Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar 200ns
    arkadaslar motorda sıkıntı yokmus ustam baktı uzun uzun kontrol etti zincir yagıymıs :D :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    ortalığı boşu boşuna velveleye verdin, bizede heycan yaptırdın

Motosikleti
    pulsar 200ns
    hahahah evet ya )) özür dilerim

Motosikleti
    dominar 400
    Ulaş, sakin motoru fazla kurcalama ve kurcalatma.yoksa şu oldu bu oldu diyerek RKS almak isteyenleri motrdan soğutacağız.Bu arada Ankara trafiği okullarin açilmasiyla birlikte cok fazla yogunlasti. Aman dikkatli olun!,, Tabi ayni durum diger illerde de yasanmakta. Bu uyari tum arkadaslarima.

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Arkadaslar lastik degistiren oldumu olduysa hangi ölçülerde hangi marka kullandınız? Yol tutuslari nasil ? Orj. Lastikler berbat düştüm dün gidonu yamulttum bende bişey yok allaha sukur ama lastikleri degistirmem lazim acil

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar lastik degistiren oldumu olduysa hangi ölçülerde hangi marka kullandınız? Yol tutuslari nasil ? Orj. Lastikler berbat düştüm dün gidonu yamulttum bende bişey yok allaha sukur ama lastikleri degistirmem lazim acil
    Dostum sava MC 18 kesinlikle öneririm. Ben motoru aldığım gibi değiştirdim. Orjinal lastiklere bin basar, yol tutuşu çok güzel, ani frenlemelerde vesaire çok nazikçe durabiliyor motor, savurmada yok, eski lastiklerin yerine bunu taktığın gibi farkı anlıyorsun zaten tavsiye ederim. Bazı arkadaşlar IRC takmıştı sanırım onlarda baya memnun. Eğer İstanbul'a yolun düşerse beklerim bir tur atar denersin lastikleri.
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulaş, sakin motoru fazla kurcalama ve kurcalatma.yoksa şu oldu bu oldu diyerek RKS almak isteyenleri motrdan soğutacağız.Bu arada Ankara trafiği okullarin açilmasiyla birlikte cok fazla yogunlasti. Aman dikkatli olun!,, Tabi ayni durum diger illerde de yasanmakta. Bu uyari tum arkadaslarima.
    Evet abi yanlış bilgilendirme yapmıs gibi oldum ama motordan genel olarak cokkk memnunum yakında aciyip güzel fotolar gelicek okulların acılmasıyla birlikte daha fazla onume cıkan beni sıkıstıran görmezden gelen arac sayısı arttı ama yılmayacagım daha daha dikkatli olucam

Motosikleti
    dominar 400
    Yağmurlu havalarda özellikle sürücülerin duran trafik nedeniyle sağını ve solunu kontrol etmeden trafikten sıyrılmak için sağa ve sola çıkışlarına dikkat.
    Islak asfalta dikkat.
    Çabuk kararan havalarda reflektörlü yelek giyerek görünür olmaya gayret etmeli.
    En önemlisi her koşulda temkinli olmak.

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Peki hangi ebatlarda taktiniz ön 90/90-17 arka 110/80-17 mi ?

Sevgili dostlar.
    Motorum şuan 200 km'de . Biliyorsunuz daha 1 ay olmadı alalı. Evden üniversiteye gidip geliyorum sadece. Anlam veremediğim bir problemim var. Dün 2. viteste giderken farklı zamanlarda 3 kere vites aniden boşa düştü. Durduk yere. Yokuş falanda yok.

Acaba vites pedalına çok yumuşak basmamdan tam geçemiyor mu yoksa şanzımanda bir sıkıntı mı var ?

Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hangi ebatlarda taktiniz ön 90/90-17 arka 110/80-17 mi ?
    Sava mc50 100/80-17 130/70-17 takmıştık.

Motosikleti
    dominar 400
    Aslında vitesleri yumuşak değil. Vitesler arası geçişlerde yumuşak veya sert bas önemli değil, göstergede hangi vitesde olduğunu gösteriyor ki vites geçmemişse orada ışık yanmıyor. Acaba debriyaj ayarı mı gerektiriyor? Şanzımanda sorun olacağını düşünmüyorum. Zira şanzımanda sorun vites geçişlerinde çok çok zor geçiş yada hiç vites geçirememe gibi daha vahim sorunsalla kendini belli eder. Sanırım servise uğraman gerekecek.

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı Jeolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar.
    Motorum şuan 200 km'de . Biliyorsunuz daha 1 ay olmadı alalı. Evden üniversiteye gidip geliyorum sadece. Anlam veremediğim bir problemim var. Dün 2. viteste giderken farklı zamanlarda 3 kere vites aniden boşa düştü. Durduk yere. Yokuş falanda yok.

Acaba vites pedalına çok yumuşak basmamdan tam geçemiyor mu yoksa şanzımanda bir sıkıntı mı var ?
    debriyaj ayarına bakmanı veya baktırmanı tavsiye ederim .bencede şanzumanla ilgili bir problem değildir.

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150

Uzun zamandır alıp da bi türlü motora takamadığım kör nokta aynasını hafta içinde motora taktım. Sol arka çaprazımda 1 m mesafede olan kardeşim kör nokta aynasında görünürken orjinal aynalarda ne yazık ki belirtisi bile yok. Bu aynaları kullanmaya başlayalı şerit değiştirirken kendimi daha da güvende hissediyorum.

Cuma günü rutin bakım için kara_kule 'nin de gitmekte olduğu servise ilk kez gittim. 1 lt yağ ve değişimi, yağ filtresi ve değişimi, hava filtresinin kontrol ve temizliği, karbüratör temizliği, sağın solun sıkılması ve kontrolü için kredi kartıyla 65 lira ödedim. Önceki yağ değişiminden kalan yağım olduğundan 1 lt yağ açılması yeterli oldu.Bakım sonrası motor sanki sıfır olmuş gibi gidişi, sesi vb değişti. yaklaşık 2700 km sonunda yağım bayağı kararmıştı..

Bütçeyi doğrultabilirsem ekimde lastik değişimi yapmam bu yağmurlu havalar için şart olacak. Yaz ayları için orjinal lastiğe tekrar dönebilirim(belki). Mont olayını da bütçe nedeniyle http://www.n11.com/4riders-4-mevsim-ceket-siyahkirmizi-P26774626 linkindeki ürünü düşünüyorum. Şehir içinde kullanım için yeterli olur diye umuyorum ( malum 50 km hız sınırı ve radar kameraları).

Çanakkale'ye yolu düşen kimse yok mu yahu =) Burda herkes yoğun olduğundan pek bişi yapamıyoruz

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i60.tinypic.com/29pufle.jpg

http://i61.tinypic.com/qxqljs.jpg

Uzun zamandır alıp da bi türlü motora takamadığım kör nokta aynasını hafta içinde motora taktım. Sol arka çaprazımda 1 m mesafede olan kardeşim kör nokta aynasında görünürken orjinal aynalarda ne yazık ki belirtisi bile yok. Bu aynaları kullanmaya başlayalı şerit değiştirirken kendimi daha da güvende hissediyorum.

Cuma günü rutin bakım için kara_kule 'nin de gitmekte olduğu servise ilk kez gittim. 1 lt yağ ve değişimi, yağ filtresi ve değişimi, hava filtresinin kontrol ve temizliği, karbüratör temizliği, sağın solun sıkılması ve kontrolü için kredi kartıyla 65 lira ödedim. Önceki yağ değişiminden kalan yağım olduğundan 1 lt yağ açılması yeterli oldu.Bakım sonrası motor sanki sıfır olmuş gibi gidişi, sesi vb değişti. yaklaşık 2700 km sonunda yağım bayağı kararmıştı..

Bütçeyi doğrultabilirsem ekimde lastik değişimi yapmam bu yağmurlu havalar için şart olacak. Yaz ayları için orjinal lastiğe tekrar dönebilirim(belki). Mont olayını da bütçe nedeniyle http://www.n11.com/4riders-4-mevsim-...mizi-P26774626 linkindeki ürünü düşünüyorum. Şehir içinde kullanım için yeterli olur diye umuyorum ( malum 50 km hız sınırı ve radar kameraları).

Çanakkale'ye yolu düşen kimse yok mu yahu =) Burda herkes yoğun olduğundan pek bişi yapamıyoruz
    Hakan inşallah gelecek sene oralara geleceğim. Seninle bir çanakkale civarini birlikte dolasiriz.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Hakan inşallah gelecek sene oralara geleceğim. Seninle bir çanakkale civarini birlikte dolasiriz.
    abii seneye yazın benimde Çanakkale tatil planım var

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

arkadaslar kıs kapıda lastik değiştirmem lazım ancak hangi lastik boyut fiyatı hangi marka ) yardımcı olursanız sevinirim ve Ankarada nerden bulabilrim özellikle Michelin marka nerden bulabirlim

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    [/COLOR]arkadaslar kıs kapıda lastik değiştirmem lazım ancak hangi lastik boyut fiyatı hangi marka ) yardımcı olursanız sevinirim ve Ankarada nerden bulabilrim özellikle Michelin marka nerden bulabirlim[/QUOTE]

lastikleri bende değiştirmek istiyorum.buzamana kadar kayma etme yapmadı ama bana pek güven vermiyo,uzun zamandır savamc18 ve mc50racer modelini araştırıyorum olumsuz bi yorum okumadım.kuruda performansının cokiyi, limitlerinde kullanıldığı sürece ıslaktada iyi olduğunu söylüyolar fiyatıda cok uygun,yanlız önlestik ebadı 90-80-17 var bi sıkıntı olmaz sanıırm sürüş açısından. gruğta kullanan arkadaşlarımız varsa yarumları bize rehper olur

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]arkadaslar kıs kapıda lastik değiştirmem lazım ancak hangi lastik boyut fiyatı hangi marka ) yardımcı olursanız sevinirim ve Ankarada nerden bulabilrim özellikle Michelin marka nerden bulabirlim
    lastikleri bende değiştirmek istiyorum.buzamana kadar kayma etme yapmadı ama bana pek güven vermiyo,uzun zamandır savamc18 ve mc50racer modelini araştırıyorum olumsuz bi yorum okumadım.kuruda performansının cokiyi, limitlerinde kullanıldığı sürece ıslaktada iyi olduğunu söylüyolar fiyatıda cok uygun,yanlız önlestik ebadı 90-80-17 var bi sıkıntı olmaz sanıırm sürüş açısından. gruğta kullanan arkadaşlarımız varsa yarumları bize rehper olur[/QUOTE]

orjinal lastikle özellikle virajlarda on arka ciddi ciddi kayıyor bazen cok yatıyorum bi anda ön kayıyor :D :D tabi biraz hızlı dönüyorum virajları :D

Şu lastit ebatını bizzat ben 3-5 kere yazmışımdır. Ön arka takım olarak bizim motorun lastik ebatından yok. Oyüzden 100/80-17 ve 130/70-17 taktık. Sava mc50. Lastik çapı önde 1mm arkada 4mm değişiyor. Yani olimsuz etkisi yok. Çokda süper oldu bu ebatlar çok uygun.
    hakan_biolog bunu beğendi.

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    İnşallah, neden olmasın.

Alıntı ulasgncrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abii seneye yazın benimde Çanakkale tatil planım var
    Tabi ki ankara grubu olarak buyrun gelin

Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikleri bende değiştirmek istiyorum.buzamana kadar kayma etme yapmadı ama bana pek güven vermiyo,uzun zamandır savamc18 ve mc50racer modelini araştırıyorum olumsuz bi yorum okumadım.kuruda performansının cokiyi, limitlerinde kullanıldığı sürece ıslaktada iyi olduğunu söylüyolar fiyatıda cok uygun,yanlız önlestik ebadı 90-80-17 var bi sıkıntı olmaz sanıırm sürüş açısından. gruğta kullanan arkadaşlarımız varsa yarumları bize rehper olur
    Bende bayram sonrası değiştirmek istiyorum kısmet olursa. Lastik alıp taktırırken haberleşelim istersen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler