Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı onur1517 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum herkesin beklentileri farklıdır. ben 4 senelik bi aranın ardından sonra CBR 125 den DUKE 200e geçtim. dediklerini çok iyi anlıyorum o yüzden. 75cc nin bu kadar fark yaratacağını düşünmezdim. motorun en güzel yani torku. 5. vitesdede olsan tatlı bi şekilde ivmeleniyor. motorun son hızını aklından çıkarmazsan doğru vites seçimiyle bence her zaman kaçış gücünü verir. tabi 100 le giderken 120 ye fırlamasını bekleme keşke KTM girişimi 1 ay önce açıklasaydın. benim DUKE ü kullanıp bi kanaate varırdın. ama bence önce neyi istediğine karar ver. ben yerden yüksek olması, manevra kabiliyeti vede kalıbından dolayı tercih ettim. yeni başlayan birinin kendini geliştirmesine yönelik güzel bir seçim bence. gerçi sen pek sıkıntı yaşamamışsındır YBR ile ama ben CBR 125 ile çoğu kaldırıma çıkamadım bazen trafikte hayat kurtarıyor
    ybr de geçen gün kaza yaptım. karşı taraf hatalı idi %100 kırmızıda geçti 80 hızla. yandan çarptı bana. adamı 2 saniye önceden farkettim ve gaza asıldım hızım 20 falandı yeni kalkıyordum. ama tabi bizim ybr gaza asılsan da pek öyle ivmelenmeyi sevmiyor. adam çarptı bana doğal olarak. kaldırımlara çıkmam gerekmedi pek ama çıkılabiliyor ybr ile evet cbr supersport sonuçta altı yere yakın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr de geçen gün kaza yaptım. karşı taraf hatalı idi %100 kırmızıda geçti 80 hızla. yandan çarptı bana. adamı 2 saniye önceden farkettim ve gaza asıldım hızım 20 falandı yeni kalkıyordum. ama tabi bizim ybr gaza asılsan da pek öyle ivmelenmeyi sevmiyor. adam çarptı bana doğal olarak. kaldırımlara çıkmam gerekmedi pek ama çıkılabiliyor ybr ile evet cbr supersport sonuçta altı yere yakın.
    çok geçmiş olsun. maalesef biz motorcular örümcekadam gibi tehlikeleri önceden sezmek durumundayız. hele sen bide ankarayı gör izmiri mumla arasın)) evvelsi gün lamba olmayan yoğun bi kavşakda, yol hakkı benim olmasına vede minibüs bekliyo olmasına rağmen hanzo gözümün içine baka baka çıktı ben kornaya asılıp kenara nasıl attım kendimi bilemedim.

Alıntı onur1517 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. maalesef biz motorcular örümcekadam gibi tehlikeleri önceden sezmek durumundayız. hele sen bide ankarayı gör izmiri mumla arasın)) evvelsi gün lamba olmayan yoğun bi kavşakda, yol hakkı benim olmasına vede minibüs bekliyo olmasına rağmen hanzo gözümün içine baka baka çıktı ben kornaya asılıp kenara nasıl attım kendimi bilemedim.
    saol. sana da geçmiş olsun. evet malesef hanzo kaynıyor trafikte. örümcek adam gibi sezmek te yetmiyor. altımda duke olsa ben kaçardım o dandik scooter dan. ybr gücü yetmedi kaçmaya karşı taraf kontra da bilmiyor yoksa çarpmazdı bana. bodoslama daldı resmen ufacık bir kaçma hareketi bile yapamadı.

vanesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 200
    ktm nin maksimum hızının görece düşük olması zaten beygir yerine tork tercihi yapılmış olması yüzünden. naked tarzda ve supermoto esintileri taşıyan bir motor için zaten bunun çok doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum. eğer şehir içi ağırlıklı kullanılacaksa ve öncelik hızlanmada, virajlarda ve sürüş zevkindeyse duke 200 ü 250 ve altı cc de tüm motorlara tercih ederim. kırmızı ışıklardan sonra kalkışta tüm trafiğin aynada küçülerek kaybolduğunu görmek çok keyifli . sollamalardan da çok zevk alıyorum. frenlerinin çok iyi olması ise cabası. üzerindeki lastiklerle bile absnin de desteğiyle duruş mesafesi beni çok tatmin ediyor. bugün yine ara sokaktan burun çıkaran bir minibüs panik fren performansını test etmemi sağladı. öyle güzel durdum ki korktuğuma değmedi .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

bizim motorlarda ekran ve tuş ışıklarını ayarlayan aydınlık sensörünün nerede olduğunu bilen var mı?
    xawa bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı vanesy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlarda ekran ve tuş ışıklarını ayarlayan aydınlık sensörünün nerede olduğunu bilen var mı?
    Öyle birşey mi varmış bizim motorda
    Heil Spellcheck

vanesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm duke 200
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle birşey mi varmış bizim motorda
    havanın aydınlığına göre tuş ışıkları yanıp sönüyor ve ekran parlaklığı değişiyor. bir yerlerde olmalı...

iyi günler arkadaşlar ktm duke 200abs nin far kafalığının her iki yanında ikişer tane plastik perçinler var onlar ne işe yarar incelerken biri biraz içe doğru gitti aynı hizaya nasıl getiririz.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı mihael adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar ktm duke 200abs nin far kafalığının her iki yanında ikişer tane plastik perçinler var onlar ne işe yarar incelerken biri biraz içe doğru gitti aynı hizaya nasıl getiririz.
    farı sökmek için yarar tam itirdiysen tornavida inçe uçlu olsun kenarına tak sana doğru çekince çıkar komple çıkar dıktan sonra pim olan dışarı itir yerine geri sok pimi tekrar itir ama fazla itirme sıfır olsun dış yüzeyle kolay gelsin :-)

MertGoren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    sonunda zorda olsa ata motora gittim 1.000 bakımını yaptırdım baya zorluk cektim yolda artcı sıcak ve 50km gidis 50km donus ve trafik :/ insani bunaltıyo

bilgi için teşekkürederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

iyi günler arkadaşlar bu yazdığım konu size acemice gelicek ama ilk kez motosiklet sahibi oluyorum ktm duke 200abs yi nasıl yıkamalıyız yıkadıktan sonra zinciri hangi model yağ ile yağlamalıyız.

Motosikleti
    MT-07
    Çıkartmalara suyu yakından tutma. Yoksa söküyor. kablolara falan da yakından tutmamanı tavsiye ederim.
    zincir yağı ile yağlayacaksın zinciri de. Modelini bilmem

Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    deri ceket almayı dusunuyorum

sizce motora en uygun hangı renk gider. full siyah nasıl durur Yada beyaz mavi cızgılı beyaz kırmızı. Venom marka

Sizce bunlardan ktm duke 200 abs beyaz. Modele hangisi en uygun ceket olur

Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    bugun michelin pilot power 110/70/17 150/60/17 ebatlarinda 660tl ye siparis ettim

En gec haftaya bugun takilmis olur kargoda soun cikmazsa

Lastik takilinca ilk izlenimlerimi neler degisdigni zamanla resimlerle beraber yazicam insallah

Hepinize iyi geceler

Motosikleti
    MT-07
    Siyah yazın yakar, beyaz kirlenir

Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    Laatikleri bugun taktırdım baya erken geldi michelin ellerinde yokmus zaten zor ısınırmıs o lastık hız indeksi yuksek

Onun yerıne

Pirelli diablo rosso 2 taktırdım

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    ABS'li Duke 200'ümü teslim aldım. İlk günden de çamur deryasında debelendim. Yıkarken nerelere su tutmamalıyız. Ben de basınçlı araç yıkama zamazingosu var. 110 Bar. bununla yıkasam mı diye düşündüm ama cesaret edemedim açıkçası. Belki biraz uzaktan yapabilirim.

Motosikleti
    Ktm Duke 200 ABS
    bagajin iicine 2 parca rulo pecete kou ve icinfe bisey varsa cikar ruhsat disk kilit vs cunku azda olsa artci koltugu altindaki minik bagaja su geliyo icine pecete koyup yikadikdan sonra tekrar bakarsin belki benim motora ozgu olabilir

Birde gostergeye yakindan tutma buhar yapabiliyo bide saatini ayarladiysan oda kisadevreden sifirlanabiliyo
    )

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    şarköy malkara keşan taraflarına kaçacağım bugun ins fırsat bulmusken 10 gundur arazıdeyım ınsan ıcıne karısayım

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar selamlar 390 hakkında son zamanlarda bilgisi var mı hala temmuz başı ortası olayı gerçekliğini koruyor mu kafayı yaktım motoru bekliyorum :D başka motor almamak için zor tutuyorum kendimi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar 390 hakkında son zamanlarda bilgisi var mı hala temmuz başı ortası olayı gerçekliğini koruyor mu kafayı yaktım motoru bekliyorum :D başka motor almamak için zor tutuyorum kendimi.
    Ben motorumu teslim alırken sordum. Temmuz ortası ve 7000 euro dediler istanbul motor'dan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)