Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Bugün ilk defa yağmurda kullandım

Sonuç KTM adına bir ayıp Çamurluk bir damla çamuru engellemiş mi merak ediyorum. Sırtımdan geçtim kaskın arkası bile çamur olmuş HAYRET BİRŞEY
    O Hindistan'da satılan Duke'lerdeki çamurluğu çıkartırken ne düşünüyorlardı çok merak ediyorum
    Heil Spellcheck

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk defa yağmurda kullandım

Sonuç KTM adına bir ayıp Çamurluk bir damla çamuru engellemiş mi merak ediyorum. Sırtımdan geçtim kaskın arkası bile çamur olmuş HAYRET BİRŞEY
    O Hindistan'da satılan Duke'lerdeki çamurluğu çıkartırken ne düşünüyorlardı çok merak ediyorum
    Stock hali ile mi duruyor arka Çamurluk?

Motosikleti
    MT-07
    Evet. Ama kafaya koydum seneye hindistandaki gibi birşey yaptıracağım. Topcase'in yanına not düştüm.
    Heil Spellcheck

Bugün kısa da olsa, 3 km, bende yağmurda kullanmak durumunda kaldım, 1 tane bile çamur damlası yok montumda veya kaskımda, gerçi 60 ı geçmedim ama tek bir leke bile yok.

Topcase değilde şöyle bir şey arıyorum, hem sırt çantası hem motora monte edilebilen şık bir çanta, fakat henüz bulamadım uygun fiyatlı bir ürün. http://shop.ktm.com/int_en/powerpart...-rucksack.html

Motosikleti
    MT-07
    Ben Ulus'tan Keçiören'e giderken dışkapının oradaki köprüde biraz açtım gazı. 100 falan olmuştur ama o hızda da rüzgardan gelmemesi gerekmez mi

çok küçük onlar bence fiyatına göre. Ben decatlondan katlanabilen küçük bir sırt çantası almıştım baya iyi idare ediyor. Ahtapot denen ağ ile falan da tutturulabilir ve ekonomik de bir çözüm olur aklınızda olsun
    Heil Spellcheck

O ağlarla uğraşmak istemediğimden böyle bir çanta arıyorum, şimdilik ağ kullanıyorum zaten ama hiç kullanışlı bulmuyorum, bu çanta çok pratik şekilde motora bağlanıp çıkartılabiliyor, boyutu da günlük kullanım için çok ideal, gören duyan varsa böyle bir çanta çok makbule geçer.

Avrupa ve usa forumlarında bahsedilmiş bu çamur atma durumundan, arka çamurluğun yetersiz olduğundan vsvsvs. ama benim ceket tertemiz.

ozzy07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı Lütfücüğüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün kısa da olsa, 3 km, bende yağmurda kullanmak durumunda kaldım, 1 tane bile çamur damlası yok montumda veya kaskımda, gerçi 60 ı geçmedim ama tek bir leke bile yok.

Topcase değilde şöyle bir şey arıyorum, hem sırt çantası hem motora monte edilebilen şık bir çanta, fakat henüz bulamadım uygun fiyatlı bir ürün. http://shop.ktm.com/int_en/powerpart...-rucksack.html
    linkteki çantanın dikdrtgen olanı var tex marka gene, açılınca kask sığıyo içine, motomaxda gördüm ama eleman fiyatını bulamadı satamadı bi türlü, bir de duke 125 i olan bi arkadaşda görmüştüm galatada fena durmuyodu, ekonomik çözüm olabilir. ama sırt çantası iyidir

http://www.feyizoglu.com/Racing-Arka-canta_45819.html#0

---------- Post added at 00:12 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

kış geliyo beyler, lastikleri değiştirme zamanı geldi. güvenip de yatamıyorum virajlarda. ekonomik önerisi olan var mı?

Gördüm daha önce bu çantayı ama boyutu küçük gibi duruyordu, Kask sığdığını gördünüz mü yoksa satış elemanı mı öyle söyledi, dikdörtgen de olsa resimlerde pek kask sığacakmış gibi durmuyorda. Koltuğa nasıl sabitleniyor acaba?

Bir kaç opsiyon var aslında da hiç biri ktm inki kadar şık değil maalesef.
    http://www.kappamoto.com/Soft-Luggage/Tail-bags/TK757
    http://www.kappamoto.com/Soft-Luggage/Tail-bags/TK742
    http://www.givi.it/soft-luggages/Tail-bags/T485

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S

Beyler şöyle bi çanta da çok işlevsel duruyo bence
    ozzy07 ve braingulp bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    MT-07
    Çok küçük değil mi yav :Kappanın TK757'sini beğendim şahsen de distribütörünün sitesinde yok
    Bir muadili çıkar elbet

Yaptırmak denenebilir aslında. Maltepe'de kamp malzemesi falan satan biryer vardı. O 100lt'lik sırt çantalarından falan yapıyorlarmış.
    Onlara bir sormak lazım
    Heil Spellcheck

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Evet biraz ufak ama görsel anlamda hiç rahatsızlık vermiyor, bence çok şık

KTM nin yapısı sert ve keskin hatlara sahipken soft bişey çok hoş olmaz sanki ne biliyim

Ben olsam yaptıracaksam bile, kalıbı olan yapısı bozulmayan, nispeten geometrik formda bişey düşünürdüm.

Bu benim şahsi fikrim tabi, zevk tartışılmaz, saygım sonsuz
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Tk757 nin boyutu kask alacak kadar büyük değil sanırım, ortalama bir kaskın yüksekliği yaklaşık 25cm, çantanın yüksekliği 20 cm olarak belirtilmiş kappanın sitesinde.

Motosikleti
    MT-07
    Bir de güvenlik mevzuu olur lakin öyle birşeye sığdırsak bile

Bana mantıklı gelen bi topcase yaptırmak 2 kasklık. Bir de +80lt dağcı çantası. Ondan sonra bir çıkacan geziye artık nerde sarı tabela varsa oraya sapacan.

Arkadaşta vardı öyle ağırlığı verdiğin yeri ayarlayabiliyordun kayışlardan. Omuzlardan belin alt kısımlarına alınca artçı koltuğuna geliyordu ağırlığı sadece
    dengede durmak için sürücüye ihtiyacı oluyordu. Birkaç manevra yaptım da o durumda sürüşümü etkilediğini düşünmüyorum. Tamamen elbise dolu 80lt bir çantaydı
    o da.
    Heil Spellcheck

Gezi için yeterli boyutlarda olmadığı aşikar, ben günlük kullanım için arıyorum; evrak, dosya vs. a4 kağıt ve kask alabilecek boyutta kibar bir çanta lazım.

Motosikleti
    MT-07
    Evet o belliydi de ben hayal dünyamda kayboldum biraz

Dediğim gibi o maltepe'deki mekan yapabilir. Rider veya Ulusan'da muadil seçenekler olabilir gibi geliyor bir de
    Heil Spellcheck

Zaten uzun yolculuklara uygun bir motor olduğunu da düşünmüyorum, en azından benim için öyle, hoş yüzlerce km yol yapan arkadaşlar olmuş ama ben rahat bulmadım motoru uzun yolculuk için.
    Rider da hiçbir şey yok, ürünlerin hemen hemen hepsi cross üzerine.

Motosikleti
    MT-07
    Evet koltuk rahat değil ama 4 yıllık, ucu belirsiz bir bekleme sürecinden sonra gerekirse bi gözümden yaşlar akarak da olsa gezeceğim ben

Rider'a çok bakamadım da Ulusan biraz daha çeşitlilik sağlıyor. Hiçbirşey olmasa nereden bulabileceğiniz konusunda yardım ederler
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Motoru bu hale getirmek için önce turuncu yerleri siyah kaplama yapıp sonra üzerine bu sticker setini mi yapıştırmak gerekiyor?
    bir de bu sticker'ların fiyatı ne kadar?

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://c1210.hizliresim.com/12/d/dvdv0.jpg

Beyler şöyle bi çanta da çok işlevsel duruyo bence

Yapıştırma setinden çıkan tüm parçaları yapıştırırsanız bu hâli alıyor, http://shop.ktm.com/int_en/powerpart...icker-kit.html, 85€ spormoto da.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    peki turuncu yerleri de kapatıyo mu bu set yoksa oralar ayrıca yoksa zemini başka bişeyle kaplamak mı gerekiyo

aşağıdaki parça için de sticker kitlerine taban malzemesi diyor mesela
    http://shop.ktm.com/int_en/powerpart...ank-cover.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)