Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay siyahıda güzelmiş kasklar felanda hoş durmuş kazasız sürüşler

Benim sorumada bir cevap verin :D Lastiklerin havasını kaş yaptırayım ?
    ön 28 arka 30

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön 28 arka 30
    Yarın gidip 28 e 30 yaptırayım

faceofredd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    adamlar fatura bile kesmedi nasıl bir satış servis mantıkları var anlamadım zaten karar aldım yerim bunların garanti şartlarını bundan sonra bundan sonra mekanik hariç bütün bakımlarını kendim yapacağım yada bursa da suzuki servisi ferit tavsiye ederim biraz parası fazla ama harika işçiliği var zamanında kanuni tiger ımı vermiştim adam resmen tekarar yaratmıştı makinayı..
    ADVENTURES LİVES FOREVER ...

aircon4x4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Arkadaşlar bu modeli bugün bayiide gördüm. Amacım kros bir motor bakmaktı fakat bunu görünce dondum kaldım. Deneme firsatım oldu. Fikirlerimi paylaşmak isterim.
    Öncelik bu fiyat aralığında uzunca bir araştırma yaptım. (3500-4000 arası) Cross veya naked olarak. Mondial, asya, kanuni vs hepsini inceledim. Aklımda mondial xtreme max 150 vardı. Plaka vs hemen hemen aynı fiyata geliyor. Fakat özellik ve görünüşe bakınca mondial'den kat kat üstün olduğunu gördüm.
    1- Titreşimi cebinizdeki telefonun titreşimi kadar.
    2- Ön-arka far dizaynı mükemmel.
    3- Ayakların vitese ve frene ulaşımı son derece ergonomik.
    4- Kullanılan malzeme, plastik, elektronik aksam (sinyal düğmeleri, gösterge, gidon vs) japon motorları aratmayacak kalitede.
    5- Koltuk son derece rahat. (Bu segmentte 5000 TL lik kanuni phantom adeta kütük gibi.)
    6- Ses harika. Sırf dinlemek için tekrar tekrar çalıştırdım.
    7- Ve gelelim en önemli özelliğine. Öncelikle Apachi ile kıyaslamak son derece yersiz. Neden mi? En başka görüntü olarak çok çok daha modern. Apachi kurye motorlarını andırıyor. Ve motor. RKS 150 üzerinde kullanılan piston seramiktir. Sürtünmeyi en az %80 oranında azaltarak motor ömrünü uzatıyor. Şu anda kullanılan en son teknoloji olan GS alt motor kullanılıyor. Bunu es geçmemek lazım. Bu sistem şu anda yarış motorlarında kullanılan sistem. Bu özellikleri ile Apachi den en az 2 gömlek üstün.
    8- 11hp -13 hp oranları sizi yanıltmasın. Bir motor 11 hp dir ve diğeri 13 hp olabilir fakat bu 13 hp nin daha güçlü olduğu anlamına gelmez. Önemli olan motordan çıkan gücün asfalta yansımasıdır. RKS de kullanılan Patentli GS alt motor ile Apachi'den çok daha verimli güç alıyor RKS.
    9- Tüm aksamı ve motoru aynen bu şekilde olup üzerinde yamaha yazsa bu motorun fiyatı en az 8-9 bin TL. 4000 TL bu motora verilmez diyenler için cevabım; 3500-4000 arasında bu özelliklerde başka motor bulursanız kaçırmayın...
    10- Uzun lafın kısası, bu fiyata ve özelliklerde piyasada alınabilecek en iyi motorların başında geliyor. 2,5-3 litre ile çok rahat 100 km mesafe yapıyorsunuz. Daha ne olsun. Ki bu olay şehir içi şartları için geçerli. Uzun/düz yolda 2 litreye kadar iniyor tüketim.
    İlk bakışta siyah renk çekici geldi bana. Fakat beyaz renk hatları daha iyi ortaya çıkarmış. Sanırım tercihim beyaz olacak.
    Hafta içi almayı düşünüyorum.
    Herkese iyi sürüşler.
    faceofredd, makseli, cenkito ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RKS 150 TITANIC-2013
    Alıntı aircon4x4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu modeli bugün bayiide gördüm. Amacım kros bir motor bakmaktı fakat bunu görünce dondum kaldım. Deneme firsatım oldu. Fikirlerimi paylaşmak isterim.
    Öncelik bu fiyat aralığında uzunca bir araştırma yaptım. (3500-4000 arası) Cross veya naked olarak. Mondial, asya, kanuni vs hepsini inceledim. Aklımda mondial xtreme max 150 vardı. Plaka vs hemen hemen aynı fiyata geliyor. Fakat özellik ve görünüşe bakınca mondial'den kat kat üstün olduğunu gördüm.
    1- Titreşimi cebinizdeki telefonun titreşimi kadar.
    2- Ön-arka far dizaynı mükemmel.
    3- Ayakların vitese ve frene ulaşımı son derece ergonomik.
    4- Kullanılan malzeme, plastik, elektronik aksam (sinyal düğmeleri, gösterge, gidon vs) japon motorları aratmayacak kalitede.
    5- Koltuk son derece rahat. (Bu segmentte 5000 TL lik kanuni phantom adeta kütük gibi.)
    6- Ses harika. Sırf dinlemek için tekrar tekrar çalıştırdım.
    7- Ve gelelim en önemli özelliğine. Öncelikle Apachi ile kıyaslamak son derece yersiz. Neden mi? En başka görüntü olarak çok çok daha modern. Apachi kurye motorlarını andırıyor. Ve motor. RKS 150 üzerinde kullanılan piston seramiktir. Sürtünmeyi en az %80 oranında azaltarak motor ömrünü uzatıyor. Şu anda kullanılan en son teknoloji olan GS alt motor kullanılıyor. Bunu es geçmemek lazım. Bu sistem şu anda yarış motorlarında kullanılan sistem. Bu özellikleri ile Apachi den en az 2 gömlek üstün.
    8- 11hp -13 hp oranları sizi yanıltmasın. Bir motor 11 hp dir ve diğeri 13 hp olabilir fakat bu 13 hp nin daha güçlü olduğu anlamına gelmez. Önemli olan motordan çıkan gücün asfalta yansımasıdır. RKS de kullanılan Patentli GS alt motor ile Apachi'den çok daha verimli güç alıyor RKS.
    9- Tüm aksamı ve motoru aynen bu şekilde olup üzerinde yamaha yazsa bu motorun fiyatı en az 8-9 bin TL. 4000 TL bu motora verilmez diyenler için cevabım; 3500-4000 arasında bu özelliklerde başka motor bulursanız kaçırmayın...
    10- Uzun lafın kısası, bu fiyata ve özelliklerde piyasada alınabilecek en iyi motorların başında geliyor. 2,5-3 litre ile çok rahat 100 km mesafe yapıyorsunuz. Daha ne olsun. Ki bu olay şehir içi şartları için geçerli. Uzun/düz yolda 2 litreye kadar iniyor tüketim.
    İlk bakışta siyah renk çekici geldi bana. Fakat beyaz renk hatları daha iyi ortaya çıkarmış. Sanırım tercihim beyaz olacak.
    Hafta içi almayı düşünüyorum.
    Herkese iyi sürüşler.

şiir gibi yazmışsın ellerine sağlık

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    şimdiden hayırlı olsun diyelim

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    şimdiden hayırlı olsun diyelim
    Teşekkürler.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    [IMG][/IMG]

aircon4x4 ve ugur377 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti korkunuz yoksa, servise gitmeyin arkadaşlar.
    Yağ ve filtreyi azcık bilginiz varsa siz de yaparsınız. Boş yere para kaptırmayın.
    Mekanik sorunlar hariç servislerin önünden bile geçilmez.
    Kesinlikle katılıyorum. 5 liralık bujiye 20 TL değişim ücreti alıyorlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Koruma demirleri kaça maloldu?

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    45 lira demir 5 lira işçilik 50 lira benim servis çok iyi adamlar daha 500 bakımına gitmedim gidersem göreceğim ne masraf çıkarıyorlar ama beni madur etmediler gerek motoru alırken yardımcı olmaları gerek güler yüzlü olmaları
    Bir de bakıma gidenlere ne marka yağ koyuyorlar biliyor musunuz ?

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    45 lira demir 5 lira işçilik 50 lira benim servis çok iyi adamlar daha 500 bakımına gitmedim gidersem göreceğim ne masraf çıkarıyorlar ama beni madur etmediler gerek motoru alırken yardımcı olmaları gerek güler yüzlü olmaları
    Bir de bakıma gidenlere ne marka yağ koyuyorlar biliyor musunuz ?
    50 TL güzel fiyat. siyah olması da güzel olmuş. Valla ben bakıma götürdüğümde açıkçası pek güvenmiyorum yağlara. Açık bidondan koyuyorlar. Castrol yazıyor ama kimbilir ne vardır içinde. En sağlamı kendin değişmek gibi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    arkadaşlar ben bi ara titreşimden bahsetmiştim kendi motorumla alakalı, sanırım benim sürüş tarzımdan kaynaklanıyor, ya da km 1000 e yaklaşınca geçti.. okuyan arkadaşlar tedirgin olmasın. son derece rahat..
    plectrum bunu beğendi.

ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

Bugün ufak bi köy kaçamağı yaptım motorumla

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Aynalar yakıyor uğur
    1 fotocuk mu ?
    İtler ne alemdeydi :D

ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Aynalar yakıyor uğur
    1 fotocuk mu ?
    İtler ne alemdeydi :D
    Tek fotoğraf evet, fotoğraf makinem yanımda yoktu, cep telefonu da diğer fotoğrafları güzel çekmemiş.
    Ayırdım diğerlerini malesef. :/

Köpeklerle de gidişte değilde, dönüşte yani yaklaşık 45dk önce falan bi münasebetimiz oldu. Baya sevdiler motoru yakından incelediler.

Ama onların tarzı farklıymış
    gazo0202 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    beyler bizim makina ile 115 yaptım çevre yolunda ortalama hızımda 90 100 dü ama ben motorun devrini düşürmek için arka dişliyi küçültmeyi düşünüyorum yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    amacım 7500-8000 devirde 100 km görmek.ayrıca güçten düşmemesi içinde hava filtresi desteği düşünüyorum..ayrıca motorun 500 km bakımını yaptırdım sanırım bu hafta 1000 km yi bulacağım..

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı faceofredd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bizim makina ile 115 yaptım çevre yolunda ortalama hızımda 90 100 dü ama ben motorun devrini düşürmek için arka dişliyi küçültmeyi düşünüyorum yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    amacım 7500-8000 devirde 100 km görmek.ayrıca güçten düşmemesi içinde hava filtresi desteği düşünüyorum..ayrıca motorun 500 km bakımını yaptırdım sanırım bu hafta 1000 km yi bulacağım..
    500 bakımı ne kadar tuttu ve neler yaptılar Dişlilerden pek anlamam eğer yaparsan sonucu bize de bildir

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Gazi ben çok üzüldüm yektili serviste paradan ziyade beni enayi yerine koymaları çok canımı sıktı
    Yapılan işlemler sinyal far korna kontrolu ki gerek yok
    Zincir yağlanmış o an yanında deildim ustanın ne sürmüşse yarım saat sonra tamamı arka lastik ve canttaydı 10dakka ben süngerle temizledim okadar dandik ti
    10 liralık tvs yağ filtresine (ki tvs servis fiyatıdır 10 lira belki parçacıda daha ucuzdur)benden 30 lira aldılar
    Yağ ve bakım ücretide 50 kağıt toplam 80 lira ha ben bidaha yermiyim asla artık bütün. Bakımlarını kendim ve tanıdığım değerli abilerim yapacak.sonuç isimde vereceğim yıldırım motor bursa para tuzağı arkadaşlar.. Yazık arkadaş insanda biraz esnaflık olur diyeceğim ama ..
    Neyse motorum 800 km yi geçti hafta sonu 250 kmlik bir gezi yaptım bursa il sayfasında resimler mevcut motorumdan memnun kaldım sadece biraz daha km yapıp açılması lazım ve sonrasında duruma göre benim tercihim düşük devir için arka dişliyi ufalta bilirim yaparsam resimler ile buraya yazacağım buarada harbiden bizim makinalar 125-150cc sınıfının en yakışıklısı yaw ;)

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Bir daha ki gittiğinde bu kadar fazla para vermek için mi çinli aldık de :D
    Katılıyorum motor bu sınıfta en yakısıklısı
    Sen yine garantiden çıkmaması için götür ama sadece yağ değişimi istiyorum de yağını da kendın gotur bakalım ne olacak
    Bence tvs de yağ filtresinin 10tl olduğunu bildir .
    Bende bu ay sonu goturecegım bakalım ne olacak .

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Ben bugun yağı değiştirdim 350km lmuştu değişeli ama ne koyduysa tövbe tövbe zift benzeri suydu bildiğin neyse değiştirdim motorun sesi tireşimi bile değişti artık oraya uğramam çok kızgınım kötü konuşucam gidersem . Zaten garantiden çok bir beklentim yok .
    Odeğilde bende esnafım bu makinaların satış ve servisini verilmesindeki kriter ne merak ediyorum ben şimdiki halimle bunlardan iyi yaparım herhalde neyse eneos 10-40 yağ koydum yoğun taavsiye üzerine bakalım şimdilik iyi bi izlenim bıraktı bende ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler