Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motoru bende aldım genel anlamda bi sıkıntı yoktu bi arkadaşın "bu tarz uygun fiyata alabileceğin motorlarda ilk alımda yağı çok az oluyor serviste kontrol ettir" lafına kandım ve servise gittim.Poyraz motordan(Şişli) almıştım motoru oraya gittim.Çocuk baktı sıkıntı yok yağda dedi.

Daha sonra motoru çalıştırıp debriyajları falan kontrol etti.Ayarlarıyla oynamaya başladı ve daha sonra bana debriyaj balatası bitik bunun değişmesi gerek dedi.Bende şaşırdım açıkcası 80KM ya oldu ya olmadı.Nasıl sıkıntı olabilirki dedim.Çocuk kontrol etmeden öncesinde sarıyerden istinyeye kadar yoğun trafikte motor kullanmıştım ama sıkıntı yoktu.Şimdi vitesler bile zor değişiyor!

Bu nasıl olabilirki; ben tecrübesizim eyvallah ama böyle bişey olabilirmi merak ettim doğrusu "sadece yoğun trafik esnasında yarım debriyaj kullandım oda çok bi mesafe veya sürekli değil yani"

Bir diğer konu ise; Debriyaj balatası ortalama kaç TL'ye değişir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Değerli arkadaşım,
    80 km deki motorun debriyaj balatası bitik dedilerse buna ancak pes denilir. Sabahtan akşama yarım debriyajla gitseniz balatayı sıyıramazsınız. İşte servislerin kurumsal olması bunun için gerekli. İnsafsızlık etmesinler. O balatayı markanın şerefi için ücretsiz değiştirsinler. İnsanı motordan soğutmasınlar. Henüz parça ile ilgili bir sorun yaşamamakla birlikte. Dikkat ederseniz bir disribütör tarafından parça satışı sadece servislere yapılıyor. Siz diğer markalar gibi dışarıdan sağlayamıyorsunuz. Bu durum ileride çok baş ağrıtacağa benziyor. Servisle biraz savaşın. Hemen kabullenmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Arkadaşlar,
    Bir fotoğraf yükleme işlemi yaptım. inşallah başarılı olmuşumdur.
    hakan_biolog bunu beğendi.

Kardeşim bayii sahibinin dediği daha komikti;

Tamirci çocuğa dönüp: "Bize motorla gelen adamı otobüsle yollamayalım eve, yürür duruma getir o şekilde gitsin" dedi
    Bende; "Abi olacak bişeyse sıkıntı yok ben yürürüm yada otobüse binerim bana koymaz bu, sen motoru sağ salim ver bana" dedim
    Adamda; "Kardeşim zaten taşınıyoruz o yüzden servis işi alamıyoruz birkaç gün kullanma önümüzdeki haftada yeni yerimize getirirsin" dedi

Burda ben şok oldum zaten

(Not: Motoru almamın en büyük sebebi gece vardiyasındayken toplu taşımada sıkıntı çekmemdi ve haftayada geceye geçiyorken böyle bir sıkıntı oldu )

Motobull'da bu çevrede olan diğer bi bayii olduğundan onu aradım.Kendilerinin servis hizmeti vermediklerini ama Prestij motorla anlaşmalı olduklarını oraya gidebileceğimi söyledi ve prestij motorun telefon numarasını verdi.Yarın oraya gitmeyi düşünüyorum.Motobull'da telefona çıkan adam 60 tl gibi bi ücret alırlar sanırım dedi kendisi emin değil.Fakat bu fiyat doğrumudur ?

Önemli Not:Prestij motoru araştırırken motor parçaları satan bir sitelerini buldum rks parçalarıda var.İstediğiniz parçaları ordan temin edebilirsiniz sanırım.

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    İnan fiyatları bilmiyorum. Ancak gittiğin servis sahibi ve çalışanları tam anlamıyla kazma. İşte dile getirmek istediğim sorun bu. Bu fiyat işçilik dahil makul gözüküyor. Bir ustaya ve ya servise gidip sorunu söylediğinde "normal, bunların çoğunda aynı sorun var, kafana takma" gibi laflar ettiler mi. salla gitsin. Motordan anlayan bir servise git garantisine bakma. Hepsi şartlanmışlar kullanıcı hatası deyip geçerler.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    km 80 iken bana debriyaj balatası bitti dicekler, satanı da bitti diyenide pıçaklarım ustad.
    ücretsiz yapsınlar, 80km de balatamı bitermiş yaw.

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC

Arkadaşlar 17 Mayıs 2014 Ankara'dan çıktıktan sonra Beypazarı üzerinden Nallıhan kuş cennetinde verilen mola.

Karadeniz Ereğli'ye vardıktan sonra konaklama

Zonguldak'a gelmeden önce bir mola.

Amasra öncesi yolda mola.

Amasra -çakraz.

Işık dağından indikten sonra Kızılcahamam a giderken mola. Sonra Ankara.
    hakan_biolog bunu beğendi.

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar,
    Bu motorda hangi yağı kullanmamı önerirsiniz? 2000 KM'de bir yağ değiştirme(Genelde orta uzun mesafe hafta sonları bindiğim için, Zinciri kaç km'de yağlıyorsunuz. Sanırım O-ring siz zincir kullanıyor olması nedeniyle yağlama süresi daha kısa olacak herhalde.

abi yastık niye koltuk çokmu rahatsız

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Atakan_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru bende aldım genel anlamda bi sıkıntı yoktu bi arkadaşın "bu tarz uygun fiyata alabileceğin motorlarda ilk alımda yağı çok az oluyor serviste kontrol ettir" lafına kandım ve servise gittim.Poyraz motordan(Şişli) almıştım motoru oraya gittim.Çocuk baktı sıkıntı yok yağda dedi.

Daha sonra motoru çalıştırıp debriyajları falan kontrol etti.Ayarlarıyla oynamaya başladı ve daha sonra bana debriyaj balatası bitik bunun değişmesi gerek dedi.Bende şaşırdım açıkcası 80KM ya oldu ya olmadı.Nasıl sıkıntı olabilirki dedim.Çocuk kontrol etmeden öncesinde sarıyerden istinyeye kadar yoğun trafikte motor kullanmıştım ama sıkıntı yoktu.Şimdi vitesler bile zor değişiyor!

Bu nasıl olabilirki; ben tecrübesizim eyvallah ama böyle bişey olabilirmi merak ettim doğrusu "sadece yoğun trafik esnasında yarım debriyaj kullandım oda çok bi mesafe veya sürekli değil yani"

Bir diğer konu ise; Debriyaj balatası ortalama kaç TL'ye değişir ?
    arkadaşım debriyajı bitmemiştir eğer oynama yaptı ise kolu tam bıraktığın anda kavrıyor yapmıştır, debriyaj işi elinden geliyorsa yeniden bir ayar çekebilirsin zor bir şey değil ister koldan yap istersen motor kısmından birazdan resim yükler nasıl yapılacağını gösteririm.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

kdiner teşekkürler yardımın için fakat motorla ve aksamlarıyla henüz yeni yeni tanışıyorum.Anlıyacağın baya tecrübesizim.Kaş yapalım derken göz çıkarmıyım şimdi.Prestij motora götürücektim aradım balata varmı diye sordum.Yok ama gelicek dediler.Yarın oraya götürürüm ya ordakiler yapar yada balata değişir artık bilemiyorum

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu resimde iki adet somun var ( altın rengi somun olanlar ) soldaki somunu gevşetir soğdaki somunu sıkarsanız debriyaj geç kavrar, sağdaki somunu gevşetip soldaki somunu sıkarsanız debriyaj daha erken kavrar
    [IMG][/IMG]
    Bu resimde ise yukarıdaki işlemi yapmaz, ve koldaki ayarlı kısımdaki tırtıklı somunu gevşetip sıkarakta bu işlemi yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    dominar 400
    Aslında Rahatsız değil.Amacım 3-5 santimde olsa seleyi yüksek tutmak. Böylece bacağınızı fazla bükmüyorsunuz.Uzun mesafelerde bacağı bükülü götürmek ayak bileğini yoruyor. Bir de uzun boylu arkadaşları hiç düşünemiyorum.
    Ayrıca birşey daha ilave edeyim. Forumda bir arkadaşım ön amörtisörü yükselttiğini söylemişti. bu bence çok önemli. sürüş halinde gidon tutuş seviyesini yukarı olması sürücüye çok rahatlık sağlıyor.Tabi bu söylediklerim orta-uzun mesafeli yolculuklar için.
    Bir de dikkatimi çeken bir nokta var bu konuda belki diğer arkadaşlar yorum yaparlarsa çok sevinirim.Ayalıklar durduğunuzda yere basma hizasıyla aynı. Diğer motorları kullandığım için biliyorum. en azından 10 cm daha önde olmalı. Durduğunuzda ayağınızın yere uzanan bölümü ayaklıkla temes halinde bu da ilginç bir tespitim olarak buraya not düşüyorum.

Bu motorda castrol power1 10w-40 öneriliyor. Zinciri 300de bi yağla. 500-600de birrde komple temizle ve yağla. Bu arada zincir o ringli. 428 x 116 ebadında olması lazım.

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Merhaba.. rks 150 tip olarak çok hoşuma gittiği halde sele yüksekliğinin yetersizliği sebebi ile alamadım.. cbf 150 için para biriktiriyorum.. ancak bayileri dolaşırken hero nun THRILLER modelini gördüm. 183 boyla ayağım yere zor basıyordu... immobilizer ve ön arka disk fren var.. siyah rengi de çok hoş duruyordu.... 150 cc ve 14,4 bg.. kısa bir deneme yaptım.. fazla titreşim yok.. tabii uzun yol için bir şey diyemem... ancak digital ekran falan gayet hoştu.. tek sıkıntı fiyatı... 4990 TL diyor bayii... artı diğer masraflar... boyu uzun olanlar için bir seçenek olabilir.. linkini aşağıya yazıyorum...
    http://heromotosiklet.com/Motorsikletler/THRILLER

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Bayinin dediğine göre yakıt 1LT= 70 KM ... doğru ise mükemmel...

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Arkadaşlar dislileri 14-38 yapan oldu mu? 14 ön dişli nerden bulabiliriz ?

Motosikleti
    dominar 400
    Mehmet kardeşim, bildiğim kadarıyla 150 cc olup 1 litre ile 70 km giden bir motor üretilmedi. Bayiler bol bol sallarlar. Aman sen sen ol daha önce sana verdiğim bilgi çerçevesinde hareket etmeye çalış. Pişman olmayacaksın. Bir abi tavsiyesidir.

fth52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250(2014)- Titanic 150
    Selamlar. Bende titanic 150 kullaniyorum. Hafta ici hergun bu motorla 55 km yol yapiyorum haftalik ise 400-450 km arasi yol yapmis oluyorum. Bakimlarini zamaninda yaptiriyoru. Bnm ilk vitesli motorum oldugu icin cok keyif aliyorum. Daha cok cross gibi kullaniyorum bazen oyle yerlere cikiyorumki inerken elimde iniyorum doga gezilerinde. Su ana kadar bi kere sigorta kesti onunda yedegi bulunuyo zaten. Baskada bi sikinti yasamadim. ben acemilik cikarmak icin tipi de hosuma gitti o yuzden aldim. Pek acimiyorum acikcasi. 2 ay falan oldu alali ama 3500 km civari yol yaptim. Su an o heves asamasini gectim ve bilincli sekilde kullaniyorum. Tecrube motorumu seviyorum. Allah hicbirinize kaza bela vermesin.

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet kardeşim, bildiğim kadarıyla 150 cc olup 1 litre ile 70 km giden bir motor üretilmedi. Bayiler bol bol sallarlar. Aman sen sen ol daha önce sana verdiğim bilgi çerçevesinde hareket etmeye çalış. Pişman olmayacaksın. Bir abi tavsiyesidir.
    teşekkür ederim... zaten o tavsiye üzerine uğraşıyorum.. para da eksik var... tamamlamaya çalışıyorum... abi tavsiyelerini her zaman dikkatlice dinlerim.. motoru aldığım zaman yanınıza gelirim.. tanışmış oluruz...

arkadaslar merhaba bende bir rks 150 kullanıcısıyım bu motorun hız ve yakıt olayı nasıl benim motor cok yakıyor ve duzde 100 geçmiyor rampa asa 110 oda son gazda sizin motorlarda nasıl yorumlarınızı alabilirmiyim bunun bi ayar gayar olayı var mı

100 km de 3 litre yakıyoruz. Düzde 110 civarı ki rüzgar falan fark ettiriyor. Yokuş aşağıda 118 enfazla gördüğüm. 120 denebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler