Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Merhabalar. ABS'li az yakan 250'lik arayışıma Kawasaki Z250SL'den sonra bir alternatif daha eklendi ama Kawa'nın ABS'li modelinden 2500 TL daha pahalı. Aslında Yamaha ve Honda'ya bakarsak KTM pahalı değil de, sanırım Kawasaki bu kez nasıl olduysa malı ucuz veriyor. Özellikle ikisini de test etmiş görmüş sürmüş olanlarınız varsa deneyim paylaşabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı xtrabit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. ABS'li az yakan 250'lik arayışıma Kawasaki Z250SL'den sonra bir alternatif daha eklendi ama Kawa'nın ABS'li modelinden 2500 TL daha pahalı. Aslında Yamaha ve Honda'ya bakarsak KTM pahalı değil de, sanırım Kawasaki bu kez nasıl olduysa malı ucuz veriyor. Özellikle ikisini de test etmiş görmüş sürmüş olanlarınız varsa deneyim paylaşabilir mi?
    Peki ama Zmoto sorunsalı ne olacak ? Binlerce olumsuz yorum var. Bu distribitörle Türkiye'de Kawa ölüm resmen. Hoş Spormoto da Zmoto ya yakındır.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba

3 gün önce rodajı bitirdim ve dün motorumu 1000 bakımına bıraktım. Herşey harika. :^)

Motor 1. viteste kontak açık ve debriyajı çekip marşa bastığımda çalışmıyor. Boşa attığım zaman hiçbir sorun yok. Ama daha önceden böyle birşey yapmıyordu. Yan ayaklık falanda kapalı konumdaydı neden böyle yaptığını anlayamadım.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

3 gün önce rodajı bitirdim ve dün motorumu 1000 bakımına bıraktım. Herşey harika. :^)

Motor 1. viteste kontak açık ve debriyajı çekip marşa bastığımda çalışmıyor. Boşa attığım zaman hiçbir sorun yok. Ama daha önceden böyle birşey yapmıyordu. Yan ayaklık falanda kapalı konumdaydı neden böyle yaptığını anlayamadım.
    Debriyaj manetinin orda 2'li kablo var (debriyaj mişürü)...ya yerinden çıkmıştır yahut oksitlenme yapmıştır...
    The Power of The Dreams.

Muhtemelen gevşemiştir sabah bir kontrol edeyim o zaman. Oksitlenme için Wd40 gibi spreyler işe yarar sanırım.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Merhaba arkadaşlar, Duke 200 Abs motosikletimi satıyorum, ilgilenen varsa linki;
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...abs-beyaz.html

rockie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Alıntı xtrabit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba xtrabit,

z250sl i sürmedim fakat bayide gördüm oturdum inceledim. Aradaki 2500TL farkı şöyle düşünebilirsin: KTM de extra olarak pirelli rosso2 lastikler geliyor ayrıca kaydırmalı debriyajı var. KTM nin lastik ebatları daha büyük (duke-rc Ön:110 Arka:150 / z250sl Ön:100 Arka:130) resimlerde z250sl ve ninja 250sl daha gösterişli gelmişti fakat bayide görünce çok zayıf gözüktüler gözüme. Tabi zevk meselesi. Ama fiyat olarak KTM deki extraları ekleyince aşağı yukarı aynı hesaba geliyor bence. Motor yeni olduğu için servis konusunda bir tecrübem olamadı henüz o konuda birşey diyemicem. Ama Beylikdüzü-Silivri git gel (100km civarı) yaptım ortalama yakıt 2.6 - 2.7 Lt olarak gösteriyordu ekranda. Ortalama hızımda 80 di ve gayet hoşuma gitti yakıt olayı

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    ben şu an şehir içi yaklaşık 700 km yaptım ortalamam tüketimim 3.6 lt/100km ortalama süratim 28km/h mertebesinde.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Muhtemelen gevşemiştir sabah bir kontrol edeyim o zaman. Oksitlenme için Wd40 gibi spreyler işe yarar sanırım.
    Yok usta yan ayaklik aciktir muhtemelen. Ayakligi kapatip ondan sonra 1. Viteste calistirabilirsiniz. Ayni seyi ben de yasadim sonra ayiktim

xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ama Zmoto sorunsalı ne olacak ? Binlerce olumsuz yorum var. Bu distribitörle Türkiye'de Kawa ölüm resmen. Hoş Spormoto da Zmoto ya yakındır.
    Zmoto ile fazla sorun yaşanmaz, motoru alıp kaçacaksın Parça konusu hemen her yerde aynı zaten. KTM ile çok farklı olacağını sanmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı rockie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba xtrabit,

z250sl i sürmedim fakat bayide gördüm oturdum inceledim. Aradaki 2500TL farkı şöyle düşünebilirsin: KTM de extra olarak pirelli rosso2 lastikler geliyor ayrıca kaydırmalı debriyajı var. KTM nin lastik ebatları daha büyük (duke-rc Ön:110 Arka:150 / z250sl Ön:100 Arka:130) resimlerde z250sl ve ninja 250sl daha gösterişli gelmişti fakat bayide görünce çok zayıf gözüktüler gözüme. Tabi zevk meselesi. Ama fiyat olarak KTM deki extraları ekleyince aşağı yukarı aynı hesaba geliyor bence. Motor yeni olduğu için servis konusunda bir tecrübem olamadı henüz o konuda birşey diyemicem. Ama Beylikdüzü-Silivri git gel (100km civarı) yaptım ortalama yakıt 2.6 - 2.7 Lt olarak gösteriyordu ekranda. Ortalama hızımda 80 di ve gayet hoşuma gitti yakıt olayı
    Teşekkürler. Zevk konusuna pek takılmıyorum aslında. Fazladan 2500tl vermek bütçemi zorlayacak da, farkı kapatacak kadar değer mi ona emin olamadım. Kawasaki de fena olmayan lastiklerle geliyor.

Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok usta yan ayaklik aciktir muhtemelen. Ayakligi kapatip ondan sonra 1. Viteste calistirabilirsiniz. Ayni seyi ben de yasadim sonra ayiktim
    Debriyajın oradaki müşürden kaynaklanan sorunmuş. Söküp güzelce yerleştirdikten sonra problem çözüldü.

Yardım edenlere teşekkürler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Elektrik kablo,soket ve bilimum elektrik aksamlarına WD40 değil...elektrikçilerin kullandığı kontakt sprey sıkılır....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Debriyajın oradaki müşürden kaynaklanan sorunmuş. Söküp güzelce yerleştirdikten sonra problem çözüldü.

Yardım edenlere teşekkürler.
    Teşekkürler'i sanırsam ben HAK ettim... Problemin çözüldüğüne sevindim...
    The Power of The Dreams.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrik kablo,soket ve bilimum elektrik aksamlarına WD40 değil...elektrikçilerin kullandığı kontakt sprey sıkılır....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Teşekkürler'i sanırsam ben HAK ettim... Problemin çözüldüğüne sevindim...
    Mesele net olarak anlaşılmıştır Wd 40'ı nereden çıkardıysam artık.

Hızır acil cevabınız için ayrıca teşekkürler.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Mesele net olarak anlaşılmıştır Wd 40'ı nereden çıkardıysam artık.

Hızır acil cevabınız için ayrıca teşekkürler.
    wd40 yağlayıcı dır....yağ elektrik iletkeni değildir...kontakt sprei ise el kablo/larını temizleyen bir uçucu malzemedir (pas-oksit e bire 1)...
    The Power of The Dreams.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 yağlayıcı dır....yağ elektrik iletkeni değildir...kontakt sprei ise el kablo/larını temizleyen bir uçucu malzemedir (pas-oksit e bire 1)...
    Bilmedigimden soruyorum da barkin abi wd40 videosunda elektrigin iletimini de kolaylastirdigini soylemisti. Elektrik aksamina hic etkisi yok mu?

Selam dostlar, Geçen gün motorumu terleme yaptığı için garanti kapsamında servise bıraktım ve kısa bir süre sonra da sorunun giderildiğini ve motoru alabileceğimi söylediler. Motoru servisten aldıktan sonra ciddi vibrasyon sorunu başladığını farkettim. 10 dakika sürüşten sonra kolu bacağı uyusturacak türden. Birkaç yerde motor yağı ile alakalı olabileceğini okudum ama emin olamiyorum. Benim motor duke 200 abs. Bu sorunla karşılaşan ya da çözüm üretebilen birileri varsa çok sevinirim.

songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    2. el ön jant arıyorum yardımcı olabilecek var mı ?

Merhaba,

Motorun zincirini yağlamak icin feyizoglundan arka tekeri havaya kaldıran aparttan almaya gittim, duke e uyabilmesi icin, rizomanın ek bir aksesuarını 50 avroya almak gerektigini söyledi. siz kullanıyor musunuz?

Tavsiye ettiğiniz alabileceğim bir yer var mı? illa bu rizomanın aparatlarından almak mı gerekli.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Benim motorun benden önceki sahibi tornada yaptırmış. Hala üzerinde takılı. 20-30TL ye hallolur gibi.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı marcobode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motorun zincirini yağlamak icin feyizoglundan arka tekeri havaya kaldıran aparttan almaya gittim, duke e uyabilmesi icin, rizomanın ek bir aksesuarını 50 avroya almak gerektigini söyledi. siz kullanıyor musunuz?

Tavsiye ettiğiniz alabileceğim bir yer var mı? illa bu rizomanın aparatlarından almak mı gerekli.
    Duke'lerde nasıl bilmiyorum ama çoğu motorda hırdavatcıdan 1-2 tl ye alabileceğin civatalar ile bu iş çözülebiliyor. Tabi civata çapının ölçüsü değişkenlik gösteriyor motordan motora, bunu da deneyerek ya da araştırarak öğrenebilirsin. Benim r25'e metrik6 civata oluyor mesela.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)