Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı avrasya09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski modekl sakalsızlara ybr takılabilir ancak sakal varsa ybr olmaz sakallılar için ayrı bir koruma demiri ürettik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

öncelikle bizi tavsiye ettiğin için teşekkür ederim hakan_biolog. diğer arkadaş için ise http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-rks-titanic-150-on-koruma-demiri-motor-koruma-demiri-175740160/detay/ koruma demirine burdan bakabilirsin ilandaki motor kendi motorumdur. geçtiğimiz cumartesi günü malesef bir minübüs şöförü yüzünden sola yatırmak zorunda kaldım motoru yoksa kaza yapacaktım koruma demiri hem bacağımı hemde grenajları korudu motorda çizik dahi yok. koruma demiri gerçekten hakkını verdi. kendi üretimimiz olduğu için demiyorum ama olmasaydı bacağımın halini düşünmek bile istemiyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5740160/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

#avrasya09 abi benim bi sorum var size..

cbf için koruma demiri almak istiyorum ve siz üretici olduğunuz için en mantıklı size yönelteyim..
    şimdi abi Üçlü Kalın Koruma Demiri ile diğer cbf 150 başlıklı koruma demirinin kalite güvenik olarak bi farkı var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...0880016/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5207316/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    sadece koruma demiri için fiyat ne ödediniz hakan bey(kargo dahil fiyatı yani)

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Merhaba arkadaşlar bende aranıza Siyah Rks Titanic 150 motorumla katılmış bulunmaktayım. Daha önce kısa bir sürede olsa scooter kullandım ancak ilk defa vitesli motor kullanıcam hayırlısı

Öğrenmek istediğim 1-2 şey var destek olursanız sevinirim. Motoru sıfır olarak aldım ne değişiklikler yapmami tavsiye edersiniz ? (lastikler vs)nelere dikkat etmeliyim ?

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.

Motosikleti
    dominar 400
    Frenleme konusuna çok dikkatkli ol Scooter ile manuel vitesli arasında çok bü yük fark var.Aman önce mümkünse eğitim al.
    Mutlaka motor koruma demiri taktır.
    Zinciri her 300 kilometrede bir yağla.
    Arka çanta demiri ve motor koruma demirini forumda arkadaşlardan sipariş verebuliesin.
    Son hız denemeleri ile uğraşna altındaki sonuçta 150 cc luk motor.
    Her gün yaşayacak ve bir ertesi güne sağlıkla çıkacak gibi dikkatli ve tedbirli kullan.
    Sevgi ve selamlarımla.
    hakan_biolog ve ANATOLİA bunu beğendiler.

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı bmbj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende aranıza Siyah Rks Titanic 150 motorumla katılmış bulunmaktayım. Daha önce kısa bir sürede olsa scooter kullandım ancak ilk defa vitesli motor kullanıcam hayırlısı

Öğrenmek istediğim 1-2 şey var destek olursanız sevinirim. Motoru sıfır olarak aldım ne değişiklikler yapmami tavsiye edersiniz ? (lastikler vs)nelere dikkat etmeliyim ?

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkürler.
    motosikletiniz şimdiden hayırlı olsun.aramıza hoş geldiniz.lastikler söylenildiği kadar kötü değil bu benim düşüncem kışında motoru kullandım yağmurda çok sürdüm ,daha kayma bile yapmadı ancak bu lastiklerin iyi olduğu anlamına gelmez.en kısa zamanda değiştirmenizi öneririm.bide ön frene alışana kadar arka freni kullanın bi sakatlık cıkmasın
    hakan_biolog bunu beğendi.

Motosikleti
    dominar 400
    Bmbbj forumu baştan sona kadar oku. Birçok sorunun cevabını bulacaksın.Ancak 7 sene scooter kullandıktan sonra vitesli motora geçen biri olarak en önemli ve dikkat edeceğin hususun frenleme ve vites değiştirmede el ayak senkrazisyonun çok önemli olacağını unutmaman. en azından 1 veya 2 saat ders al. Unutma bu söylediklerim eşşekten daha önce düşen birisinin tecrübesidir.

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece koruma demiri için fiyat ne ödediniz hakan bey(kargo dahil fiyatı yani)
    Ben bagaj ve koruma demirinin kargosuna 15 lira gibi birşey ödedim. Satıcının sahibinden deki mağazasından taksitli olarak almıştım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...75740160/detay

Haftaya aksilik olmazsa çanakkale buluşması yapcaz diğer arkadaşla birlikte. Senin için de uygunsa orda detaylı inceleyebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------
    Alıntı bmbj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş arazide kesinlikle ön ve arka fren pratiği yap eğer herhangi bir yerden eğitim alma şansın yoksa. Ben bilerek arka freni zayıflattım ki panik frende kızaklama yapıp kaymayayım diye. Çoğunlukla frenlemeyi gaz kesip vites düşürme şeklinde yapıyorum ki bence doğru devirde ilerlemek ve her an gaz açıp kapayabilmek için buna alışmak önemli. Frenleri tamamen duracağım zaman kullanıyorum. Belki bana özel bir durumdur ama yine de belirteyim, hızlı kalkışta motor ilk iki viteste tekere gelebiliyor ( tek teker havada gitme). Bunla karşılaşırsan gazı daha yavaş aç ve debriyajı daha yavaş bırak. Motorun kalkışta biraz bağırmasını pek önemseme alışana dek. Ayrıca servis zamanı gelmeden önce olduğun bölgedeki tüm servisleri araştır, fiyat al. Genelde tuttuklarına güzel bir "hoşgeldin" diyorlar maddi sıkıntın yoksa hemen motor koruma demiri taktır. Düşüp edersen bi nebze de osla bacağını korur hemde motorun çizilmesini önler. Sadece gidon topuzu ve çamurluk belkide egzost çiziğiyle atlatmış olursun motorun yan yattığı yöne göre ( Allah kaza bela vermesin). Lastik konusu tüm motorlarda aynı zaten. İmkan varsa değiş yoksa temkinli kullan. Ben orjinal lastiklerle 2.000 km devirdim. Yağmurda da kullandım, kaz dağlarındaki virajlarda da kullandım vb ama hiç zorlamaya çalışmadım. Arabalar taciz edercesine dibime girsede sakin ve uygun şekilde ilerledim. Yine boş arazide sert ve ani fren yaparak tekerin tepkisini deneyebilirsin ama dikkatli ol, kendini yaralayıp sakatlama

