Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    [QUOTE=bloodmoney35;3591555]
    Alıntı Biyturs_OnSr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de, Duke kullanmıyorum. Bakınca yamuk durmuyor ama sürerken bariz anlaşılıyor yamuk olduğu. Çünkü düşük hızda giderken belli aralıklarla sürtme sesi geliyor. Ustaya götürdüm, disk yamuk galiba dedim. Hayır disk sağlam, fren balatalarını değiştiririz bir şey kalmaz dedi, değiştirdik hiçbir şey fark etmedi. Başkasına gittim, oda balataları değiştiririz dedi, salı günü ona götüreceğim. 2 kere düşüyordum bu sorundan dolayı, ıslak zeminde tekeri kilitliyor.[

Abs den dolayi mi boyle yapiyor dedim ama bi ustaya gostermek sart sanirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

abs li duke kullananlarda boyle bir sorunla karsilasan var mi?
    netür bi sorundan bahsediyonuz anlamadım ama disk frenlerde balata sürekli diskle temas halinde zaten ve duke nin balataları curuflu yani sarı pirinç parçacıklı olduğundan ses yapabiliyo bu bir sorun değil arkadaşlar boşuna tamirciye gidipte paranızı çöpe atmayın.
    bu arada lastik değiştiren arkadaşlar varsa orjinaleri bana verebilirlerse sevinirim benşmkiler bitmek üzere de
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM duke 200
    On frenleme ile dururken amortisor asagi yukari haraket ederek duruyor sanki disk yamukta bi tutuyor bi tutmuyor.

Arkadaşlar egzos degişren var mı? sesi bana güzel geliyor ama insana daha fazlasını istiyor bi noktadan sonra

Kullanan varsa hangi egzosu kullanıyr? ve fark ediyor baya. inşallah cırtlak bi ses cıkmıyordur.

bazı arkadaşlar degişme kötü olur diyorlarda bilemedim sesi iyi felan diye.

Motosikleti
    Alıntı bloodmoney35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On frenleme ile dururken amortisor asagi yukari haraket ederek duruyor sanki disk yamukta bi tutuyor bi tutmuyor.
    bence siz fazladan basıyonuz ve ABS devreye giriyo çünkü ön fren radial olduğundan normal frenlere göre çok daha çabuk yani daha hassas tutuyo ama alışırsın sıkıntı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:54 ----------

Alıntı noushzad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar egzos degişren var mı? sesi bana güzel geliyor ama insana daha fazlasını istiyor bi noktadan sonra

Kullanan varsa hangi egzosu kullanıyr? ve fark ediyor baya. inşallah cırtlak bi ses cıkmıyordur.

bazı arkadaşlar degişme kötü olur diyorlarda bilemedim sesi iyi felan diye.
    geriye dönük bakarsan sayfada benim duke nin ARROW egzozunu görücen nasıl durmuş,ses dersen abartısız 600 lük tek silindir makina gibi çıkıyo duyan yol veriyo trafikte bende zaten o yüzden taktım görmeyen kör araba sürücüleri duysun diye ve gayete iyi oldu.
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Allah ızın verırse yarın 2.el duke 200 alıyorum arkadaslar. nelere dıkkat etmelıyım? dukelerın kronık sorunu varmı dıkkat etmem yada bakmam gereken biryerı varmı? bırde motor omru kac km acaba bu motorların

Motosikleti
    KTM duke 200
    Haklisiniz cok hassas frenlemesi var. Umarim dediginiz gibidir cunku insanin kafasi takiliyor.Bilgi icin tesekkur ederim

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    selam bu duke 200 kısa plakalık için apachi tarzı olmayıp çözümü olan var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yapılan indirim bayi ve distributorlerin elinde kalan 2014 model stok lari eritme cabasının sonucuydu.Bende fuardan absli modeli 13500 e alanlardanım.Ben alırken onumdeki musteri kaparoyu haftaya yatırıp yatıramayacagını sormustu.Spormoto yetkilisi arkadasta elinde 7 tane abs siz modelden kaldıgını,abs siz motorların buyuk ihtimal yarına(pazar) dahi kalamayabilecegini ama belki absli model bulabilecegini soyledi.Eger stoklarında kalmıssa bulabilirsiniz.Sansınızı deneyin.Sadece ben alırken 10 dakika icerisinde onumde 4 adet duke200 satıldıgı icin sanırım indirim yapma teklifimize pek sıcak bakmadılar.
    son duke 200 abs siz turuncu rengini 3 nisan 2015 de ben aldım ;)
    motociklet

Biyturs_OnSr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Elystar
    Alıntı bloodmoney35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah götüreceğim bakalım, umarım çözülür. Bence disk yamuk, başka mantıklı açıklama gelmiyor bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Mesajı düzenleyemedim ne hikmetse.

@bloodmoney53, Ustaya götürdüm, ön freni sıkınca gevşeyip tekrar sıkılıyor, bu durum tekrar ediyor, sürersen anlarsın dedim ve motoru bıraktım. Öğleden sonra gidip aldım, disk freni yamulmuş jantı değiştirmemiz lazım dedi. Cuma günüde jantı değiştireceğiz. Ustaya götürmekte fayda var, fren bu şakaya gelmez
    Motovlog Takibi İçin --> motovlog.tr.gg

Arrow egzoz bulamadım arkadaşlar Tiger düşünüyorum 620 felan civarı yalnız aşşağıda vericem linkte fiyatlar aynıda ikisinin farkı nedir çözemedm

www.brnmotor.com.tr/Ktm-Duke-125200-1014-1013-Tiger-Performans-Egzoz-RS-780-Karbon-Kapak,PR-17316

www.brnmotor.com.tr/Ktm-Duke-125200-1014-Tiger-Performans-Egzoz-Tri-780-Karbon-Kapak,PR-17315

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Egzoz olayı bence duke serisindeki en büyük sorun. Adamlar egzozu şasenin içine koymuş,çıkışı sağ yana kıvırıp alttan çıkış yapmış.. Egzoz takmak isteyen adam ya komple set almalı yada ara boru yaptırmalı.. Sadece ara boru yapıpımı için takribi 450 tl fiyat veriyorlar. Bu iş için motoru götürüp bırakmak gerekiyor ve mesai günleri içinde.. Mesela bana sadece ara borunun maliyeti 700tl.. ( yol,işten izin vs toplam maliyeti)

El insaf,sadece ara boruya 700 tl mi vericem? bide kısa carbon tüp twobrothers alsam demek ki 2012 model honda cb125e parasını egzoza bağlamış olucam =)

Halbuki yandan egoz olsaymış istediğim gibi halledermişim.. Şeytan diyo kendin ara boru üret,çoğalt maliyetine sat :@ ah bi vakit olsa..

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    gitti benim duke 200 :( satıldı... alan arkadaş kazasız belasız kullansın inşallah...

bu arada o egzoz sayesinde motor suda çalışabiliyor... ama ne bılıyım ben duke deki egzozu sevıyorum yandan egzozlar hiç hoşuma gitmiyor özellikle duke serilerinde hiç sevmiyorum. sonradan takıldıgında egzoz kutusu cıktıgında orası çıplak kalıyor ve sevmedım hıc bır zaman.
    Ucka ve ati1981 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gitti benim duke 200 :( satıldı... alan arkadaş kazasız belasız kullansın inşallah...

bu arada o egzoz sayesinde motor suda çalışabiliyor... ama ne bılıyım ben duke deki egzozu sevıyorum yandan egzozlar hiç hoşuma gitmiyor özellikle duke serilerinde hiç sevmiyorum. sonradan takıldıgında egzoz kutusu cıktıgında orası çıplak kalıyor ve sevmedım hıc bır zaman.
    Ben egzoz sesi istoyorum öyle yada boyle gerekirse dogal gaz borusundan kendim yapicam

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben egzoz sesi istoyorum öyle yada boyle gerekirse dogal gaz borusundan kendim yapicam
    paran varsa akrapovic al düşünme bile

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bugun bi magazada Alpinestars mont giydim aklimda kaldi,bide nolan n86 begendim..daha bilek korumali deri eldiven alicam 2500tl civari tutuyor şu siralar bide akrapovice parcalanamam daha 3 tane kron bisiklet almam lazim, hayat cook zorr

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence siz fazladan basıyonuz ve ABS devreye giriyo çünkü ön fren radial olduğundan normal frenlere göre çok daha çabuk yani daha hassas tutuyo ama alışırsın sıkıntı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:54 ----------

geriye dönük bakarsan sayfada benim duke nin ARROW egzozunu görücen nasıl durmuş,ses dersen abartısız 600 lük tek silindir makina gibi çıkıyo duyan yol veriyo trafikte bende zaten o yüzden taktım görmeyen kör araba sürücüleri duysun diye ve gayete iyi oldu.
    Duke 200'de komple ARROW....mübarek SES değil-GÖKGÜRÜLTÜSÜ...Şahidim...
    ucanteneke5 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Duke200
    Duke un orjinal egsoz tasarimini ve cikardigi cross vari zirilti sesi birtek seviyorum sanirim.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Şimdi duke200 komple egzozu duke390 a uymuyor mu? Bumudur? Kesin bilgi mi?

Motosikleti
    ktm 1190
    Bugun bi magazada Alpinestars mont giydim aklimda kaldi,bide nolan n86 begendim..daha bilek korumali deri eldiven alicam 2500tl civari tutuyor şu siralar bide akrapovice parcalanamam daha 3 tane kron bisiklet almam lazim, hayat cook zorr
    n86 benim kullandıgım kask . ben çok memnunum ve inan parasını hak ediyor. eğer bütçen yetiyorsa nolan n86 kesinlikle tavsiye ederim hatta forumda bir yerlerde resımlerınıde paylaşmıştım intercom cihazı için falan.

ayrıca duke 200 - duke 390 egzozu uymayabılır ben tam bılgıye sahıp degılım.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    n86 benim kullandıgım kask . ben çok memnunum ve inan parasını hak ediyor. eğer bütçen yetiyorsa nolan n86 kesinlikle tavsiye ederim hatta forumda bir yerlerde resımlerınıde paylaşmıştım intercom cihazı için falan.

ayrıca duke 200 - duke 390 egzozu uymayabılır ben tam bılgıye sahıp degılım.
    Arkadasim da almis yakindan gorunce cok hosuma gitti.sanirim hepsinde intercom yeri yok? N86 N-COM modellerinde var galiba. Zaten kullanmadigim bir cihaz. Telefona programini yukledim lazim olursa kulaklikla devam Bi modelini cok begendim 450 tl ye yurt disindan alayim diyorum :/

Su egzoz konusunda uyup uymayacagini nasil ogreniriz acaba?

Motosikleti
    Arkadasim da almis yakindan gorunce cok hosuma gitti.sanirim hepsinde intercom yeri yok? N86 N-COM modellerinde var galiba. Zaten kullanmadigim bir cihaz. Telefona programini yukledim lazim olursa kulaklikla devam Bi modelini cok begendim 450 tl ye yurt disindan alayim diyorum :/

Su egzoz konusunda uyup uymayacagini nasil ogreniriz acaba?
    duke 200 ile 390 egzostları uymuyo yan susturucu aynı oluyo ama ara boru uymuyo 390 nın borusu daha büyük.
    yani duke 200 egzos varsa sadece ara boru yani ordaki S boru gerekir.
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)