bir kaç kez kullandım ve gerçekten çok ağır oturaklı bir motor ancak fizy'i deneme şansım olmadı. Spacy'inin verdiği oturaklılık hissini verebiliyor mu? Misalen cygnus L kullandım direksiyonu falan küçücük bisiklet gibiydi. Ayrıca fizy spacy'e göre seri midir?

Fizy zırt pırt sorun çıkarıp beni üzer mi? Spacy biliyorsunuz ki kebapçıların resmi sponsoru sağlamlığını kanıtladı zannımca.

Fizy'nin altı denildiği kadar alçak mı? şu yollara koyulan sarı tümseklerde bile altının sürttüğü söyleniyor ne derece doğru?

Ve spacy'nin tüm bu artıları 1050 lirayı hakediyor mu? Beynim karıncalanıyor çoğu zaman düşünmekten. Yazdığınız cevaplar sonucu gelecek ya burada yazmaya devam edeceğim ya da spacy forumunda kaldığım yerden devam edeceğim. Şimdiden çok teşekkür ederim cevaplarınızı esirmeyin...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    fizy nin yakıtı 4.4 lt benzinle 150 km yol gidiyor şehir içi 2 kişi
    altı kaldırımdan atlamadığın sürece sürtmez
    1050 tl vermek yada vermemek sana kalmış ben olsam sadece şehir içinde binecek olsam fizy alırım basar giderim zaten spacy ile de uzun yola gidilmez bu arada

Motosikleti
    Alıntı myozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba saygıdeğer fizy kullanıcıları. ehliyetimi inşallah bu ay elime alıyorum ve şehiriçi pratik scooter arayışındayım çok uzun süredir. Kayseri'de yaşadığım için bayisi ve servisi olan tek japon firma honda. ne yamaha'nın ne sym'nin ne de forumda tavsiye edilen diğer firmaların servisleri yok. bu yüzden mecburen honda almak durumundayım.

Öğrenciyim ve para kaynağım aşırı garanti bir şey değil. Spacy 5.250 gibi bir fiyata sahipken fizy 1050 lira daha uygun. Acaba diyorum dişimi sıkıp spacy mi alsam? Çünkü gelecek sene üniversitede elim ayağım olacak o motor.

Fizy'i bir kaç kişiye sorduğumda "adi motor" yorumlarına maruz kaldım. "Çinlilerden farkı yok" dedi kimi.

Konuda okuduğum kadarıyla fizy'nin yakıtı fazla imiş spacy'e göre. Kullanacağım memleket 6-7 ay soğuk olduğu için daha fazla yakacaktır muhtemelen, soğuk memlekette kullanan biri varsa yorumlayabilir mi?

Spacy'i bir kaç kez kullandım ve gerçekten çok ağır oturaklı bir motor ancak fizy'i deneme şansım olmadı. Spacy'inin verdiği oturaklılık hissini verebiliyor mu? Misalen cygnus L kullandım direksiyonu falan küçücük bisiklet gibiydi. Ayrıca fizy spacy'e göre seri midir?

Fizy zırt pırt sorun çıkarıp beni üzer mi? Spacy biliyorsunuz ki kebapçıların resmi sponsoru sağlamlığını kanıtladı zannımca.

Fizy'nin altı denildiği kadar alçak mı? şu yollara koyulan sarı tümseklerde bile altının sürttüğü söyleniyor ne derece doğru?

Ve spacy'nin tüm bu artıları 1050 lirayı hakediyor mu? Beynim karıncalanıyor çoğu zaman düşünmekten. Yazdığınız cevaplar sonucu gelecek ya burada yazmaya devam edeceğim ya da spacy forumunda kaldığım yerden devam edeceğim. Şimdiden çok teşekkür ederim cevaplarınızı esirmeyin...
    2 yıl Fizy kullandım aldım sattım ve memnundurm şehir içi motoru olarak.
    Garanti işine bakma kaliteli bir motor alınca zaten fazla garantiye bakmıyorsun. Ben 2 yılda 1-2 kere götürdüm oda ilk yağ değişimi vs. sonra elinden gelirse kendin yaparsın.

- Spacy injection lu. Motoru ile oynayamaz yolda kalırsan kalırsın.
    - Fizy karburatörlü eski sistem bi şekilde çalıştırıp gidebilirsin. + olarak Spacyden 15 cc daha büyük ve güç olarak 1,5 beygir daha yüksek.
    - Spacy ile uzun yolsa 70+75 , Fizy ile 80-85 yer yerine 90-90 gidebilirsin.
    - Spacy fizy'den daha önce çıktığı için ve Kuryelerde kaliteli motor zorunluluğu vs olduğu için franchising firmalar honda - yamaha modeline yöneliyor. Spacy daha eski olduğu için (çıkışı 2009 olmalı) bu sebeple spacy daha çok etrafta ama 2012 den beri alınanlar genelde fizy.
    -Fizy ninde spacy ninde altı yere yakın. 2 kişi ile tümseklerde sıkıntı olabiliyor. Ama o kadarda tıkıt tıkıt hop ana değdi durumu yoktu.

Bana kalırsa 2. el sağlam bir Fizy bulabilirsin. 3000 civarına. sıfır alıp plaka masrafı vs almaktansa 2.el az kmli şahıstan alabilirsin.
    Mesela:

174826063 sahibinden ilan numaralı motor benimdi.
    2012 de aldım. 13500 de sattım haziranda araba aldım. Memnundum. Yakıtı vs ve tüm bakımları yapılmış bir şekilde 17bine kadar bakım gerektirmezdi.
    Bu şekilde bir motor alırsan bile yıllarca işini görür iyi motordur. Tavsiye ederim.

Lakin paran varsa bir süre sonra 125 cc yetmemeye başlar. 90 km seni kesmezsede hiç bulaşma derim direk vitesli bir motora bak.
    Scooter istersende iyidir.
    "men dakka dukka"

hocam zaman ayırıp yazdığınız için çok teşekkür ederim galiba 0 bir fizy alacağım.

Motosikleti
    yarın yeni gün olacak gibi....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2012 model 20 000 km de bir fizy sahibi oldum... ilk izlenimler iyi .. şehir içinde işimi göreceke kerata.....

bu arada sayfaya can gelsin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

içinde birz benzin vardı 15 tl daha alınca doldu ne güzel.. bu gün sağanak yağmur eşliğinde ilk sınavını verdi kerata.... maşaallah...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

evet arkadaşlar düzgün çalışmayan direksiyon kilidini hallettim... korumalık demirlerini komple boyadım ama sprey ile değil ...
    yakında bir ön lastik lazım olacak..
    bir de arkadaşlar bir depo ile maksimum kaç km yol yaptınız...

Motosikleti
    Yeni resimler var ekleyecegim bu gün yada yarın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

bu gün baya uğraştım... motorun sağı solu 2 yıldır temizlenmemişti... temizledim.. tozdan ve çamurdan koruyan plastik çamurluk eklendi artık bu kadar kirlenmeyecek.. temizlenmiş halini çekemedim... unuttum... sanırım ön lastik almalıyım... direksiyon kilidinide hallettim... inşallah uzun km ler bizimle olacak evlat..

Motosikleti
    selam arkadaşlar yapılan 102 km sonrasında depo yarım gösteriyor.. sanırım bir depo ile 150 - 200 km arası yol yapacağım...

Motosikleti
    183 km yolu 26 liraya gitti bizim kara oğlan... 142 kuruş yakmış bizim eleman yani... az sayılır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

benden başka yazan ç,zen yok .. neyse yazmaya devam.. hafta sonu bir aksilik olmazsa arka jantı söküp teker rulmanlarını kontrol edeceğim.. sanırım eğzost sökülmeden çıkmıyor..

Motosikleti
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    183 km yolu 26 liraya gitti bizim kara oğlan... 142 kuruş yakmış bizim eleman yani... az sayılır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

benden başka yazan ç,zen yok .. neyse yazmaya devam.. hafta sonu bir aksilik olmazsa arka jantı söküp teker rulmanlarını kontrol edeceğim.. sanırım eğzost sökülmeden çıkmıyor..
    Bende eskiden pek yazardım.
    evlilik - motoru sattık araba aldık derken yazmadım.

5-30 sayfa arası bende çok da işte yaşlandık
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende eskiden pek yazardım.
    evlilik - motoru sattık araba aldık derken yazmadım.

5-30 sayfa arası bende çok da işte yaşlandık
    olsun yinede bekleriz.. mesela arka lastiği sökmek için eğzost da sökülecekmi...

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 212930313233 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler