Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece 2. Vitestemi yapıyor yoksa genelmi?

Ben birde başka birşey sorayım. İnternet üzerinden online alışveriş yapabileceğimiz(Türkiyeye ürün gönderen)Aksesuar vs satın alabileceğimiz hangi siteler var?
    fc-moto var ben onu biliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple depoyu bir boşalt derim. denemeye değer çünkü ihtimal yüksek. Karbüratörleri de boşaltıyorsun normalde ama sizin enjeksiyonlarda öyle bişey var mı bilmiyorum. Su karışmış olabilir cidden.
    Benzin deposunun köşesindeki tahliye deliği tıkanmış. Çok ufak bir delik koymuşlar oraya yeniden tıkanması olası. Benzin filtresini değiştirmek zorunda kaldım, suyla beraber pislik gelmiş sanırım. Uzun yol yapamadım daha ama şimdilik sıkıntısı çözülmüş gibi.

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    Merhaba arkadaşlar. Nasip kısmet olursa ben de fuara gittiğimde Duke 200 ile ayrılmayı planlıyorum. Bajaj Pulsar ile başladık, Duke 200'ün ikinci ellerine baktık, sonra hadi dedim almışken 0'ını alalım da birşeye benzesin. Kasko yaptırmayı düşünüyorum maliyeti nedir? yapan sigorta şirketleri var mı? Lastikleri hemen değiştirmeye gerek var mı? Çünkü bütçemi haddinden fazla zorladım, hatta Duke 200 alabilmek için elimde olan paranın üstüne kredi başvurusu yapmak zorunda kaldım. Umarım neticesini alırız da Duke 200 sahibi olurum.
    Son olarak ayrıca sormak istediğim birşey var. Jantları nasıl boyayabilirim? Orjinalini bozmadan, garanti kapsamından çıkarmadan? Ayrıca jantlara zarar verir mi?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
    Tekeriniz düz bassın.

aksel111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    sıfır bi duke almıştım 2 ay önce. şu an 2500 km de. ve bu günlerde satışı başlayan yamaha r25 i görünce ktm kullanıcısı olarak içim gitti. 13500 diolar yani duke den sadece 1000 tl pahalı . arada 10 beygir var tasarım mükemmel. ktm düşerse 10.000 gibi rakamlara şaşırmam çünkü biliginiz 200 250 cc kategorisinde yamaha çaresiz bıraktı tüm rakiplerini die düşünüyorum. şimdi bana moral verebilecek bi duke 200 kullanıcısı var mı? hani bak avantajları şunlar duke un diebilecegi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

bide 15 20 ibn kilometre yol yapmış duke200 ler nasıllar hala kondisyonları yerindemi merakediorum. varsa kilometresi yüksek kullanıcılar bi aydınlatın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı fortunesv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Nasip kısmet olursa ben de fuara gittiğimde Duke 200 ile ayrılmayı planlıyorum. Bajaj Pulsar ile başladık, Duke 200'ün ikinci ellerine baktık, sonra hadi dedim almışken 0'ını alalım da birşeye benzesin. Kasko yaptırmayı düşünüyorum maliyeti nedir? yapan sigorta şirketleri var mı? Lastikleri hemen değiştirmeye gerek var mı? Çünkü bütçemi haddinden fazla zorladım, hatta Duke 200 alabilmek için elimde olan paranın üstüne kredi başvurusu yapmak zorunda kaldım. Umarım neticesini alırız da Duke 200 sahibi olurum.
    Son olarak ayrıca sormak istediğim birşey var. Jantları nasıl boyayabilirim? Orjinalini bozmadan, garanti kapsamından çıkarmadan? Ayrıca jantlara zarar verir mi?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
    Tekeriniz düz bassın.

git r25 al

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    bennim motor 20 bine az kaldı 17 binde su an motorda daha tık yok hep tek marşda çalişdi inan hararet bile yapmadi motor :D aman nazar degmesin.. senin dedigin olay super suport ve naked i kıyaslamak olmus naked candir gerisi heyecandir
    Sokollu bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de Ktm Duke yeri kolay kolay dolduralamayacak bir motor. Kawasaki Z250 bakalım nasıl çıkacak. Pulsar ve diğer sport touring motosikletlerin kıyaslanmasını doğru bulmuyorum. Fiyatının 10bin gibi bir rakama düşeceğini sanmıyorum.

Kazasız belasız sürüşler
    4KORSAN bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Merhaba,

Ben başka modeli kullanıcısıyım bizim başlıkta kullanan olmayabilir bu yüzden ortak payda da aramaya başladım.

Açıklama:
    Motosikletim ile gezerken Video kaydı yapabilmek icin bir kameram var.

Problem: Titreşim
    Kamera makina üzerindeyken yolun bozukluğu ve makinanın kendi salınımı

Montaj
    Sağ ayna kolu

Çözüm denemesi 1
    Windows Movie Maker titreşim engelleyici
    --Pek olmadı gibi--

Camera;
    Çin malı içinde linux döndüren bir wide angel su geçirmez action kam

Soru 1
    kamera makinada iken yapılan kayıtta titreşimi alabileceğim 3. Parti bir bilgisayar yazılımı varmıdır?

Soru 2
    Kamerasını koluna bağlayıp kullanan varmı?

Fikriniz yada tecrübenin varsa paylaşabilir misiniz?
    Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı aksel111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır bi duke almıştım 2 ay önce. şu an 2500 km de. ve bu günlerde satışı başlayan yamaha r25 i görünce ktm kullanıcısı olarak içim gitti. 13500 diolar yani duke den sadece 1000 tl pahalı . arada 10 beygir var tasarım mükemmel. ktm düşerse 10.000 gibi rakamlara şaşırmam çünkü biliginiz 200 250 cc kategorisinde yamaha çaresiz bıraktı tüm rakiplerini die düşünüyorum. şimdi bana moral verebilecek bi duke 200 kullanıcısı var mı? hani bak avantajları şunlar duke un diebilecegi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

bide 15 20 ibn kilometre yol yapmış duke200 ler nasıllar hala kondisyonları yerindemi merakediorum. varsa kilometresi yüksek kullanıcılar bi aydınlatın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

git r25 al
    Hocam ben naked tarzı motosiklet kullanmayı seven bir insanım. Duke'ün sınıfındaki en agresif görüntüye sahip motor olduğunu bilmeyen yok sanırım. Sınıf derken motor gücünü değil de kasa tipini göz önüne almanızı isterim sizden. Zevk meselesi. Şu an Kawasaki 250 SL 12400 lira gibi bir banttan piyasaya girecek. Çok zorlasam bu motoru bayi indirimiyle 11500-12000 liraya falan peşin olarak alabilirim ama belirttiğim gibi tamamiyle tercih meselesi. Çok usta bir şoför olmadığımı da belirtmek isterim. (Özellikle türkiyedeki diğer taşıtların motosikletlere olan bakış açısını düşünecek olursak) bu motora takılabilecek bir koruma demiriyle olası düşmelerde en azından motorun yer ile direk temasını önleyerek hasar almasının önüne geçebilirim. Ancak Sport kasalarda bu mümkün değil. Eskaza dengeni kaybettin seyir halinde ve düştün diyelim, hızlı da gitmiyorsam şayet benim aklıma ilk grenajların aldığı hasar gelir. Çok zengin bir insan değilim. Kıt kanaat geçinen zor para biriktiren bir insanım. Sport kasa motosikletler de alırsam şayet parayı havaya attığımı düşünmeme sebep olacak.

Herkeze merhaba,
    Forumda uzunca bir sure dolanip okuduklarim ile sizlerin sayesinde ogrendigim bilgiler icin tesekkur ederim.
    Biliyorsunuzdue ki yarin fuar ve ordan ktm duke alarak cikmayi planliyorum ancak siz kullanicilara sormak istedigim 1-2 sorum mevcut ve cevaplarsaniz cok mutlu olacagim.

Ilk olarak motor kullanmaya yeni baslayacagim oncesinde scooter ve bir kac kez arkadasimin gs650 sini kullandim. Ama yogun trafikte degil tabi. Ilk motor olarak tercih edilebilecek modellerden biri oldugunun bilgisini okudugum sayfalar da bilgi edindim. Bu konuda sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

Motoru aldiktan sonra egitim almayi planliyorum tercih ettiginiz egitim merkezleri var mi?

Ktm 200 2014 abs siz modelini fuarda 11 bin gibi bir rakam ile satilacagi bilgisini spormotodan aldim. Ama guvenlik ve teknoloji bakimindan abs tercih etmeyi planliyorum ancak butcemi zorlamak zorunda kalacagin sizce deger mi bu konu hakkinda gorusleriniz nelerdir?

Rekabet ortaminda kawa z250sl yabanci forum karsilastirmalarinda kalite olarak Ktm in gerisinde kalmis ama bazi yonlerden de ileride sizlerin bu konuda fikri varsa duymak isterim.

Yaklasik sehir ici 75 km yol yapiyorum buna uygun bir motor mudur? Sele rahatsiz dendigini okudum.

Sanirim sorularim bu kadar vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.

Motosikleti
    Alıntı ttvlknb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba,
    Forumda uzunca bir sure dolanip okuduklarim ile sizlerin sayesinde ogrendigim bilgiler icin tesekkur ederim.
    Biliyorsunuzdue ki yarin fuar ve ordan ktm duke alarak cikmayi planliyorum ancak siz kullanicilara sormak istedigim 1-2 sorum mevcut ve cevaplarsaniz cok mutlu olacagim.

Ilk olarak motor kullanmaya yeni baslayacagim oncesinde scooter ve bir kac kez arkadasimin gs650 sini kullandim. Ama yogun trafikte degil tabi. Ilk motor olarak tercih edilebilecek modellerden biri oldugunun bilgisini okudugum sayfalar da bilgi edindim. Bu konuda sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

Motoru aldiktan sonra egitim almayi planliyorum tercih ettiginiz egitim merkezleri var mi?

Ktm 200 2014 abs siz modelini fuarda 11 bin gibi bir rakam ile satilacagi bilgisini spormotodan aldim. Ama guvenlik ve teknoloji bakimindan abs tercih etmeyi planliyorum ancak butcemi zorlamak zorunda kalacagin sizce deger mi bu konu hakkinda gorusleriniz nelerdir?

Rekabet ortaminda kawa z250sl yabanci forum karsilastirmalarinda kalite olarak Ktm in gerisinde kalmis ama bazi yonlerden de ileride sizlerin bu konuda fikri varsa duymak isterim.

Yaklasik sehir ici 75 km yol yapiyorum buna uygun bir motor mudur? Sele rahatsiz dendigini okudum.

Sanirim sorularim bu kadar vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.
    Hocam şimdiden hayırlı olsun. Bir aksilik olmazsa ben de fuardan ktm duke 200 alarak çıkmayı planlıyorum. Sizin de dediğiniz gibi 11 bin lira gibi bir rakamdan bahsediliyor. ABS'siz modelini alacağım ben. Bütçem normalde 8Bin liraydı zorlayabileceğim maksimum seviyeye çıkardım. 11Bin lira da bu motosiklet için çok iyi bir fiyat bence.
    Cumartesi günü fuarda olacağım. Fırsatımız olur da görüşüp sohbet edebilirsek çok sevinirim.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    duke 200 ümün yağini değiştirdim bu gün, öncesinde motul kullanılmısdı ama şimdi yağ degişiminin etkisi ile daha güzel vitesler ve ivmelenmede de az fark etti.. castrol power 1 in 10/40 yari sentetik yağindan koydum memnunum şimdilik tavsiyedir.

Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    kırmızı ışıgı arada görerek vites değiştiriomusun. yani o tip sert kullanımlarda bulunuyomusun ara arada olsa. sormak istediğim biraz yorulmayı kaldırabiliomu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Gördünüz mü 11 bin e düşmüş bile fiyat. bu kesin doğrumudur 11 bine alan varmı. ben 12500 tl verdim benim 1500 liramın ne suçu günahı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Hocam ben naked tarzı motosiklet kullanmayı seven bir insanım. Duke'ün sınıfındaki en agresif görüntüye sahip motor olduğunu bilmeyen yok sanırım. Sınıf derken motor gücünü değil de kasa tipini göz önüne almanızı isterim sizden. Zevk meselesi. Şu an Kawasaki 250 SL 12400 lira gibi bir banttan piyasaya girecek. Çok zorlasam bu motoru bayi indirimiyle 11500-12000 liraya falan peşin olarak alabilirim ama belirttiğim gibi tamamiyle tercih meselesi. Çok usta bir şoför olmadığımı da belirtmek isterim. (Özellikle türkiyedeki diğer taşıtların motosikletlere olan bakış açısını düşünecek olursak) bu motora takılabilecek bir koruma demiriyle olası düşmelerde en azından motorun yer ile direk temasını önleyerek hasar almasının önüne geçebilirim. Ancak Sport kasalarda bu mümkün değil. Eskaza dengeni kaybettin seyir halinde ve düştün diyelim, hızlı da gitmiyorsam şayet benim aklıma ilk grenajların aldığı hasar gelir. Çok zengin bir insan değilim. Kıt kanaat geçinen zor para biriktiren bir insanım. Sport kasa motosikletler de alırsam şayet parayı havaya attığımı düşünmeme sebep olacak.
    eyvallah canım kardeşim hiç birimiz zengin degiliz zenginlik başka bişi bence. ben 10 beygirin peşindeyim saygı duyuyorum görüşlerine. ama 10 beygirin mevzusunu 10 beygirsiz kalan anlar

Motosikleti
    Duke 200 kullanan arkadaşlara bir sorum var. Ben turuncu koruma demirini de almayı düşünüyorum. Bu koruma demiri motor bloğunu koruyor onda bir problem yok ancak yan yatma durumunda depoyu da koruyup korumadığını merak ediyorum.
    Cevaplarınız için şimdiden sağolun. Benim yaptığım son görüşmede 11.500 TL'ye satış yaptıklarını söylemişlerdi. Zira sahibinden'de de 11500 TL'ye ilanlar var. Pazarlık yaparsınız da 11.000 TL'ye alırmısınız ondan çok emin değilim.

Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    Duke 200 kullanan arkadaşlara bir sorum var. Ben turuncu koruma demirini de almayı düşünüyorum. Bu koruma demiri motor bloğunu koruyor onda bir problem yok ancak yan yatma durumunda depoyu da koruyup korumadığını merak ediyorum.
    Cevaplarınız için şimdiden sağolun. Benim yaptığım son görüşmede 11.500 TL'ye satış yaptıklarını söylemişlerdi. Zira sahibinden'de de 11500 TL'ye ilanlar var. Pazarlık yaparsınız da 11.000 TL'ye alırmısınız ondan çok emin değilim.
    hareketsiz yan yatmalarda koruma ihtimali yüksek fakat hareket halindeyken yatarsan ortalık pazar yerine döner boşver o an da depoyu kendini ve aklını koru

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Bugün fuardan duke 200 abs siz, 11.500 den aldım....c-tesi makinemi teslim alacam inşlh...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yüksek devirlerde hava filtresi kutusuna yağ atıyor

korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar fuardan en düşük 11.000'e mi alındı? Fuardan sonra gitsek aynı fiyata alabilir miyiz acaba? Var mı bir bilginiz?
    Bir de Kawasaki z250sl ile kıyaslasak hangisi daha baskın olur? z250sl şu an 11.750 lira.

dioniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese merhaba,

nisan 2013 te aldığım 2012 model abs'siz olan duke 200 üm şu an 22bin devirmiş durumda. 2 senede yaptım bu kadar yolu. aslında arada bi trafik kazası var. tam temmuz ve ağustos aylarını kapsayan bi dönemde de binemedim. duke hala çok iyi. bakımlarını güzelce yaptırıyorum. yağ değişimleri vs. garanti yok. yapabildiğimi kendim yapıyorum yapamadığımı da iyi bildiğim bi ustam var onda hallettiriyorum.

bu arada garibanlıktan bi sürü çağre arar olduk. memlekete pulsar geldi bende bi inceledim. duke ve pulsar ın yağ filtresi ve hava filtresi aynı. hatta pulsara takılan yağ filtresinin üzerinde KTM yazıyor bir de baya gerideki sayfalarda bi arkadaş mt 60 rs lastik taktırmış. 1-2 ay içinde bende o lastikten almayı düşünüyorum. canlı olarak görmedim ama bi arkadaşım da yeğenindeki duke için bu lastikten almış ve çok iyi olduğunu söylüyor ve tavsiye ediyor. yine de uyarması. bu lastik orjinal lastik ebatlarında değil ama ben yine de alıcam

yüksek km li kullanıcıların yorumu soruluyordu, buna istinaden yazdım.

2015 yılını da duke ile geçirmeyi planlıyorum. 2016 da parasal durumlar müsait olursa mt09 zorlicam olmazsa mt07

hepinize kazasız belasız iyi sürüşler.

Motosikleti
    Duke200
    Bu yapılan indirim bayi ve distributorlerin elinde kalan 2014 model stok lari eritme cabasının sonucuydu.Bende fuardan absli modeli 13500 e alanlardanım.Ben alırken onumdeki musteri kaparoyu haftaya yatırıp yatıramayacagını sormustu.Spormoto yetkilisi arkadasta elinde 7 tane abs siz modelden kaldıgını,abs siz motorların buyuk ihtimal yarına(pazar) dahi kalamayabilecegini ama belki absli model bulabilecegini soyledi.Eger stoklarında kalmıssa bulabilirsiniz.Sansınızı deneyin.Sadece ben alırken 10 dakika icerisinde onumde 4 adet duke200 satıldıgı icin sanırım indirim yapma teklifimize pek sıcak bakmadılar.
    dioniss ve dyavol-77 bunu beğendiler.

dioniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yapılan indirim bayi ve distributorlerin elinde kalan 2014 model stok lari eritme cabasının sonucuydu.Bende fuardan absli modeli 13500 e alanlardanım.Ben alırken onumdeki musteri kaparoyu haftaya yatırıp yatıramayacagını sormustu.Spormoto yetkilisi arkadasta elinde 7 tane abs siz modelden kaldıgını,abs siz motorların buyuk ihtimal yarına(pazar) dahi kalamayabilecegini ama belki absli model bulabilecegini soyledi.Eger stoklarında kalmıssa bulabilirsiniz.Sansınızı deneyin.Sadece ben alırken 10 dakika icerisinde onumde 4 adet duke200 satıldıgı icin sanırım indirim yapma teklifimize pek sıcak bakmadılar.
    fuar, spormotoya bereketli gelmiş o halde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

ttvlknb, merhaba,

sele rahatsızlığından bahsedilmiş evet doğru sele rahatsız ama sen ne kadar konforuna düşkünsün bi de bu önemli.
    mesela ben günde 75 km yol yapsam hiç bi sıkıntı ağrı sızı vs hissetmiyorum. gayet rahatım ama daha fazla yol gitmek istemediğim durumlar oldu mu? tabiki oldu, bu da uzun yollarda mesela 350-400 km yol gittiğim zamanlarda yaşadım. o da normal 4-5 saat motor üstünde oturmayı bırak aynı şekilde sandalyede otursan yine sırtın ağrır yani.

fuar bitti artık ne aldıysan hayırlı olsun diyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)