Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guven abi mengu abi daha iyi bilirde cc yukselticeksen balansörlü krank tak ozaman titreşim sorununda olmaz
    Komple motor değişimi gerekiyor o işlem için. Ben öyle biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guven abi mengu abi daha iyi bilirde cc yukselticeksen balansörlü krank tak ozaman titreşim sorununda olmaz
    Motorun önündeki çıkıntı olmadan balansör takamıyosun. Balansörlü krank yok.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    mengü abi bişey sorucam, yanlıs konusuyorsam affola ama, mıllet sana mengu baba mengu abı üstad falan dıyor sen bu samımı sozlere gore o kadar resmisin ki insanın bidaha abi veya onun gii samimi seyler soyleyesi gelmıyor. ben bile nerdeyse mengü bey falan diyicem. hani samimiyet sorunun falan mı var anlamadım. merak ıcın soruyorum yoksa ne sen benım ıcın onemlısın gercek hayattaaa ne de ben senın ıcın. kusuruma bakma yanlıs bısey konustuysam
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengü abi bişey sorucam, yanlıs konusuyorsam affola ama, mıllet sana mengu baba mengu abı üstad falan dıyor sen bu samımı sozlere gore o kadar resmisin ki insanın bidaha abi veya onun gii samimi seyler soyleyesi gelmıyor. ben bile nerdeyse mengü bey falan diyicem. hani samimiyet sorunun falan mı var anlamadım. merak ıcın soruyorum yoksa ne sen benım ıcın onemlısın gercek hayattaaa ne de ben senın ıcın. kusuruma bakma yanlıs bısey konustuysam
    Ben insanlara saygımdan resmi konuşuyorum. Yaşıtım veya biraz küçük olduğunu bildiğim kişilere bile siz derim. Kardeşim ve benzeri hitap türleri pek hoşuma gitmiyor, ben kullanmam kullanana da mani olmam ama. mengu baba mengu abı üstad falan diyebilirsin onlarda sorun yok

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben ondan yaş olarak daha büyük olmama rağmen, bilgisinden dolayı saygı duyuyorum.
    Sitede bana en çok yardım eden kişidir aynı zamanda. Genelde bende ona uyarak çok seviyeli yazışıyorum ama bazen samimiyetten öyle kelimeler kullanabiliyorum.
    Tamamiyle samimiyetten, sululuktan değil.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    yok mengü abi ben diyecegımı derım zaten kımseden ızın ıstemem. zaten karsımdakı rahatsız oluyorsa anlarım da, abi mabi diyoruz sen boyle yapmalısınız efedim diyince insan bi kalıyor sasırıyor. neyse abi oylesıne yazdım can sıkıntısına, kusuruma bakma sadece gozume carptı ıste yorumların dıger konulardakıler de falan.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Merhaba arkadaşlar benimde bir superboyum var motorları aynı olduğu için buraya yazdım çünkü superboy başlığı biraz pasif maalesef.sormak istediğim soru şu motorumun km si 500 km olmak üzere ve ilk bakım ve yağ değişim zamanı geldi öncelikli olarak kaç numara ve hangi marka yağı önerirsiniz birde sanki motorun çekişi biraz düştü ve gaz yememeye başladı gibi acaba buji değişimi mantıklı olur mu ? Kaliteli bir buji takmamı önerir misiniz ?

Motosikleti
    Alıntı antiate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar benimde bir superboyum var motorları aynı olduğu için buraya yazdım çünkü superboy başlığı biraz pasif maalesef.sormak istediğim soru şu motorumun km si 500 km olmak üzere ve ilk bakım ve yağ değişim zamanı geldi öncelikli olarak kaç numara ve hangi marka yağı önerirsiniz birde sanki motorun çekişi biraz düştü ve gaz yememeye başladı gibi acaba buji değişimi mantıklı olur mu ? Kaliteli bir buji takmamı önerir misiniz ?
    10W-40 castrol motosiklet yağı, olmadı shell, bp, petrol ofisi 10-40W benzinli motor yağı. Çekiş düştüyse hava filtresini temizleyin yağlanmış olabilir. Sabunlu suyla yıkayıp süngeri hafifçe sıkın kurutun, motora geri takın. Hava filtresi yıkanıp 2-3 kere daha kullanılabilir.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı antiate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500-1000 arası ilk bakımı var zaten ve ücretsiz. Servise gidin onlar gerekeni halleder.
    Sadece 15 lira castrol yag parası aldılar benden.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    @ rs_güven tanısma vaktimiz geldi de geciyor senle . unuttun sen beni alacagın olsun

koltuk altında alarm için soket olabilir. benim motorda vardı ama alarmla fişleri tersti, ikiside ya erkek yada dişi idi, tesisat ve alarmın, gecmiş zaman hatırlamıyorum tam.

---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10W-40 castrol motosiklet yağı, olmadı shell, bp, petrol ofisi 10-40W benzinli motor yağı. Çekiş düştüyse hava filtresini temizleyin yağlanmış olabilir. Sabunlu suyla yıkayıp süngeri hafifçe sıkın kurutun, motora geri takın. Hava filtresi yıkanıp 2-3 kere daha kullanılabilir.
    tam emin değilim kardesim ama karton filtre de olabilir mi ?
    benim motorda karton filtre kullanmıslar

ek bilgi: eger filtreniz kagıt filtre ise de motordan dısarı dogru, normal hava akısının tersine basınclı hava ile temizlenir

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:25 ----------

fitreniz süngermiş resimde gözüktüğü kadarıyla

http://www.mondialyp.com/parts/main_...GRM1-12022-962
    rs_guven bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ rs_güven tanısma vaktimiz geldi de geciyor senle . unuttun sen beni alacagın olsun

koltuk altında alarm için soket olabilir. benim motorda vardı ama alarmla fişleri tersti, ikiside ya erkek yada dişi idi, tesisat ve alarmın, gecmiş zaman hatırlamıyorum tam.
    Tanışmamız gecikti tabi ki. Sizinle silindir değişimi üzerine konuşmuştuk sanırım.
    Bir pazar günü biraz km yapıp, böylece tanışabiliriz, isterseniz.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet dogru hatırladınız,

ben beyazevlerde oturuyorum yakında isen yagmursuz bir aksam üstü de görüşebiliriz
    rs_guven bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dogru hatırladınız,

ben beyazevlerde oturuyorum yakında isen yagmursuz bir aksam üstü de görüşebiliriz
    Akkapı-Dağlıoğlu tarafında oturuyorum. Akşamları pek fırsat bulamıyorum.
    Yengen eve geç gelmeme pek sıcak bakmıyor Özelden yazışalım. Sayfayı meşgul etmeyelim.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    rs_guven,

Gerçekten, konfor olmadıktan sonra motorun diğer özelliklerinin bir önemi kalmıyor. Adamın ellerini uyuşturduktan sonra hızlı gitse ne olur, gitmese ne olur ? Elimde olsa titreşim problemi olan motorların satışını yasaklarım. Firmalar gitsinler bir sürü çöp model yerine 5 tane sağlam, konforlu model getirtsinler.

Hacim yükseltmek gibi işlere bulaşmadan motordan kurtul, YBR veya aynı motoru kullanan Salcano, Kadırga, Kuba XS gibi modellere geç.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    prince alıcam bende
    rs_guven bunu beğendi.
    :bestmt: Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim. :bestmt:

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs_guven,

Gerçekten, konfor olmadıktan sonra motorun diğer özelliklerinin bir önemi kalmıyor. Adamın ellerini uyuşturduktan sonra hızlı gitse ne olur, gitmese ne olur ? Elimde olsa titreşim problemi olan motorların satışını yasaklarım. Firmalar gitsinler bir sürü çöp model yerine 5 tane sağlam, konforlu model getirtsinler.

Hacim yükseltmek gibi işlere bulaşmadan motordan kurtul, YBR veya aynı motoru kullanan Salcano, Kadırga, Kuba XS gibi modellere geç.
    Biraz daha eskitip öyle satmak istiyorum. Gerçekten konfor çok önemli.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    mg prince motor yükseltiliyor mu 100 cc den 125 cc ye ?
    :bestmt: Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim. :bestmt:

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı baris5995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mg prince motor yükseltiliyor mu 100 cc den 125 cc ye ?
    200 cc'ye kadar parça değişikliğiyle yükseltilebiliyor. 125 cc sadece silindir değişimi ile yapılabiliyor.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 cc'ye kadar parça değişikliğiyle yükseltilebiliyor. 125 cc sadece silindir değişimi ile yapılabiliyor.
    Peki fiyatı ile bi bilginiz var mı ?

Motosikleti
    Alıntı baris5995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki fiyatı ile bi bilginiz var mı ?
    125'lik Silindir seti 50-60 lira, 200'lük yapmak için motorun yarısı değişiyo neredeyse 500 lira tutar ustaya yaptırırsan. 125'lik yapacaksan 13 pernolu piston-silindir seti almalısın, 100'lük cg'lerde öyle gerekiyo.
    baris5995 ve cenkito bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)