Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı akjenas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de varim. Cumartesi hava guzelmis
    ben yazdım ama 10 gun yokum antalyaya gidiyorum bugun karar verdik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abi antalyanin neresine geliyorsun? Mutlaka tanismak isterim seninle. Ben merkezdeyim geldiginde goruselim. Eger sanada uygunsa ozelden numarani atarsin

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi antalyanin neresine geliyorsun? Mutlaka tanismak isterim seninle. Ben merkezdeyim geldiginde goruselim. Eger sanada uygunsa ozelden numarani atarsin
    Belekte bir otel çekimi için geliyorum. Antalyayı çok bilmem açıkcası ne yalan söliyim niye uygun olmasın al numaram dursun merak ettiğin falan bişi olursada sorarsın motorla falan ilgili.

mesaj attım gelmiştir heralde becerebildiysem :D

Geldi abi cevap attim
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün akşam iş çıkışında motoru çalıştırdım, marş alır almaz motor durdu. j6_1.7.7 diye bir kod verdi. Bir daha da çalışmadı. daha doğrusu marş motorunun döndüğünü duydum ama ateşleme olmadı. buji kablosuyla filan oynadım, fayda etmedi. İş yerim maslakta, moto x ile aramız 1km. Aradım, o saatte gelmek istemediler doğal olarak, araba dışardaymış. Forumda rastlamadım ama daha önce başına gelen var mı ? Yoksa yarın öğreniriz zaten hep beraber.
    Akü bitmiş. Moto x geldi motoru aldı, aküyü şarj etti,düşmüş 1-2 vida, zırıldayan 1-2 şey vardı. onları da halletti. para da almadılar.

Aküyü takip edeceğiz, motor aküyü şarj ediyor görünüyormuş. Ama Her gün 70 km kullanılan 5 aylık motorun aküsü nasıl biter, bilmiyorum. Her halükarda, tekrar boşalırsa garantiden değişim talebinde bulunacaklar.

bu arada soğutma sıvısı da eksiliyor, eksik görüp 2-3 hafta önce tamamlamıştım. 1000 km'.de max çizgisinden min'e inmiş. motor 7400 km'de, bir dahaki bakımda ona da bakılacak.

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü bitmiş. Moto x geldi motoru aldı, aküyü şarj etti,düşmüş 1-2 vida, zırıldayan 1-2 şey vardı. onları da halletti. para da almadılar.

Aküyü takip edeceğiz, motor aküyü şarj ediyor görünüyormuş. Ama Her gün 70 km kullanılan 5 aylık motorun aküsü nasıl biter, bilmiyorum. Her halükarda, tekrar boşalırsa garantiden değişim talebinde bulunacaklar.

bu arada soğutma sıvısı da eksiliyor, eksik görüp 2-3 hafta önce tamamlamıştım. 1000 km'.de max çizgisinden min'e inmiş. motor 7400 km'de, bir dahaki bakımda ona da bakılacak.
    Basima gelen bi duruma benzettim. 2700kmdeyken motordan bi tikirti geliyor diye servise goturmustum. Giderken yolda low battery uyarisi almaya baslamistim. Neyse servise tikirtiyi anlattim aku olayini da soyledim.neyse bi kac gun sonra motoru calistirdiklarinda garip ses duymadiklarini bu nedenle de motoru acmaya gerek gormediklerini soylemislerdi. Daha sonra aku olayina bakarken farketmislerki statorun bi vidasi dusmus o motor bloguna tik tik vurup ses cikartiyomus. Ben servise giderken tamamen dusup statoru serbest biraktigindan ses kesilmis ama aku sarj olmuyomus. Neyse statoru dgistirip halletmisti spormoto servisi sagolsunlar. Statoru bi kontrol ettir bence bakmamis olabilirler belki. Vida falan gevsemis olabilir.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı akjenas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basima gelen bi duruma benzettim. 2700kmdeyken motordan bi tikirti geliyor diye servise goturmustum. Giderken yolda low battery uyarisi almaya baslamistim. Neyse servise tikirtiyi anlattim aku olayini da soyledim.neyse bi kac gun sonra motoru calistirdiklarinda garip ses duymadiklarini bu nedenle de motoru acmaya gerek gormediklerini soylemislerdi. Daha sonra aku olayina bakarken farketmislerki statorun bi vidasi dusmus o motor bloguna tik tik vurup ses cikartiyomus. Ben servise giderken tamamen dusup statoru serbest biraktigindan ses kesilmis ama aku sarj olmuyomus. Neyse statoru dgistirip halletmisti spormoto servisi sagolsunlar. Statoru bi kontrol ettir bence bakmamis olabilirler belki. Vida falan gevsemis olabilir.
    tamam, not ettim bunu da. teşekkürler.

Bu arada geçen sene test sürüşü için moto212'ye, bu motoru alırken ekspertiz için atamotoya, eksik bir iki aksesuar için spormoto'ya ve ufak tefek bakım işleri için moto x'e gittim. KTM bayiilerinin müşteri memnuniyeti ve güleryüz için özel çaba gösterdiğini teslim etmek lazım. Aksesuarlar pahalı ama işçilik ve yedek parçanın fiyatları makul. 2 senelik honda tecrübesiyle karşılaştırarak söylüyorum.
    --

Bu arada motorun peglerinin benim tadıma göre çok yukarıda ve geride olduğundan bahsetmiştim. şu parçayı sipariş ettim. bizim motorla uyumluymuş. 1-2 haftaya kadar gelir sanıyorum. Sonucu yazarım. bir de gidon yükseltme düşünüyorum. Ön cam ve çanta da taktırdım. naked motoru adventura çeviriyorum yavaş yavaş: )

http://www.mc-motoparts.com/products...2013-2014.html

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Herkese selamlar,
    Iki gundur motorun beyninde sikinti var sanirim. Kontagi cevirince motorun ekrani gelmiyo, kill switchi bi kac kere kapatip acinca sonra geliyo. Geldigi zamanda hafizasini resetlememis oluyo , son bindigimden kalan sure yaziyo hep... En kisa zamanda bakima goturucem insallah ciddi bi sikintisi yoktur...

Bu arada bulusma olursa katilmak isterim de istanbulda olur sanirim, liseli bir lys ogrencisi kardesiniz olaraktan zaman bulamicam sanirim :( daha ilerki bulusmalarda gorusur tanisir beraber gazlariz insallah

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,
    Iki gundur motorun beyninde sikinti var sanirim. Kontagi cevirince motorun ekrani gelmiyo, kill switchi bi kac kere kapatip acinca sonra geliyo. Geldigi zamanda hafizasini resetlememis oluyo , son bindigimden kalan sure yaziyo hep... En kisa zamanda bakima goturucem insallah ciddi bi sikintisi yoktur...

Bu arada bulusma olursa katilmak isterim de istanbulda olur sanirim, liseli bir lys ogrencisi kardesiniz olaraktan zaman bulamicam sanirim :( daha ilerki bulusmalarda gorusur tanisir beraber gazlariz insallah
    motorun beyninde değildir o merak etme ekran sorunu bir kaç duke 200 de gördüm ben. ekranla alakalı sorunun var sadece onuda garantiden değiştiriyorlar. muhtemelen seninkindede aynı sorun var.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    merhabalar . motoru 0 olarak alicam acaba bilmem gereken motor hakkjnda birseyler varmi ? ktm duke 250 abs den . ne biliyim sunu unutma vitesi zor gecer rahat oturamazsin gibi ? ilk 1000 km bakimina kadar nelere dikat etmem gerekli yardimci olursaniz cok sevinirim iyi forumlar

Ilk 1000 km 7 bin devri gecmemeye ozen goster. Bakimda tam sentetik yag koydur. Baska bir sey aklima gelmiyor.
    Bas marsa ak git

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun beyninde değildir o merak etme ekran sorunu bir kaç duke 200 de gördüm ben. ekranla alakalı sorunun var sadece onuda garantiden değiştiriyorlar. muhtemelen seninkindede aynı sorun var.
    Sagol abi cevabin icin , bugun cok guzel calisti anlamadim sebebini. Daha once duzgun calismamasini havanin soguk olmasina ve bi kac kere yagmurda kalmis olmasina bagliyorum, 4 gundur de mars alip isinamadi zavalli.

Bir de bilen biri varsa aramizda cok mutlu olurum gercekten. Stomp gripleri soktum bozulmuslardi , tekrar takicak ama depoda kalan banti nasil cikartabilirim ? Wd40 sikip bulasik beziyle denicem yarin umarim ise yarar... Bir de turkiyede a4 boyutunda cift tarafli bant satan yer var midir ? Aliexpressten alicam yoksa.

Simdiden tesekkur ederim

@Gokberk6426 hayirli olsun simdiden, duke 250 ne durumda bilmiyorum ama duke 200'de 5-6 arasinda sahte bos vites var duzgun cekmek lazim, cekemeyip ara gaz yerse korkmayin :D

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Ilk 1000 km 7 bin devri gecmemeye ozen goster. Bakimda tam sentetik yag koydur. Baska bir sey aklima gelmiyor.
    Bas marsa ak git
    tesekkurler bir an once su an gelse diyorum aklina gelirse eger seve seve dinlerim

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Yanlış konu başlığına yazıldı
    EDIT

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Şuna bakın yahuu

tyrung bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bebek gibiiii

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar bugun bajaj servisindeydim. Camurlugum gelmis ancak demiri ayri geliyormus malesef demirini bekliyorum simdide. Ustayla goz karari bir yerlestirdik oldu. Bi vida yeri tam geliyor, digerine ayar gerekiyor. Ama her turlu ayarlanir dedi. Bu hafta ici takacagiz. Adim adim asamalari fotograflar, sizleri bilgilendiririm. Ayrica camurluk bir hava katacak gibi
    Çamurluk işi ne oldu? Nasıl gözükeceğini çok merak ediyorum.

Demir bekliyorum arkadaslar. Geldiginde taktirip, sizi bilgilendirecegim

merhaba arkadaşlar
    plakalıgı kısaltmak istiyorum konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilirmi? yada uygun bütçeli plakalık varmıdır?

teşekkürler

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagol abi cevabin icin , bugun cok guzel calisti anlamadim sebebini. Daha once duzgun calismamasini havanin soguk olmasina ve bi kac kere yagmurda kalmis olmasina bagliyorum, 4 gundur de mars alip isinamadi zavalli.

Bir de bilen biri varsa aramizda cok mutlu olurum gercekten. Stomp gripleri soktum bozulmuslardi , tekrar takicak ama depoda kalan banti nasil cikartabilirim ? Wd40 sikip bulasik beziyle denicem yarin umarim ise yarar... Bir de turkiyede a4 boyutunda cift tarafli bant satan yer var midir ? Aliexpressten alicam yoksa.

Simdiden tesekkur ederim

@Gokberk6426 hayirli olsun simdiden, duke 250 ne durumda bilmiyorum ama duke 200'de 5-6 arasinda sahte bos vites var duzgun cekmek lazim, cekemeyip ara gaz yerse korkmayin :D
    ya işte o kronik sorun. bir kaç duke 200 de gördüm bu sorunu.nem yapanıda gördüm. değiştirilenler bile var garantiden. bendekilerde böyle birşey olmamıştı ama.

zincir temizleme yağı varya o herşeyi çıkarıyo. bir onla dene. orası sonuçta plastik. aseton çok güzel çıkartırda oraya kalıcı zarar verebilir ama.

ayrıca duke 200 deki 5-6 arasına dikkat edin bazen motor boğulur gibi tekliyor alet çünkü 5 den çıkıp 6 ya girmemiş oluyor alet ben vitestemiyim boştamıyım noluyo diyip sapıtıyo. 5 ten 6 ya atarken bir tık sert atın o yüzden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)