Motosikleti
    dominar 400
    Motor koruma demiri ve çanta demiri için forumdaki Felix adlı kullanıcıyla temasa geçebilirsiniz.
    kara_kule bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    koruma demirinin siparişini dün akşam verdim , herhalde 2-3 güne gelir montajını kendim yapmayı planlıyorum .evel allah elimiz anahtar tutar

Motosikleti
    dominar 400
    Haydi bakalım rastgele.

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5740160/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

#avrasya09 abi benim bi sorum var size..

cbf için koruma demiri almak istiyorum ve siz üretici olduğunuz için en mantıklı size yönelteyim..
    şimdi abi Üçlü Kalın Koruma Demiri ile diğer cbf 150 başlıklı koruma demirinin kalite güvenik olarak bi farkı var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...0880016/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5207316/detay/
    genelde cbf e kendi koruma demirini takarlar çünkü bu demir piyasada sadece ybr ve cbf e olur başka hiç bir motora monte edilemez sağlamlık konusunda diğerinden daha iyidir çünkü üstten kelepçe ile değil direk motor bloğuna monte edilir ayrıca ileride far koruma demiri takmak istersen sadece bu korumaya olur istersen http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yeni-model-koruma-demiri-siyah-175208473/detay/ bu modelde bir demirde olur daha spor bunada far koruma takılabilir sıvrık olduğu için aralardan geçmek daha rahattır buda diğeri kadar dayanıklıdır. kendim düştüm ordan biliyom

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhaba arkadaşlar.
    Motora ihtiyaç kalmadığı için Bursa'dan satılıktır. İlginenler mesaj bırakabilirler.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-rks-sadece-862-km-de-15-gunluk-motor-177296725/detay

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Tavsiyeler için teşekkürler beyler ancak ben daha tam olarak kullanmayi bilmediğim için arkadaşimla 50 kmlik yolu tepip evimin önüne kadar motoru getirdik. Ancak evin önünde arkadaşim motordan inip ben bindiğimde doğal olarak kalkışlara calışmak istiyodum istop ettirdim. Ancak ondan sonra motorun elektrik aksamı neredeyse gitti sanırım akü bi anda boşaldı. Sadece anahtari cevirdiğimde boş işigi hafifçe yaniyor ancak marş vs basmıyor farlar yanmıyor hiç bir türlü. Daha ilk günden böyle olması canımı acayip derecede sıktı acıkcası. Sizce problem nedir neyden kaynaklanıyordur ? Arkadaşimla galeriden aldıgımız bilgi desteğiyle sigortasini kontrol ettik, vurdurmayı denedik ancak malesef alet hiç bir şekilde calişmiyor.

İlginç. Akü başını falan kontrol edin gevşemiş olmasın?

Motosikleti
    arkadaşlar motoruma egzoz düşünüyorum piyasadaki hazır olanlardan güzel tok bir ses çıkartan bir marka model bilen varmı yoksa avchromla konuştum ona yaptıracağım.

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Akü başını sigortayı vs herşeyi kontrol ettim olmuyor. Bugün geri götürücem akü değişimi yapacaklar bakalım..

yani bi değişsin bakalım belkide akü arızalı çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı avrasya09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoruma egzoz düşünüyorum piyasadaki hazır olanlardan güzel tok bir ses çıkartan bir marka model bilen varmı yoksa avchromla konuştum ona yaptıracağım.
    150cc tek silindir için, benim naçizane fikrime göre boşa gürültüden başka birşey deil egzos işi. tabi zevk senin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Mayıs ayında Ankaraya yaptığımız geziden bir fotoğraf. İzmirden sabah yola çıkmadan evvel. Henüz motora koruma demiri falan taktırmamıştım.

Motosikleti
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

150cc tek silindir için, benim naçizane fikrime göre boşa gürültüden başka birşey deil egzos işi. tabi zevk senin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

http://i.hizliresim.com/6YLDMl.jpg

Mayıs ayında Ankaraya yaptığımız geziden bir fotoğraf. İzmirden sabah yola çıkmadan evvel. Henüz motora koruma demiri falan taktırmamıştım.
    bu motoro bir süre bineceğim sessiz olması biraz sinirimi bozuyo ama cg ciler gibide teneke sesi çıkaran bir egzoz istemiyorum tabiki sesi kulak tırmalamamalı avchromun tvs apacheye yaptığı egzozun sesini çok beğendim yaptırırsam eğer karbon bi egzoz yaptıracağım halil abiylede görüştüm elinde var hatta boğazdan yapılacak ancak biraz maliyetli bende acaba hali hazırda olan bi egzozu bilen takan varmı diye bi sorayım dedim. motorun üzerine biraz fazla düşüyorum çünkü hobim aynı zamanda işim alamıyorum kendimi

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/6YLDMl.jpg

Gargi Amca Ankara ya yolun düşerse beklerim.

30 Ağustos Zafer bayramı korteji öncesi beklerken.. Benim egzostan nasılda güneş parlamış..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

bi foto daha gelsin..
    dream4life ve ANATOLİA bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler