Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Antalya'nin gozunu seveyim ya youtube linklerine bir goz gezdir istersen orada denk gelebilirsin. Hayirli olsun güle güle kullan
    Valla oyle ya tesekkur ederim bende youtube bakicaktim simdi zaten. Mekanik kismini hallederim de elektrikten oldum olasi hazzetmiyorum... Bu arada rosso dusunenler kar yagan bi yerse direk dusuyo :D lastikleri aldigimdan beri -16 derecede olsun, saganak yagmur olsun hepsinde zorladim kendi istegim disinda kaymamisti, taaa ki simdiye kadaar, siteye giris yaptim -yollarda cok kar yoktu da siteyi temizlemedikleri icin erimis bi kismi kalmis karlar vardi hep-gazi actim direk kendini saldi hayvanus. Bu sefer vites pedali kirilmadi allahtan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese bakamiyodum buraya pek aramiza yeni katilanlar hos gelmis hayirli olsun motorlariniz allah kaza bela gostermesin

Beyler/bayanlar aranizda var midir acaba kendi elcik isitma montaji yapmis olan ? Berk abi ozellikle senden bekliyorum cevap :D ankaranin soguk gunleri cekilmiyo artik bi elcik isitma hic yoktan iyidir diye dusundum, elcigi takmakta sorun yok da elektrik melektrik hic bir bilgim yok hangi kablo nereye gider gibisinden, ama simdi ustalara da para bayilmak istemiyorum... Prosev marka bu arada elcik.
    Iyi forumlar herkese tekeriniz duz bassin
    Çok kolay o montajı yapmak. Ben yapmadım o ayrı. Daha doğrusu ben hiç bir motoruma yapmadım ama galiba tenereye yapıcam Yarın falan detaylıca yazmaya çalışıcam çünkü şimdi uyucam

Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Beyler cok baktim da internete oyle guzel bi anlatim bulamadim, park lambasina baglama isini kendim halledemem heralde... Size sorum acaba direk akuye baglasam yer mi akuyu ? Kapatma tusu da var ona dikkat edip insem cok sorun olmaz diye dusundum, cevap verebilcek olur diye konu acmadim bosa yer kaplamasin diye. Iyi forumlar herkese

Motosikleti
    ktm 1190
    Beyler cok baktim da internete oyle guzel bi anlatim bulamadim, park lambasina baglama isini kendim halledemem heralde... Size sorum acaba direk akuye baglasam yer mi akuyu ? Kapatma tusu da var ona dikkat edip insem cok sorun olmaz diye dusundum, cevap verebilcek olur diye konu acmadim bosa yer kaplamasin diye. Iyi forumlar herkese
    Aküden bir hat çek. + - ve şase ucu vardır. Yalnız şeyi tam bende bilmiyorum aküden gelen amper vs ısıtıcıya fazla mı gelir ? Bunu bir öğrenmen lazım. Onları doğru bir şekilde bağla ve düğmeden her zaman kapat yoksa aküyü yersin. Bunu kendi çok kolay yaparsın bu arada.

Park lambalarına bağlanabiliyor ise motorun kıçındaki grenaj içerisinde kablolar vardır o kabloları + - uçlarını kes senin ısıtıcıya bağla sonra orayı güzelce izole et , elektrik bantı veya o tarz ürünler ile. İşlem tamamdır

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Ulan sen nasıl birşeymişsin KTM . Motoru görenler uzaylı görmüş gibi başına toplanıyor. KTM yi bilenler vayyyy KTM heee bilmeyenler abi bu nasıl birşey yaaa muhabbetleri . Bakkala sigara olamaya duramıyorum çarşıya alışverişe çıkmış makyajsız ünlüler gibiyim :D
    shruikan bunu beğendi.

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    gençler bu tarz elektrik bağlantıları için çare "quick splice connector"dür. uğur böcekli sitede bi araştırın. ben aldım havalar biraz düzelince kullanacam. evde çeşitli denemelerde bulundum mükemmel bir şekilde iş görüyor. kablo birleştici klemens diye aratırsanız çıkar. yalnız kırmızı renginden alın. mavi ve özellikle sarı renk olanları çok kalın kablolar için. kırmızı renk motorun kablolamalarında kullanılan kablolara oluyor.

nerde kullanacağıma gelirsem; öncelikle entegre sinyalli stop lambası alıp takmıştım ama sinyal kablolarını bağlamamıştım onu halledicem. bir de çakmak(12v)+2*usb(5'er v) anahtarlı şarj zamazingosundan aldım onun bağlantısında kullanıcam.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan sen nasıl birşeymişsin KTM . Motoru görenler uzaylı görmüş gibi başına toplanıyor. KTM yi bilenler vayyyy KTM heee bilmeyenler abi bu nasıl birşey yaaa muhabbetleri . Bakkala sigara olamaya duramıyorum çarşıya alışverişe çıkmış makyajsız ünlüler gibiyim :D
    hayırdır hocam sen nerdesin de bu kadar şaşırıyorlar

Alıntı akjenas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençler bu tarz elektrik bağlantıları için çare "quick splice connector"dür. uğur böcekli sitede bi araştırın. ben aldım havalar biraz düzelince kullanacam. evde çeşitli denemelerde bulundum mükemmel bir şekilde iş görüyor. kablo birleştici klemens diye aratırsanız çıkar. yalnız kırmızı renginden alın. mavi ve özellikle sarı renk olanları çok kalın kablolar için. kırmızı renk motorun kablolamalarında kullanılan kablolara oluyor.

nerde kullanacağıma gelirsem; öncelikle entegre sinyalli stop lambası alıp takmıştım ama sinyal kablolarını bağlamamıştım onu halledicem. bir de çakmak(12v)+2*usb(5'er v) anahtarlı şarj zamazingosundan aldım onun bağlantısında kullanıcam.

Senin dediğinde güzel ürün fakat bazı küçük noktalarda bu parça biraz büyük oluyor. o yüzden alternatif olarak bu resimdeki üründe var. Fakat bunu kullanırken dikkat edin yanlış bağlarsanız , bağladığınız kabloyu çıkartmanız için kesmeniz gerekiyor bu durumdada kısa bir kablo ise kablonuz iyice kısalacak belkide ikincisinde bpyu yetmeyecektir.

Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküden bir hat çek. + - ve şase ucu vardır. Yalnız şeyi tam bende bilmiyorum aküden gelen amper vs ısıtıcıya fazla mı gelir ? Bunu bir öğrenmen lazım. Onları doğru bir şekilde bağla ve düğmeden her zaman kapat yoksa aküyü yersin. Bunu kendi çok kolay yaparsın bu arada.

Park lambalarına bağlanabiliyor ise motorun kıçındaki grenaj içerisinde kablolar vardır o kabloları + - uçlarını kes senin ısıtıcıya bağla sonra orayı güzelce izole et , elektrik bantı veya o tarz ürünler ile. İşlem tamamdır
    Abi dun inceledim de benlik bi is gibi durmuyo, ustadan ogrendikten sonra kendim yaparim insallah :D sagol tekrar cevaplarin icin.

Motosikleti
    ktm 1190
    Abi dun inceledim de benlik bi is gibi durmuyo, ustadan ogrendikten sonra kendim yaparim insallah :D sagol tekrar cevaplarin icin.
    Çok kolay ya yaparsın kendin ama bilmiyorsan ve fazla kurcalamak istemiyorsan ustanın yanında dur öğren en güzeli

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    selamlar herkese

https://www.youtube.com/watch?v=GGDQUlb3xkk

linkteki duke 200 için ne dersiniz arkadaşlar?? ben çok beğendim. hafif araziye de girebilir gibi. arka mt60rs corsa sanırım ama öndeki lastik farklı sanırım. sinyaller ve kafa da çok hoş olmuş. egzosu da yukarı alarak motorun karakteristiği değiştirmişler ama hoş olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=GGDQUlb3xkk" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Azzur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. İleride bir supersporttansa bir fazerı tercih ederim doğrusu. Bu yüzden bana duke daha yakın geliyor. Peki hiç bir z250 ile duke 200ü yan yana görme şansınız oldu mu? Z250yi hiç görme şansım olmadı her ne kadar duke bana daha güzel gelsede z250de başarılı bir motor izlenimi oluşturdu internette bugüne kadar gördüklerimle.
    Ne şanslısınız ki ev arkadaşımda Z250sl ve bende de duke 200 var
    Motosikletlerin görünüşlerinden bahsedecek olursak, duke biraz daha yüksek olduğundan daha heybetli duruyor Z250sl'in yanında. Ona nazaran Z250sl daha ince ve uzun bir görünüşe sahip.
    Önümüzdeki birkaç gün içinde size bir güzellik yapabilirim 1.86 boyunda 80kg olan diğer ev arkadaşımı konu mankeni olarak kullanıp iki motosiklet üzerinde de fotoğraflarını çekebilirim

Dostum çok sağol gerçekten eğer bindiği zamana ait fotoğraf koyarsan çok makbule geçer. Aletlerin ikiside harika görünüyor gerçekten kazasız belasız sürüşler ikinizede.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Azzur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok sağol gerçekten eğer bindiği zamana ait fotoğraf koyarsan çok makbule geçer. Aletlerin ikiside harika görünüyor gerçekten kazasız belasız sürüşler ikinizede.
    Motor üzerinde nasıl durduğunuzu merak ediyorsanız cycle-ergo.com adında çok faydalı bir site var. Motor modelini seçiyorsunuz. boyunuzu ve bacak iç boyunuzu giriyorsunuz. Kaç derece eğiliyorsunuz, ayaklarınız yere ne kadar deyiyor, motora sığıyor musunuz cinali şeklinde bir modelle gösteriyor.

Hocam sağolasın baktım o siteden ama sizde takdir edersiniz ki gerçek insanla bir duramaz neticede. Pek net bir bilgi vermiyor açıkcası bana göre.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şimdiye dek 2 defa Duke 390'ı, bir defa da Duke 200'ü test ettim, boyum 178 cm ve hiç rahat edemedim. İnsanın bacakları sürekli depo çıkıntısına dayanıyor ve motorda hep öne doğru kayıyorsunuz. Motorlar çok güzel ama rahat edemeyince olmuyor. Z250'yi sürmedim ama üzerine oturdum, o bu açıdan Duke'dan da kötü durumda. Altımda nasıl durur derseniz daha hiç kimsenin altında kötü duran Duke görmedim ama Z250 üzerinde fotoğraf çektirdiğimde altımdaki motor gözüme küçük göründü. Bence KTM'nin bu kadar güzel bir motorun kasasını biraz daha uzatıp motoru daha ergonomik hale getirmesi gerekir. Mesela 690'ın kasası çok daha konforlu.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    186 boy ile duke200 de gayet rahat ediyorum. Pegleri parmak uçlarım ile basıyorum. Ben bi rahatsızlık yaşamadım. He derseniz ki bu boyda güzel durmuyor motor onda haklısıniz ��

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    selamlar. duke 200 hakkında yabancı forumlardan birinde bişiler okudum. linki aşağı koyarım. bir kaç olumsuz özellikten bahsetmiş. benim de katıldığım, arka fren pozisyonu. yani arka freni kullanmaya alışmam gerçekten uzun sürdü. sanırım abs ciddi korudu beni yatırmaktan. arka fren açısı bayağı düz ve hissiz. bu durum konuşuldu mu hiç denk gelmedim.

onun dışında olumsuz özellik olarak; 60+ üstü hızlarda yol tutuşun güven vermediği (yorum yok) , titreşim (artçıyı da düşününce haklılar), sele yüksekliği ( aksine bizim forumlarda da duke ufak, alçak kanısı var nedense. ben 175 boyumla daha fazla memnun olamazdım bu sele yüksekliğinden), fazla gürültülü ( ben sesini çok beğeniyorum), son olarak da korna sesi duke e olmamış demişler. var mı yorum, özellikle arka fren için ne yapılabilir??

http://www.bikewale.com/ktm-bikes/duke200/user-reviews/409.html

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar. duke 200 hakkında yabancı forumlardan birinde bişiler okudum. linki aşağı koyarım. bir kaç olumsuz özellikten bahsetmiş. benim de katıldığım, arka fren pozisyonu. yani arka freni kullanmaya alışmam gerçekten uzun sürdü. sanırım abs ciddi korudu beni yatırmaktan. arka fren açısı bayağı düz ve hissiz. bu durum konuşuldu mu hiç denk gelmedim.

onun dışında olumsuz özellik olarak; 60+ üstü hızlarda yol tutuşun güven vermediği (yorum yok) , titreşim (artçıyı da düşününce haklılar), sele yüksekliği ( aksine bizim forumlarda da duke ufak, alçak kanısı var nedense. ben 175 boyumla daha fazla memnun olamazdım bu sele yüksekliğinden), fazla gürültülü ( ben sesini çok beğeniyorum), son olarak da korna sesi duke e olmamış demişler. var mı yorum, özellikle arka fren için ne yapılabilir??

http://www.bikewale.com/ktm-bikes/du...views/409.html
    http://www.aliexpress.com/item-img/F...44309021.html# böyle bir parça var. denenebilir.
    Birde bu var, uyar mı bilmiyorum duke e.

http://www.twistedthrottle.com/sw-mo...adventure-r-13

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Bugün sigortacım aradı, geçen sene trafik sigortasını halk sigortada yaptırmıştım. Bugün süresi bittiği için aradı yine halk sigortada indirim varmış dedi. Benim %20 hasarsızlık indirimimle birlikte 125TL sigorta ücreti söyledi. Ben motoru satacam diye yaptırmamayı düşünüyordum. Sizce yaptırayımmı? Yaptırsam yeni motorda tekrar sigorta yaptırırken ne kadar bir geri ödeme alabilirim?

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sigortacım aradı, geçen sene trafik sigortasını halk sigortada yaptırmıştım. Bugün süresi bittiği için aradı yine halk sigortada indirim varmış dedi. Benim %20 hasarsızlık indirimimle birlikte 125TL sigorta ücreti söyledi. Ben motoru satacam diye yaptırmamayı düşünüyordum. Sizce yaptırayımmı? Yaptırsam yeni motorda tekrar sigorta yaptırırken ne kadar bir geri ödeme alabilirim?
    motoru satarken poliçeyi iptal edersiniz. atıyorum sigorta yaptırdıktan 1 ay sonra motoru satarsanız, poliçe bedelinin 11/12 kadarlık kısmını geri alırsınız. bence sigortayı yaptırın, motorun satılması uzarsa bu fiyatı bir daha bulamazsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)