Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Daelim Roadwin 250R

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Makara kukara, içim acımıyor en azından.... (Ben kaçar)
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makara kukara, içim acımıyor en azından.... (Ben kaçar)
    Az kaldı geliyo as200gy..
    O zaman görürsün nasıl süpermoto kullanılırmışda nası bek it in yapılırmış...
    ANGARAJ

tirbison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim roadwin 250r
    Sen MT ye bakma harbiden, burada kafayı yersin Bir de şehir içinde nasıl kullanıyorsun bilmiyorum ama enjeksiyonun faydasını görüyorsun belli ki. Benim motorda karbüratör biraz küçük kalıyor, o yüzden şehir içinde normal karbüratörlü gibi yakıyor ama uzun yolda yeterli gücü üretecek ayarı çekemiyor. Sanırım enjeksiyon daha geniş bir aralık sunabiliyor motora. Ve şöyle söyleyim senin ortalama hızın 124 km imiş, gayet iyi bir rakam, bu güçteki bir motor tahminimce 5 yakar felan derdim ama seninki 5,2 yakmış. Bir de rodajdan hemen sonra diye birşey yok aslında. Motor 1000 km de felan yakıt düşüşüne geçmiyor. Yani en azından farkedilir şekilde geçmiyor. Benim görüşün bu tarz yeni nesil motorlarda ~10.000 km yapmış motor ile 0 km motor arasında farkedilir bir yakıt tüketimi olabilir. Hatta belkide olmayabilir bile.

Bu arada belirmek isterim ki biz SüperMoto'ya böyle biniyoruz. Motora binerken popomuz acıyor ama çok yaktı diye içimiz acımıyor ! Motorun ruhunu yaşıyor ve yaşatıyoruz. "It is a pain in the ass...Oh yea baby!!! " (Bazı arkadaşlara hitaben yazdım, son harfi Derviş )

no pain no gain in the arsee :D
    Çıkar şu üstündekileri, ne dediğin anlaşılmıyor

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az kaldı geliyo as200gy..
    O zaman görürsün nasıl süpermoto kullanılırmışda nası bek it in yapılırmış...
    Haaa bak, beleş sirke baldan tatlıdır, ona bişey demem. Ama ışıklarda alırım anahtarını, akıllı ol. Sonra gelme yanıma yok ben 100 kiloyum da ondandı diye... Hayır F650 nin gururunu kırmıyoruz diye asyaya(en büyük rakibim!)) da boyun eymeyiz herhal

Yav yeter geyiğe vurduğumuz, utandım @Saldıray abi, bir toplalım, gezelim. Hafta sonu işin var mı? Cumartesi akşama doğru bizim bir kız isteme olayımız var(doğrudan benle alakalı değil) onun dışında cumartesi sabah ve pazar günü boşum. Şu Bögütay da sizin oradaymış galiba, onu da kap, gelin hafta sonu iki turlayalım... ??
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Haaa bak, beleş sirke baldan tatlıdır, ona bişey demem. Ama ışıklarda alırım anahtarını, akıllı ol. Sonra gelme yanıma yok ben 100 kiloyum da ondandı diye... Hayır F650 nin gururunu kırmıyoruz diye asyaya(en büyük rakibim!)) da boyun eymeyiz herhal

Yav yeter geyiğe vurduğumuz, utandım @Saldıray abi, bir toplalım, gezelim. Hafta sonu işin var mı? Cumartesi akşama doğru bizim bir kız isteme olayımız var(doğrudan benle alakalı değil) onun dışında cumartesi sabah ve pazar günü boşum. Şu Bögütay da sizin oradaymış galiba, onu da kap, gelin hafta sonu iki turlayalım... ??
    Sen boşsunda benim sınavlarım var moruk öleden sonraları hatta cumartesi akşama çekim var bide! Bögütay dün geldi bi yarım saat durdu gitti sonra..Bide o yenimahallede oturuyo..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Daelim roadwin 250r

pazar gunu iptalim ben, cumartesi aksam altidan sonra bosum ben uyarsa bulusalim.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bu özelliklerle 8500 tl gibi bir fiyat bence çok zor
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Daelim roadwin 250r
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cok memnunum, su sogutmali, frenleri guzel, motoru guzel, gorunus guzel, sifir fiyati guzel... guzel guzel kullaniyorum ben

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi olarak söyleyebilir misin, CBR250 den özellik olarak ne eksiği var sence?
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    6. Vites eksiği var

Ama son hızı 160 ise üzerindeki markadan baska fark yok bence

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bana göre tip,kalite,yakıt eminim cbr 250 biraz daha az yakıyodur,yedek parça,güç.yeterli değil mi.Bunların hepsini geçtim,daelim ile honda yı kıyaslamak yanlış olur.Şuan yeni kasa cbr 125 ile 250 grenajları aynı.ben cbr 125 in sol büyük grenajını 72,kafa grenajınu 42,kuyruğu 45,çamurluğu 35,sol alt sakalı 22 liraya değiştirdim.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre tip,kalite,yakıt eminim cbr 250 biraz daha az yakıyodur,yedek parça,güç.yeterli değil mi.Bunların hepsini geçtim,daelim ile honda yı kıyaslamak yanlış olur.Şuan yeni kasa cbr 125 ile 250 grenajları aynı.ben cbr 125 in sol büyük grenajını 72,kafa grenajınu 42,kuyruğu 45,çamurluğu 35,sol alt sakalı 22 liraya değiştirdim.
    Yahu neyi sayıyorsun... Tip olarak bence daha güzel daelim, kalite olarak da CBR 250 yi çok büyütüyorsunuz. Adı honda ya, hemen yazalım daha kaliteli diye. Somut olarak birşey gösterebilen yokki. Anca yaz, kalite.... Yazasım gelmiyor artık böyle şeyleri

Hondayla Daelim kıyaslanmazmış. Tamam sen harley kıyasla honda ile. Bu kafa ile devam edin siz.
    cool113 bunu beğendi.
    #sürenadam

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    türkiye de marka fanatikliği bitmez bir hyosung kullanıcısı olarak yazıyorum bunları.daelim e gelince tanıdığım bir abi de daelim altino 125 diye bir motor var adam 2003 yılından beri kullanıyor motoru kalite bakımından kötü olmadığını düşünüyorum

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yahu neyi sayıyorsun... Tip olarak bence daha güzel daelim, kalite olarak da CBR 250 yi çok büyütüyorsunuz. Adı honda ya, hemen yazalım daha kaliteli diye. Somut olarak birşey gösterebilen yokki. Anca yaz, kalite.... Yazasım gelmiyor artık böyle şeyleri

Hondayla Daelim kıyaslanmazmış. Tamam sen harley kıyasla honda ile. Bu kafa ile devam edin siz.
    Ne bu şiddet bu celal.Sakin ol şampiyon.Fikirlerimi yazdım.İlerleyen zamanlarda neyin ne olduğu görülür.Daha yeni bi motor.
    Doğru diyosun,honda 5 para etmez,modial,daelim,kanuni,rks bunlar çok daha iyi.Ben honda fanatiği değilim.Kullandığım motordan örnek verdim.Servisi bol yedek parça sıkıntısı çekmedim fiyatlar çok cazip.10000km de tek bir sıkıntı yaşamadım.bakalım bu motorlarıda görücez.Honda fanatikliği yapanlara da kıl oluyorum,senin gibi karalayanlarada.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sen de bu başlığı karalıyorsun mu diyeyim şimdi? Hondayı karaldığımı anlayabildiysen helal olsun.

Birisi açıklasın ozaman, Daelim ile Honda neden kıyaslanmaz? Birbirlerine alternatif olan şeyleri kıyaslayabiliyoruz sanıyordum. Honda nedir, el üretimi bir motor mu? yoksa daelim'den 10 beygir fazlası mı var? Yoksa vaad ettiği fazla kaliteyi aynı fiyata mı veriyor? Yoksa dealimde olmayan çeşitli(abs gibi) özellikler mi sunuyor? Yoksa aynı fiyata üzerinde brembo frenler, pirelli lastikler, ohlins amortisörler ve koso marka göstergeler ile mi geliyor?

Hondanın somut olarak vaad etmediği şeyler için daelimden ~2000 TL daha pahalı olduğunu hatırlatırım. Hadi bu farkı, honda'nın geçmişine ve güvencesine verelim. Daelim ise yeni bir marka ise daha uygun bir fiyattan piyasaya girmesi gerek. Ki zaten öyle yaptı. O zaman bal gibi de kıyaslarım ben bu 2sini.

İster şampiyon de, ister kıl ol. Bu yazdıklarımı anlaman gerek önce. Sonra Hondayı karalayıp karalamadığımı tartışırız.
    #sürenadam

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Sen de bu başlığı karalıyorsun mu diyeyim şimdi? Hondayı karaldığımı anlayabildiysen helal olsun.

Birisi açıklasın ozaman, Daelim ile Honda neden kıyaslanmaz? Birbirlerine alternatif olan şeyleri kıyaslayabiliyoruz sanıyordum. Honda nedir, el üretimi bir motor mu? yoksa daelim'den 10 beygir fazlası mı var? Yoksa vaad ettiği fazla kaliteyi aynı fiyata mı veriyor? Yoksa dealimde olmayan çeşitli(abs gibi) özellikler mi sunuyor? Yoksa aynı fiyata üzerinde brembo frenler, pirelli lastikler, ohlins amortisörler ve koso marka göstergeler ile mi geliyor?

Hondanın somut olarak vaad etmediği şeyler için daelimden ~2000 TL daha pahalı olduğunu hatırlatırım. Hadi bu farkı, honda'nın geçmişine ve güvencesine verelim. Daelim ise yeni bir marka ise daha uygun bir fiyattan piyasaya girmesi gerek. Ki zaten öyle yaptı. O zaman bal gibi de kıyaslarım ben bu 2sini.

İster şampiyon de, ister kıl ol. Bu yazdıklarımı anlaman gerek önce. Sonra Hondayı karalayıp karalamadığımı tartışırız.
    Bu model için bahsetmedim,genel olarak honda ve daelim demek istedim.Bu modeller kıyaslanabilir tamam.bence bu model cbr 250 den bi kaç gömlek aşağıda.Şahsi fikrim.Cbr 250 nin bana göre çok artısı var.Herşey 10 beygir değil,ama daha torklu ve güçlü bi makina olduğunu düşünüyorum.6 vites olması büyük bi avantaj.cbr 250 ile uzun yolda 2,9 lt yaktıranlar var.bu motorun cbr kadar az yakacağını sanmıyorum.satarken cbr kadar hızlı ve en az zararla satılabileceğini sanmıyorum.yedek parça ve servisin honda gibi ulaşılabilir olduğunu düşünmüyorum.Yedek parça fiyatlarınında cbr dan daha pahalı olacağı kanısındayım.

8500 tl bu motor,honda da 9900.1.400 tl fark için bu riski almaya değmez.bu forumda cbr 250 den şikayeti olanı görmedim.acun0 denen arkadaş dışında.dediğim gibi ben yeni kasa cbr 125 kullanıyorum.250 almadım,ulen dedim ikiside neredeyse aynı kasa,neden daha pahalı veriyim ? hızla da işim yok..ama cbr 250 kullanınca,aralarında dağlar kadar kalite farkı olduğunu anladım.şahsen ben honda fanatiği değilim,hatta açıkça söyliyeyim gücüm yetse en son alacağım japon honda olur belkide.kawasaki,yahama nın honda dan daha kaliteli işler yaptığını düşünüyorum mesela.Honda bazı yerlerde gerçekten ucuza kaçabiliyo.Özetle,ben riske girmem.Forumdan cakalaz nickli doğan abi de bu motoru yakından incelemiş,beklediğim gibi çıkmadı demişti.oda benim gibi kalitenin biraz aşağıda olduğunu söylemişti.bende bu kanıdayım
    plectrum bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    yazılan çizileni pek okumadım ama objektif bakmak lazım,ben daha önce hyosung kullanan biri olarak bu motorun hiç şansı olmadığını düşünüyorum,kawasaki ninja 250 de kullandım onun yanında da şansı yok,cbr250 yi henüz kullanmadım ve cbr yi hyosung yada ninja 250 ile aynı kefeye koyamıyorum çünkü bana super sportla alakası varmış gibime gelmiyor.

Bu motoru Eralp abinin test etmesini gerçekten çok isterdim. Benim küçücük tecrübelerimden bu motorun artı ve eksileri şöyle;

Enjeksiyonlu olması artı
    tek silindir olması eksi
    çift disk olması Artı
    su soğutmalı olması Artı
    6. vitesin olmayışı eksi
    Kalıba göre arka lastiğin ince olması eksi
    8.878 tl fiyat eksi (hyosung 9.750 tl iken)

Ayrıca görünüş olarak şase,kuyruk,stop,egzoz çok güzel görünüyor fakat gösterge panelinin olduğu yer berbat olmakla birlikte farlar ve kafa grenajının kaba görüntüsü can sıkıyor.

Bunlar benim tamamen objektif olarak KENDİ ŞAHSİ düşüncelerimdir. Lütfen daelim sahipleri beni taşlamasınlar =)
    makseli bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar bu fiyata (hatta daha ucuza) fıstık gibi CBF 500 bulmak mümkün
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Yuki-Yıldız130(+20cc)
    İLK ÖNCE, ALAN ABİLERİME - KARDEŞLERİME HAYIRLI UĞURLU KAZASIZ BELASIZ NİCE SENELERE DİLİYORUM.BURSA EVKURDAN ARKADAŞIM SATIN ALDI.12 EYLÜL ÇARŞAMBA GÜNÜ MOTOR ELİMİZE GEÇİCEK İNŞALLAH.KIRMIZI RENK SATIN ALDI MOTOSUN(LİFAN,ASYA,DAELİM)ANA BAYİİ SERVİSİNDE BAKIMLARI YAPILIYOR HAZIRHALE GELMİŞTİR.SİZLERE MÜMKÜN OLDUĞUNCA BİLGİ VERMEYE ÇALIŞIRIM İNŞALLAH, BOL FOTO UNUTMAM TABİKİDE .

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Başlığı tartışma ve kıyaslama başlığına çevirdiğim için kullanıcı arkadaşlardan özür dilerim. Burası bilgi paylaşım başlığı aslında, unuttuk yine.

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu fiyata (hatta daha ucuza) fıstık gibi CBF 500 bulmak mümkün
    Sen de böyle yaparsan... 2.el muhabbeti demek, dış güçlerin ülkemize uyguladığı politika kadar uzun bir mevzu demek
    #sürenadam

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler