Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Peugeot Kisbee Scooter 50cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Benim motosiklet yer 125 bende uzun süre kullanmadığımda motosikleti marş ile calistiramiyorum ayak marşı ile çalışıyor sizin motorda ayak marşı var ise birde böyle deneyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150, Kisbee 50
    Bugün sabah bande şöyle oldu, çalıştırdım ama İzmir bile soğuk...gaz yemedi ben de 1 dk falan bekledim sonra kendine geldi... evet kick start, yani ayakla çalıştır... çalışmazsa diye koymuşlar zaten...

Herkese selam, B sınıfı sürücü belgesi ile kullanılabilmek için 50cc yi geçmeyen scooter almak için arama yaparken bu forumu buldum, emek için teşekkür ederim
    Yamaha BW'S 50cc Türkiye de satılmıyor malesef, zorunlu olarak Peugeot Kisbee 50cc veya Daelim Beagle 50cc almak zorundayım. Daelim Kore malıymış, çok iyi diyorlar, tanıtım videolarını da izledim beğendim. Peugeot Kisbee alacak iken kafam karıştı. Benziyorlar çok, fiyatları da yakın, tecrübesi olan kullanıcı arkadaşlar kıyaslama yaparsalar sevinirim.. İlginize çok teşekkür ederim, herkese iyi forumlar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı lowyear25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, B sınıfı sürücü belgesi ile kullanılabilmek için 50cc yi geçmeyen scooter almak için arama yaparken bu forumu buldum, emek için teşekkür ederim
    Yamaha BW'S 50cc Türkiye de satılmıyor malesef, zorunlu olarak Peugeot Kisbee 50cc veya Daelim Beagle 50cc almak zorundayım. Daelim Kore malıymış, çok iyi diyorlar, tanıtım videolarını da izledim beğendim. Peugeot Kisbee alacak iken kafam karıştı. Benziyorlar çok, fiyatları da yakın, tecrübesi olan kullanıcı arkadaşlar kıyaslama yaparsalar sevinirim.. İlginize çok teşekkür ederim, herkese iyi forumlar.
    Daelim Beagle 50cc yeni çıktıysa konu açın fotolarını paylaşın tanıyalım gerek yok böyle gizli reklamlara.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim Beagle 50cc yeni çıktıysa konu açın fotolarını paylaşın tanıyalım gerek yok böyle gizli reklamlara.
    http://www.motosiklet.net/forum/inceleme-ve-tanitimlar/169063-daelim-beagle-ile-tarzini-goster-kendini-yasa.html
    lowyear25 bunu beğendi.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni mi çıkmış eski mi çıkmış bilmem, işim de olmaz. Zaten Beagle hakkında nette pek bilgi bulamadığımdan bu foruma selam verip bilgisi olanların ışık tutması ümidiyle yazmıştım. Ev ile lokal arasında 2km yolu gidip gelebilmek için ehliyet gerektirmeyen sağlam bir scooter araştırıyordum hepsi bu. 13 bin mesaj ön yargılı biri için muazzam başarı yinede tebrik ederim

Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/inceleme-ve-tanitimlar/169063-daelim-beagle-ile-tarzini-goster-kendini-yasa.html
    @Pulsar41 ihtiyacı olanları bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum
    Pulsar41 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150, Kisbee 50
    Alıntı lowyear25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de iki motor arasında kalmıştım...kisbee'yi seçtim...tasarımı daha güzel geldi...tam kapalı kask alıyor...yakıt deposu 6,5 lt....bin km yi geçtim...gayet memnunum...yokuş da çıkıyor...80 km/h de yapıyor...iki kişi rahat binebiliyor...ayrıca ikisi de güzel [COLOR="Silver"]
    lowyear25 bunu beğendi.

@şemik teşekkür ederim, daelimden vazgeçtim. Gönlümde Yamaha vardı ama 50cc 4zamanlı neos getirmeyeceklermiş. 2 zamanlı 10.000km yapmış 3-4 yıllık neoslarada 5bin vermek mantıksız olacak.. Doların euronun artışını fiyatlarına yansıtmadan alayım diyorum, bayisine göre fiyatı değişir mi hepsine telefon açıp sorayım diyorum

kisbee rs 50cc

arkadaşlar merhabalar.

yaklaşık 3 ay önce kisbee rs 50cc aldım. yaklaşık 1200 kmyi geçtim. fakat motorum hala 50km hızı geçmiyor ve bazen gaz yiyor kalkışlarda vs. gaz kesip tekrar tekrar gaz verince açılıyor onun dışında bi problemim yok gayet güzel bi motor beyazıt nişantaşı arasını bilirsiniz belki yaklaşık 10-11 dk içinde kat ediyorum mesafeyi. eğer bu hız konusunda yardımcı olursanız sevinirim

Teknik olarak 3.7 Beygirlik bir motordan yüksek hızlar beklenmemelidir, 50 Km/h hız normaldir. Çünkü bu motorlar şehiriçi trafiği için düşünülmüştür. Ayrıca 50 Km/h hız az bir hız değildir, 50 Km/h hızla giderken motordan düşenlerbunu daha iyi bilirler. Üstelik şehirlerarası yollarda araçların ortalama 70 Km/h hızla gittiğini gözardı etmemek gerekir. Eğer 50 cc' lik bir motoru biraz daha hızlandırmak istiyorsanız, motora az bir masrafla sadece 47mm çapında bir silindir takımı takmanız ve karbüratörü değiştirmeniz yeterli. O zaman motor 80cc(fiili olarak 72cc) oluyor, 10-15 km/h daha fazla bir hızla, yani 60-65 Km/h hızla gidebiliyor. Bunun için masraf yapmaya, motorun orjinalliği ile oynamaya gerek var mı, düşünmek gerekir.
    srknsnyz bunu beğendi.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı oztasserol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar.

yaklaşık 3 ay önce kisbee rs 50cc aldım. yaklaşık 1200 kmyi geçtim. fakat motorum hala 50km hızı geçmiyor ve bazen gaz yiyor kalkışlarda vs. gaz kesip tekrar tekrar gaz verince açılıyor onun dışında bi problemim yok gayet güzel bi motor beyazıt nişantaşı arasını bilirsiniz belki yaklaşık 10-11 dk içinde kat ediyorum mesafeyi. eğer bu hız konusunda yardımcı olursanız sevinirim
    CDI ünitesini, yani motorun beyni dedikleri elektronik minik bir kutuyu değiştirmeniz gerekiyor. O zaman verilen limit devrin üzerine çıkıp 70 km/h hızlara ulaşabiliyorsunuz.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Merhaba Şemik hocam Bende kisbee almayı düşünüyorum o günden bu güne kadar olan deneyimleriniz neler sorun yaşadınız mı ? Evim ve işim arası 7 km (boyum 171 cm kilom 75kg) 300 metre gibi bir dik yokuş var onun dışında eğim az, aldıktan sonra keşke a2 ve 100cc yada 125cc lik bişey alsamıydım diye pişman olmaktan korkuyorum deneyimlerinizi paylaşır mısınız? teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı şemik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de iki motor arasında kalmıştım...kisbee'yi seçtim...tasarımı daha güzel geldi...tam kapalı kask alıyor...yakıt deposu 6,5 lt....bin km yi geçtim...gayet memnunum...yokuş da çıkıyor...80 km/h de yapıyor...iki kişi rahat binebiliyor...ayrıca ikisi de güzel [COLOR="Silver"]
    Merhaba Şemik hocam Bende kisbee almayı düşünüyorum o günden bu güne kadar olan deneyimleriniz neler sorun yaşadınız mı ? Evim ve işim arası 7 km (boyum 171 cm kilom 75kg) 300 metre gibi bir dik yokuş var onun dışında eğim az, aldıktan sonra keşke a2 ve 100cc yada 125cc lik bişey alsamıydım diye pişman olmaktan korkuyorum deneyimlerinizi paylaşır mısınız? teşekkürler.

[B]selamlar.peugeot kisbee 50cc motoru aldım.net cevaplar vericem.1.83 boyum 82 kiloyum.istanbulda yaşıyorum.bu motorla keyfi olarak bursa yalova izmit e kadar gittim günde 300 km yaptığımda oldu.hiç sorun yaşamadım.hatta çok keyif aldığımıda söyleyebilirim.düz yolda 70 km hız ile gidiyor(bu arada ilk aldığınızda hız sınırlayıcı var.onu kaldırtmanız gerekli.bu sınırlayıcıyı kaldırmanın hiç bir sakıncası yok).yokuşlarda yokuşun durumuna göre değişiyor fakat ortalama 40 km hızın altına düştüğünü görmedim.uludağ ve erikli yaylası gibi yerlere cıktım.bir depo 25 tl ye doluyor ve 200 km gidiyor.eşim 60 ben 82 kiloyum ikimiz bindiğimizde istanbul sahillerinde çok rahat gezebiliyoruz.almak isteyip araştıranlara tavsiye ederim.sorusu olanlar sorabilirler.
    kutur bunu beğendi.

Merhaba ben Ankarada Yaşıyorum burdaki trafik istanbul kadar yoğun değil ancak trafik içinde seri hızlanmak gerektiğinde size sorun yaşattı mı? ışaklarda yavaş kalktığı için diğer araçların sıkıştırması vb gibi durumlar yaşadınız mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı grkbgm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]selamlar.peugeot kisbee 50cc motoru aldım.net cevaplar vericem.1.83 boyum 82 kiloyum.istanbulda yaşıyorum.bu motorla keyfi olarak bursa yalova izmit e kadar gittim günde 300 km yaptığımda oldu.hiç sorun yaşamadım.hatta çok keyif aldığımıda söyleyebilirim.düz yolda 70 km hız ile gidiyor(bu arada ilk aldığınızda hız sınırlayıcı var.onu kaldırtmanız gerekli.bu sınırlayıcıyı kaldırmanın hiç bir sakıncası yok).yokuşlarda yokuşun durumuna göre değişiyor fakat ortalama 40 km hızın altına düştüğünü görmedim.uludağ ve erikli yaylası gibi yerlere cıktım.bir depo 25 tl ye doluyor ve 200 km gidiyor.eşim 60 ben 82 kiloyum ikimiz bindiğimizde istanbul sahillerinde çok rahat gezebiliyoruz.almak isteyip araştıranlara tavsiye ederim.sorusu olanlar sorabilirler.
    Merhaba ben Ankarada Yaşıyorum burdaki trafik istanbul kadar yoğun değil ancak trafik içinde seri hızlanmak gerektiğinde size sorun yaşattı mı? ışaklarda yavaş kalktığı için diğer araçların sıkıştırması vb gibi durumlar yaşadınız mı?

Arkadaşlar merhaba, bende 2 gün önce peugeot kisbee 50cc aldım ve formda okuğudum hız kesicisinin iptali ile ilgili bilgi almak isterim cdi denen beynin değişmesi gerekiyormuş sanırım peki bunu hangi beyinle değiştirmeliyiz bunu bilen arkadaşlardan yardım alırsam sevinirim

Motosikleti
    Peugeot Kisbee
    Merhabalar,

Ben de yeni aldım bu motordan ancak aldığım yer ve plaka işlemleri için trafik şubeye gittiğimde bana trafik sigortasının zorunlu olmadığı söylendi. Sizce yine de yaptırmalı mıyım? bir de siz 191 TL'ye yaptırmışken bazıları nasıl 600 TL olabiliyor? :( İlginiz için şimdiden çok teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Alıntı LeventÇakıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ehliyet yasası benim gibi motorsiklet kullanmak isteyen ama motorsiklet ehliyeti almanın hem zaman hemde maddi maliyetine katlanmak istemeyen kullanıcılar için çok iyi oldu.B tipi sürücü ehliyetimle kullanabileceğim için bu ürünü satın aldım.forumda yeniyim.motorsiklet hakkında da pek fazla bilgim yok ama bu sitede çin malı ürünlerden uzak durulması ile bilgiler alınca 50 cc mopet için çok fazla seçeneğimde kalmadı.4300 tl fiyata aldım.vergisi yokmuş yaşım 44 ve 25 yıllık b sınıfı ehliyetim olduğu için ve sanırım yaşadığım şehirden dolayı trafik sigortası sadece 191 tl çıktı.motorsikletin deposu 25 tl ye doldu 110 km yaptım depo yarıya geldi son derece ekonomik çanakkalede yaşıyorum şehir içinde kullanmak için aldım çok da keyifli oldu benim için.artık şehir içinde arabamı kullanmıyorum.istediğim heryere rahatlıkla gidip park sorunu yaşamadan işlerimi halledebiliyorum.4 senedir bu konu inaktif durumda ama belki başka kullanıcılarda olur ve bilgi paylaşımı yapılabilir diye aktif hale getirmek istedim.herkese kazasız sürüşler dilerim.teşekkürler..

Alıntı mhtpkrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben de yeni aldım bu motordan ancak aldığım yer ve plaka işlemleri için trafik şubeye gittiğimde bana trafik sigortasının zorunlu olmadığı söylendi. Sizce yine de yaptırmalı mıyım? bir de siz 191 TL'ye yaptırmışken bazıları nasıl 600 TL olabiliyor? :( İlginiz için şimdiden çok teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Merhaba,

Peugeot Kisbee ya da Mondial Revival almayı düşünüyorum ama aklımda bir kaç soru var;

-Hali hazırda 2010 yılında alınmış B sınıfı ehliyete sahibim. Ehliyeti yenilemeden de bu motorları kullanabilir miyim? İlgili konuda EGM'ne mail attım ve cevap bekliyorum ama iş dolayısı ile gidip soramadım henüz. Bu şekilde, eski ehliyetle kullanan var mı?
    -Sigorta yaptırdınız mı? Zorunlu trafik sigortası olmadığı/olduğu konusunda bilgilendirebilir misiniz?

@şemik
    @LeventÇakıcı

Selam arkadaşlar peugeot 50 cc ile ufak bir kaza yaptım. motor arkadaşımın ve daha yeni aldığı için bin pişmanım oyüzden boyası kalkan yerleri değiştirmek veya yaptırmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekir acil dönüş yapacak arkadaşlara minnettar olurum.

Merhaba arkadaşlar güncel bilgileri paylaşayım bende bu gibi bilgileri okuyarak alım yapmaya karar verdim öncelikle İzmir Limontepe tarafında oturup Alsancak tarafında çalışmaktayım sabah ikiçeşmelikten inip akşam varyanttan çıkıyorum mahallemde sağlam rampa var onu çıkıyorum tek kişi iken hiç sorun yok 70 km hıza çok rahat ulaşabiliyor motor yakıtı ekonomik zaten tabi ki 110 luk bir motor la aynı şey değil ve mukayase etmek doğru değil ama ben B sınıfı ehliyet ile masrafsız kullanabilmek adına almıştım memnunum Çin malları çabuk dökülüyor maalesef pejo iyidir fiyat konusu da 3,500 tl çinli kardeşler başlangıç fiyatı bu da 5200 tl tamamen kişisel bir karar verme süreci
    Saygılarımla

Alıntı serkan bayra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar güncel bilgileri paylaşayım bende bu gibi bilgileri okuyarak alım yapmaya karar verdim öncelikle İzmir Limontepe tarafında oturup Alsancak tarafında çalışmaktayım sabah ikiçeşmelikten inip akşam varyanttan çıkıyorum mahallemde sağlam rampa var onu çıkıyorum tek kişi iken hiç sorun yok 70 km hıza çok rahat ulaşabiliyor motor yakıtı ekonomik zaten tabi ki 110 luk bir motor la aynı şey değil ve mukayase etmek doğru değil ama ben B sınıfı ehliyet ile masrafsız kullanabilmek adına almıştım memnunum Çin malları çabuk dökülüyor maalesef pejo iyidir fiyat konusu da 3,500 tl çinli kardeşler başlangıç fiyatı bu da 5200 tl tamamen kişisel bir karar verme süreci
    Saygılarımla
    merhaba
    70 km hıza çıktığınıza göre hız sabitleyiciyi devre dışı bırakmışsınız. Bunu nasıl yaptınız ve maliyeti nedir. Saygılarımla

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler