Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ninja zx6r (1997-1998)

Motovento
    REKLAM ALANI
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    merhaba uzun zamandır motor araştırıyorum birçok topiği okudum zxr-250 den gt250 ye kadar epey 250 cc baktıkdan sonra 600 cc lere bakmaya başladım.Suzukilerin fiyatı uygun ama tipini beğenemedim bir türlü yamaha yamaha thundercat ya da zx6r hoşuma gitti ikisini de kısa bir süre deneme şansım oldu ama kawaya hasta oldum diyebilirim.Benim bindiğim motorlar 1997 civarları bir de zzr600 denedim o da çok hoşuma gitti 5000-6000 tl aralarında motor bakıyorum.Siz olsanız hangisini alırdınız?

Değerli arkadaşlar önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden herkeze teşekkürler ve kazasız keyifli sürüşler diliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    kardeş o modellerde racing almak epey risklidir. sonuç olarak paran ona yetebilir ancak temiz ve bakımlısını bulmak neredeyseimkansızdır. zaten bakımlı makinayıda ucuza vermezler. bu tip motorların bakım ve yedek parça fiyatları seni üzebilir. etrafında bu tarz motosikletlerle haşır neşir bir arkadaşın varsa usta olarak ugraşırım dersen bak. eger bütçen buna yetiyorsa senin için yanlış seçim olur. bu iş amerikan araçlarını adam etmeye benzemez.

bu tarz eski model makinası olanlar bana kızabilir ancak şu bir gerçektir. eger anlamıyorsan makinanın dilinden elin yatkın degilse söküp tamir edip takmaya bence bulaşma

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Motorsiklet ustası konusunda sıkıntım yok şükür çok iyi bir arkadaş var zaten motoru da onunla bakmadan almayı düşünmüyorum.Bahsettiğim modellerde temiz motorlarda var gerçekten daha para biriktirme aşamasındayken 1990-1995 arası 10.000 km geçmemiş iki tane 600 lük makineye rastlamıştım tabi satıldı yani garajda yatan da olabiliyor ki eski makineler 2000 üzeri modellerden daha çekici geliyor bana

Motosikleti
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet ustası konusunda sıkıntım yok şükür çok iyi bir arkadaş var zaten motoru da onunla bakmadan almayı düşünmüyorum.Bahsettiğim modellerde temiz motorlarda var gerçekten daha para biriktirme aşamasındayken 1990-1995 arası 10.000 km geçmemiş iki tane 600 lük makineye rastlamıştım tabi satıldı yani garajda yatan da olabiliyor ki eski makineler 2000 üzeri modellerden daha çekici geliyor bana
    90-95 arası 10000 kmyi geçmemiş motor inanılır gibi degil. eger böyle bir motosiklet bulursan kendini çok şanslı hissetmelisin.

eski model bir cruiser yada bir naked enduro alınabilir ama iş racin bir makinaya gelince degişir türkiyede bu motorların gerçek anlamda revizyondan geçirebilecek ve randıman alacak usta sayısı çok azdır. eger kullanıcı devirli kullanmayı seven biriyse 10000 km de bile motor ömrünü yer. hele birde birden fazla kullanıcının altından geçmişse durum dahada vahimleşir.

not: motosiklette km çok önemli degildir. km ile oyamak çok basittir çünkü. önemli olan bakımlı ve düzgün kullanılmış olmasıdır. nacizane fikrim biraz daha para biriktirp 600 f bakmandır.

illada alacagım dersen kawasaki o yıllara damgasını vurmuş bir motordur.

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90-95 arası 10000 kmyi geçmemiş motor inanılır gibi degil. eger böyle bir motosiklet bulursan kendini çok şanslı hissetmelisin.

eski model bir cruiser yada bir naked enduro alınabilir ama iş racin bir makinaya gelince degişir türkiyede bu motorların gerçek anlamda revizyondan geçirebilecek ve randıman alacak usta sayısı çok azdır. eger kullanıcı devirli kullanmayı seven biriyse 10000 km de bile motor ömrünü yer. hele birde birden fazla kullanıcının altından geçmişse durum dahada vahimleşir.

not: motosiklette km çok önemli degildir. km ile oyamak çok basittir çünkü. önemli olan bakımlı ve düzgün kullanılmış olmasıdır. nacizane fikrim biraz daha para biriktirp 600 f bakmandır.

Teşekkürler, ninja ruyalarıma girmeyi bırakırsa ben de para biriktirmeye devam ederim o zaman ancak

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, ninja ruyalarıma girmeyi bırakırsa ben de para biriktirmeye devam ederim o zaman ancak
    hala bişey yapamadık yahu ya sabır inş ..

