Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Donanım

Tekerlekler

Ön 5 kollu alüminyum döküm
    Arka 5 kollu alüminyum döküm
    Ön 90/90-14M/C (46P)
    Arka 100/90-14M/C (57P)

Süspansiyon

Ön 31 mm'lik teleskobik çatal, 100 mm esneme aralıklı
    Arka Çift amortisörlü salıncak, 75 mm esneme aralıklı

Frenler

Ön 3 piston kaliperli 220 mm'lik hidrolik disk, kombine fren sistemi
    Arka 130 mm'lik kampana, kombine fren sistemi
    Ağırlık 130 kg

Fiyat: 8,200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PCX 125
    Pcx 150 kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. Şuanda pcx 125 kullanıyorum. 150 kullananların yorumlarını merak ediyorum iyi forumlar...
    Honda pcx 125

Motosikleti
    Honda PCX 150
    bende pcx 125 ile pcx 150 arasında ki farkı merak ediyorum hala ikisi arasında karar veremedim.

selam arkadaslar,
    yaklasik 3 hafta once pcx 150 aldim.2bin km yi gectim.yakit olarak cok ekonomik.2 litre 100 km ortalamasi gorunuyor.(bazen 2,3 e cikabiliyor)
    en kotu yani lastikleri.yagmurda berbat..cok dikkat etmek lazim.
    112 km de kesici devreye giriyor.pcx 125 e gore biraz daha ekonomik ,1,5 beygir guclu. kasa olarak fark yok.

Yerimizi alalım

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Arkadaslar bu hiz kesiciyi devre disi birakamiyozmu?

Alıntı fıratnazik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu hiz kesiciyi devre disi birakamiyozmu?
    mumkun ama garanti disi kalir diyorlar.

herkese merhaba.. bu model, 1.80 boyunda 115kg ağırlığında bir adam için uygun mudur sizce?
    eziyet olur mu?

Herkese merhaba. Yaklaşık 10 yıldır kullandığım activa motorumu satıp yeni bir motor almayı düşünüyorum. Uzun süren bir araştırma döneminden ve birçok alternatif modelin ardından, hem görünümünden hemde performansından dolayı pcx 150 almaya karar verdim.
    Ama hem forumlardan hemde çeşitli yerlerden edindiğim bilgiler sonucunda kafam baya bi karıştı :!. Mevcut fabrika çıkışlı donanımlarının sökülmesi, lastiklerinin değiştirilmesi, esp üretim yeri vs gibi birçok konuda kafamda soru işareti var. Her aklı yerinde Türk vatandaşı gibi satıcılara güvenmediğim için sizlerin yardımına ihtiyacım var. Sıfır almayı düşünüyorum herhangi bir mağaza, alırken nelere dikkat etmeliyim gibi önerileriniz şimdiden teşekkür ederim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gönlüm sende haberin olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı yakocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Yaklaşık 10 yıldır kullandığım activa motorumu satıp yeni bir motor almayı düşünüyorum. Uzun süren bir araştırma döneminden ve birçok alternatif modelin ardından, hem görünümünden hemde performansından dolayı pcx 150 almaya karar verdim.
    Ama hem forumlardan hemde çeşitli yerlerden edindiğim bilgiler sonucunda kafam baya bi karıştı :!. Mevcut fabrika çıkışlı donanımlarının sökülmesi, lastiklerinin değiştirilmesi, esp üretim yeri vs gibi birçok konuda kafamda soru işareti var. Her aklı yerinde Türk vatandaşı gibi satıcılara güvenmediğim için sizlerin yardımına ihtiyacım var. Sıfır almayı düşünüyorum herhangi bir mağaza, alırken nelere dikkat etmeliyim gibi önerileriniz şimdiden teşekkür ederim.
    selam ,
    bende pcx 150 var.alirken yeni alman daha iyi olur.ha ikinci el alacaksanda tanidiktan yada bildigin bir motor almani tavsiye ederim.
    yeni alirsan ilk is lastikleri degistirmeni tavsiye ederim.cunku orjinal lastikleri yagmurda kotu.benim motor 6bine geldi esp sistemini hic kullanmadim desem yeridir.o kadar kafaya takacak birsey degil.zaten yakit sehir icinde 2.2 litre/100km.ha birde 110-112km gibi kesici devreye giriyor.
    aldigin yer honda bayisi olsun.basin agrimaz.memnun kalirsin..

Alıntı mottopcx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ,
    bende pcx 150 var.alirken yeni alman daha iyi olur.ha ikinci el alacaksanda tanidiktan yada bildigin bir motor almani tavsiye ederim.
    yeni alirsan ilk is lastikleri degistirmeni tavsiye ederim.cunku orjinal lastikleri yagmurda kotu.benim motor 6bine geldi esp sistemini hic kullanmadim desem yeridir.o kadar kafaya takacak birsey degil.zaten yakit sehir icinde 2.2 litre/100km.ha birde 110-112km gibi kesici devreye giriyor.
    aldigin yer honda bayisi olsun.basin agrimaz.memnun kalirsin..
    Teşekkür ederim motto verdiğin bilgiler için, özellikle lastik konusu önemli. Ben birkaç bişi söyliim; Birkaç honda bayiine sordum mototaldaki ukala arkadaşlar sanki karneyle ekmek dağıtıyor muamelesi yaptıkları için oradan almayacağım kesinleşti. Kasım ayında 2014 ün son partisi geliyormuş renk olarak kırmızı ve beyaz oluyormuş sadece (Ben gri istiyordum ama napalım şansımıza artık)bende kırmızı almayı düşünüyorum.

Merhaba. Motora, aslında scooter a yeni heves ettim aklımda PCX var 125 lik. İlk motorum olucak. O yüzden 2.el almayı düşünüyorum. 125 - 150 arasında yakıt olarak neden 150 daha iyi acaba ?

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Pcx 150 gidipte bordosunu alma tıpa tıp cakma dylan asya ya benziyor.Siyah ve beyaz gayet hos.Yakıtta da pek bi degisiklik yok hemen hemen aynılar.Pekbi.hız farkıda tok aralarında 10 km fark var.tek frkı birinn dierinden pahalı olması.

Motosikleti
    Vespa PX200 Vespa COSA200 Honda PCX 150 XMAX250ABS
    Alıntı yakocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Bende Temmuz ayında sıfır PCX150 lik aldım.Şuanda 5800.km.de normal servis bakımlarını yaptırdım en ufak bir sorun yok.Ağırlıklı şikayet olarak lastik şikayetleri dikkatimi çekiyor,bir anlam veremiyorum.Altımızdaki alet belli,bu aletle negibi durumlarda lastiklerden şikayetlerini anlatmıyorlar. Bugüne kadar lastiklerini okadar kötüleyecek bir olay yaşamadım.Temmuz 2014ten beri her gün anadolu yakasından avrupa yakasına gidip geliyorum, Ağustos ayındada iki defa Uçmakdere yolundan Geliboluya gidip geldim bir sorun yaşamadım,ama hiçbirgünde E5 üzerinden adliye binasını geçtikten sonra Kasımpaşaya dönen virajı 60.km.le dönmeye çalışmadım.Bence sakin kullanımda lastikler yeterli.E6 veya E5 te motorun üzerindeki göstergeden 120km.yi görüyorsun,122.km.de kesici devreye giriyor.Gece farlar ve aydınlatma sistemi mükemmel.Lastik havalarını ön 26 arka 28e ayarlarlasan süspansyon güzel,birde motor üzerindeki lastiklerle en az 400.km.motorun rodajda iken lastiklerin uzerimdeki koruyucu tabakanın silinmesi için sert kullanımdan kaçın.Bu alet parasına göre verdiği hizmet mükemmel,servislerde sorun yaşamazsın.İkinci eldeki fiatlara göre sıfır almanda fayda var.Al sür gitsin.
    emrepamukcu bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Merhaba agalar; lastik konusundaki sikayetlerin abartili olduguna katiliyorum, motor kullanmayi hiç bilmeyen kişi için bu uyari yapilabilir ama bir motorcu zaten motorun sınırlarını bilir. Ben de pcx 150 sahibiyim ve 4000 e yaklaştı motor ve yağmur çamur demedim kullandim. Lastikleri tanıdığım için frenajimi, virajimi ona göre ayarliyorum. Hamdolsun sıkıntı da çıkarmıyor. 10.000 devirmeden bu lastikleri de çöpe atacak değilim.
    Agalar birkaç konu soracağım sana; motor 110 civarinda kesiciye giriyor ama sen 120 olarak belirtmişsin bi yanlislik olmasin?
    Ayrıca 4000 bakimini nerede yaptin neler yaptilar paylasirsan sevinirim. Selametle...
    emrepamukcu bunu beğendi.

fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 150
    selam bende pcx aldım süper daha 16 km de ..çok güzel motorsiklet rodaj yapıyorum.ama havalar çok kötü o yüzden ikinci motorumu ym fiddle2 mi sürüyorum..

Motosikleti
    HONDA PCX 125
    Arkadaşlar Merhaba ben pcx 150 almaya karar verdim.motor hakkında bazı bilgilere ihtiyacım var yardımcı olmanız temennisi ile şimdiden teşekkürler.
    Motoru konşuk motordan alıyorum araştırdığım fiyatlama da en uygun orası gözüküyor. motor+ruhsat+plaka = 8,050 TL diyor. pcx 125 de 7.000 TL diyor.
    sizden ricam 125 mi yoksa 150 mi almam gerekiyor araştırıyorum fazla fark yok diyorlar.
    birde ekipmanım yok sıfırdan başlıyacağım.
    kask ve diğer ekipmanlar hakkında yardımcı olurmusunuz.
    bende size sigorta konusunda yardımcı olurum

Motosikleti
    HONDA PCX 150
    merhaba arkadaşlar herkese slm allah kaza bela vermesin hayırlı sürüşler bende pcx 150 aldım daha 60 km deyim istanbulda yaşıyorum trafikte çok iyi oluyor fazla takılmıyorsun. işinize yarayabilecek bilgi paylaşim sizden de bilgi istiyecem. motoru kitlemek için bir kaç şey yaptım işinize yarar belki karaköye gittim 2 metre 10 luk makas kesmes zincir aldım dışı siyah boyalı oluyor motoru çizmesin diye makaron diye bişey yaptı aldığım yer normalde yapmıyormuş üstübü gibi bişeyle ısıtınca zinciri komple saran lastik benzeri bişey böylelikle zinciri kolayca katlayıp sele altına atabilirsin seste yapmaz. makas kesmez ama siz yinede zinciri yerden yüksekte kitleyin.önce yale marka kare kilit aldım onla kitledim ama internetten alarmlı uzun kanca marelli marka asma kilit aldım onunla kitlicem. internetten harekete duyarlı alarm aldım selenin altına koydum ama selenin altında pek sesi çıkmıyor onunda bi şekilde montajını yapıcam yapınca yazarım olmassa istanbulda yaşadığım için böyle şeyler yapıyom artık çare olur mu olmaz mı zamanla görecez. sizlere bi sorum olacak motorumuzu nasıl yıkamamız gerekiyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

ben plaka ruhsat dahil sigorta hariç 8.000 tl ye aldım. ls2 ff384 kask kullanıyorum dostum dışı fiberglasmış diye tercih ettim sahibinden.com dan aldım 150 tl ye 9 da taksit yaptı düşünürsen firma bilgilerini yazarım bi shoe agv bell değil tabiki ama idare eder zaten çok hızlı kullan mıyoruz montuda sahibinden.com dan aldım venom touring 3 katlı mont mağazada baya kazık söylemişlerdi internetten 100 tl aşağısına aldım onunda bilgilerini veririm istersen yada sana dahada ucuza alacağın bi yer olarak aliexpres diye bi site var çinden geliyor 15-20 günde geliyor ama baya ucuza alıyorsun bi araştır bence bende artık oradan alacam ama ufak bişeyler alıp önce satıcıyı bi test etmende fayda var güvenli bi site ama yinede ihtiyatlı olmak lazım
    mtolgadik bunu beğendi.

Merhaba Arkadaşlar.Bende istanbul trafiğinden dolayı işe gidip gelebilmek için pcx 150 aldım dün,bugün emniyette imzaları attım yarın plakası takılacak inşallah motorumu alacam.Sigorta hariç tüm masraflar dahil 8100tl ye aldım şirinevler otoseverden.pek anlamam ama axadan sigorta yaptırdım 349 tl çıktı.sigortada biraz kazıklandıö gibi geldi ama.yarın motoru alacağım,sürdükçe buraya tecrübelerimi yazarım.şu anda tek sorn motoru kilitlemek,otorduğum mahallede katlı otoprk var hemen evimin yakınında oraya prkedeceğim nasıl bir kilitle kilitlemem lazım yardımcı olursanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Merhaba üstad kilit konusunda yardımcı olabilirsen sevinirim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)