Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bugün Marmara Forum Decathlon önünde benim motorun yanında duran absli Duke buradan mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Merhabalar arkadaslar az önce aldım motoru duke 200 15.000 de, sigorta yaptırmaya gittim 560 lira fiyat verdiler, size bir sorayım dedim yaptırmadım, kendi üzerime ilk motorum olacak, 90 dogumluyum, sizce normal mi?

Gökhan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke
    ben de 2. el almıştım. ilk motorumdu. hdi sigorta 340 lira teklif verdi. en düşüğü oydu, onu seçtim bende.

ABS için ne düşünüyorsunuz, çok gerekli mi sizce? Lastiği değiştiririm diyorum zaten, onu yaptıktan sonra olmasa da olur mu acaba? İlk motorum olacak inşallah da ne kadar gereklidir kestiremiyorum o yüzden.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Cok sagol cevap verdigin icin. Bugun KTM kullanıcısı bir abiyle karşılaştım, o bana kendi sigortacısının numarasını verdi, ordan 450 liraya yaptırdım. En ucuzu buydu malesef.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı turizmci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar az önce aldım motoru duke 200 15.000 de, sigorta yaptırmaya gittim 560 lira fiyat verdiler, size bir sorayım dedim yaptırmadım, kendi üzerime ilk motorum olacak, 90 dogumluyum, sizce normal mi?
    biraz fazla fazla gibi. 0 km. duke 125 i yarısına yaptırmıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı serkank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS için ne düşünüyorsunuz, çok gerekli mi sizce? Lastiği değiştiririm diyorum zaten, onu yaptıktan sonra olmasa da olur mu acaba? İlk motorum olacak inşallah da ne kadar gereklidir kestiremiyorum o yüzden.
    benimde ilk motorumdu hatta öğrendiğim motordu. ben faydasını çok gördüğümü düşünüyorum. ki benimki 125 lik. 200 lükte daha iyi olur diye düşünüyorum. sana limitlerini hatırlatıyor.

Motosikleti
    KTM Duke 125
    Arkadaşlar duke 125 konusuna yazmıştım ama günler oldu, ne gelen var ne giden; bir sorum olmuştu öylece bekleyip duruyor. Bir de buraya yazmaya karar verdim, belki 200 sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir.

Yeni bir 125 Duke aldım. Kendim için tüm koruyucu malzemeleri de satın aldım ve forumda yazılan öğütleri dikkate alarak parayı esirgemedim.

Ama motorsikletin koruması için çok az bir bütçem kaldı. Öncelikle koruma demiri (crash bar), elcik koruma ve arka çanta taşıyıcı lazım. Bu malzemeleri nereden en uygun fiyata alabileceğimi söyleyebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    ebay ve aliexpressten bakabilirsin. ebayda baya bir şey var

Motosikleti
    KTM Duke 125
    teşekkürler...

HalukSarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım.
    Bu ay başında 0 km Duke 200 aldım. Aldığım andan itibaren motor sesinin haricinde şiddetli bir uğultu sesi geliyor motordan. Hatta bu ses kaskın içinde iyice yoğunlaşıp, motor sesinin bile önüne geçiyor. Bir arkadaşımın 10.000 km'deki Duke 200'ünü kullandığımda aynı ses yoktu. Zamanla düzelir hele bir rodaj bitsin dedim. Henüz 370 km'de ve seste bir değişiklik yok.
    Motosikleti kullanma kılavuzundaki talimatlara uygun bir şekilde kullanıyorum. 7.500 1/min deviri hiç geçmedim (yalnız bir kaç defa vitesi yanlışlıkla boşa attığımda sanırım biraz geçtim). Fakat bu hafta 2 defa, biraz seri kullanmanın ardından, motosiklet 6. viteste 80-90 km/h hız aralığında devir kesti (öksürür gibi). İlk sefer korktum ve yavaşladım. İkinci seferde gazı bir süre daha açık tuttum ve motor hızlanmaya devam etti.
    Aranızda buna benzer bir durumla karşılaşan var mı acaba? Ben baya işkillendim de...

Banada oldu o 6. vitesde 120-130 arasında motor tekerleği boşta dönmüş gibi bi olay oldu. Sordum soruşturdum yoldaki çamur yağ yada başka bir sey tekerleği kaydırmış olabilir yada benzinde pislik vardır dediler. Aynı olay tekrarlanmadı bir daha. Şimdilerde 5. Viteste bir uğultu sesi var ama götürüp baktırmadım. Arada oluyor. Tekerleğin boşta dönmesi olayının benzeri redlineda motoru zorladığındada oluyor. Neysede şimdilik çok memnunum ama lastikleri değiştirmem gerek. Kayma yapıyorlar ve maalesef yarmışm

Motosikleti
    KTM Duke 125
    Serviste, "ilk 200, 300 km lastikler kayabilir; fazla güvenme, zaman içinde oturur" demişlerdi. İlk aldığımda 50. km deyken bir kez kaydım ama ondan sonra hiç sıkıntı yaşamadım.

Bu arada arkadaşlar; şu koruma demirinde topuz takılabilen bir vida girişi var; Bu topuza türkçe ve ingilizcede ne isim veriliyor, internette adını bilmeden araştırmak zor oluyor.

Koruma demiri temsili resmi:

http://www.schleenbecker-moto.eu/use...ash+bars.2.jpg

resimdeki o siyah yuvarlak nesne...

Motosikleti
    MT-07

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Değerli forum üyeleri,
    Teknik bilgi gerektiren sorularım var. El kitabında hem 10-40 hem de 15-50 yarı sentetik yağ kullanımını (hava sıcaklıklarına bağlı olarak) öneriyor.
    1. sorum: yarı sentetik yerine tam senteik kullanmanın bir sakıncası var mı? arasındaki fark nedir?
    2. sorum: bulunduğum yer her iki yağı kullanabileceğim hava şartlarına sahip. En iyi performans ve korumayı hangi yağ ile sağlayabilirim.
    Cevaplarınıza şimdiden teşekkürler.
    (servise gideceksin, yaptıracaksın şeklinde gereksiz cevap verecek olan varsa gerek yok...Teknik bilgisini paylaşacak arkadaş beri gelsin.)

Motosikleti
    MT-07
    tam sentetik yağ 250cc ve altında önerilmiyor. debriyajla ilgili bir sıkıntı yarattığını söylüyorlar. tam olarak hatırlamıyorum şu an

ikinci sorun hakkında bi bilgim yok. direk spormotoyu arayıp danışabilirsin bu tür konuları
    ErtugrulGazi bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Motorun içinde bulunan 10W-40 sentetik yağı boşaltıp, 15W-50 yarı sentetik yağ koydum motora, sarsıntı azaldı gibi geldi. Viteş geçişleri daha akıcı oldu. Umarım psikolojik değildir. Diğer forumlarda ve birebir yaptığım fikir alış-verişlerinde elde ettiğim sonuç; motora koyduğumuz yağ sadece motoru yağlamıyor aynı zamanda debriyaj ve vites dişlilerini de yağladığı için 10W-40 hafif ince kalabiliyor. 15W-50 bizim motorlar için tam kıvamında. Çok soğuk bir ülkede yaşamıyor iseniz 10W-40 ince kalır.
    Saygılarımla.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Arkadaşlar merhaba. Yukarıda trafik sigortası ile yazıları okuyunca katılım da bulunmak istedim. Malumunuz poliçeler kişiden kişiye şehre göre vs faktörlere göre fark edebiliyor. Geçen sene tanışıklığım olmayan biyerden ERGO 114 TL'ye yaptırmıştım. Bu sene yeniletmek için gene tanışıklığım olmayan ve bünyesinde pek çok firma bulunan sigorta firmasından çok çeşitli fiyatlar aldım. rakamlar ilk başta 190 ila 400 TL arasında değişiyordu. Pahalı bulduğumu belirttim. Son olarak ERGO nun fiyatı geldi. Gelen fiyat 74 TL idi. Bir yanlışlık olup olmadığını sordum Fiyatı teyid ettiler bende poliçeyi yenilettim. Kıssadan hisse trafik yada kasko yaptırırken çeşitli firmalardan alabildiğiniz kadar fiyat alın. Motor için ERGO tavsiyemdir. Son olarak yaşım 34, plakada 35 yani İzmir.

fevziiiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT03
    arkadaşlar 2012 model dukeüme telefon vb. sarjı için usb çıkış takacağım fakat malesef aksesuar sigortasını 2013 ve sonraki modellere koymuşlar. ben acaba hangi sigortaya bağlamalıyım? yaklaşık yarım amperlik bir yük bağlıycam. fikri olan var mı?

sigorta konusunda; pirim kişiden kişiye çok değişebiliyor. Senelerdir kendi üzerine kayıtlı vasıtası olan kazası olmayan ile yeni araba/motor almış kişilerin pirimleri çok farklı çıkabiliyor. Kaza yapıp yapmamak da çok önemli ve kabahatin sizde olmamasıda önemli değil. şurdan biri gelip size çarpar ve siz de bu kazayı tutanak ile tesbit ederseniz, kazada tüm kabahat karşıdakinin olsa bile, sizin bir sonraki sigorta piriminizi arttırıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    6000 km bakımına 350 TL verdik. Baya pahalı yahu, arabayı sattık masraflı diye bunun da ondan aşağı kalır yanı yok.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 km bakımına 350 TL verdik. Baya pahalı yahu, arabayı sattık masraflı diye bunun da ondan aşağı kalır yanı yok.
    Hava filtresi hariç bakımı kendin yaparsan buji değişimi dahil 95 tl maliyeti .
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)