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    600'de hala efsane düzlükte bir 600 ninjayı ancak başka bi ninja geçebilir
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    o modellerde racing motor zor ( naked , chopper falan olsa sorun değilde ) ümidini kırmak istemem ama arkadaşımın dediği gibi para biriktirmeye devam et bence , race motorun ne zaman ne çıkaracağı belli olmaz

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vayt be abi işte gaza geldim şimdi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:24 ----------

Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o modellerde racing motor zor ( naked , chopper falan olsa sorun değilde ) ümidini kırmak istemem ama arkadaşımın dediği gibi para biriktirmeye devam et bence , race motorun ne zaman ne çıkaracağı belli olmaz
    en son bi zzr 1100 vardı valla 6 yıldır cross a biniyorum özledim epey bu arada tabi türkiye motor cenneti mi oldu desem çöplüğü mü bilmiyorum yine de yamaha ve kawasaki bakıyorum ama son yılların parlayan yıldızı hyosung da epey yaygın oldu ülkemizde onunda 250 cc ve 650 cc nerdeyse aynı kasa yahu işte çok motor var çok seçenek hepsinin bi üzerine oturup az gidip parayı da cebe koyup karar vermek gerek galiba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:27 ----------

Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawanın en çok satan ve tutulan modeli zx6r hala üretimde olması da cabası o yüzden gerçekten kalitesiyle de cazip geliyor

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    aslında ana sebep şu .. makinaların belli yıllar içinde illaki yıpranmaları olur , ne kadar bakım yapılsada parça ister ....
    bu sebepten ; race makinalar yüksek devir çevirdikleri için çok daha çabuk yıpranırlar .... parça istekleri diğer makinalara göre daha fazladır .... Türkiye çöplüğe dönüşüyor evet nedeni ise bir otomobil ortalama 25-30 yıl trafikte kalıyorken , motosikletlerin işletilmesi için gerekli maliyetlerin altına girmek istemiyoruz .... şimdi sorarım 98 model iyi bakılmış bir zx6r a ne olabilir ki ??? tabiki birşey olmaz ama gerekli masrafları yapmayı toplum olarak sevmiyoruz ...

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında ana sebep şu .. makinaların belli yıllar içinde illaki yıpranmaları olur , ne kadar bakım yapılsada parça ister ....
    bu sebepten ; race makinalar yüksek devir çevirdikleri için çok daha çabuk yıpranırlar .... parça istekleri diğer makinalara göre daha fazladır .... Türkiye çöplüğe dönüşüyor evet nedeni ise bir otomobil ortalama 25-30 yıl trafikte kalıyorken , motosikletlerin işletilmesi için gerekli maliyetlerin altına girmek istemiyoruz .... şimdi sorarım 98 model iyi bakılmış bir zx6r a ne olabilir ki ??? tabiki birşey olmaz ama gerekli masrafları yapmayı toplum olarak sevmiyoruz ...
    evet genel olarak böyle ama isitisnalara bakıyorum ben de

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:06 ----------

http://www.sahibinden.com/kavasaki_a...XQQdisplayitem

ilandaki motorun fiyatı epey uygun geldi ama izmirdeyim şimdi ist dönünce gidip bakmak istiyorum tabii satılmazsa o zamana kadar 10 gün daha yani

Motosikleti
    o motosikletin kafa grenajı degiştirilmiş. üzerindeki far kanuni hussar farı.

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    o motosikletin kafa grenajı degiştirilmiş. üzerindeki far kanuni hussar farı.
    evet kesinlikle hussar farı grenajı anladım bakalım gerisi nasıl görmem lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:46 ----------

http://www.sahibinden.com/temiz_yama...XQQdisplayitem

bir de bu var yahu zor iş tazen tertemiz bişey bulmak ama arıyorum işte cayır cayır

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    SELAM DOSTLAR BEN BUTUN O NEGATİF YORUMLARA GÖZ ÖNUNDE TUTARAK 98 MODEL NINJAYI ALDIM 3 AYRI USTAYA GÖSTERDIM DİNLEDİLER BİNDİLER GAZLADILAR
    OLUMZSUZ YORUM YAPMADILAR 2 AYDIR GEZIYORUM HERGUN İŞE GIDIYORUM PİŞMANLIK VARMI? DOSTUM BU ALET COK NALET SAYGILAR

[IMG][/IMG]
    matrax33 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı eray123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAM DOSTLAR BEN BUTUN O NEGATİF YORUMLARA GÖZ ÖNUNDE TUTARAK 98 MODEL NINJAYI ALDIM 3 AYRI USTAYA GÖSTERDIM DİNLEDİLER BİNDİLER GAZLADILAR
    OLUMZSUZ YORUM YAPMADILAR 2 AYDIR GEZIYORUM HERGUN İŞE GIDIYORUM PİŞMANLIK VARMI? DOSTUM BU ALET COK NALET SAYGILAR

http://<a href="https://hizliresim.c...72.jpg</a></a>
    Diri bir makineye benziyor çok güzel
    eray123 bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı eray123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://<a href="https://hizliresim.c...72.jpg</a></a>
    hayırlı uğurlu olsun. yeni model motorlar gereksiz pahalı. temizini bulsam bende bakmam modeline.
    eray123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler