Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Daelim Roadwin 250R

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    ikinci elde ikinci el fiyatları yüksek bence benim şahsi fikrim.. bakındım şimdi bir hyo larla hatta cbr ile aralarında çokda uçurum yok bin tl civarları oynuyor.. o yüzden sanırım ikinci el sirkülasyonuda az olan bir motor..

şahsen ikinci elde 7-8 bin tl e daelim alıcağıma o fiyatlarda yada üstüne az biraz bir şeyler koyarak hyo gt250r yada cbr 250 falan alırım..
    fiyat performans ürünü olarak kesinlikle alınır 5-6 bin tl civarlarında onun üstüne çıkdımı fiyat performans ürünü cazibeside kalmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bugün Bursa'da bir bayide bunlardan gördüm ve inip bir kez daha inceledim. Motorun rahatlığına hayran oldum. Rakipleri resmen kazık gibi, taş gibi motorlarmış. Tamam bu, sporcu yapısına uygun bir şey değil ama o oturuş pozisyonunda, o rahat sele ve yumuşak amortisörlerle ve o performanstaki motoruyla gezmenin hayali bile hoşuma gitti. Ellerinde 2011 model beş adet var ve fiyatı da 9700 TL. Siyahı muhteşem duruyordu. Adam motoru takasa alırız deyince, öğleden beri düşünüyorum benim motoru takasa verip bu işi yapsam mı diye ? Sizce alınır mı ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sıfır alırsan zarar edersin pek iyi ikinci eli yok.. motorunu satıp ikinci elden alırsan 6-7 bin tl lere. üstünede cebine para kalır.

motora gelince hep dedim güzel motor ama daelim bu olaya farklı bir mantıkda yaklaşmış.. normal ss makineler sürüşü serttir sele rahatsızdır ama ss ci adamda onu sever onu ister.. daelimde bu yok sürüşü çok yumuşak keyifli ss de enduro havasında gidiyorsun.. aea dada zaten sürenler bunun üstüne çok değinmişler bir tuhaf gelmişdi çünkü kendi motorlarında amortisor sistemleri sert olduğu için.

güzel motor ingiliz versiyonlarında bixenon mercekli far var ... kaliteli lastik istiyor sadece üstündeki lastikler pek iyi değil.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben zaten SS sevmem, bir nevi yeterli performanslı gezi motoru gibi görüyorum. 150 - 155 yapıyor, 120 - 130 rahat seyahat edilir. Bir de resimlerde kötü çıkıyor ama çok gösterişli ve sürücüsü ile birlikte de büyüklüğü göze çarpıyor. Kalıplı motor yani ama GT250R gibi de şişirme değil.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yeni nesil daelimi son motorlarından biliyor ben daelimi 2000 yılından beri bilirim daha bu çin min furyası yokken daelim zaten türkiyede vardı.. o zamanlar vt125 modeli vardı çok hoşuma giderdi tasarımı şekli almayı çok istemişdim kısmet olmadı..

daelim öyle üçgünlük bir firma değil dandik sıradan bir firma değil.. tek kısmetsizliği çok yanlış distiribütörlere denk geldi türkiyede bir ara ithalatı kesildi pazardan kopdu iyicene.. yoksa türkiye pazarında 2000 yılından beri olan bir firma.. Türkiyede 15 senelik bir firmadan bahsediyoruz.. hani sağlam bir distiribütörün elinde olsaydı şu anda ikinci elde herhalde roadwinler 9-10 bin lere sıfırlarıda şu anki fiyatlarından iki üç bin tl fazla olurdu..

şu anda ikinci el pazarı olarak diyorum cbr neyse inazuma neyse ninja neyse roadwinde aynısı olurdu .. insanlar abi daelimden şaşma sağlamdır 15 yıllık marka falan derdi.. havada giderdi..

neyse olanla ölene çare yok şu anki avantajı markanın ikinci elinin ölü olması avantajı ne bunun dersen roadwin 6-7 hatta bence 7 bile fazla o fiyata sym wolf pulsar falanda bulunur ikinci elde .. 5-6 bin tl arası ideal alırsın sürersin satarken çünkü sende çok zorlanırsın fiyatı dibe çekip satmak zorunda kalırsın.. dip fiyattan alırsan okadar koymaz sürdüğün yanında keyif sayar satarsın ama yüksek fiyattan alırsan zarar edersin.. benim fikrim bunlar tabi..
    slyman_b bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir tane 300 km'de 8 bin TL'ye var. Motor hala aynı kilometrede dükkanda duruyormuş. Onu biraz gözüme kestirmeye başladım gibi. Biraz pazarlıkla elimdekini satıp az koyup alabilirim diye düşünüyorum. Daha rodajı bitmemiş motor, performansı bana yeter de artar bile. Uzun süre motor bakmam. Beni tek düşündüren şey titreşim seviyesi...

Motosikleti
    Artık Yok...
    4 ila 6 bin km arasında olanları 6-7 bin tl ye var.. hatta pazarlığa girilse belki dahada ucuza alınır. 8 bin tl ye aldığınız motoru 4-6 bin km ye geldiğinde kaça satabiliceksiniz bence bunun hesap kitabını yapılması gerekir.. alınmaz değil alınır ama zarar etmeden alıp zarar etmeden satmak önemli.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bursa'daki sıfırların fiyatları 8990 TL'ye düşmüş durumda. 250 cc motor için bedava sayılır. Alıp 2 - 3 sene binsem yine 8 bin'e gider. O zaman zaten 250 diğer motorlar 20 bin TL'ye dayanacaklar. Tek sıkıntı 2011 model olmalarında...

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa'daki sıfırların fiyatları 8990 TL'ye düşmüş durumda. 250 cc motor için bedava sayılır. Alıp 2 - 3 sene binsem yine 8 bin'e gider. O zaman zaten 250 diğer motorlar 20 bin TL'ye dayanacaklar. Tek sıkıntı 2011 model olmalarında...

Bundan pek emin değilim. Zira Daystar'ların daha 3 bin km'yi devirmemiş sıfır sayılabilecek kadar temizleri bile 7 bine zor gidiyor. Bir tanesi haftalarca bekledi. (2015 modelinin yenisi 12 bin tl)

Daelim güzel bir motor olabilir, parasını fazlasıyla da hakediyordur. Ancak marka olarak bilinmiyor, bu ülkede 5 para etmez tenekeler bile aldığın paraya, hatta biraz zamanla daha üzerine satılabilirken böyle kaliteli ürünler, tanıtım eksikliği yüzünden alanın elinde patlayabilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    daelim aslında biraz araştılsa 2000 yılından beri türkiyede olan bir marka yeni falan değil yani.. daha türkiyede üç beş japon markası ve bir iki italyan markası varken daelim türkiyede vt125 , S2 modeli ile vardı..

örnek :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-daelim-kore-mali-chopper-213326947/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-daelim-125-cc-cin-mali-olmayan-en-ucuz-chopper-tertemiz-fiyat-dustu-211195948/detay

konuya dönersek 9 bin tl ye alıpda 2-3 sene sonrası piyasalar fiyatlar ne olur bilinmez daelime ne olucak o hiç bilinmez.. ama şu günün para değerleriyle konuşursak 9 bin tl lik motor ikinci elde şu anda bile 6-7 bin tl civarlarında alıcı bulamıyorsa yada zor buluyorsa 2-3 sene sonra durum çok daha vahim olabilir.

satılmazmı hep diyorum makul fiyata alınırsa gene bir iki zarar edilip makul fiyata satılır zarar payı minumumda olur sürülen keyifde yanına kar kalır..

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Uzun zamandır aklımda olan bir projeyi hayata geçirdim. Hernekadar millet satılmıyor tutulmuyor desede ben motorumdan cok memnunum cogu tutulan motorda olmayan özellikleri var. Neyse bunlar motorumun yeni resimleri naked tarzı bir motor yapmaya çalışıyorum aynaları felan eksik tamamladıkca resim paylaşıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Bu arada gidonu değiştirmeyi manetleri değiştirmeyi ve arka dişliyi büyütmeyi planlıyorum planlıyorum malzeme bulmamda yardımcı olursanız sevinirim.
    memer, slyman_b ve twona bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir tane 857 km'de 7 bin TL'ye var, aklıma takılmış durumda...

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı ahmetyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır aklımda olan bir projeyi hayata geçirdim. Hernekadar millet satılmıyor tutulmuyor desede ben motorumdan cok memnunum cogu tutulan motorda olmayan özellikleri var. Neyse bunlar motorumun yeni resimleri naked tarzı bir motor yapmaya çalışıyorum aynaları felan eksik tamamladıkca resim paylaşıcam.

http://i.hizliresim.com/Xvz023.jpg

http://i.hizliresim.com/QAda1y.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Bu arada gidonu değiştirmeyi manetleri değiştirmeyi ve arka dişliyi büyütmeyi planlıyorum planlıyorum malzeme bulmamda yardımcı olursanız sevinirim.
    Hyosung gt 250 naked e çok benziyor direk o sandım. Bu daelim ve hyosung ortak firma falan mı?

Bir de neleri değiştirdin acaba?

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Şuan için sadece grenajları söküm far taktım. Normalde grenajın üzerinde olan göstergelerimi ufak bi işçilikle gidon önüne siperliğin içine monte ettik orjinal oldu.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Merhaba, arkadaşlar bu motoru takip ediyorum. bir kaç yıldır gelen bir motora göre çok az kullanıcı ve konuda hiç kimse yok. kullanmaya devam eden varmı ? Sorunla karşılaştınız mı? Anlatabilirmisiniz?

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Bu motor benimde dikkatimi çekmeye başladı. Bende alıp Naked olarak kullanmayaı düşünmüyor değilim. Fiyatları diğer 250 liklere göre uygun. Tek eksiği 5 vites oluşu, 6vites çok daha iyi olurdu bu makinede. Tek merak ettiğim kronik bir sorunu varmı? Birde kullanıcılara saruyorum ben bu motoru ss değilde touring olarak görüyorum yani VFR800 gibi. Aacaba amaotistiörler çokmu sert yoksa yumuşakmı? Benim tercihim yumjuşak olması yönünde. Üzerindeki motor Daystarda kullanılan motormu? Her an alabilirim bu motoru

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor benimde dikkatimi çekmeye başladı. Bende alıp Naked olarak kullanmayaı düşünmüyor değilim. Fiyatları diğer 250 liklere göre uygun. Tek eksiği 5 vites oluşu, 6vites çok daha iyi olurdu bu makinede. Tek merak ettiğim kronik bir sorunu varmı? Birde kullanıcılara saruyorum ben bu motoru ss değilde touring olarak görüyorum yani VFR800 gibi. Aacaba amaotistiörler çokmu sert yoksa yumuşakmı? Benim tercihim yumjuşak olması yönünde. Üzerindeki motor Daystarda kullanılan motormu? Her an alabilirim bu motoru
    Ben motoru 6 aydır kullanıyorum birkere balata değiştirdim haricinde en ufak bir sorun yaşatmadı bana. forumlardan takip ettiğim kadarıylada kimse arızadan yakınmamış herkez piyasası düşük gibilerden muhabbet açmış. motorun oturuş pozisyonu bir hyosung gibi racing modda değil cbr a yakın nerdeyse dik bir oturuşu var gibi bende burdan yola cıkarak grenajının ön görüntüsünü sevmediğimden naket e çevirmeye başladım zaten. motorum hafifledide tek sıkıntım daha cok rüzgar alıyorum artık.
    motorun duruşu zaten bence sınıfındaki çoğu motora göre güzel amortisörleri sert değil bunu söyleyebilirim ama bir komüter gibi yumuşacıkda deil orjinal lastikleri her motordaki gibi kötü naylon lastikler bunlarla becerebildiğimce viraja giriyorum ama tabiki güven vermiyor kaydığını hissediyorum. bu arada 250 cc ler arasında sesi en tok motorlardan biri helede güzel kaliteli bir egsozla süper oluyor. son hız olarak ben en son kesiciye girmeden rahat bir şekilde 165km yaptım dahada giderdi ama kaskım dandikti ve çok rüzgar alıyordu daha fazla dayanmamadım.

eksi yanları kullanmak için deilde al sat yapmak için alıcaksanız pek piyasası yok çünkü reklamı yok. titreşim yok diyemem var ama el ayak uyuşturucak şekilde deil sadece yok denemicek kadar var.

açıkcası ben memnunum motorumdan tavsiye edermiyim bütce düşükse ederim.

haaa bu arada sıfırı resmi sitesinde 13000tl civarı.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre amortisörlerinin yumuşaklığı tam kıvamında. Oturunca biraz çöküyor. Oturduğum en rahat motorlardan biri diyebilirim. Özellikle pozisyonundan dolayı böyle hissettiriyor. Bir kez deneme imkanım olsa hemen karar vereceğim ama hiç sürme fırsatım olmadı.

Motosikleti
    Mondial z one 180s
    160-60-17 lastik olurmu surtme felan yaparmi

block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    Merhaba arkadaşlar..
    Aranıza yeni katıldım, cuma günü yani üç gün önce ikinci el 6 bin km. de makinemizden aldık.
    Ben beğendim ve alet çok hoşuma gidiyor. Ancak hep yanımdakilerden olumsuz yorumlar alıyorum.
    Aldığın fiyata satabilcekmisin, bunu aldında ne oldu, elinde patlar, bütün heyecanımı aldılar.
    Halbuki ben bugün için uzun yıllardır bekliyorum. 19 yaşında motosiklet almaya karar verdim. 32 yaşında aldım. 13 sene. (Dikkat ederseniz burayada 2007'de kayıt olmuşum motar alma tarihim 2015)
    İnsanın hevesi kursağında böyle kalırmış. Şimdi iş yerindeyim akşam olsunda gezeyim diye bekliyorum. Kimseyi de dinlemiyorum. Yorumlarınıza ihtiyacım var teşekkür ederim herşey için..
    TimCage bunu beğendi.

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler