Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Daha once de bircok kez belirttigim gibi boyum 160 bacak boyum govdeme gorece biraz daha kisa ve ilk motorum. Ben surebiliyorum. Tabii ki ayni anda iki ayagimin parmak uclariyla dahi degemiyorum. Tek ayakla da tabanimi tam basamiyorum. Ilk 1 ay alisana kadar hadi yatirdim ha yatiracam diye tirsmaktan trafik isiklarinda bile durmak istemiyodum ama alistiktan sonra hic bir sorun kalmiyor. Zaten bacaklar da kuvvetleniyor surdukce. Cok asiri derecede kisa bacaklarin yoksa sikinti yasamazsin. Bende o 6 cm daha olsa ikinci motor olarak 650 vstrom falan alirdim korkmadan.
    EB61 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

anlıyorum bu selenın traşlanma konusunu duydum o kac cm lık bı yarar saglıo bılmıorum tabı boyum 1.66 ama bu seferde selesı senı rahatsız eder dıyenlerde oldu selenın rahat olmasıda cok önemlı dıyenlerde oldu napıcam bılmıorum ama alıcam sanırım ya amatisorlerden dedıgınız gıbı ayar yaptırcam yada sele traslatıcam :/

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Merhaba arkadaşlar Ktm duke 200 sahibiyim Antalya'da yaşıyorum.Antalya merkezde ktm'nin tek servisi Olimpiyat motor.Bu servis ile çok büyük sıkıntılar yaşadım.Tamamen profesyonellikten uzaklar.Size tavsiyem ktm alırken iki kere düşünün.Eğer ktm niz varsada sakın emanet filan etmeyin.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı yusufcelik7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Ktm duke 200 sahibiyim Antalya'da yaşıyorum.Antalya merkezde ktm'nin tek servisi Olimpiyat motor.Bu servis ile çok büyük sıkıntılar yaşadım.Tamamen profesyonellikten uzaklar.Size tavsiyem ktm alırken iki kere düşünün.Eğer ktm niz varsada sakın emanet filan etmeyin.
    Merhaba, geçmiş olsun öncelikle. Ne gibi büyük sıkıntılardan bahsediyorsunuz, periyodik bakım için mi götürdünüz yoksa arızadan dolayı mı? Malum Antalya'da başka seneceğimiz yok, karşılaştığınız sıkıntıları söylerseniz biz de tedbirli oluruz.

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Teşekkür ederim.Evet maalesef Antalya merkez için başka seçeneğimiz yok fakat Alanya'da bir servis var ben bir daha ki bakıma Alanya'ya gitmeyi düşünüyorum.Büyük sıkıntılardan kastım motosikletimin fan motoru bozulmuştu Temmuz ayında servise götürdüm incelediler ve garantiden isteyelim değiştirelim dediler.Ben servisten haber beklerken yaklaşık bir ay sonra ufak bir kaza geçirdim ve kazada motosikletin deposu, fren pedalı, aynası kırıldı.Tekrardan servise gittim ve motosikletimi kaza tutanağı ile birlikte teslim ettim.Usta yaklaşık on gün sonra aradı ve expertiz yüzde yüz karşı tarafı suçlu buldu sigortadan yapılacak dedi.Daha sonra baya bi süre bekledikten sonra ustayı aradım haftaya çıkıcak dedi.Haftaya aradım parça gelmedi dedi.Bu şekilde baya bi sallaya sallaya motosiklet iki ay serviste kaldı.Ekim ayında motosikleti almaya gittim ve servis anlaşmalı olmadığı için ustaya masrafları ben ödedim ve karşı tarafın hesabıma yatırmasını beklemeye başladım.Bu sırada hala fan motoru gelmemişti.Motoru teslim alırken haftaya gel takalım dedi.Haftaya gittim haftaya gel dedi Bu sırada karşı tarafın sigortası parayı yatırmadı.Ustayı aradım, usta belgeleri kaybetmiş karşı tarafın sigortası hangi sigortaydı onuda hatırlamıyor o yüzden sigortaylada irtibata geçemiyoruz.Daha sonra ben kaza fotoğraflarından karşı tarafın plakasına ulaştım ordan sigortaya ulaştım ve sigortayı aradım bizim usta ıban ı vermemiş o yüzden para yatmıyor.En sonunda para yattı fakat 800 yerine 500 yattı.Ustayı arayıp niye az yattı diye sorduğumda kdv yi kesmişlerdir diye bir cevap aldım.Bu sırada hala fan motoru gelmediği için ben spormoto ve ktm ye durumu anlatan mail attım.Daha sonra spormoto aradı ve parçayı göndericeklerini söylediler servis adına özür dilediler.Cuma gününe kadar kimse bir dönüş yapmadı tekrar spormoto ile irtibata geçtim ve biz parçayı gönderdik dediler.Bizim usta parça gelmiş ama aramamış neyse en sonunda cuma günü fan motoru takıldı.Kazadan dolayı direksiyon hafif yamulmuş teslim alırken fark etmemiştim tabi bizim ustada fark etmemiş öyle kaldı şimdi kendi cebimden değiştiricem.Ayrıca fan motorunun takıldığı gün gittiğimde şikayet ettiğim için bi tavır içindelerdi.Zaten elamanı taktı usta ile hiç muhattap olmadık.Bu yüzden bir daha Antalya ktm servisi olimpiyat motora gitmeyi düşünmüyorum.Bakımlarında 140 km gidip Alanya'da yaptırmayı düşünüyorum.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı yusufcelik7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.Evet maalesef Antalya merkez için başka seçeneğimiz yok fakat Alanya'da bir servis var ben bir daha ki bakıma Alanya'ya gitmeyi düşünüyorum.Büyük sıkıntılardan kastım motosikletimin fan motoru bozulmuştu Temmuz ayında servise götürdüm incelediler ve garantiden isteyelim değiştirelim dediler.Ben servisten haber beklerken yaklaşık bir ay sonra ufak bir kaza geçirdim ve kazada motosikletin deposu, fren pedalı, aynası kırıldı.Tekrardan servise gittim ve motosikletimi kaza tutanağı ile birlikte teslim ettim.Usta yaklaşık on gün sonra aradı ve expertiz yüzde yüz karşı tarafı suçlu buldu sigortadan yapılacak dedi.Daha sonra baya bi süre bekledikten sonra ustayı aradım haftaya çıkıcak dedi.Haftaya aradım parça gelmedi dedi.Bu şekilde baya bi sallaya sallaya motosiklet iki ay serviste kaldı.Ekim ayında motosikleti almaya gittim ve servis anlaşmalı olmadığı için ustaya masrafları ben ödedim ve karşı tarafın hesabıma yatırmasını beklemeye başladım.Bu sırada hala fan motoru gelmemişti.Motoru teslim alırken haftaya gel takalım dedi.Haftaya gittim haftaya gel dedi Bu sırada karşı tarafın sigortası parayı yatırmadı.Ustayı aradım, usta belgeleri kaybetmiş karşı tarafın sigortası hangi sigortaydı onuda hatırlamıyor o yüzden sigortaylada irtibata geçemiyoruz.Daha sonra ben kaza fotoğraflarından karşı tarafın plakasına ulaştım ordan sigortaya ulaştım ve sigortayı aradım bizim usta ıban ı vermemiş o yüzden para yatmıyor.En sonunda para yattı fakat 800 yerine 500 yattı.Ustayı arayıp niye az yattı diye sorduğumda kdv yi kesmişlerdir diye bir cevap aldım.Bu sırada hala fan motoru gelmediği için ben spormoto ve ktm ye durumu anlatan mail attım.Daha sonra spormoto aradı ve parçayı göndericeklerini söylediler servis adına özür dilediler.Cuma gününe kadar kimse bir dönüş yapmadı tekrar spormoto ile irtibata geçtim ve biz parçayı gönderdik dediler.Bizim usta parça gelmiş ama aramamış neyse en sonunda cuma günü fan motoru takıldı.Kazadan dolayı direksiyon hafif yamulmuş teslim alırken fark etmemiştim tabi bizim ustada fark etmemiş öyle kaldı şimdi kendi cebimden değiştiricem.Ayrıca fan motorunun takıldığı gün gittiğimde şikayet ettiğim için bi tavır içindelerdi.Zaten elamanı taktı usta ile hiç muhattap olmadık.Bu yüzden bir daha Antalya ktm servisi olimpiyat motora gitmeyi düşünmüyorum.Bakımlarında 140 km gidip Alanya'da yaptırmayı düşünüyorum.
    Yaşadığın olaylar için ve kaza için öncelikle geçmiş olsun.

Yazdıklarında hiç bir haksız taraf görmüyorum fakat sende farketmişsin ki Spormoto veya KTM ile irtibata geçtiğin anda çözüme kavuşmuşsun o yüzden bence alırken 2 kere düşünülcek bir motor değildir KTM. Yanlış anlama normalde gittiğin servisdeki usta düzgün olsa zaten senin spormoto yada ktm ye mail atmana bile gerek kalmadan parça siparişini verir ve geldiği anda değiştirir.

Kaza olayı ile ilgili Spormoto yada KTM nin yapabilceği birşey yok tamamen ustanın hatası. Fakat tabikide KTM yada spormotoya bununla alakalı mailde atabilirsin bakın sizin yetki verdiğiniz servis böyle böyle diye. Zaten 20 kişi şikayette bulunsa alırlar elinden KTM servisini.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    arkadaşlar merhaba. bugün motoru iş yerinde park ettiğim yerden almaya gidince. motorun sağ tarafına aşırı yanaşmış bi arabanın park ettiğini gördüm. gelir gelmez baktım sağ tarafına bişi olmuş mu diye. bişi görmedim. yola çıkıp 2-3 km gittikten sonra sinyal verince sol sinyalin kırılıp sarktığını gördüm. nasıl kırıldığı konusuna girmeyeceğim, düşündükçe canım sıkılıyor. ordayken fark edemediğime de ayrıca kızıyorum.

1- sorum sadece sol ön sinyali değiştirme şansım var mı? fiyat hakkında bilgisi olan var mı? aslında yapıştırıcı ile yapıştırılabilirim gibi de geliyor. yapıştırmak için ne kullanmalıyım fikri olan var mı?
    fotoğrafta pek belli olmuyor sanırım,

[IMG][/IMG]

2- sorum, motorun göstergesinde ünlem işareti yanıyordu bi kaç gündür. bugün park ederken yanıp sönmeye başladığını gördüm. ve motorda low battery uyarısı veriyor ekrana. akü uyarısı mı sizce bu?

[IMG][/IMG]

son olarak daha önce motorumun arka lastiği normalden geniş 180 lik lastik takıldığını bahsetmiştim. fotoğraf istemişti bi iki arkadaş. anca şimdi yükleyebiliyorum.

[IMG][/IMG]

motorum da bu.

[IMG][/IMG]

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Önümüzde ki 2 ay içerisinde motor alacağım da kaskları araştırırken KTM nin street evo kaskını gördüm. 1.000 tl fiyatı vardı alacağım kaskta bu civarda olacak zaten de bu kası bir sorayım dedim. Kalitesi yüzünden mi fiyatı bu yoksa KTM diye mi pahalı?

Ayrıca kask üzerine plastikten yapılmış predator kask tarzını gördüm internette. Görüşü kapatmayacak şekilde bu tarz birşey yaptırsak bize zararı olur mu? Birde bu tarz birşey yapan biryer biliyor musunuz?

http://i.hizliresim.com/7X6lJm.jpg

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. bugün motoru iş yerinde park ettiğim yerden almaya gidince. motorun sağ tarafına aşırı yanaşmış bi arabanın park ettiğini gördüm. gelir gelmez baktım sağ tarafına bişi olmuş mu diye. bişi görmedim. yola çıkıp 2-3 km gittikten sonra sinyal verince sol sinyalin kırılıp sarktığını gördüm. nasıl kırıldığı konusuna girmeyeceğim, düşündükçe canım sıkılıyor. ordayken fark edemediğime de ayrıca kızıyorum.

1- sorum sadece sol ön sinyali değiştirme şansım var mı? fiyat hakkında bilgisi olan var mı? aslında yapıştırıcı ile yapıştırılabilirim gibi de geliyor. yapıştırmak için ne kullanmalıyım fikri olan var mı?
    fotoğrafta pek belli olmuyor sanırım,

http://<a href="http://hizliresim.co...Y4.jpg</a></a>

2- sorum, motorun göstergesinde ünlem işareti yanıyordu bi kaç gündür. bugün park ederken yanıp sönmeye başladığını gördüm. ve motorda low battery uyarısı veriyor ekrana. akü uyarısı mı sizce bu?

http://<a href="http://hizliresim.co...OL.jpg</a></a>

son olarak daha önce motorumun arka lastiği normalden geniş 180 lik lastik takıldığını bahsetmiştim. fotoğraf istemişti bi iki arkadaş. anca şimdi yükleyebiliyorum.

http://<a href="http://hizliresim.co...GZ.jpg</a></a>

motorum da bu.

http://<a href="http://hizliresim.co...o2.jpg</a></a>

sorularını yanıtlıyım. Öncelikle geçmiş olsun.

O arabanın sadece oraya sürtüp sol farını kırabilceğini düşünmüyorum çünkü oraya sürtene kadar başka noktalarada sürtmesi lazım. herneyse sadece o sinyal değişir fiyatıda taş çatlasın 100 tl dir. Ama yapıştırabilirsin sonuçta japon bile tutar onu birşeyde olmaz.

Ayrıca akü uyarısı veriyor motor. Fakat sen motoru günlük kullanıyorsan o motor akü uyarısı vermez çünkü hareket halinde olduğun için akü şarj olur yani akün bitik bir akü değil ise giden araçda akü bitmez. bitiyorsa ya akü ölmüştür yada şarj dinamosu bozuktur şarj etmiyordur. Bu önemli bir konu burda senden bir cevap almak gerekiyor akün bitik mi ? motorun 9000km de akünün daha ömrü var normalde. Aküye bağlı gps ? alarm vs mevcut mu ? Şöyle örnek veriyim günde 20 km yol yaptığını düşünelim o motorun aküsü 20 bin km gider eğer tabi motor kapalıyken aküye bağlı bir gps , alarm vs yok ise. Fakat sen motoru ayda 1 kez kullanıyorsan ve bu süre zarfında hiç aküyü sökmüyorsan akü çok çabuk ömrünü bitirir.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    berkciğdem cevabın için tşkler. servise gideceğim bugün, motordan cırıltı gibi bi ses de geliyor yüksek devirde. sanırım bi iki vida gevşemiş. onu da soracağım. aküye hiçbişi bağlı değil. motoru alalı 2-3 hafta oldu. 2 haftadır günlük 10-15 km düzenli kullanıyorum. benden önceki sahibi düzenli kullanmıyordu. servise onu da soracağım. umarım önemli bişi değildir.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Aynı ses benim motordanda geliyor. Depo kapağını kontrol et. Benim ses ordan geliyor. Belli bir devir aralığında yapiyor. Kapağın üstüne elimle bastırınca geçiyor
    kanucan bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    herkese merhaba. bu grup eskiden daha canlıydı sanki? duke çüler sadece sezonda mı motor sürüyor merakımdan soruyorum. bugün servise gittim. akü uyarısı için pek bişi demediler. sorun olursa değiştirirsin gibi bişi oldu. sadece sol sinyal 50 küsür euro. doğal olarak ben de şimdilik siyah bantla idare ediyorum. baya da iş gördü açıkcası. cızırtı için de koruma demirimin birinin vidası düşmüş. onu bişiler yaptık atamoto da 30 lira verdim. bugün motoru yaklaşık 150 km kullandım. bi ara hisarüstünden levente gelirken 12 gibi bi iki turuncu duke gördüm yolda. burdan birileri miydi acaba? onun dışında motorum yakıt ışığı yarıya indi 200 km de yaklaşık. motoru 50-90 arası hızlarda sakin kullanıyorum. ama atikliği gerçekten de fazla hızı aratmıyor. inanılmaz zevkli. benim ilk motorum. herkese de tavsiye ederim.

bu arada motorun muayenesi var 2 aya. elçik koruma ve yeni lastik corsa 2 düşünüyorum biraz durumu düzeltirsem. sigorta elçik koruma paramı yedi açıkçası 910 lira verdim.

Selamlar. Ben 7/24 yaz kis binenlerdenim
    Motosikletinizin bakimlarini aksatmayin, ara sira temizleyip göz gezdirin. Duke sorunlu bir motor degil, ilginizi size mutluluk olarak geri verir. Sinyali ebaydan falanda bakabilirsiniz.
    Lastikleri degistirirken orijinal duke ebatlarinda almanizida tavsiye ederim. Tekeriniz duz bassin...

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Benimde sol arka sinyal kirildi sallaniyo ama benim malligim :D
    Bu arada sinyal ilk kirildiginda benim usta vidayla tutturmustu cok buyuk bi kismi kirilmadigi icin. Tutturmustu dedigim de altinda vida yeri var oraya tekrar vida soktu kirilmayan dislere de tutundu 0 gibi olmustu valla. Tekeriniz duz bassin.

26onurhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ktm duke 125 sahibiyim koruma demiri yaptırmak istiyorum orijinalleri çok pahalı yada uygun fiyata ikinci el de olabiri yarın ederseniz çok sevinirim.

Enduro markette de var koruma demiri ama işlevselliğini bilmiyorum.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba. bu grup eskiden daha canlıydı sanki? duke çüler sadece sezonda mı motor sürüyor merakımdan soruyorum. bugün servise gittim. akü uyarısı için pek bişi demediler. sorun olursa değiştirirsin gibi bişi oldu. sadece sol sinyal 50 küsür euro. doğal olarak ben de şimdilik siyah bantla idare ediyorum. baya da iş gördü açıkcası. cızırtı için de koruma demirimin birinin vidası düşmüş. onu bişiler yaptık atamoto da 30 lira verdim. bugün motoru yaklaşık 150 km kullandım. bi ara hisarüstünden levente gelirken 12 gibi bi iki turuncu duke gördüm yolda. burdan birileri miydi acaba? onun dışında motorum yakıt ışığı yarıya indi 200 km de yaklaşık. motoru 50-90 arası hızlarda sakin kullanıyorum. ama atikliği gerçekten de fazla hızı aratmıyor. inanılmaz zevkli. benim ilk motorum. herkese de tavsiye ederim.

bu arada motorun muayenesi var 2 aya. elçik koruma ve yeni lastik corsa 2 düşünüyorum biraz durumu düzeltirsem. sigorta elçik koruma paramı yedi açıkçası 910 lira verdim.

Ben canlı tutuyordum burayı nasılda sattım ama hepinizi şaka şaka

Ahmet ustaya gidersen birdaha çok selamlarımı ilet. Filmci Berk diyebilirsin. senden önceki sahibi aküyü yıpratmış olabilir muhtemelen kısa bir süre sonra değiştirceksin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Alıntı 26onurhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm duke 125 sahibiyim koruma demiri yaptırmak istiyorum orijinalleri çok pahalı yada uygun fiyata ikinci el de olabiri yarın ederseniz çok sevinirim.
    duke 200 ile kasa aynı kasa. Ama 390 daki demir ile 200 deki demir farklı duke 125 i hatırlamıyorum çünkü duke 125 e ben taktırmamıştım. eğer aynı ise servisten öğrenebilirsin. Bence sahibindende motoru satan insanlara aç telefon sadece koruma demirini sat diye teklif et. Şahsen ben yeni aldığım çantayı bu şekilde yarı fiyatına aldım.

Arkadaşlar merhaba. Ehliyetimi yeni aldım ve tecrübemde yok. İlk motorumu alacağım ve eğer üzerinde rahatsız olmazsam duke 200 almak istiyorum. Rahatsız olmazsam deme sebebim, 193 boyum ve 100 kg üzeri olmamdan dolayıdır. Trabzonda yaşıyorum ve burada bayinin elinde dahi duke olmadığından deneyimleyemedim.Benim fiziğim gibi olup duke kullanan varsa bilgi verirse sevinirim. Finans konusunu halledip alırsam en az 2 sene kullanmayı düşünüyorum. Sıfırmı ikinci el mi tercih edeyim diye de sormak istiyorum. Selamlar.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı Sagunaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Ehliyetimi yeni aldım ve tecrübemde yok. İlk motorumu alacağım ve eğer üzerinde rahatsız olmazsam duke 200 almak istiyorum. Rahatsız olmazsam deme sebebim, 193 boyum ve 100 kg üzeri olmamdan dolayıdır. Trabzonda yaşıyorum ve burada bayinin elinde dahi duke olmadığından deneyimleyemedim.Benim fiziğim gibi olup duke kullanan varsa bilgi verirse sevinirim. Finans konusunu halledip alırsam en az 2 sene kullanmayı düşünüyorum. Sıfırmı ikinci el mi tercih edeyim diye de sormak istiyorum. Selamlar.
    0 ı ile 2. eli arasında bayağı fark oluyor fiyat konusunda, birsürüde temiz 2. el Dukeler var bence 2. el alınabilir, ha çok zenginim dersen tabiki sıfır Boy kilo konusununda ise cycle-ergo.com sitesinden bir bakın isterseniz.
    Hatta üşenmeyim şöyle göstereyim ben :

Aşşağı yukarı böyle olacaktır

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Aha çok iyi denk geldi bu site, pek çok kişinin sıkıntısına iyi bir fikir sunabilir.

@berkaye teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)