Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Daelim Roadwin 250R

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    EVET arkadaşlar şükür herşeyini hallettim plaka sigorta ruhsat felan şimdi gazlama zamanı...

polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Joymax 250 i
    Yasin sıfırmı aldın motoru kırmızı sevdası bu motordada var sanırım sende güzel motor ama güle güle kulan.motorcu tabiriyle tekerin düz bassın !...

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Eywallah abi Sağolasın. Hande yenerin bir şarkısı varya sana kırmızı çok yakışıyor die ondan esinlendim başkası açmıyo beni

Motosikleti
    SYM Joymax 250 i
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eywallah abi Sağolasın. Hande yenerin bir şarkısı varya sana kırmızı çok yakışıyor die ondan esinlendim başkası açmıyo beni

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    arkadaşlar bugün zincirimi temizledim bi bakın bakalım nasıl olmuş

bu temizlenmeden önceki hali

http://imageshack.com/a/img845/1303/k8iu.jpg

buda temizlikten sonraki hali (bu arada did japan yazıyo zincirin üzerinde )

http://imageshack.com/a/img835/9430/gpje.jpg

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    hiç mi kullanan yok daelim yada kullananlar bu siteyimi bilmiyo anlamadım ki

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç mi kullanan yok daelim yada kullananlar bu siteyimi bilmiyo anlamadım ki
    Ben sifir almistim 3500km kullandim hemen geri sattim hemde 3000tl zararina. Sebebide rodwin 250r 250.km de motorun icindeki gobek bilyasini dahitti. Komple motoru soktuler yaptilar birdaha da duzelmedi. Ayrica debriyaj teli surekli bosaliyor ve her binmeden once ayarlamak zorunda kaldim. Bunlarin disinda iyi motor. Km de 5lt yakiyor bilginiz olsun.
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Roadwin'i tekil kullanıcı olarak iyi kötü tanıtayım.Kendim halen bir amatör sürücüyüm.Şu ana kadar ki yaptığım kilometrelere rağmen hiç bir sıkıntı yaşatmadı.Beraber yol yaptığım ve bu zehri aşılayan arkadaşım ve kardeşim oğuz usta bir pilottur.Kendisi geçtiğimiz zamanlar içinde 600 1000 ve en son 1300 cc hayabusası ile yol almaktadır.Çoğu zaman beraber şehir dışı turlar yaparız .Yoldan döndüğümüzde genel olarak iyi sürdüğümü ve iyi yol aldığımı söyler.250 cc tabiki bir sınırı var, max 147 ve 155km hız arası şehir dışı yollarda sürüyorum.Gaz kesmiyorum çoğu zaman çünkü hayabusayı takipten kaçırma gibi bir opsiyon var.

Daelimi geçiş motosikleti için kullanıyorum.Otobanlarda tapagaz zorladığım motosikleti ,şehir içinde üzmüyorum.Genel olarak az yakıyor. Sesi tok.Üstteki arkadaş gibi olumsuz sorunlar yaşamadım .5700 km deyim.Olumsuzluk her eşyada olur.Gidip cbr 250 alıp 150 km yolda kalıp servise giden motosikletleri burada bizzat okuduk.Bunları bırakın bir cep telefonu aldınız .3 gün sonra bozulabilme gibi bir opsiyonla karşılaşabilirsiniz.Bunun için en iyi örnek www.sikayetvar.com sitesi gidin bakın 100 tl den 100000 tl kadar malların error verdiğine.

Birazda bu işler kullanıcıdan kullanıcıya değişmekte.Serseri gibi motosikleti durmadan red line sokup ,debriyaj ve fren balatalarının daha 2000 3000 km anasını ağlatırsanız.Yanlıyacağım diye aletin aksamına zarar verirseniz motosikletin içine affedersiniz sıçarsınız.

.Daelim beni üzmedi beklentimin üstünde çıktı.Alırken japondan şaşdık felan dedim.Hızlanma kesinlikle iyi.Yakıt iyi .Titreşimi ben hondadan sonra fazla hissetmedim(mondialde vibratörlü koltuk gibiydi)Parça kalitesi çinlilere göre vasat değil.Japonlar gibide iyi değil tabiki.Enjeksiyonlu bir makine müdahili başka markalarla karıştırılmamalı.Geçiş motosikleti için ideal ,parçası bulunabilir .Servis ağı var.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Kazasız belasız sürüşler dilerim.

250 cc racer motordan 145 kmh varsa bizim 125 lık 150 lik communatörlerden 120 130 beklememiz abartı ozaman.

Motosikleti
    Dragstar
    250 cc makinede 145 km olmazsa zaten 250 cc almanında bir manası olmaz.2013 cbr 125 cc ile 120 130 km hızları görmüşlüğüm vardır.Tabiki bu hızların gerçeği yansıttığı ne kadar doğrudur bilinmez.Yolun ve rüzgarın durumu .sürücünün ağırlığı tüm hız etkenlerine etki ettiğinden ben ibremdeki olağan hızları yazdım.Şu an bunu videolayacak bir kameraya sahip olmadığımdan video ekleyemedim.Sizin kullandığınız makineleri bilmiyorum.Lakin tork ,devir ve beygir gücü 13 ve 24 olan bir makinanın 125 cc ile aynı gitmesi imkansız sanırım.Max 155 kadranımda gördüm bu demek değildirki o an 155 km hızla gidiyorum gprs ile ölçülüp en doğru bilgi elde edilebilir.Yada basitinden şunu söyleyebiliriz 155 km hızı kadran gösterir ama o anki değer max 140 civarıdır .

emraxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DD250E-9
    ilanini gordum sanirim satiyorsun kirmizi seytani hayirlisi olsun valla kis geliyor ah kapali muhafaza edebilecegim bir garajim olsa senin gibi motoru uzmeden yormadan kullanan surucunun motorunu dusunmeden alirdim. fiyati piyasanin altinda vermen elden cabuk ciksin diye mi ?
    Daelim cok kafaya taktim seni bu aralar..

Motosikleti
    Dragstar
    Fiyatı abartmışlar, hatta bazı bayiler 0 fiyatı 8750 düşmüşken ,bazıları halen 10 11 bin tl civarlarında satmaya uğraşıyor.Ben edeceği değeri yazdım.Bu motosikletin ederi 7 7.5 bence ben halen 7 binde ısrarlıyım.Alacak olursada güle güle biner eminim.Şu an ilanı kaldırdım yeni bir ilan açıyorum.Takas seçeneği sunucam, kazalı bir 600 cc arıyorum .Stunt ve cadde motosikleti için ufak bir projem var .Yine satarsamda kazalı grenajsız bir 600 cc alıcam sanırım .Satmamın sebebi tamamiyle 600 cc için ilanı açınca bilgilendiririm .Burdanda alan hayrını görür.En ufak sıkıntısı olursa zaten masrafıda bana aittir.

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    valla arkadaşlar benim motor 7.000 e geldi sadece zincirden ses geliyo onun dışında hiçbir sıkıntım yok çok şükür. km nin yarısını uzun yolda grup gezilerinde yaptım 135km hızla sabit gidebiliyorum. 90 / 100 km hızla gittiğim de en son 14,6 kr yaktı motorum titreşime gelecek olursakda cbr kadar az değil çinliler kadar da çok değil ama titreşim var motorumdan son derece memnunum

Vejeteryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dealim Roadwin 250r
    Arkadaşlar daelim roadwin 250r motorumuz için uygun olan yağı f/p açısından en ucuza nerede bulabilirim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

5W-40 idealdir şehrim ve mevsim için(Düzeltme tuşu kayboldu )

Daelim motoruma benzin üstü birde bagaj filesi düşünüyorum ne dersiniz yorumunuzu alabilir miyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

.

+ + +

Ayrıca motorun kullanma klavuzunu indiremiyorum daelimin sitesinden bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı ?
    motosiklet.net'e bakıyorumda güleceğim geliyor. Yahu serseriler bu kadar yardımsever midir.

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250R
    evet kardeşlerim motorumu yaz sonuna doğru aldım 2500 km tamamladım. sorunlarımı tek tek yazayım. ilk olarak ön farların üstünde olan park lambası ikide bir sönüyor temassızlıktan ben titreşime veriyorum. artık çıkardım takmıyorum. 2. olarak motorun lastikleri iğrenç ötesi kaç defa kaza atlattım hatırlamıyorum bile. stoppie falan hikaye ön freni sıkıyorsun lastik kaymaya devam ediyor. arka fren zaten boş hiç yokmuş gibi. dokundugun an kayıyor meret. fren demişken motorun altına eğildiğimde tam fren pedalının yanında üst kısımdan gelen yay gibi bir fıska var. onun çıkmış olduğunu farkettim fren pedalını sabit tutuyormuş falan ama yerli yersiz çıkması beni deli etti. gelelim yine ön kafaya rüzgarlığın olduğu bölümden zırrrr diye bir ses geliyor. devri yükselttikçe artan bir ses. giderken elimle dokunuyorum ses kesiliyor. ya işçilik olurda bu kadar mı olur arkadaşım. insan o titreşimi kesmek için parçaların arasına plastik şeritler falan koyar ne bileyim. açtım ön camın arasını top halinde görünmez slikon çektim o derece uğraştırdı beni. ses kesildi ama ben böyle saçmalık görmedim. yavaş giderken insanların yanında gaz açmaya korkuyorum. bir de ses demişken motorun sesi egzosdan daha çok çıkıyor. artı sucu motoru gibi bir rolantisi var kesinlikle değiştirilmeli. öyle açıp 125 lik asya motorlar gibi de bağırttırmayın motoru tabi. yolda gördüğüm apaçiler gibi gezmeyin çünkü görüntüsü muazzam bir makine. her ne kadar fotoğraflarda güzelliğini pek yansıtmasada okuldaki diğer 250 likler arasında canavar gibi duruyor

motoru canavar gibi ivmelenme desen muthiş şu egzos dan çıkan ses devri arttırdığınız zaman bana ferrari hissi veriyor ayrıca hele vites geçişinde debriyaj ı sıkıp gazı az sonra kesin o bir anda çıkan vuvvv müthiş. motorda ilk 500 km gazı tam açmadım. 600 e doğru zorlayayım dedim 173 km/h yi gördüm kadranda. yağ değişiminden sonra. 10 km geri attı şu an 163 de. şimdi 2500 e geldiği için zincir temizliği hava filtresi birde performans yağını koyduğum zaman 180 hedefim var ki benden önce alan arkadaş 7000 km de 190 yapıyor. bu hızlar tabi eğimli yolda. düz yolda 150 civarı gidiyor. ha motor açılmışsa 160 güzel bir hız. diyeceğim o ki alın basamak motoru olarak kullanın. mekaniği sağlam ama işçilikte sınıfta kalmış bir motor benim için. ha birde artçı titreşimi çok hissediyor. tek silindir motor malum..
    Herkese keyifli sürüşler..

merak etiim bisey var ben ilk motorumu daelim roadwin 250r olarak almayı dusnuyorum 1 ay içerisinde ama karsızım satarken falan sıkıntı olurmu piyasası nasıl gibi bazı konuslarda kafamda soru işareti var sıfır alıcam ehliyetim var mot kas cart curt hepsi mevcut cok deneyimim yok ama gittim kursta egitmenlik bile yaptım yani 0 tecrubeyle orasıda ayrı tabı alsam sorun yarsmım işe gider gelirken kulanıcam gunluk max gidis gelis 50 km dir

Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    bende kafamda bu sorularla almıştım ve bumoto calibrem vardı bundan önce korka korka daelim aldım calibrenin de tipine vurulmuştum daelimin de ve sonra dedimki iyiki almışım bi günde 806 km yol yaptım kulple günü birlik nevşehire gittim ortalama 140 km hızla banamısın demedi ben yoruldum motor yorulmadı kesinlikle bu fiyata alınabilecek en iyi motor seçenekleri arasında gelelim 2. el piyasasına ankarada olduğumdanmıdır bilmiyorum calibremi ilana koydum 3 günde sattım daelimi ilana koydum 2 günde sattım bu tamamen şans işi parçası bulunmuyo diyolar ankarada 3 tane servisi var ellerinde yoksa bile asya motordan sipariş veriyolar 3 gün içinde geliyo ama parçaları pahalımı dersen ewet pahalı parça derken yağ filtresi hava filtresi felan değil yani benim hiç ihtiyacım olmadı ama mesela egzozu 1.300 felan dı

Motosikleti
    Artık Yok...
    daelim fiyat performans ürünü .. korede iki büyük motor üreticisi var biri daelim biri hysoung bunlar kore pazarını kendi içlerinde zaten kavga etmeden rekabet yaratmadan yani kendi bacaklarına sıkmadan çözmüşler.. koredeki markalarda zaten bir milliyetçilik vardır birbirlerini kollarlar..
    samsung lg gibi.. hyundai kia gibi..

Daelim genelde scooter sektöründe lider hysoung bu alanda pasif çok bir üretimi yok.. daelim zaten scooter yarışları var dünyada onda bir kaç kez birinci olmuş bir marka.. scooterları çok iyidir.. hysoungda daha çok viteslide lider bir marka..

daelim gene hyo'nun pazarına bulaşmamak için tek silindirli girmiş chopper ve super sport pazarına.. hyoda ki makineler çift silindir..

daelim tam bir fiyat performans ürünü.. daystarların ikinci el fiyatları çok iyi .. çinli motor düşünenler gitsin daystar alsın hiç olmassa sürdükleri motorların motorunda bir mühendislik kalite olur..

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Ilk motorum roadwin 250r olmustu. Cok severek bindim. Bazi talihsiz sorunlar yaşadım ama bayi çok ilgilendi benle. Road win 500r ciksa alirim hemen. Guzel motor bence. Çinli markalara 10 basar.

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Bu motoru araştırıyorum gözüme de hoş geliyor. ama anlamadığım konu sıfırı 9.000 e bile bulunabilirken neden 2014 sıfır modelleri nette geziniyor anlayamadım bi türlü. herkes tutturmuş ya çin ya japon ortası kore malı. Ortasını bulan yok yav Motor hakkında geniş bilgiyi @Macit250 den aldım. Teşekkür ettim kendisine.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler