Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    WINDFORCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akindr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.Debriyaj gaz kombinasyonunu çözersin zamanla bol bol alıştırma yap gaz vermekten korkma kontrol debriyajda olsun, depo vanası yukarı yedek aşağısı normal orta kapalı şekilde,motordan sıcaklık gelmesi normal, 1-2-3. viteslerde 4-5 bin devir iş görüyor çokta devirle motoru üzmeye gerek yok diye düşünüyorum zaten torklu makina rampa falan dinlemiyor çıkıyor.Saygılarımla tekeriniz düz bassın.
    Hocam çok sağol.Motoru almadan önce Titanic ve Apache başlığından toplamda 300 sayfalık yorum okudum.Eğer aldığım gün sağ sağlim eve kadar gelebildiysem , buda okuduğum bilgiler sayesindedir.Yoksa elime ilk defa motor değdi Allah kaza bela vermez inşAllah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 250R 2016
    Motor koruma demirin yoksa mutlaka taktır ve ekipmansız(kask,mont,eldiven vs.)gezme ve mümkün olduğunca tecrübe kazanana kadar virajları dik ve süratsiz dönmeye bak ve yağışlı havalarda çıkmamaya gayret göster,araçlara olduğu kadar yayalara da çok dikkat et atlamaz deme atlarlar,çıkmaz deme çıkarlar. Keyifli kazasız sürüşler.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Motosiklete alt sakaldan dolayi uygun motor koruma demiri uyduramadik. Siz kullaniyorsaniz ve ozel yapim degilse zahmet olmazsa satildigi link varsa paylasabilirmisiniz?

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete alt sakaldan dolayi uygun motor koruma demiri uyduramadik. Siz kullaniyorsaniz ve ozel yapim degilse zahmet olmazsa satildigi link varsa paylasabilirmisiniz?
    http://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/...miri-P23701309

bu linkten alanlar oldu. Konunun bi yerlerinde arkadaş rks için ürettiklerini yazmıştı. bende almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Teşekkür ederim. YBR ve kubaxf139 için satılan model bu bizimkilere de uygun ise harika.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R 2016
    Motorum henüz 250 km de 50 km gidiş 50 km geliş 80-90 km hızla bi yol yapsam rodaj açısından sıkıntı olur mu arkadaşlar ?

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar;
    Motosiklette arka 110/80/17 yani standart, fakat ön lastikte yanak yüksekliğini alçaltmamak için 100/90/17 şeklinde biraz geniş lastik kullansak sorun olur mu?(pirelli mt75 düşünüyorum ve 90/90 yok)Önde 100/90/90 kullananlardan paylaşım ve yardım rica ediyorum, sürüşe etkisi nasıl olur? Virajda, frenlemede falan olumsuzluk yaşar mıyım..

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    60-70i geçmemeye calış kardeşim

http://www.irclastik.net/urun.asp?konu=urunler&anakategori=3&marka=1&katego ri=97&sayfa=

90/90*17 ve 110/80*17 var. ürün mb-34 kodları : ön : 6219 , arka: 6218 . görünüş olarakta fena değil. Tavsiye edilir mi bilemem. IRC kullananlar yorum yaparsa iyi olur.

Motosikleti
    Ben motosikleti alır almaz iki balon misali iç lastik ile kullanmamak için lastikleri tubeless IRC ile değiştirdim.
    200Tl tuttu. Orjinalden daha yumuşak ve kat kat daha güvenli.Motosiklet 100km ye kadar rodaj öncesi çok sıkı ve hararetliydi, şimdi çalışması
    daha rahat ve vites araları ve geçişleri tatlı oldu. Bugünkü aklımla ikinci küçük motosiklet olarak kuba xf 139 almayı tercih ederdim. YBR nin kaliteli takliti olup vites araları uzaması ile çok daha keyifli. Üstelik 1500 tl daha ucuz olup tüm motosiklet aksamına YBR yi yedek parça alternatifi olarak kabul ediyorum.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Rks150/Cbr125r/Gt250r/R125
    Motorumu satıyorum arkadaşlar;

Rks Titanic ÖZEL PLAKALI
    İlan No: 227501680
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27501680/detay

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Merhaba arkadaşlar;
    ben motoruma arka çanta takmak istiyorum kask+mont alabilicek çok pahalı olmayan sağlam çanta önerilerinizi bekliyorum. Kullanan arkadaşlar fotoğraf atabilirse sevinirim

Merhaba

Yaklaşık 3 hafta önce titanic 150 sahibi oldum servisinden çok şikayetçiyim ve yaşadığım bir sorunu şu ana kadar bulamadılar yada başlarından sağıyorlar bana daha çok sağıyorlar gibi geldi neyse konuya gireyim motor 60 70 km hızla giderken hiçbir sorun yok fakat 90 100 - 110 garanti çok kötü bir oynama yapıyor titreme değil savrulma da değil oynama motor sağa sola gidip geliyor ve biraz daha basmaya korkutuyor insanı bu sorunu servise anlattım fakat dinlemedi bile direk iki vida sıkıp gönderdi bu sorundan şikayetçiyim ben başka yaşayan var mı 2 rks titanic kullanıcısı arkadaşıma sordum ikiside yaşıyormuş bu genel bir sorun mudur ? değilse neyle alakalı olabilir ve nasıl düzeltiriz ? yardımlarınızı bekliyorum şimdi den teşekkürler...

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stkersln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Yaklaşık 3 hafta önce titanic 150 sahibi oldum servisinden çok şikayetçiyim ve yaşadığım bir sorunu şu ana kadar bulamadılar yada başlarından sağıyorlar bana daha çok sağıyorlar gibi geldi neyse konuya gireyim motor 60 70 km hızla giderken hiçbir sorun yok fakat 90 100 - 110 garanti çok kötü bir oynama yapıyor titreme değil savrulma da değil oynama motor sağa sola gidip geliyor ve biraz daha basmaya korkutuyor insanı bu sorunu servise anlattım fakat dinlemedi bile direk iki vida sıkıp gönderdi bu sorundan şikayetçiyim ben başka yaşayan var mı 2 rks titanic kullanıcısı arkadaşıma sordum ikiside yaşıyormuş bu genel bir sorun mudur ? değilse neyle alakalı olabilir ve nasıl düzeltiriz ? yardımlarınızı bekliyorum şimdi den teşekkürler...
    Merhaba; motosikletim 1500 km'de; bir kez 110-115 civarı gördüm, onun dışında pek yüzü geçmedim, her gün kullanıyorum 95-
    100 km'de iken bişey yok , fakat on beş gün önce tam bilmiyorum 110-115 falan vardı sanırım, hafif meyilli aşağı doğru, temiz düzgün bi asfalttı.Rodajı yeni bittiğinden deneme maksatlı zorladım neredeyse sonuna kadar, 9000-9500 devire kadar bastım sanırım, sol şeritteyim.Arkamdan da araç geliyor 130'la ve sağ şerit dolu.Ne olduğunu anlamadım o zaman tam olarak, gezinme mi desem, kıç baş oynatma mı, motosikletin nereye gittiğini anlamadım ve müthiş korktum, sağı solu ayrı bi yere gitti sanki, kızaklama değil, patinaj da değildi gibi, anında gazdan elimi çekmem bir oldu.(çok tecrübeli değilim 10.000 km kadar fakat ben böyle bi oynama görmedim).Gazı birden kesince daha kötü oynadı haliyle falan.Bi şekilde sağa zor attım kendimi. Sonradan lastiklere bağladım bunu; pati yaptı, gezindi falan diye.Arkadaşlarına sorar mısın lastikler orijinal mi (cordial), motosikletin 2015 mi(üretim hatası olmasın yoksa şaşeden falan- 2015 var bende).Bu yüzden lastik alma aşamasındaydım hatta şu sıra.Gelecek yanıta göre sormak istediğim bir iki şey var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Servislerden çok şey bekleme, bi tur atıp bişey yok diyeceklerdir, ben sormadım bile..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Lastik de demişken lastiği çok aradım, ölçüleri ön 90/80/17- arka 110/80/17, yani sadece ön tekerlek bir cm alçalacak, arkada değişiklik olmayacak) Karar vermemde motosikletin jantlarının genişliği,km göstergesinin sadece yüzde 2-2.5 sapmaya uğrayacak olması, motosikletin ağırlık merkezinin nispeten arkada olması, lastik markası, ıslak performansının da idare edilebilir sevide olduğunu düşünmem(en kötü nasıl olsa stocklardan iyi) etkili oldu. Fakat değişikliği bi kaç hafta sonra yapmayı düşünüyorum. Kullandıktan sonra görüşlerimi yazarım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Şu gezinme! olayını tarif edecek olursam; Motosikletten direksiyonun çıkarıldığını gözünüzün önüne getirin,kontrol falan yok, arka taraf sağa ön taraf sola gitmek istiyor fakat bir metre sağa gidiyosunuz,aynen tam tersi bi şekilde bi metre sola.E direksiyonda yok zaten.Tekerleklerin ikisi de havada sanki.Bi de bayır aşağıya..hızınız azalana kadar, ''has..noluyoruz, nereye gidiyorum'' diyosun, yapacak bişey yok üstüne..O günden beri daha temkinliyim..Lastiklerde çok süper zaten, bi kişinin 'bilen kuruda idare edebilir biraz, ıslakta mezar' yazdığını hatırlıyorum..Motosikleti bu şekilde 'gezen' arkadaş var mı! Varsa siz nasıl çözüm buldunuz?

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arada bir gezmeye çıkıyoruz 5 motor. 4 arkadaşımda da Rks var. Bende de Apache var. Serilik bakımından benim gerimde kalsalar da yokuşlarda benim gibi vites küçültmüyorlar. Torklu bi motor.
    Arkadaşlarım bu motorla neler yapıyor bi görseniz motorunuza her dakika aşık olursunuz. 150 cc fakat verdiği güç ve her yolda gidişi harika. Hele bi tanesi vites 2de tekere Kalkıyor havada 3'e atıyor. Adam vites 3'te kesiciye sokuyor da öyle indiriyor tekeri. Bu cc'ye göre gayet güçlü ve torklu bi motor. Almak için düşünüp te bu konuya giren biri olursa aklında hiç soru işareti kalmasın, kesinlikle alsın. İstanbul Kağıthane'de oturuyorum. bu motordan almak isteyen varsa veya merak eden test sürüşü yapmak isteyen varsa ayarlarım arkadaşlardan da. Tekeriniz düz bassın, Sağlıcakla kalın.

110 km/s hızla bir sıkıntı yaşamıyorum. Ancak zaten uzun süre 110 km/s hızla da gidilecek bir motosiklet değil. max ideali: 80-90 daha fazlasına da bu motosiklette aramamak lazım. ama dediğiniz sorun vidalardan olabilir montajı çok kötü diyenler vardı konunun ilk sayfalarında.

Lastik ile ilgili olarak orijinal ebatlarda uygun fiyatlı lastik var artık. irc mb-34 ön 90/90-17 arka 110/80-17 güzel lastiğie benziyor. irc kullananlardan yorum almak lazım.

Dostlar, mont ve pantolon bakıyorum. Kışın su geçirmeyecek astarlı olanlardan. Bazıları var fileli sabit astar, içte çıkartılabilir pvc astar. böylece yazında rahat kullanılabilir deniliyor. siz ne kullanıyorsunuz? tavsiye edebileceğiniz ürün var mı? (fiyat olarak bütçe 300tl ortalama)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...vsim-186242252
    mesela bu ürün?

Motosikleti
    Aydın bey RKS arka çanta demirini satın almak isterim. Kapıda ödeme şeklinde satışınız varmı? Kargo dahil kaç para?
    Arkadaşlar RKS marka da şasi demiri kaynak işçiliğini incelerseniz mükemmel olduğunu görürsünüz. Antepli firma kuba motosikletlerin şasisini Türkiye'de imal ediyor fakat RKS direk ithal. Dolayısıyla yüksek hızlarda yol tutmamasını üzerindeki çok kötü lastiklere bağlamanız gerekir. Islak zeminde düşük hızda da aynı tehlike var. Dediğim gibi ben irc tubeless ile değiştirdim lastikleri alır almaz. Tavsiye ederim.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Kapıda ödeme sistemini kullanmıyoruz ne yazık ki beyefendi. N11.com'da da ilanımız var oradan alırsanız kargo daha uygun fiyata gelir. Normal şartlarda benim anlaşmam dahilinde kargo 12-13 tl civarında tutar.

Motosikleti
    İlginize çok teşekkür ederim. n11 üzerinden ödemeyi gerçekleştirdim. Kargo işlemleri için ilginizi beklerim.
    Koruma demiri tam kornaya denk geliyor,üst demiri seviye olarak eğimli kaynatmış olsanız o da sorunsuz olurdu ve onu da almak isterdim.
    Bu arada üyelik başlangıç gün ve yılımız aynı denk gelmiş ilginç ve güzel tesadüf. Saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler