Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Ekim 2018 zamları falan öte dursun titanic 150 bugün de utandirmadı beni işimi gordu emektar☺

Yol yorgunluguyla bikaç kelam edelim. Git gel dortyuz km yol yapmam gerekiyordu bugün fakat saatli bir işti, aynı şekilde donuste de acelem ve yetişmem gereken biyer vardı.Lastik spreyi bile almadan öglenleyin yola çıktım.

Neyse, titanic ile gideyim dedim.Tek marş 200 km yer yer geniş virajlı temiz asfalt denilebilecek yoldu,Lastikler eski olmasına rağmen tutuş sorunu da yaşamadim pek.Yolun hemen hemen tamamında 8500-10500 devir aralığında kullandim.Motosiklet botu olmasına rağmen ayaklarda sıfır titreşim vardı ellerdeki üst devirde olan hafif titreşimi ise elcikleri gevşek tutarak hallettim diyebilirim. Yine de gidip gelme arasında motor da ben de dinlenmeme rağmen (toplam hepsi 7 saat) dönüşte sol bir kaç parmağımda hafif uyuşma vardı aşırı devirden, biraz da dönüşe karanlığa kalıp gerilerek belkide elciği sıkmamdan kaynaklıdir bilmiyorum. .

Motorun yakıt tüketiminin arttığını dusunuyordum son zamanda, fakat memnun etti şoyle ki tamamı en üst devirlerde yapılan bu yolda 3.20 yakit tüketimi oldu, hızım yüzün altına pek düşmedi,119 falan gördüm bi ara. .Fakat motorun sevdiği ve torkunu da verdiği devrin 8000 ler olduğunu belirteyim, hatta 7500 de sesi daha tikir ında saat gibi çalışıyor diyebilirim.. Motorun zorlanmadan yapacağı uzun yoldaki keyifli hızı 80-85 üstü yorar biraz..17000 km olacak yakinda ilk defa bugünkü kullanım esnasında şimdi krankı elimize alicaz dedim fakat korktuğum olmadı, ilk kmsinden bugüne kadar hiç böyle zorlamamiştim..

Bu km lerdeki bi motor için sanırım 5km kadar bi hız düşüşü ve ufak tefek zirildanma var, o kadar kusur olsun artık. .Uzun yolda kulaklık cidden şartmiş hele üst devirlerde, bugün iyice anladım. .Birazda kulaklık sebebiyle gazladim sanırım. .

Selametle,
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2013 titanic 150-r kullanıyorum 19 bin km de motoru yeni aldım izmirden bodruma getirdim sorunsuz bir yolculuktu ancak bazı sorularım var mesela far ampulüm patladı ancak farın nasıl söküldüğünü ve ne model ampül gerektiğini bilmiyorum (h4 vs) ampulü değiştirmek için komple farı söküyor muyuz yoksa araba gibi arkadan el ile takıla biliyor mu ayrıca motorun yağı kaç km de bir değişiyor km göstergesi mondial gibi kafasına göre bir değer mi veriyor yoksa real değer midir bunlar hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim

Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2013 titanic 150-r kullanıyorum 19 bin km de motoru yeni aldım izmirden bodruma getirdim sorunsuz bir yolculuktu ancak bazı sorularım var mesela far ampulüm patladı ancak farın nasıl söküldüğünü ve ne model ampül gerektiğini bilmiyorum (h4 vs) ampulü değiştirmek için komple farı söküyor muyuz yoksa araba gibi arkadan el ile takıla biliyor mu ayrıca motorun yağı kaç km de bir değişiyor km göstergesi mondial gibi kafasına göre bir değer mi veriyor yoksa real değer midir bunlar hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim
    Ampulun cinsini modelini bilmiyorum, aldığımdan beri aynı ampulle kullaniyorum, değiştirmek için tamamını sökmek gerekir gibi duruyor.

Yağ meselesi, yıllar önce genel bi kitapçık dolanirdi rksnin ve 1000km diye yazıyordu orda, 5000e kadar 1000i az geçince değiştirdim. Fakat; sonradan gördüğüm Titanic 150 kitapçığında net olarak 2000 de bir yazıyor. 2500de değiştirdiğim de oluyor.Çok devirli kullanırsam 2000 de değiştiriyorum, yağ 2500 değişiminde dahi rengi pek bozulmadan çıkıyor.Genel gozlemim motul'un buna iyi geldiği yönünde, genelde 5000 kullaniyorum, 5100 daha iyidir fakat üç beş lira fark ediyor litrede.

Göstergesi pek uçuk değil, değişik epey motor kullandım gps le ölçmedim ama olsa olsa 5km falan fazla gostersin en fazla, kullanırken doğru gösterdiğini varsayıyorum tabelalarda v.s.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Standart H4 ampüller oluyor. 150-S'lerde arkadan bir yerlerden ampul yuvasını çıkarıp hemen değiştirebiliyorduk, muhtemelen sizin motorda da aynı olabilir. Kaldırımdan atlama, tümsekten hızlı geçme gibi sarsıntılı olaylar ardından benim ampul patlıyordu. Ustam ampul yuvasını yapıştırıcı gibi bir maddeyle sabitlemişti, böylelikle sarsıntılardan etkilenip ampul patlatmıyorduk.

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Bu gün ampulü değiştirmeyi başardım öncelikle gidonun bağlandığı yerdeki plastik kaplamayı söküyorsunuz arkasında göstergenin altına doğru 2 adet civata görülüyor onları da sökün son olarak farın en altında 3. bir civata bu da sökülünce far komple çıkıyor ve ampul duyuna ulaşabiliyorsunuz.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

Motosikleti
    BENELLİ BN251
    https://tr.letgo.com/tr/i/rks-titanic-150-s_a9d00ab0-7dd7-4a4d-830d-31c6de23225b

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

bu ilandaki rks de benellideki gibi kırmıı motor koruma eklenmiş Bunu nerden bulabiliriz daha önce gören var mı

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Bence ya kendi yapmış ya da yaptırmış fakat ne kadar gerekli bilemedim bence boşuna ağırlık eklemiş

Abilerim herkese hayırlı günler. 15 gün önce 2015model rks Titanic 150 s aldım motor 24 binde. Ardından motorun stop etme sorunu vardı aldığım kişi rölantiyi düşürdüm yükseltirsin demişti bende fazla takılmadım anlamadığım için. 2 gün sonra motorun tahliye deposundan benzin salmaya başladı. Sakız ile tıkadım ve götürdüm tamirci abime. Baktı etti motorun açılması gerek dedi ve bakarken de egzozun manifold girişinden çıktığını farkettik senin sorunun oradan değil dedi!. Sibopların da sıkıntı olabilir dedi . Motorun sıkıntısı stop etme ve gaz kestiğimde egzoztan çiğ benzin yakma sesi geliyordu sonrasında ise karbüratör tahliye deposundan benzin salma olayı . Bunları neden yapar var mı fikri olan ?

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Arkadaşlar önceki mesajlarım da belirttiğim gibi 2013 model titanic 150-r model motorum var şuan 21 bin küsür km de 2 sorunum var sizden destek bekliyorum 1.si bazen vites düşürürken takılıyor neredeyse tekmeleyerek vites düşürüyorum debriyaj ayarından olabileceğini düşündüm manetde ki boşluğu aldım hatta debriyaj kaydıracak kadar sıktım fakat durum değişmedi. 2.ci si ise motor alt devirlerde 3 bin 4 bin devir gibi 4. ve 5. viteste sabit gittiğimde tıkırtı ile çalışıyor benim aklıma gelen egzantirik zinciri/gergisinde bir boşluk olabileceği üst deirlerde zorlama gidişinde vb hiç bir sorunum yok..?!

Motosikleti
    Rks Titanic 150,Honda Varadero XL 1000V

Rks sorun

Merhaba öncelikle iyi akşamlar.Rks motorunuz ile ilgili sorun hala devam ediyorsa numaram:05314707263.İsmim DİNÇER size bilgi verebilirim bu konuda.

Arkadaşlar selamlar, 2015 Model Rks Titanic 150-R sahibiyim.Lastikleri değiştireceğim ancak her sitede farklı ölçü yazıyor motordaki lastiklerde doğru ölçüde mi emin değilim tam olarak.Doğru lastik ölçüleri nedir?

Alıntı alphaemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, 2015 Model Rks Titanic 150-R sahibiyim.Lastikleri değiştireceğim ancak her sitede farklı ölçü yazıyor motordaki lastiklerde doğru ölçüde mi emin değilim tam olarak.Doğru lastik ölçüleri nedir?
    90-90-17 ön, 110-80-17 arka 2015 modelin lastikleri, alabilirsen winter grip al ben kullanmadım fakat çok kullanan gördüm kurye dahil, kötü diyen görmedim, yaz kış kullananlar var kislik olsa da..Bunun dışında anlaş mb34 yazlik tam ölçüsü var..Olmadı onu 100-80-17 veya arkayı 120 yapma gibi alternatiflere yönelebilirsiniz abartmadan..

Hocam her yede Ön Lastik : 100/80/17 Arka Lastik : 130/70/17 yazıyor ama

Benim motosiklet 2015, ölçüler yazdığım şekilde satiliyordu. Sonradan aynı janta taktılarsa bilemem 130 v.s. Optimum ölçü önemlidir, referans aralığındaki takılabilir tabii..

Şu konuya ve konuda verdigim linklere bakmak faydali olabilir..Önceden lastik seçimi için epey uğrasmıştık..Bendeki jantlara (ölçüsüne bakmam lazım, jantlar orjinal) 130 sağlıklı değildi hatırladığım kadarıyla, kullanan kullanıyor tabii..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-buyutmek.html

Bu da jant ve lastik olculeri, tablo şeklinde birçok sitede bulabilirsin..

https://www.denniskirk.com/learn/tire-sizes-explained

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosiklet 2015, ölçüler yazdığım şekilde satiliyordu. Sonradan aynı janta taktılarsa bilemem 130 v.s. Optimum ölçü önemlidir, referans aralığındaki takılabilir tabii..

Şu konuya ve konuda verdigim linklere bakmak faydali olabilir..Önceden lastik seçimi için epey uğrasmıştık..Bendeki jantlara (ölçüsüne bakmam lazım, jantlar orjinal) 130 sağlıklı değildi hatırladığım kadarıyla, kullanan kullanıyor tabii..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-buyutmek.html

Bu da jant ve lastik olculeri, tablo şeklinde birçok sitede bulabilirsin..

https://www.denniskirk.com/learn/tire-sizes-explained
    Kefkes, buarada maşallah RKS ile devam mı?

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kefkes, buarada maşallah RKS ile devam mı?
    Tam değil Tommy, geçen yıl arabaya geçtim falan arada lazım oluyor diye, baktım araba yattığından dolayı işletim maliyeti kmde üç lirayı buluyor. Skrim böyle işi deyip kullandım falan araci.Kisin da sicak diye arabaya devam..diger motoru kis uykusuna yatırdım, rks el altinda kullanimda bu arada..Neyse yirmi günde bir fln sıcak havalarda biniyorum çocuklar gibi şen oluyorum, iş v.s. modern kölelik olmasa atlayıp beş on bin yol yapasım var bi yandan..
    Galiba yaza doğru satacağım fazlalık gibi oldu hem de alanın işine yarasın motosiklet yol yapsın. .Belki de tatsumo oluyorum ufaktan bilmiyorum..
    tommygun bunu beğendi.

Selamlar, tam bir ay önce 2019 haziran çıkışlı kırmızı bir 150 s alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Bir kaç soru soracaktım ki uzun süredir kimsenin uğramamasına rağmen iki gün önce bu motorun en tecrübelilerinden @tommygun ağabeyin buraya uğradığını görmek sevindirdi tabii ki sorularım bilgisi olan herkese.

1- Lastikleri değiştirmeyi istiyorum motor 2017 model ön tamam ama motor 120 80 17 orjinaller, 130 ya da 110 takabilir miyim? artıları eksileri neler olur? Bu ilk motorum ve konuyla alakalı yazılanlar kafamı karıştırdı.

2- Malum havalar soğuk motoru el marşıyla çalıştıramıyorum, akü değiştirsem bu sorunu çözebilir miyim? Antalya'da yaşıyorum hava 0-10 civarı şu günlerde
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı cihangirozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, tam bir ay önce 2019 haziran çıkışlı kırmızı bir 150 s alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Bir kaç soru soracaktım ki uzun süredir kimsenin uğramamasına rağmen iki gün önce bu motorun en tecrübelilerinden @tommygun ağabeyin buraya uğradığını görmek sevindirdi tabii ki sorularım bilgisi olan herkese.

1- Lastikleri değiştirmeyi istiyorum motor 2017 model ön tamam ama motor 120 80 17 orjinaller, 130 ya da 110 takabilir miyim? artıları eksileri neler olur? Bu ilk motorum ve konuyla alakalı yazılanlar kafamı karıştırdı.

2- Malum havalar soğuk motoru el marşıyla çalıştıramıyorum, akü değiştirsem bu sorunu çözebilir miyim? Antalya'da yaşıyorum hava 0-10 civarı şu günlerde
    Öncelikle yeni motorun hayırlı olsun, övücü sözlerin için de teşekkür ederim. Eski Titanicler de Titanic 150-S'ler de 110 ebatlı lastikle geliyorlardı, ardından bu lastik ebatını 120'ye çıkardılar. Şu an da 130 kullanılıyor diye duymuştum. Jantlarda bir farklılık yoksa 110 ebat arka lastik tavsiye ederim, takım olarak da uygun fiyata iyi lastik bulma imkanın var. Soğuk havalarda motorun çalışmasında problem yaşıyorsan gidonun sol tarafındaki jigleyi açmanı, o şekilde denemeni tavsiye ederim.

Sanırım 16 ve 17 modellerin jantlar aynı anlas takım sipariş vereceğim. Ağabey bir sorum daha olacak, yıllar önce akü için vlc aldığını yazmıştın sanırım 12v 7ah model mi uyumlu motora hatırlıyor musun? Forumda mesaj bulmakta zorlanıyorum o yüzden yardım için teşekkürler, sende geçenlerde motoru yenilemişsin ağabey hayırlı olsun, tekerin düz bassın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler