Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300 @lıyorum umurcan
    ben bi arkadaşın 250r'ını çok kısıtlı süre kullandım, beni etkilemişti baya. güzel tercih
    kıyas falan yaparsan bekleriz artık

biraz da ninca reklamı yapalım madem

"it's not the bike, it's the rider" diye boşuna demiyor emmiler
    Heil Spellcheck

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Omerselman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar konusunda en güncel bilgi sanırım;
    14 mayıs da spormotodaydım abs li duke 200 14950 liste fiyatı.
    İndirim yapmıyoruz diyorlar denemedim bende. Zaten o keçi sakallı satış müdürüne ayarım adam yüzünden gidip bişi alasım varsada kaçıyor.
    Ben kendiminkini bayiiden mart başında aldım 14250 ye. Euro falan hesabı yapamam ama.
    2. El duke abs li arkadaşa 700 km de aldık 13750 ye.
    750 tl sigorta plaka masrafı var onuda koyarsak benimki 15000 arkadasın ki 13750. Şimdi benim km 3700 arkadasın 1500. Keşke ikinci el alsaydım dedim. Satarsam 13.000 civarına satarım diye düşünüyorum. Altına satan varsada onun bileceği iştir.
    Rotantide stop sorunum vardı 1000 bakımından sonra onunda ayarımı yaptırdım şimdi mesut mesut biniyorum. Abs liyle abssiz fark edermi bilemem ama riske giripde bi arabanın bagajında "keşke abs li alaydım" demek istemem. Trafikte bmx bisiklet gibi kullanıyorum, Kuryeler yetişemiyor. 3-5 kere uzun yol yaptım hatta az önce Düzce-hendek-kocali-akcakoca-düzce yaptım bana mısın demedi. Otobandada 130km bana yetiyor şimdilik. 100 den / 7500 devirden sonra yakmaya başlıyor. Dün istanbuldan düzceye gelirken 250 hyosung açık yolda kapamaya kalkdı benden önce gebzede trafiğe girdi ben izmite vardığımda hala herekedeydi.
    Diyeceğim o ki bu motoru diğer motorlarla kıyaslamak cokda mantıklı değil.
    Trafikde kullanımı mükemmel, şerit kaplamıyorsun aradan kaçıyorsun, basınca gidiyor... Ekonomik kullanırsanda ekonomik oluyor. Pulsar dahamı iyi? Bilemem, o tiple ona binmem ama. birileri gelip devamlı motoru inceliyor, soruyorlar falan. 15000 edermi 200 lük diyen arkadaşlar, varsa bu kalitede olan kendine baktıran ucuz motor söyleyin gidip alalım bizde. Hyoymuş yamahaymış hondaymış son hızı 1500 müş falan geçin bunları, 1000 liraya kubanın scooter ı da var gidip biniyormusun? Bütçene göre alıp biniyorsun. Kimine 15000 liralık duke pahalı gelir kimine 80000 lik rr1100.
    Kızan üzülen alınan olmasın lütfen ortaya sölyüyorum.
    rr1100 yeni mi çıktı???....
    The Power of The Dreams.

zafer26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wing go
    Arkadaşlar merhaba bugün duke 200 test etme şansım oldu eskişehirde test sürüşü vardı kullandım ve resmen aşık oldum motora yalnız dukeyi test ettikten sonra kendi motorum olan wing go ya binince bişey farkettim meğer benim motorda titreşim hiç yokmuş acaba bu benim kullandığım duke mi çok titreşimliydi yoksa bu sınıftaki her motorda bu kadar titreşim oluyormu acaba
    Tek silindirde titreşim olduğunu biliyorum ama dediğim gibi bebim motorumda tek silindirli 100 cc ama inanın arada müthiş bir fark hissettim

herkese merhaba. uzun süredir forumu takip ediyorum. özellikle bu başlığı. 2013 model duke 200 abs motorumu haftaya cuma teslim almış olacağım. ilk motorum olacağı için crash bar (orjinal) ve elcik koruma düşünüyorum. Ancak kafamda birkaç soru var? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

-Düşük hızlı kazalarda veya durduğu yerde devrilen motorda sadece crash bar motorun deposunu, stickerlarını, peglerini ve manetlerini korur mu? Turuncu orjinal crash bar sadece motor koruma odaklı ve biraz içerde kalıyor gibi geldi bana. ne dersiniz?

-elcik koruma yine yana devrilmelerde bir koruma getirir mi motora? Çiziklerden filan korur mu motorun ana gövdesini. Çünkü gördüğüm kadarıyla yere en önce değecek kısım elcikler olacak gibi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Selamlar.

390 duke için koruma demiri TR de bulabilir miyiz? 125/200/390 koruma demiri aynı galiba? Ayrıca bu üç farklı duke nin de jant/lastik ölçüsü aynı mı?
    Ek olarakta egsoz olarak hangi seçeneklerimiz mevcut?

Kısa zaman önce, kampanya vardı 200 abs li için hala devam ediyormu ? servis kalitesi nasıl ?

Motosikleti
    KTM Duke 125
    Alıntı emilio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba. uzun süredir forumu takip ediyorum. özellikle bu başlığı. 2013 model duke 200 abs motorumu haftaya cuma teslim almış olacağım. ilk motorum olacağı için crash bar (orjinal) ve elcik koruma düşünüyorum. Ancak kafamda birkaç soru var? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

-Düşük hızlı kazalarda veya durduğu yerde devrilen motorda sadece crash bar motorun deposunu, stickerlarını, peglerini ve manetlerini korur mu? Turuncu orjinal crash bar sadece motor koruma odaklı ve biraz içerde kalıyor gibi geldi bana. ne dersiniz?

-elcik koruma yine yana devrilmelerde bir koruma getirir mi motora? Çiziklerden filan korur mu motorun ana gövdesini. Çünkü gördüğüm kadarıyla yere en önce değecek kısım elcikler olacak gibi.
    - Crash bar; depoyu ve stickerları koruyor. Pegler zaten darbe gelince kapanıyor. Ama arka fren veya vites pedalı kırılır. Crash bar'a ekstradan slider takmak gerekiyor; o da 130 TL... Slider, motor hareketliyken düşünce, motorun kaymasını sağlıyor. Crash barın kırılmasını da önlüyor.

- Elcik koruma kesinlikle korur.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı zafer26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek silindirde titreşim olduğunu biliyorum ama dediğim gibi bebim motorumda tek silindirli 100 cc ama inanın arada müthiş bir fark hissettim
    Yani devirden devire değişmekle birlikte bazı devirlerde ciddi bir titreşim var. ama ben alıştığım için çok dikkat etmiyorum. öyle alışılmayacak gibi değil yani

Alıntı emilio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba.
    Bir arkadaşımız koruma demiriyle kullanırken bir başka araç tarafından ittirildikten sonra çok faydalı olduğunu belirtmişti. ama giderken düşerseniz depoyu koruyacak bir çözüm yok bildiğim kadarıyla. aşağıda olivebadi depoyu koruyor demiş ama deponun altında kalıyor gibi gördüm ben, emin olamadım şimdi. pegleri de kurtarabilir. Elcik korumalar düşme durumunda çok iş görüyor ama, püf noktası tamamen plastikten oluşan elcik korumalar yerine içinden metal geçenlerden almak. plastiklerin rüzgar dışında sağlayacağı koruma çok kısıtlı olacaktır diye düşünüyorum

Alıntı KTMDUKE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    Trde koruma demiri takan çok, hepsine aynı. 390da lastik boylarını bilmiyorum ama kullanıcı kitapçığından öğrenebilirsiniz. Sanırım aynı ama. ön 110, arka 150. 390larda metzeller özel lastik çıkıyordu sanki? memnun değil misiniz?

Alıntı Deeplord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa zaman önce, kampanya vardı 200 abs li için hala devam ediyormu ? servis kalitesi nasıl ?
    kampanya abssiz için bildiğim kadarıyla. absli hakkında herkes ayrı bir rakam konuşuyor, ben o olayı çözemedim o yüzden, en iyisi bayileri arayıp fiyat almak
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Z900
    Peki koruma demirini yurt içi nasıl temin edebilirim?

Jant rengi pek içimi açmadı, sanki boya kodu tutmamış amatör bir iş çıkarmışlar gibi. Daha güzel bir turuncu kodu olabilirdi. Acaba siyah renge mi dönsem diye düşünüyorum.

Duke 200 abs güncel fiyatları;
    0km 2014 : 15.750-15.990
    0km 2013 : 14.000-14.990 (14 olanın ilanı sahibinden de mevcut. Plaka+ruhsat hediye eden mağaza var, ortalama 14.500 e geliyor)

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Peki koruma demirini yurt içi nasıl temin edebilirim?

Jant rengi pek içimi açmadı, sanki boya kodu tutmamış amatör bir iş çıkarmışlar gibi. Daha güzel bir turuncu kodu olabilirdi. Acaba siyah renge mi dönsem diye düşünüyorum.

Duke 200 abs güncel fiyatları;
    0km 2014 : 15.750-15.990
    0km 2013 : 14.000-14.990 (14 olanın ilanı sahibinden de mevcut. Plaka+ruhsat hediye eden mağaza var, ortalama 14.500 e geliyor)
    Sen ilanlara bakma; geçen hafta Uçanteneke nickli Mustafa abimiz 0km Duke 200 ABS(2013)-13.000tl nakit aldı...
    The Power of The Dreams.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Selamlar.

390 duke için koruma demiri TR de bulabilir miyiz? 125/200/390 koruma demiri aynı galiba? Ayrıca bu üç farklı duke nin de jant/lastik ölçüsü aynı mı?
    Ek olarakta egsoz olarak hangi seçeneklerimiz mevcut?

koruma demiri spormotoda mevcut ben turuncusunu taktım 400tl.
    egzos da mevcut bitane markası neydi unuttum özel KTM için yapılıyomuş 1500tl. dediler bide akrep var 2500tl.
    ama daha dün 1000km.bakımına gittim istanbul motoya orda beklerken bitane taygır egzocu buldum haftaya gelicekmiş KTM duke için normali 535 tl.karbonu 885tl.dedibu fiyata ara boru da dahil.
    ben 535 tl.den taktırmaya düşünüyom çünkü bu oljinal egzost hiç hoşuma gitmiyo acayip bi uğultu yapıyo sizlerdede böylemi bilmem ama motor sesi direk deponun altından kucaanıza geliyo sankim.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    Z900
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ilanlara bakma; geçen hafta Uçanteneke nickli Mustafa abimiz 0km Duke 200 ABS(2013)-13.000tl nakit aldı...
    13 e alınan yerden duke 390 kaça alınabilir acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma demiri spormotoda mevcut ben turuncusunu taktım 400tl.
    egzos da mevcut bitane markası neydi unuttum özel KTM için yapılıyomuş 1500tl. dediler bide akrep var 2500tl.
    ama daha dün 1000km.bakımına gittim istanbul motoya orda beklerken bitane taygır egzocu buldum haftaya gelicekmiş KTM duke için normali 535 tl.karbonu 885tl.dedibu fiyata ara boru da dahil.
    ben 535 tl.den taktırmaya düşünüyom çünkü bu oljinal egzost hiç hoşuma gitmiyo acayip bi uğultu yapıyo sizlerdede böylemi bilmem ama motor sesi direk deponun altından kucaanıza geliyo sankim.
    Spormoto market bölümü kapalı nedense sitelerinde..

Egsozu spormoto mu satıyor?
    Markası leo vince mi?
    Akrapovic çok pahalı imiş.
    535TL olan komple egsoz fiyatı mı?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 kere yazdik hala fiyatlari tavan yaziyorlar bizim millete hersey mustehak.. abs li 13.000 dedik ama herseyi okur onu okumazlar. Neyse zaten duke200 satisi cok yavasladi indirimler de bu yuzden geldi. Birde pajaj pulsarin da cok etkisi var. Eger pulsar saglamligini ispatlar ise duke200 e asil darbeyi ozaman vuracak..
    simdi dunya kadar fark var vs demeyin, atla deve degil, bajaj titriyor da duke ne yapiyor?
    birine 15.000 tl diyorsunuz(siz) digeri 7.000 tl.. yani yarisindan ucuz! Bence aradaki kucuk farklar bu fiyat farkina goz ardi edilebilir ;) yada ktm fiyatlarini biraz daha asagi ceker bizde 4bin 5 bin fazla verir aradaki farkin tadini yaşariz ;)

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    yahu duke deyip duruyorsunuzda, ne yapıyor bu fiyatı hakedecek,
    Şaseyi titanyumdanmı yapıyor, motor blokunu magnezyum alaşımdanmı yapıyor, piston ve sübabları titanyumdanmı nedir biri anlatırsa bizde aydınlanmış oluruz!!!

sahbazomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    mt-07'ye ne diyorsunuz duke kullananlar

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı sahbazomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanamadım, ama ihtimaller arasında dükten sonra geçilecek en ideal motorlardan gibi duruyor. yine ufak bir makine olduğu için kompakt ve kıvrak olduğunu tahmin ediyorum.

CBR250'den geçen bir arkadaş amortisörler sert dedi, cbrla dükün amortisörler arasında çokça bir fark olmadığı için öyle olması yüksek olasılık, çukurlarda biraz sarsabilir ama yol tutuşu iyi olsa gerek. Yamaha MT serisinde argeye kıymıyor pek o yüzden kötü olacağını sanmam
    sahbazomer bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Z900
    MT07 ile duke 390 arasında çok gittim geldim. SS den sonra scooter niyetine bir motor almaktı amacım. MT07 ile kısa mesafelerde rahat edebileceğimi düşünmediğim için ilk sırada duke 390 vardı. 390 kullanma şansı da bulunca kesin olarak kararımı verdim. Makine gerçek bir oyuncak ve çok zevkli.
    Neden ktm diyenler için ise benim tercihim şu yönde oldu..
    Zamanında rc8r için çok kararsız kalmıştım. Sonrasında bir ara hep bir naked deneyimini sorguluyordum kendi kendime. Hatta duke 1290 çıkınca direk ona odaklanmıştım. Kısacası uzun zamandır aklımda hep bir ktm vardı. KTM merakım tavan yapmıştı diyebilirim.
    MT07 ile 390 karşılaştırması zaten yanlış olur, tek benzer noktaları aynı olan fiyatları. 390 kalitesi her ne kadar 690 990 abileri gibi olmasa bile bir başlangıç yaptık bakalım. Hayırlısı olsun.

sahbazomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    390 güzel ama fiyatı sebebi ile gözümde 3-0 geride başlıyor mücadeleye.

Cevap için çok teşekkürler. Gayet net oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı OliveBadi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Crash bar; depoyu ve stickerları koruyor. Pegler zaten darbe gelince kapanıyor. Ama arka fren veya vites pedalı kırılır. Crash bar'a ekstradan slider takmak gerekiyor; o da 130 TL... Slider, motor hareketliyken düşünce, motorun kaymasını sağlıyor. Crash barın kırılmasını da önlüyor.

- Elcik koruma kesinlikle korur.
    Çok teşekkürler cevap için. Gayet net oldu.

Motosikleti
    Honda Nc750X
    bende şimdiye kadar mt 07 düşünüyordum ama birkaç yerde karşılaştım hiç ses yok ama gerçekten yok duke 200 den daha az sesi çıkıyor gibi geldi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=DgYpY6e_9nc

böyle egzoz yoktur dimi TÜRKİYE'de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)