Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 MG Prince Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Mengü nerdesin adamım yaw? İki ilanı kıyaslayıp bir yorum yapar mısın?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...05050916/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06107621/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü nerdesin adamım yaw? İki ilanı kıyaslayıp bir yorum yapar mısın?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...05050916/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06107621/detay
    Kuba'nın debriyajı cub tipi, zayıf yani. Silindir hacmi de en son 125cc olur. Diğer verdiğin ilan 100mg prince daha iyi.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba'nın debriyajı cub tipi, zayıf yani. Silindir hacmi de en son 125cc olur. Diğer verdiğin ilan 100mg prince daha iyi.
    http://image5.sahibinden.com/photos/...50509165ro.jpg
    Yaw zaten yapsam yapsam 125 cc yaparım. Güçsüz derken bunu kast ettiysen eğer.
    Prince çok kısa sürede 5000 km'yi geçmiş. Ve muhtemelen hor kullanan bir gençtir sahibi.
    Cg'de gösterge paneli ve far değişmiş. Acaba zevkine mi yoksa kazalı mı? Birde o mevzu var.
    Yarın ikisiyle de görüşeyim, bakalım fiyat inecekler mi?

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

Gence yüklenmeyin yaw. Hevesi kırılır şimdi.

Motosikleti
    Yaw zaten yapsam yapsam 125 cc yaparım. Güçsüz derken bunu kast ettiysen eğer.
    Prince çok kısa sürede 5000 km'yi geçmiş. Ve muhtemelen hor kullanan bir gençtir sahibi.
    Cg'de gösterge paneli ve far değişmiş. Acaba zevkine mi yoksa kazalı mı? Birde o mevzu var.
    Yarın ikisiyle de görüşeyim, bakalım fiyat inecekler mi?
    Cc büyütmen şart değil ama, onun debriyajı diğer cg'lere göre baya zayıf bunda 3 balatalı debriyaj var normal cg'lerde 5 balatalı debriyaj var ayrıca 3 balatalının balata çapları daha küçük. normal cg'lerden baya farklı krank kutusu da şanzımanı da yani aslında pek alakası yok cg'lerle daha çok cub gibi bir motor.

Debriyajı şöyle bişey, bu resim benim cub'dan 2 balatalı, senin ilandaki 3 balatalı.
    Dikkat edersen kubanın sağ kapak vidalarının yeriyle benim motorun vida yerleri aynı
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Adem abi sen yapma bari.
    Yatıştıralım dedik, körükleme

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:47 ----------

Cc büyütmen şart değil ama, onun debriyajı diğer cg'lere göre baya zayıf bunda 3 balatalı debriyaj var normal cg'lerde 5 balatalı debriyaj var ayrıca 3 balatalının balata çapları daha küçük. normal cg'lerden baya farklı krank kutusu da şanzımanı da yani aslında pek alakası yok cg'lerle daha çok cub gibi bir motor.
    http://img829.imageshack.us/img829/6...1209091423.jpg
    Debriyajı şöyle bişey, bu resim benim cub'dan 2 balatalı, senin ilandaki 3 balatalı.
    Dikkat edersen kubanın sağ kapak vidalarının yeriyle benim motorun vida yerleri aynı
    Tamam abicim, vazgeçtik.
    Yarın Mersin'li genci arayıp pazarlık yapıyoruz o zaman.
    Benim cup'ı yeni başlayacak birine satıyorum. Gidip bunu alayım bari.
    Ne koruma demiri var, ne arka bagajı var. O yüzden fiyat düşürmek istiyorum.

Motosikleti
    Tamam abicim, vazgeçtik.
    Yarın Mersin'li genci arayıp pazarlık yapıyoruz o zaman.
    Benim cup'ı yeni başlayacak birine satıyorum. Gidip bunu alayım bari.
    Ne koruma demiri var, ne arka bagajı var. O yüzden fiyat düşürmek istiyorum.
    Şimdi debriyaj konusunu çok uzattım ama bi gün ters bi yola girersin, bugün benim motoru dağa sürdüğüm gibi, sonra motoru kurtarıcam diye 3.5 atarsın 15 dakka Biri gaza her abandığında motoru kapıp götürür, diğeri 2 zorlamada debriyajı sıyırır o zaman farkı anlarsın
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Şimdi debriyaj konusunu çok uzattım ama bi gün ters bi yola girersin, bugün benim motoru dağa sürdüğüm gibi, sonra motoru kurtarıcam diye 3.5 atarsın 15 dakka Biri gaza her abandığında motoru kapıp götürür, diğeri 2 zorlamada debriyajı sıyırır o zaman farkı anlarsın
    Zaten teknik olarak ne dedigini anlamadım
    Tecrübene güvendiğim için senin uygun gördüğünü yapacağım.
    Kaç para teklif edeyim sence?

Motosikleti
    Zaten teknik olarak ne dedigini anlamadım
    Tecrübene güvendiğim için senin uygun gördüğünü yapacağım.
    Kaç para teklif edeyim sence?
    Sizin oralardaki fiyatları bilemiyorum ama, bence motorun büyük bi kazası yoksa fiyat uygun. Tabi 50-100 lira indirmeye çalış pazarlık edip fiyatı. Motoru hor kullanmak o kadar önemli değil yağsız bırakmadıkça yağını zamanında değiştirdikçe. Motorun üzerine oturup çalıştırmadan bile anlarsın fazla yıpranmışsa. Tabi ön takımda, jantlarda, arka çatalda falan eğrilik olmamalı, bunlar önemli
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sizin oralardaki fiyatları bilemiyorum ama, bence motorun büyük bi kazası yoksa fiyat uygun. Tabi 50-100 lira indirmeye çalış pazarlık edip fiyatı. Motoru hor kullanmak o kadar önemli değil yağsız bırakmadıkça yağını zamanında değiştirdikçe. Motorun üzerine oturup çalıştırmadan bile anlarsın fazla yıpranmışsa. Tabi ön takımda, jantlarda, arka çatalda falan eğrilik olmamalı, bunlar önemli
    O zaman kötü bir teklif edip, elimizdeki imkandan olmayalım
    Yarın ola hayır ola. Teşekkür ettim tekrar. iyi geceler..!!

Admin temızlık yapmıs, elıne saglık. Arkadaslar burası paylasım, ogrenme, danısma formudur. Tartısma tabıkı olacak ama sevıyelı ve karsınızdakını uzmeyecek, kırmayacak tartısmalar yapılmalı. Herkese tekrar ıyı sohbetler...

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Adamı sabah rahatsız etmeyelim, öglene doğru ararız dedik; motosiklet uçmuş :(
    Kısmet değilmiş...

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    aynen öyle gökay arkadasım. bu arada admın ıyı iş cıkarmıs. helal olsun.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    [/COLOR]Gökay, sana kaç paraya malolmuştu? Herşey dahil.
    Geçen peşin para sordum, plaka dahil 2100 lira dediler.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://image5.sahibinden.com/photos/...50509165ro.jpg
    Mengü benim 150 cc lik kubanında debriyajı da 3 balatalımı yoksa 5 mi zayıfmı yani ? parçaları diğer cg lerle aynı değilmi veya hangi markalarla aynı ?
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Ben mayısın ortalarında almıstım. Ruhsat-plaka ile sanırım 2300-2350 cıvarı bırsey tutmustu. Koruma demırı, lastıkler, canta ıse yaklasık 200 tl tuttu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Plaka-ruhsat dahil 2100 lira cok ıyı fıyat. kacırmadan hemen al..

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    prince'in lastıklerı cok zayıf gibime gelıyo ya. gokay bellı degıstırmıssın lastıklerı, kalınlıgını nasıl yaptın ? kaca mal oldu tam olarak ? Prince vırajlara hızlı gırılmez orjınal tekerle valla. yatmaz kı motor

Honda da olsa yamaha da olsa fabrıka cıkısı motorların ustundekı lastıkler cok dandık. Daha oncekı sayfalarda yazmıstım lastık olculerını ama bır daha tekrar edeyım; on lastık 2.75-18 arka lastık ıse 90-90-18 ıle degıstırdım. Su anda ustunde ırc kıs lastıklerı var. Sıddetle kısın kıs lastıgı kullanmanızı tavsıye ederım. Ben gecen kıs yerde 20 cm kar varken arabaların kaldıgı uzun bır rampada hıc sıkıntısız gıdebılmıstım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Latıkler oyle aman aman pahalı da degıl. Sehıre semte ve markaya gore fıyatları degısebılır ama on arka ırc kıs lastıgının fıyatı Ankarada130-140 lıra cıvarında bırsey..kısacası cbf ve ybrye takılan her marka lastık bızım motorlara da uyuyor. Ebatları aynı cunku..
    plectrum bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    kusura bakma gormustum bı ara da unuttum cok sayfa olunca.. valla bu boyuttakı lastıklerı gercekte gormedım ama şimdi arastırdım google'dan baya kalın lastikler. ikiside Michelin galiba. Prince'in hızına veya ne bılıyım baska bıseye etkı etmez mı zararı falan olmaz mı kı bu kadar kalın lastık ? cunku fotografta gordugum kadarıyla benım scooter'ın lastıklerı gıbı gercı vırajda SS'ler gibi yatabılıyosun orası baska da ne blıyım Prince'in orj. lastklerı ıncecık olunca. neyse hala kullanıyosan olmus demektır vırajlara 90 100le gırıyosundur artık :D sagol yorum ıcın

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu motosikleti bu ay veya önümüzdeki ay almanın bir farkı olacak mı?
    Yani yeni yılda alırsam, model yılı ne olur? Ya da 2013 modeli ne zaman gelir?

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    kesin bi bilgim yok ama mantıken 1 ocaktan sonra alırsan motoru 2013 model olarak işler ruhsata falan. öyle tahmin ediyorum. ama dediğim gibi yine kesin bi bilgim yok

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)