Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı muvahhid k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamün aleyküm arkadaşlar.motorla alakalı olumlu ve olumsuz yorumlar var.öncelikle kasa dizaynı ve görünüş mükemmel.rks titanic 150 s performance olarak tatmin edici.yakıt ortalama 12 krş ile 14 krş arasında.bu tip ve görünümde bi honda yada yamaha almaya kalkarsanız en kötü 5 bini gözden çıkarın.ben 3150 tl ye aldım çok memnunum.
    150-S 'imi 3150 TL'ye aldın ayrıca son fiyatları kontrol edersen yamaha Honda uçuk kaçık fiyatlar var ortada :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar motorunu satmayı düşünen var mı ? Yada çevresinde bildiği temiz bir ikinci el. Teşekkürler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar; motosiklette bikaç zamandır titreşim artışı ve 4000-5000 devirlerde başlayan üst devirlerde de olan bi titreşim peydah oldu.Titreşimden ziyade, böyle iki metal plaka birbirine sürtüyormuş gibi metalik bir zırıldama ve elciklerde de hissedilir, peglerde de hissedilir titreşimle beraber bir zırıltı..

Bu arada motorun kaplin lastiğinin değişmesi de gerekiyor dağılmış gibi bir boşluk var arkada, bilhassa virajda falan tehlike yaratmasından korkuyorum,dağılmış kaplin lastiği zırıldama ve titreşime sebep olur mu? başka yerden midir? Benzer sorun yaşayan oldu mu, nasıl çözdünüz..Motor 10 000 küsurlarda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Bu titreşim can sıkıcı oldu, hadi kaplini değiştirecez de şehir dışı yolculukta bile elcikte titreşim ve zırıltı neredeyse yokken beş kat bi artış oldu, bilen duyan? Debtiyaj balatasından falan kaynaklanabilir mi acaba..Yatması kalkması yok, rodajını da kendim yapmıştım, saat gibi motordu yakın zamana kadar..

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar; motosiklette bikaç zamandır titreşim artışı ve 4000-5000 devirlerde başlayan üst devirlerde de olan bi titreşim peydah oldu.Titreşimden ziyade, böyle iki metal plaka birbirine sürtüyormuş gibi metalik bir zırıldama ve elciklerde de hissedilir, peglerde de hissedilir titreşimle beraber bir zırıltı..

Bu arada motorun kaplin lastiğinin değişmesi de gerekiyor dağılmış gibi bir boşluk var arkada, bilhassa virajda falan tehlike yaratmasından korkuyorum,dağılmış kaplin lastiği zırıldama ve titreşime sebep olur mu? başka yerden midir? Benzer sorun yaşayan oldu mu, nasıl çözdünüz..Motor 10 000 küsurlarda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Bu titreşim can sıkıcı oldu, hadi kaplini değiştirecez de şehir dışı yolculukta bile elcikte titreşim ve zırıltı neredeyse yokken beş kat bi artış oldu, bilen duyan? Debtiyaj balatasından falan kaynaklanabilir mi acaba..Yatması kalkması yok, rodajını da kendim yapmıştım, saat gibi motordu yakın zamana kadar..
    Yağlama işini kaç km de yapıyorsun ? zırıltı egzos tan gelir fakat aşırı bir titreşimin bir anda ortaya çıkması enteresan . 15.000 km kullandım bu sayfalarda anlatılanların çoğu ile karşılaşmadım

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeLaNq0Liq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağlama işini kaç km de yapıyorsun ? zırıltı egzos tan gelir fakat aşırı bir titreşimin bir anda ortaya çıkması enteresan . 15.000 km kullandım bu sayfalarda anlatılanların çoğu ile karşılaşmadım
    Yağı 1500'lerde değiştiriyorum.Egzoz susturucusu çıkmıştı galiba önceden teneke gibi ses yapıyordu 7000'lerde falandı,

yaptırdım.Egzozdan olanda ses vardı sadece fakat bu seferki metalik zırıltı bariz elciklerde hissediliyor. Redline'a sokmadan çok üst

devirlerde kullanıyorum ve fazla kompresyona maruz bırakıyorum motoru, bazen de orta sehpadan viteste indirdiğim oldu kaplin

lastiği olayını buna bağladım, şimdilik lastiği değiştirdikten sonra fark varmı bakacağım artık, sonra debriyaj balatası-motor-

düşünüyorum.Biraz yetmemeye başladığından sert kullanıyorum motoru olabildiğince dikkat ederek,buna bağladım artık

mevzuyu.lastikti takozdu anladığım işler değil artık ustaya ayrıntısına kadar baktırcaz görünen..Şu zırıltı harici memnunum ama:(

Çözülürse kullanıcılarına tecrübe olsun burda paylaşırım..

Servise götürdün mü ? Kontrollerini bi yaptır motorda titreşim var ise o motordan zevk alarak sürmek imkansızdır en gıcık problemdir :S bide anlamsız zırıltılar :S

Yağı 1500'lerde değiştiriyorum.Egzoz susturucusu çıkmıştı galiba önceden teneke gibi ses yapıyordu 7000'lerde falandı,

yaptırdım.Egzozdan olanda ses vardı sadece fakat bu seferki metalik zırıltı bariz elciklerde hissediliyor. Redline'a sokmadan çok üst

devirlerde kullanıyorum ve fazla kompresyona maruz bırakıyorum motoru, bazen de orta sehpadan viteste indirdiğim oldu kaplin

lastiği olayını buna bağladım, şimdilik lastiği değiştirdikten sonra fark varmı bakacağım artık, sonra debriyaj balatası-motor-

düşünüyorum.Biraz yetmemeye başladığından sert kullanıyorum motoru olabildiğince dikkat ederek,buna bağladım artık

mevzuyu.lastikti takozdu anladığım işler değil artık ustaya ayrıntısına kadar baktırcaz görünen..Şu zırıltı harici memnunum ama:(

Çözülürse kullanıcılarına tecrübe olsun burda paylaşırım..
    Selamlar. İlk olarak aynı sıkıntıyı bende çektim belirli bir devirde zirilti yapıyor motosiklet. İlk götürdüğümde egzoz içindeki susturucular denilerek garantiden yaptırdım fakat 2 3 4 sürekli oldu her seferinde yaptık diyorlar alıyorum aynı. En son firmayı aradım firma 1 kere sıkıntı yapar kaynak yapılır bir saha yapması çok zor ihtimal dedi. Sonra farklı bir ustaya götürdüm. Orta sehpanın eksoza değen kısımında plastik takoz olması gerekiyor o düştüğü içi ses yapıyor dedi takoz taktı şu an sıkıntım yok baya oldu çok şükür devam ediyorum. Onun dışında 3 tane rks de gördüğüm mevzu debriyaj manetini tutan vidanın somonu düşmüş orası da ses yapıyor çoğu zaman maneti tutunca kesiliyor ona da dikkat etmelisin.

Bu arada elinde rks için çanta demiri olan var mı uygun fiyatlı temiz. Geziye çıkacağım 90 lira falan sıfırı fakat ona verecek param kalmadı

Beyler merhaba kısmetse bende bayram sonu rks titanic 150 alacağım gittim gördüm beğendim noterler kapalıdır diye devrini alamadım bayramdan sonraya kaldı 2013 model 15.000 km temiz görünen bir makinaydı tavsiye edeceğiniz bişey varmı yada şunlara dikkat et diyeceğiniz bi durum var mı yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Alıntı wufuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler merhaba kısmetse bende bayram sonu rks titanic 150 alacağım gittim gördüm beğendim noterler kapalıdır diye devrini alamadım bayramdan sonraya kaldı 2013 model 15.000 km temiz görünen bir makinaydı tavsiye edeceğiniz bişey varmı yada şunlara dikkat et diyeceğiniz bi durum var mı yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    Motoru aldınız mı ?

rks 150 s kullanım kılavuzunun linki olan var mı? bayii internette mevcut olduğunu söyledi fakat bulunmuyor. Paylaşırsanız sevirim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı müsaitnick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rks 150 s kullanım kılavuzunun linki olan var mı? bayii internette mevcut olduğunu söyledi fakat bulunmuyor. Paylaşırsanız sevirim
    150 S kullanım kılavuzu yok, biz de eski kılavuzu kullanıyoruz. Yenisi varsa link atalım.

bende eskisi de yok.. motor yap, o kadar görsel vs. en temel noktada gümle :D başka bir ülkede malın kullanım kılavuzu olmadan piyasaya süremezsin

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı müsaitnick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende eskisi de yok.. motor yap, o kadar görsel vs. en temel noktada gümle :D başka bir ülkede malın kullanım kılavuzu olmadan piyasaya süremezsin
    Dediklerine tamamen katılıyorum

Evet hocam aldım

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerine tamamen katılıyorum
    Hocam bu Titanium 220 hakkında bilginiz var mı? sahibinden.com'da ilanı var

Motosikleti
    RKS Titanic - 150
    Arkadaşlar merhabalar,aranıza yeni katıldım.2014 model Titanic 150 sahibiyim fakat üzerindeki lastikleri baya eskimiş ve yol tutmuyor.Bana önerebileceğiniz lastik varmıdır acaba ? (Bütçem=500-600 arası 1 takım lastik için).

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Orhanline24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar,aranıza yeni katıldım.2014 model Titanic 150 sahibiyim fakat üzerindeki lastikleri baya eskimiş ve yol tutmuyor.Bana önerebileceğiniz lastik varmıdır acaba ? (Bütçem=500-600 arası 1 takım lastik için).
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürmen dileğiyle. Ön 90 90 17, arka 110 80 17 için kış lastikleri olarak Anlaş Winter Grip 2, yaz için de Anlaş Mb34 Tournée alabilirsin. Her 2 lastiği de takım olarak uygun fiyata alabilirsin. Winter Grip kış için çok iyi bir lastikken Mb34 Tournée kötünün iyisidir bence.

Motosikleti
    RKS Titanic - 150
    Çok teşekkür ederim hocam yardımın icin cok sagolasin.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic - 150
    Arkadaslar tekrar merhabalar,motosikletim an itibariyle 8000 km oldu.Benim bu bakimda neler yapmam gereklidir bilgi verebilirmisiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler